صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree27تشکر

موضوع: نیاز به دوربین برای عکاسی خبری و مستند

كاربر آشنا soheil007 آواتار ها
    تشکر کرده
    226

پیش فرض نیاز به دوربین برای عکاسی خبری و مستند

سلام
    چند وقت می شه که می خوام دوربینم رو عوض کنم ولی این چند وقته چون یک میلیون تومن دستم اومد تصمیم قطعی شد.از طرفی دارم کارم رو در ایسنا هم شروع می کنم.برای همین فکر می کنم تجهیزاتم هم برای کار خبری و هم برای مستند خیلی خوب نیست. دوربینم : نیکون d5000 و دو لنز 105-18 , 20-10 sigma.از طرفی این دوربین در ایزو های بالا مشکل نویز پیدا میکنه و من رو وسوسه می کنه تمام تجهیزات رو بفروشم و 7d بخرم و از طرفی فکر می کنم فقط یه لنز زوم تله و یه فلاش بگیرم که برای کار خبری نیاز دارم و دوربن رو تغییر ندم.حالا دوستانی که تا به حال کار خبری کردند و دوستان دیگر فروم به نظرتون کدوم دوکار بهتر است مخصوصا در این بازار که قیمت ها پایدار نیستند؟
    دوسال می شه که عکاسی می کنم و نیازهام دستم اومده و حاضرم اگر مبلغ بیشتری نیاز هست هزینه کنم.بیشتر تمرکزم روی کار مستنده بعد خبری و بعد منظره.
    ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil007 نمایش پست ها
    سلام
    چند وقت می شه که می خوام دوربینم رو عوض کنم ولی این چند وقته چون یک میلیون تومن دستم اومد تصمیم قطعی شد.از طرفی دارم کارم رو در ایسنا هم شروع می کنم.برای همین فکر می کنم تجهیزاتم هم برای کار خبری و هم برای مستند خیلی خوب نیست. دوربینم : نیکون d5000 و دو لنز 105-18 , 20-10 sigma.از طرفی این دوربین در ایزو های بالا مشکل نویز پیدا میکنه و من رو وسوسه می کنه تمام تجهیزات رو بفروشم و 7d بخرم و از طرفی فکر می کنم فقط یه لنز زوم تله و یه فلاش بگیرم که برای کار خبری نیاز دارم و دوربن رو تغییر ندم.حالا دوستانی که تا به حال کار خبری کردند و دوستان دیگر فروم به نظرتون کدوم دوکار بهتر است مخصوصا در این بازار که قیمت ها پایدار نیستند؟
    دوسال می شه که عکاسی می کنم و نیازهام دستم اومده و حاضرم اگر مبلغ بیشتری نیاز هست هزینه کنم.بیشتر تمرکزم روی کار مستنده بعد خبری و بعد منظره.

ممنون

مگه ۷D چه مقدار نویز کمتری نسبت به D۵۰۰۰ داره که میخواین دست به چنین اشتباهی‌ بزنید؟ حتا خرید D۷۰۰۰ (که نویز کمتری نسبت به ۷D هم داره) جای کلی‌ اما و اگر داره. اگه قرار باشه که از این راه کسب درامد کنید به یک آپگرید بزرگتر فکر کنید. مثلا D۷۰۰. یه لنز تله زوم هم انتخاب بعدی نیست. اگه خوش شانس باشید و نیکون ۷۰-۲۰۰ f/۴‌اش رو معرفی‌ کنه، بهترین گزینه براتون خواهد بود. کانن البته این لنز رو داره و الحق لنز بسیار خوبی‌ هم هست.
    soheil007 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا hamedmaleki آواتار ها
    تشکر کرده
    119

اگر از لحاظ نويز بخواهيم بررسي نماييم 7d حداكثر تا ايزو 900 كاملا بدون نويز عمل مي كند!

اما براي ارتقا بهتر است به فكر يك فول فرم باشيد در غير اين صورت گام چندان بلندي در اين رده نمي توانيد برداريد و فروش تجهيزات منطقي به نظر نمي رسد

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با وجود بدنه هایی مثل دی 300 اس و دی 7000 هیچ نیازی به تغییر برند و صرف هرینه بیشتر نیست.
    دو پیشنهاد دارم برای شما:
    اول:فروش دی5000 و خرید دی7000 به همراه یک فلاش نیسین622 مارک دو(چون واقعا به فلاش نیاز دارید).این روزها عکاسهای زیادی از این بدنه در این ژانر استفاده میکنن.
    دوم:فروش دی5000 و خرید دی300 اس (حتی دست دوم تمیز) و باز به همراه همون فلاش.
    لنزها هم فعلا برای اکثر اوقات کافی هست.بعدها اگر قصد جدی در این ژانر داشتید میتونید با پس انداز 200-70 اف 2.8 نیکون رو تهیه کنید.

در کل خودم با گزینه دوم موافقترم!

بودجه شما با فول فریم نمیخونه وگرنه دی700و لنزهای این رده عالی بودن.
    jebrahim، soheil007، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmaleki نمایش پست ها
    اگر از لحاظ نويز بخواهيم بررسي نماييم 7d حداكثر تا ايزو 900 كاملا بدون نويز عمل مي كند!

اما براي ارتقا بهتر است به فكر يك فول فرم باشيد در غير اين صورت گام چندان بلندي در اين رده نمي توانيد برداريد و فروش تجهيزات منطقي به نظر نمي رسد

مزاح میفرماید؟ هر دوربینی حتا در پاین‌ترین iso هم نویز داره. ولی‌ به میزان بسیار کم طوری که در عمل میشه ازش صرف نظر کرد. در مورد اینکه میزان نویز دوربین‌ها در iso‌های مختلف به چه میزان هست میتونید به سایت‌های زیادی که در این مورد فعالیت میکنند سری بزنید.

مثل

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

یا

http://www.dxomark.com/index.php/Cam...(brand3)/Nikon

بنا بر داده‌های سایت معتبر Dxomark, حتا D۵۰۰۰ هم تا iso ۱۶۰۰ نویز کمتری از ۷D داره. و در عمل می‌شه گفت که D۵۰۰۰ و ۷D نویز یکسانی دارند. D۷۰۰۰ ولی‌ کمی‌ بهتر عمل میکنه. اما نه اون اندازه که اهمیت زیادی داشته باشه.
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 10 November 2011 در ساعت 13:25
    Herati، lamagra، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

به نظر من
    اول کانن 7دی (بدنه عالی با سرعت بالا و سیلینگ ووووووووووووووووووو
    دوم نیکون دی 300اس
    سوم نیکون دی 7000

البته همه چیز بستگی به نیاز و بودجه شما دارد

كاربر آشنا hamedmaleki آواتار ها
    تشکر کرده
    119

منظور بنده از "كاملا بدون نويز" همان "نويز قابل قبول" بود دوست عزيز جناب jebrahim

ريزبيني شما تحسين برانگيز است رفيق!

البته در مورد اينكه d7000 و d5100 حتي ، در مواجهه با ايزوي بالا نسبت به 7d و 60d نويز كمتر و قابل قبول تري دارند بحثي نيست
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

عجب!!
    دوست عزیز شما تجربه کافی برای انتخاب بدنه و لنز را دارید. من پیشنهاد میکنم بر اساس نیازهایتان خرید کنید. اگر در حال حاضر نیازی به بدنه دیگر ندارید و فقط نویز کمی مشکل ساز است اصلا بدنه جدیدی خریداری نکنید. در حال حاضر در هیچ بدنه ای در این کلاس (60دی، دی7، 7000دی، دی300) نویر به اندازه یک استاپ هم متفاوت نیست که توجیهی برای بدنه جدید باشد. مگر دینامیک رنج 7000دی کمی وسوسه کننده باشد آنهم برای عکاسی طبیعت ....
    اگر شما به صورت حرفه‌ای در عکاسی فعالیت میکنید بهتر است به فکر بدنه هایی مثل 700دی باشید. در حال حاضر خرید لنزی که ماندگار باشد و بعدا بر روی بدنه فول فریم هم قابل استفاده باشد منطقیتر از خرید بدنه است مگر اینه مشکل دیگری با بدنه داشته باشید مثل اندازه کوچک استحکام کمتر و ...
    یک لنز سریع مشکل نویز شما را هم حداقل به اندازه اختلاف سنسورهای جدید (دی7000) با بدنه فعلی برطرف خواهد کرد.
    jebrahim، soheil007، Mazy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

برای عکاسی خبری صرفا نویز مورد اصلی نیست.بسیاری از اوقات سرعت بالا یا حتی بدنه محکمتر بسیار کار ساز هست و ضروری.ولی در مورد تفاوت نویزی حق با دوستان هست.
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 10 November 2011 در ساعت 16:30 دلیل: املائی
    Walkman و M.Barani تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    برای عکاسی خبری صرفا نویز مورد اصلی نیست.بسیاری از اوقا سرعت بالا یا حتی بدنه محکمتر بسیار کار ساز هست و ضروری.ولی در مورد تفاوت نویزی حق با دوستان هست.
    همچنین سیستم و سرعت فوکس هم بسیار مهم است حتی از نویز و دیگر موارد مهمتر

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین