صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
Like Tree22تشکر

موضوع: G12 يا 1100D ؟

كاربر جديد siamack آواتار ها
    تشکر کرده
    12

پیش فرض G12 يا 1100D ؟

سلام
    دوستان لطفا راهنمائي كنين كداميك از اين دو را بخرم .

G12 : 6,400,000 Rial
    1100D : 7,500,000 Rial

كيفيت عكس برام خيلي مهمه.
    آتليه يا موسسه ندارم و براي زندگي روزمره ميخوام.

نميدونم كيفيت عكس 1100 بيشتره يا G12 ؟

سنسور 1100 بزرگتره.

لطفا راهنمائي كنين.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

سلام :

http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=13554

با خواندن تاپیک بالا به بیشتر جواب ها خواهید رسید.

موفق باشید...
    siamack و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

تشکر کرده
    12

لطفا فقط بگين كداميك از اين دو رو شما جاي من بودين انتخاب ميكردين ؟
    و دلايل ...

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

صد در صد 1100D اصلا قابل قیاص نیست کیفیتشون.
    siamack، shahbazi و ahmad k تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

و دلايل ...
    سلام دوست عزیز
    انتخاب بین این دو بستگی به نوع کاربرد شما دارد و اینکه چقدر به عکاسی غلاقه دارید آیا فقط دوربین را برای عکسهای یادگاری میخواهید یا برای کاربرد حرفه ای میخواهید و از این قبیل سوالات حالا برایتان کاملاً توضیح میدهم
    اگر دوربینی میخواهید که با هزینه کمتر بتواند کیفیت قابل قبولی ارائه دهد حجم و وزن کمتری داشته باشد تا بتوانید همه جا آن را حمل کنید و دیگر فکر ارتقاع نیستید پیشنهاد من G12 است
    اما اگر در عکاسی میخواهید پیشرفت خوبی داشته باشید و آنرا خیلی دوست دارید و حاضرید وزن سنگینتری حمل کنید پیشنهاد من 1100D است
    1100D در ردیف حرفه ای قرار میگیرد و کیفیت خیلی قابل قبول تری نسبت به نمونه کامپکت دارد اما وزن آن بیشتر است که برای یک عکای چندان ملاک نیست و عشق به عکاسی تمام این مسائل را زیر پا میگذارد به عنوان مثال خودم همیشه 5 کیلوگرمی دنبال خود میکشم
    مسئاله دوم خرید لنر است که فکر میکنم لنز کیت خود دوربین 18-55 است که امکان عکاسی از فواصل زیر 40 سانتی متر را ندارد (اگر اشتباه نکنم) اگر بودجه کافی دارید که بعداً یک لنز بهتر تهیه کنید 100 در 100 خیلی خیلی بهر از G12 است
    خود من این اشتباه را کردم و عکاسی را با SX20IS شروع کردم که زیاد طول نکشید که عاشق عکاسی شدم و مجبور شدم دوربین خودم و به D90 ارتقاع بدم که اگر از اول حرفه ای میخریدم خیلی بهتر بود
    در نهایت حتی اگر در حال حاظر بودجه برای خرید لنز ندارید پیشنهاد من همان 1100D است
    روی نیکون هم تحقیق کنید نمونه هایی مانند D3100 نیکون هم در همین رنج قیمتی هستند
    شاد باشاید
    siamack و ahmad k تشکر می‌کنند.

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

دوست عزیز همونطور که سایر دوستان هم گفتن انتخاب این دو بستگی به نوع نگاه شما به عکاسی داره. اگر همون طور که خودتون گفتین دوربین رو فقط برای کارهای روزمره می خواین به نظر من G12 انتخاب مناسب تری هست چون رِنج کاری بسیار زیادی رو برای استفاده رومزه و حتی گاهی نیمه حرفه ای پوشش می ده. اما با D1100 شما برای طیف متنوع عکاسی نیاز به تعویض لتز دارید که هزینه های شما رو بیشتر می کنه. شما حتی با G12 حتی می تونید عکاسی ماکرو رو هم در حد قابل قبولی انجام بدین در حالی که با لنز کیت D1100 این کار براتون به ادگی عملی نیست. در کل با توجه به مطالبی که گفتید فکر می کنم G12 انتخاب مناسب تری برای شما باشه.
    siamack تشکر می‌کند.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

كسي جاي كسي نيست، ولي بنده اگر براي خودم بخواهم انتخاب كنم حتي 350D را با لنز 18-55 به G12 ترجيح ميدهم. كلا اين G12 غول بي شاخ و دمي نيست كه بعضي از دوستان در ذهن خود تصور ميكنند.
    به نظر بنده فقط ميتوان G12 را به عنوان يكي از بهترين كامپكتهاي موجود امروز بازار دوربين معرفي كرد ولي هيچ كامپكتي گردو نيست.
    siamack، m.daneshpayeh، ramink2 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

