صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
Like Tree46تشکر

موضوع: مبدل 12 ولت باطری (ماشین) به 220 ولت برق شهر

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بستگی داره چند وات باشه . فلاش ها چند وات باشه

بدون لامپ مدلینگ تقریبا محدودیتی نیست.

با یک باطری اتومبیل میشه حدود 2 ساعت یا بیشتر یک تلویزون 14 اینچ رو روشن نگه داشت
    M. Beyrami و mojtaba79 تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    1. آیا میشه با یکی از این مبدل ها چند تا فلاش رو تغذیه کرد؟
    2. حدودا چه تعداد فلاش میشه باهاش زد؟ مثلا با یه باتری 65 آمپر.
    برای استفاده از یه فلاش در محیط خارج وسیلهء دیگه ای هم هست یا باید همین مبدل ها استفاده کرد؟
    سلام
    همان طور که جناب میلانی فرمودند باید ببینید که میزان مصرف چقدر است یعنی چه تعداد فلاش رو با چه میزان توان میخواهید تغذیه کنید
    شما باید میزان مصرف تمام فلاش هاتون رو با هم جمع بزنید و هر چه قدر شد یک مبدل با توان خروجی متناسب با مصرفتون رو خریداری کنید
    بیشتر مصرف مربوط به لامپ مدلینگ است که اگر ازش استفاده نکنید مصرف به طور قابل توجهی پایین خواهد آمد
    در مورد سوال ۱ - بله میتونید چندین فلاش رو تغذیه کنید ولی باید مقدار مصرف رو در نظر بگیرید یعنی به هیچ وجه از حداکثر توان اینورترتون بیشتر نشه
    ۲- این که چند فلاش رو میتونید استفاده کنید کاملا بستگی به میزان مصرفتون داره که باید خودتون حساب کنید که چه زمانی باتری میتونه برق رو برای شما تامین کنه این که میگن یه باتری ۶۰ آمپره (مثلا باتری ماشین ) این به این معنی نیست که باتری حداکثر ۶۰ آمپر خروجی میده ٬ یه باتری ۶۰ امپر میتونه ۳۰۰ امپر در اتصال کوتاه جریان تولید کنه حالا این ۶۰ آمپری که میگند در واقع واحدش آمپر ساعت است (AH) به این معنی که اگر شما ۶۰ آمپر ازش به صورت پیوسته جریان بگیرد باتری ۱ ساعت این ۶۰ آمپر رو برای شما تامین میکنه یا اگر ۳۰ امپر بگیرید ۲ ساعت تامین میکنه و غیره . شما باید ببینید که میزان جریانی که اینورتر از باتری میگیرد چه میزان است و بر اساس اون میتونید تخمین بزنید که باتری برای شما چقدر نیرو تامین میکنه که اگر از لامپ مدلینگ استفاده نکنید این زمان خیلی زیاد خواهد بود چون فلاش فقط نیاز شارژ خازن دارد و بعد از شارژ خازن ها دیگه خیلی جریان کمی نیاز داره
    ۳- برای تامین برق ۲۲۰ ولت در جایی که برق شهر وجود نداره تقریبا ساده ترین راه استفاده از همین روش اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ هستش
    امید وارم توضیحاتی که دادم مفید بوده باشه
    ممنون
    usef، M. Beyrami، iman kh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد arani_ali آواتار ها
    تشکر کرده
    50

سلام
    من هم یک دستگاه 800 وات و چینی دارم . تا الان حدود 5 ساله که دارمش و به خوبی برام کار کرده .
    5 سال پیش به قیمت 80 تومن خریدم و حتی پی سی کوچک هم باهاش روشن کردم .
    در حالت عادی دو شاخه جی تی ال 160 با مادلینگ روشن و یک نت بوک و یک ریموت فلاش رو بهش وصل کردم و مشکلی هم نداشتم .
    البته تنها موردی که ازش استفاده کردم داخل یک سوله ای بود که دسترسی به برق نبود و بعد از نیم ساعت بهتر دیدم ماشین رو روشن بزارم .
    کلا ابزار کارآمدی هست و استفاده اش توصیه میشه ...
    usef، Nima Sadigh، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 350D+Grip - 500D+Grip - Tamron 18-200 3.5-6.3 - Sigma 10-20 4-5.6 - Canon 50 F:1.8 - Closeup Filter 52mm - Speedlite 430EX

كاربر جديد amindolati آواتار ها
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط arani_ali نمایش پست ها
    سلام
    من هم یک دستگاه 800 وات و چینی دارم . تا الان حدود 5 ساله که دارمش و به خوبی برام کار کرده .
    5 سال پیش به قیمت 80 تومن خریدم و حتی پی سی کوچک هم باهاش روشن کردم .
    در حالت عادی دو شاخه جی تی ال 160 با مادلینگ روشن و یک نت بوک و یک ریموت فلاش رو بهش وصل کردم و مشکلی هم نداشتم .
    البته تنها موردی که ازش استفاده کردم داخل یک سوله ای بود که دسترسی به برق نبود و بعد از نیم ساعت بهتر دیدم ماشین رو روشن بزارم .
    کلا ابزار کارآمدی هست و استفاده اش توصیه میشه ...

سلام و درود
    لطف ميكنيد بگين كه بازارش كجاست و از كجا ميشه تهيه كرد؟مرسي و متشكر
    هدف واقعی، آموختن عکاسی نیست. هدف این است که چگونه زندگی را زندگی کنیم.
    هميشه عكس غم باش!!!

كاربر جديد arani_ali آواتار ها
    تشکر کرده
    50

من از جمهوری تهیه کردم بعد از تقاطع حافظ به سمت ولیعصر که برید سمت چپ یه مغازه هست که از این جور خرت و پرت ها میفروشه . توپخانه و پشت شهرداری هم ممکنه پیدا کنید . همه جا هست و چیز خاصی نیست .
    اگر امارات کسی رو دارید یا گذارتون میوفته توی فروشگاه های کارفور شونصد مدلش با قیمتهایی پایین تر از تهران هست .
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Canon 350D+Grip - 500D+Grip - Tamron 18-200 3.5-6.3 - Sigma 10-20 4-5.6 - Canon 50 F:1.8 - Closeup Filter 52mm - Speedlite 430EX

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط amindolati نمایش پست ها
    سلام و درود
    بعضی فروشگاه های اینترنتی هم دارند.

کد:
    http://www.chare.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=46441
    M. Beyrami و mojtaba79 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط amindolati نمایش پست ها
    سلام و درود
    بهترین جا برای تهیه این جور چیزها پاشاژ های فروش قطعات (نه محصولات عادی) الکترونیکی هستش چون این پاساژ ها شاید خیلی از محصولاتی رو که جاهای دیگه میفروشند رو بفروشند ولی حداقلش این است که فروشنده اطلاعات لازم رو در مورد جنسی که داره میفروشه داره
    مثل بقیه مغازه ها نیست که فروشنده کوچکترین اطلاعاتی در مورد محصولی که داره میفروشه از لحاظ فنی نداره و نمیتونه به ساده ترین سوالات فنی جواب بده
    چند تا پاساژ توی جمهوری هست به نام های امجد - توکل - عباسیان و غیره که همگی در یک راستا بوده و همگی قطعات الکترونیکی میفروشند (از مقاومت و خازن بگیرید تا لوازم دکل های مخابراتی) و فروشنده ها میتونن خیلی بهتون کمک کنن
    بزرگترینشون پاساژ امجد هستش که چند تا از مغازه هاش اینور تر دارن ولی بقیه پاساژ‌ها هم دارند و مشکلی نیست
    آدرس امجد هم راحته - علاالدین رو اگه بدونید کجاست امجد دقیقا روبروش و اون طرف حافظ هستش در واقع فقط ۳۰ ثانیه با هم فاصله دارند
    بقیه پاساژ ها هم توی همون سمت جمهوری هستند یکی دو تاشون قبل علاالدین و بقیه سمت امجد هستند
    ادرس پستی هم میشه خیابان جمهوری جنب پل حافظ پاساژ امجد
    Kaveh Ghobadi، Digital Lover، M.Meghdari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام دوستان عزیز

من یه اینورتر با یه باطری 12 ولت 18 آمپر خریدم متاسفانه یه فلاش 300 ژول نایس رو نتونست روشن کنه. اما دریل 320 وات رو روشن کرد. وقتی کلمپ متر زدم ببینم چقدر آمپر می کشه متوجه شدم زمانه که می خوام فلاش استارت بزنه برای شارژ کردن 3.7 آمپر می کشه در بیشترین قدرت 300 ژول نایس. و در کمترین حالت 1.5 آمپر. آیا دوستان کسی هست که با این اینورتر ها تونسته باشه فلاش های 300 به بالا رو روشن کرده باشه؟؟؟ و ممنون می شم مارک اینورتر هاتون رو بگین.

باتشکر
    Nikon D90 | AF-S 18-105 F3.5-5.6 | AF 50mm F1.8D | Haida UV Filter 67mm

احسان فراهانی

كاربر جديد adineh آواتار ها
    تشکر کرده
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط r0otsharp نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من یه اینورتر با یه باطری 12 ولت 18 آمپر خریدم متاسفانه یه فلاش 300 ژول نایس رو نتونست روشن کنه. اما دریل 320 وات رو روشن کرد. وقتی کلمپ متر زدم ببینم چقدر آمپر می کشه متوجه شدم زمانه که می خوام فلاش استارت بزنه برای شارژ کردن 3.7 آمپر می کشه در بیشترین قدرت 300 ژول نایس. و در کمترین حالت 1.5 آمپر. آیا دوستان کسی هست که با این اینورتر ها تونسته باشه فلاش های 300 به بالا رو روشن کرده باشه؟؟؟ و ممنون می شم مارک اینورتر هاتون رو بگین.

باتشکر

من مدتی پیش سعی داشتم یه بت پک با ترکیب اینورتر و باطری ماشین بسازم. وقتی توی پاساژ امجد قیمت اینورتر رو پرسیدم و دیدم خیلی ارزونه خیلی تعجب کردم. بعذ از کلی تحقیق متوجه شدم اینورتر ها دو دسته هستند که اختلاف زیادی با هم دارند. اینورترهایی که موج مثلثی تولید می کنند و بسیار ارزون قیمت هستند و اینورترهای مناسب برای تغذیه فلاش با موج های سینوسی که قیمت بسیار بالایی دارند; بین یک و نیم تا دو میلیون. با احتساب قیمت باطری ماشین خیلی فرقی با مدل های از پیش ساخته برندها ندارند.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط adineh نمایش پست ها
    من مدتی پیش سعی داشتم یه بت پک با ترکیب اینورتر و باطری ماشین بسازم. وقتی توی پاساژ امجد قیمت اینورتر رو پرسیدم و دیدم خیلی ارزونه خیلی تعجب کردم. بعذ از کلی تحقیق متوجه شدم اینورتر ها دو دسته هستند که اختلاف زیادی با هم دارند. اینورترهایی که موج مثلثی تولید می کنند و بسیار ارزون قیمت هستند و اینورترهای مناسب برای تغذیه فلاش با موج های سینوسی که قیمت بسیار بالایی دارند; بین یک و نیم تا دو میلیون. با احتساب قیمت باطری ماشین خیلی فرقی با مدل های از پیش ساخته برندها ندارند.
    دوست عزیز امروز یه بنده خدایی رو پیدا کردم که مدل 800 وات واقعی رو 800 و 600 وات واقعی رو 600 تومان می فروخت. به شرط اندازه گیری با کلمپ متر گفت می فروشم که وات Real باشه. جنس هم برای تایوان هست. احتمالا برم بخرم. چون چینی رو پس دادم. در ضمن از نوع شبه سینوسی هست.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    Nikon D90 | AF-S 18-105 F3.5-5.6 | AF 50mm F1.8D | Haida UV Filter 67mm

احسان فراهانی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین