صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15
Like Tree27تشکر

موضوع: نیاز به دوربین برای عکاسی خبری و مستند

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

من شخصا ترجیح می دهم چند بار با دوستان خبرنگاری که قرار است مانند آنها کار کنم دیداری داشته باشم و همراهشان باشم.قطعا متوجه نکات بسیاری خواهم شد که به من در انتخابم کمک خواهند کرد.مواردی که شاید در همان نگاه اول مشخص باشند همانطور که عزیزان اشاره کردند لنزهای سریع و دوربینی با فوکوس سریع و دقیق است همچنین بدنه ای مقاوم...اما باز هم تمام فاکتورها با توجه به نیاز شما تاثیر گزار خواهند بود

موفق باشید

3. یه شوخی کوچک : ما حکمت این رو نفهمیدیم که چرا همه عکاسای ایسنا یا معماری خوندند یا تک و توک عمران!!! خبرگزاری است یا شرکت راه وساختمان؟
    ارش جان من خودم را فرضا جای فردی قرار دادم که میخواهد وارد این حرفه شود نه اینکه خودم بخواهم خبرنگار شوم!!!
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Thursday 10 November 2011 در ساعت 15:36
    soheil007 و Arash Sh تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

سلام
    باز کم کم دوستان دارن دعواهای همیشگی نویز و برند و ... رو راه میاندازند!!!

منحرف نشویم... چند نکته را فقط صلاحدیدم یاد آوری کنم.
    1. چرا از دوربین های خود دفتر استفاده نمیکنید؟ 30 دی و 50 دی که دارند!؟ خبر یه 5دی مارک دو رو هم شنیدم. اگر قرار است واقعا در انجا مشغول شوید (که شک دارم این انحصار شکسته شود و بجز آفیش های سطح پایین و پر زحمت چیزی نصیبتان شود - آفیش های خوب و سکه دار (!) از قبل تقسیم شده است.) مسلما برای برنامه هایی که به شما محول میشود میتوانیدتقاضای دوربین کنید. در غیر این صورت و اگر میخواهید خودتان عکاسی کنید (تولیدی) و بعد تعدادی هم عکس در اختیار ایسنا بگذارید... به نیاز خودتان توجه کنید نه خواسته های ایسنا! در نهایت عکسی که به انجا تحویل میدهید در ابعاد 740*480 بر روی سایت قرار میگیرد وتجهیزات انچنانی طلب نمیکند.

2. به نظر من دوربین و لنز های بسیار عالی دارید. حیف است به این زودی دلتان را بزند. به قول یکی از مدیران عزیز این سایت... خود نویس خوب مارا به نویسنده خوب تبدیل نمیکند! کما اینکه عکاسی مثل آلفرد یعقوب زاده گاهی برای کارهای خبری از دوربین های کامپکت استفاده میکند. نه بادی های چند هزار دلاری و نه لنز های چند ده هزار دلاری!

3. یه شوخی کوچک : ما حکمت این رو نفهمیدیم که چرا همه عکاسای ایسنا یا معماری خوندند یا تک و توک عمران!!! خبرگزاری است یا شرکت راه وساختمان؟

شاد و موفق باشید...
    soheil007 و Walkman تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام
    چند وقت می شه که می خوام دوربینم رو عوض کنم ولی این چند وقته چون یک میلیون تومن دستم اومد تصمیم قطعی شد.از طرفی دارم کارم رو در ایسنا هم شروع می کنم.برای همین فکر می کنم تجهیزاتم هم برای کار خبری و هم برای مستند خیلی خوب نیست. دوربینم : نیکون d5000 و دو لنز 105-18 , 20-10 sigma.از طرفی این دوربین در ایزو های بالا مشکل نویز پیدا میکنه و من رو وسوسه می کنه تمام تجهیزات رو بفروشم و 7d بخرم و از طرفی فکر می کنم فقط یه لنز زوم تله و یه فلاش بگیرم که برای کار خبری نیاز دارم و دوربن رو تغییر ندم.حالا دوستانی که تا به حال کار خبری کردند و دوستان دیگر فروم به نظرتون کدوم دوکار بهتر است مخصوصا در این بازار که قیمت ها پایدار نیستند؟
    دوسال می شه که عکاسی می کنم و نیازهام دستم اومده و حاضرم اگر مبلغ بیشتری نیاز هست هزینه کنم.بیشتر تمرکزم روی کار مستنده بعد خبری و بعد منظره.
    ممنون
    سلام بله بنظرم دوربینی با سنسور بزرگ و فولفریم بدرد کار شما میخورد به فکر D7000 نیکون هم باشید البته 7D iبسیار دوربین عالی و خوبی است اما اگر فول فریم بخرید با دور این لنزهایی که داردی را خط قرمز بکشید
    soheil007 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا soheil007 آواتار ها
    تشکر کرده
    226

سلام
    کامنت ها واقعا عالی بود چون توی جواب همه ی دوستان که خوندم دوباره یه سری از سوالایی که باهاشون کلنجار می رم برام پیش اومد که اگه تو پست اول می گفتم کمی شلوغ می شد.

اول اینکه اگر بخوام دی300اس بخرم که سنسور 12م.پ داره چون در کار خبری شاید نیاز به کراپ های عجیب بشه مشکلی پیش نمیاد؟بجز چند بار کار عکاسی خبری تجربه دیگه ای ندارم برای همین اگه فکر می کنین این توهمه حتما بگین.

دوم اینکه خرید دی700 دسته دوم+لنز24-120 منطقیه و یا شدنیه؟ و یا تنها خرید لنز 70-200 ورژن 1 دسته دوم در حدود 1500 امکان پذیر هست؟

با این دو پرسش خیلی در گیر بودم.امیدوارم با جواباتون به نتیجه ای برسم.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها

1. چرا از دوربین های خود دفتر استفاده نمیکنید؟ 30 دی و 50 دی که دارند!؟ خبر یه 5دی مارک دو رو هم شنیدم. اگر قرار است واقعا در انجا مشغول شوید (که شک دارم این انحصار شکسته شود و بجز آفیش های سطح پایین و پر زحمت چیزی نصیبتان شود - آفیش های خوب و سکه دار (!) از قبل تقسیم شده است.) مسلما برای برنامه هایی که به شما محول میشود میتوانیدتقاضای دوربین کنید. در غیر این صورت و اگر میخواهید خودتان عکاسی کنید (تولیدی) و بعد تعدادی هم عکس در اختیار ایسنا بگذارید... به نیاز خودتان توجه کنید نه خواسته های ایسنا! در نهایت عکسی که به انجا تحویل میدهید در ابعاد 740*480 بر روی سایت قرار میگیرد وتجهیزات انچنانی طلب نمیکند.

شاد و موفق باشید...
    این نظر خوبی بود ولی همون روز اول که رفتم گفتن که دوربین ندارن فکر کنم گفتن برای تعمیر فرستادن ولی به همه ی ما همین جواب رو دادن.البته در دفتر ایسنا دانشگاه فردوسی این موضوع رو گفتن.نمی دونم جای دیگه ای هم دفتری دارن یا نه.
    برای اندازه عکس هم حق با شماست ولی جدا از اون برای این کیفیت برام مهمه که به فکر فرستادنشون به جشنواره و یا استفاده در موضوعات دیگه هم هستم.

به طور کلی هدفم برای کار در ایسنا فقط تجربه و فرصت برای عکاسی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها

2. به نظر من دوربین و لنز های بسیار عالی دارید. حیف است به این زودی دلتان را بزند. به قول یکی از مدیران عزیز این سایت... خود نویس خوب مارا به نویسنده خوب تبدیل نمیکند! کما اینکه عکاسی مثل آلفرد یعقوب زاده گاهی برای کارهای خبری از دوربین های کامپکت استفاده میکند. نه بادی های چند هزار دلاری و نه لنز های چند ده هزار دلاری!

من چند بار تا حالا این نوشته رو خوندم و به اش فکر کردم.با این نقل قولتون به شدت موافقم.ولی وقتی که سرعت فکوس دوربین تون خیلی پایینه یا اون قدرنویز داره که عملا چیزی فهمیده نمیشه و همینطور مورد های دیگه به نظر باید موقع عوض شدنش رسیده باشه.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

این نظر خوبی بود ولی همون روز اول که رفتم گفتن که دوربین ندارن فکر کنم گفتن برای تعمیر فرستادن ولی به همه ی ما همین جواب رو دادن.البته در دفتر ایسنا دانشگاه فردوسی این موضوع رو گفتن.نمی دونم جای دیگه ای هم دفتری دارن یا نه.
    برای اندازه عکس هم حق با شماست ولی جدا از اون برای این کیفیت برام مهمه که به فکر فرستادنشون به جشنواره و یا استفاده در موضوعات دیگه هم هستم.

به طور کلی هدفم برای کار در ایسنا فقط تجربه و فرصت برای عکاسی است.

من چند بار تا حالا این نوشته رو خوندم و به اش فکر کردم.با این نقل قولتون به شدت موافقم.ولی وقتی که سرعت فکوس دوربین تون خیلی پایینه یا اون قدرنویز داره که عملا چیزی فهمیده نمیشه و همینطور مورد های دیگه به نظر باید موقع عوض شدنش رسیده باشه.
    دو مورد...
    اول اینکه یکم از دورتر به قضیه نگاه کنید : شما دوربینی میخواهید که کیفیتش براتون مهمه، در این صورت زیاد خودتونو درگیر بحث خبر نکنید! سرعت شاتر 10 به توان N بار در ثانیه بدردتان نخواهد خورد (مگر پوشش فعالیت های ورزشی)
    دوم، من شخصا یکسال و نیم با الفا 200 کار خبری میکردم و نه تنها هیچ مشکلی برایم پیش نیامد که ارشیو بینظیری هم جمع کردم (تو سیستم خودشون هم میتونید سرچ کنید :) )

اینکه فرموده اند دوریین نداریم.... برمیگردد به همون موارد * دار که عرض کردم. اگرچه ممکن است در ابتدای راه دوریین هایشان را تمام کمال در اختیارتان نگذارند، اما توجه داشته باشید شما هم هیچ مسئولیتی ندارید که با بهترین امکانات در اختیارشان باشید!!!
    پیشنهاد میکنم یه مدت با همین دوربین فعلی برنامه ها رو شرکت کنید. شاید کم کم متوجه شوید که نیاز واقعی تان چیست.

شاد و موفق باشید
    M.Meghdari، soheil007 و Walkman تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2