معمولا دوربینهای غیر SLR از هر قابلیتی ی ذره توشون هست. ولی شما به هیچ کدومشون درست و درمون نمیرسی
    مثلا حالت ماکرو در این دوربینها در برخی موارد حتی با چسبوندن سوژه هم به لنز فوکوس تصویر از بین نمیرود. اما هیچ وقت نمیتوان در ماکروی این دوربینها به بزرگنمایی مثلا 5 براری رسید.
    یا دربرخی مدلها به زومهایی میرسی که معادلش در لنزهای دوربینهای SLR وجود نداره. مثل SX30 یا SX40 کنون با زوم بالای 30 برابر. اما مثلا در فاصله نزدیک محدودیت زوم داری و با اندکی زوم فوکوس از بین میرود.
    حتی در مدلهای مذکور به دیافراگم F2.8 یا فوکوس USM هم میرسی.
    درعوض در دوربینهای SLR برای هر رشته کاری باید تجهیزات تهیه کنی. برای عکاسی از طبیعت ی لنز. عکاسی از چهره ی لنز. عکاسی ماکرو ی لنز و...
    اما با تهیه هر کدام از این تجهیزات به کیفیتی غیر قابل قیاس میرسی. مثلا کاهش عمق میدان در دیاف 2.8 بین دوربینهای SLR و دوربینهای غیر SLR قابل مقایسه نیست. یا کیفیت تصویر در محیطهای با نور کم یا نورهای تک فرکانس (همون لامپ کم مصرف) قابل مقایسه نیست.
    درنهایت کیفیت عکس نهایی قابل مقایسه با دوربینهای غیر SLR نیست. و زمانی به کیفیت کاملا متفاوت 1100 پی میبری که عکس گرفته شده از یک منظره را با G12 مقایسه کنی.

نتیجه گیری: اولویت شما در انتخاب دوربین چیست؟
    1-وزن سبک. حجم کم. مجموعه ای جمع و جور با امکاناتی کار راه انداز. برو سراغ G12 یا مدلهای مشابه
    2-کیفیت عکس در کنار قابلیت ارتقاع امکانات با بهای وزن و حجم زیاد برو دنبال دوربینهای SLR

در انتها توجه داشته باش که 1100D با اینکه در مقابل G12 شاید خیلی بهتر باشه، اما اول راه دوربینهای SLR است و مطمئن باش اگر به عکاسی حرفه ای علاقه مندی، اندکی بعد از خرید به فکر تعویض با 600D یا 60D یا مدلهای مشابه در نیکون خواهی افتاد.
    siamack و ahmad k تشکر می‌کنند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    انتخاب بین این دو بستگی به نوع کاربرد شما دارد و اینکه چقدر به عکاسی غلاقه دارید آیا فقط دوربین را برای عکسهای یادگاری میخواهید یا برای کاربرد حرفه ای میخواهید و از این قبیل سوالات حالا برایتان کاملاً توضیح میدهم
    اگر دوربینی میخواهید که با هزینه کمتر بتواند کیفیت قابل قبولی ارائه دهد حجم و وزن کمتری داشته باشد تا بتوانید همه جا آن را حمل کنید و دیگر فکر ارتقاع نیستید پیشنهاد من G12 است
    اما اگر در عکاسی میخواهید پیشرفت خوبی داشته باشید و آنرا خیلی دوست دارید و حاضرید وزن سنگینتری حمل کنید پیشنهاد من 1100D است
    1100D در ردیف حرفه ای قرار میگیرد و کیفیت خیلی قابل قبول تری نسبت به نمونه کامپکت دارد اما وزن آن بیشتر است که برای یک عکای چندان ملاک نیست و عشق به عکاسی تمام این مسائل را زیر پا میگذارد به عنوان مثال خودم همیشه 5 کیلوگرمی دنبال خود میکشم
    مسئاله دوم خرید لنر است که فکر میکنم لنز کیت خود دوربین 18-55 است که امکان عکاسی از فواصل زیر 40 سانتی متر را ندارد (اگر اشتباه نکنم) اگر بودجه کافی دارید که بعداً یک لنز بهتر تهیه کنید 100 در 100 خیلی خیلی بهر از G12 است
    خود من این اشتباه را کردم و عکاسی را با SX20IS شروع کردم که زیاد طول نکشید که عاشق عکاسی شدم و مجبور شدم دوربین خودم و به D90 ارتقاع بدم که اگر از اول حرفه ای میخریدم خیلی بهتر بود
    در نهایت حتی اگر در حال حاظر بودجه برای خرید لنز ندارید پیشنهاد من همان 1100D است
    روی نیکون هم تحقیق کنید نمونه هایی مانند D3100 نیکون هم در همین رنج قیمتی هستند
    شاد باشاید
    خيلي ممنون دوست خوبم
    بله من هم نميخوام كيفيت را فداي وزن زيادتر در حمل كنم.
    فقط اون موردي كه ميفرمائين : " از فواصل زیر 40 سانتی متر را ندارد" چيه ؟ ميشه لطفا توضيح بدين ؟

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

یه قانون هست که نظر رو خود شخص میده و دیگران فقط میتونن اطلاعات بدن چون هیچکس تو شرایط کسی دیگه نیست. اینکه بهتره 1100 بخری یا جی12 خیلی پارامترها رو شامل میشه . ممکه یه آیتمی که برای یکی حسنه برای یکی ایراد باشه . مثلا همین عمق میدان کم که عکس رو زیبا میکنه برای یه غیر حرفه ای ممکنه خیلی جالب نباشه چون همیشه باید رو فوکوس دقت بکنه که سوژش تار نشه یا تو مود فیلمبرداری 1100 فوکوس ممتد نداره و یا اندازه دوربین که یکی رو میتونی تو جیب بگذاری و یکی رو حتما باید کولت بگیری یا اصلا اینکه شما نمیتونی جای عمومی از 1100 استفاده کنی . البته قبلا تو پستهای قبلی راجع اینا کاملا بحث شده .
    siamack تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین