صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54
Like Tree109تشکر

موضوع: دوربین مناسب عکاسی اجتماعی

كاربر آشنا abbasnasri آواتار ها
    تشکر کرده
    134

خب به ترتیب اولویت از نظر بنده (البته اگر قیمت براتون مهم نباشه):

1. leica m9

2. leica m-e

3. fujifilm x-pro

4. fujifilm x-100

5. pentax pen epl-5 با لنز 14-42 و یک 17 f/2.8

6. nikon1 j2

7. nex 5n
    aidin594 و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 + nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 24-135mm f/2.8-4.5]
    http://perfume.roozemehmooni.ir

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

ایشان دوریبن هندی کم و برای فیلمبرداری میخوان .
    این پرسش به این تاپیک مربوط نمیشه و بهتره که پرسش خودتون رو در تاپیک زیر پیگیری کنید :

مشاوره برای خرید دوربین فیلم برداری هندی کم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ایشان دوریبن هندی کم و برای فیلمبرداری میخوان .
    این پرسش به این تاپیک مربوط نمیشه و بهتره که پرسش خودتون رو در تاپیک زیر پیگیری کنید :

مشاوره برای خرید دوربین فیلم برداری هندی کم
    من خواستم یه جای مناسب ارسال کنم ولی محدودیت برای اعضا تازه گذاشتن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

دوستان من این تاپیک را تازه خوندم می خوام یه نظری از دوستان بگیرم با توجه به اینکه برای عکاسی در زمینه مستند اجتماعی وخیابانی و... کلا همراه با دیاف سریع احتیاج به عمق میدان بالا هم هست و خیلی مواقع احتیاج داریم مثلا از دیاف 8 استفاده کنیم و ایزو1600 به نظرتون خرید یه دوربین مثل rx100 که بتونیم همون عمق میدان را با فرض دیاف 4 بدست بیاریم و از اون ور بجای ایزو 1600 از 200 استفاده کنیم بهتر نیست درسته کیفیت کامپکت پیشرفته در حد dslr ها نیست ولی عمق میدان زیادشون کمکیه که از ایزو پایین تر استفاده کنیم و بتونیم به کیفیت حرفه ای ها برسیم

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرکرد نمایش پست ها
    دوستان من این تاپیک را تازه خوندم می خوام یه نظری از دوستان بگیرم با توجه به اینکه برای عکاسی در زمینه مستند اجتماعی وخیابانی و... کلا همراه با دیاف سریع احتیاج به عمق میدان بالا هم هست و خیلی مواقع احتیاج داریم مثلا از دیاف 8 استفاده کنیم و ایزو1600 به نظرتون خرید یه دوربین مثل rx100 که بتونیم همون عمق میدان را با فرض دیاف 4 بدست بیاریم و از اون ور بجای ایزو 1600 از 200 استفاده کنیم بهتر نیست درسته کیفیت کامپکت پیشرفته در حد dslr ها نیست ولی عمق میدان زیادشون کمکیه که از ایزو پایین تر استفاده کنیم و بتونیم به کیفیت حرفه ای ها برسیم
    باوجود سنسورکوچکتردر کامپکت ها بعید هست که روی ایزو بتوانیدحساب کنیددر قیاس با dslr.ایزوی مثلا۲۰۰ یک کامپکت، شاید با ۳-۲ استاپ بالاتردر یک dslr یکسان باشد( (بدیهی ست که بسته به مدل این استاپ ها البته متفاوت هست )که باید به این نکته توجه کنید.
    ولی خوب درموردRX100 وبرخی مدلهای فوجی که موفق بوده اند ، باید سطح انتظاراتتان ازکیفیت ونتیجه وتوان فوکوس رامشخص کنیدودرانصورت با dslr ها قیاسشان کنید.
    درکل برای عکاسی خیابانی انقدر کوچک بودن سخت افزار ،بخصوص درایران ، مهم ست که چشم راروی خیلی از ایتم ها میبندد.
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

كاربر آشنا faridz آواتار ها
    تشکر کرده
    173

سلام دوستان برای عکاسی مستند بین دو دوربین Fujifilm X100s و Fujifilm X-M1 موندم . با توجه به تفاوت قیمتی 1 میلیون تومنی که بینشون هست . کدام به صرفه تر هست .ممنون میشم کمک کنید .

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط faridz نمایش پست ها
    سلام دوستان برای عکاسی مستند بین دو دوربین Fujifilm X100s و Fujifilm X-M1 موندم . با توجه به تفاوت قیمتی 1 میلیون تومنی که بینشون هست . کدام به صرفه تر هست .ممنون میشم کمک کنید .
    فکر XM را کلا نکنید که بدون ویزور امکان عکاسی مستند عملا وجود ندارد، لنز کیتش کیفیت بالایی ندارد و برای یک لنز بهتر کلی هزینه بیشتر باید صرف کنید...
    سنسور و بدنه ایکس100 اس بسیار بهتر است. و همان ویزور عالی اش بزرگترین مزیت است.

پی نوشت: x100 را داشته ام و xm را از نزدیک باهاش کار کرده ام... xm حس پلاستیک بدی بهم میداد... مثل گوشی های سامسونگ با قابلیت های بالا و بدنه پلاستیکی بی کیفیت. در مقابلش ایکس100 واقعا لذت بخش بود.
    faridz و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

سلام خدمت همه عزیزان ، پرسش بنده در تاپیک دیگر بی جواب ماند و امید وارم هرچه زود تر جوابی دریافت کنم
    اما خواستم بدونم نظر اساتید و دوستان عزیزم در مورد استفاده G1X در ژانر مستند اجتماعی چیست ؟

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    سلام خدمت همه عزیزان ، پرسش بنده در تاپیک دیگر بی جواب ماند و امید وارم هرچه زود تر جوابی دریافت کنم
    اما خواستم بدونم نظر اساتید و دوستان عزیزم در مورد استفاده G1X در ژانر مستند اجتماعی چیست ؟
    در بین دوربینهای اینچنین خیلی هم عالیه، از نظر فواصل کانونی و سرعت هم که برای این ژانر مشکلی نداره، اندازه مناسبی هم که داره،
    اگر به دنبال میرورلس ها نیستید، شروع کنید به عکاسی با آن چرا که مهمتر از تمامی تجهیزات دیدگاه عکاس است و این مسئله ای است که قیمت بسیار زیادی بنام زمان دارد.
    ravanfar، Marefat، Arash Sh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    من با X10 در خیابان کار کردم! دوربین خیلی خوبیه. با توجه به عمق میدان زیاد کافیه بگذارید در مد P و با هیچ چیز کاری نداشته باشید. X20 ظاهرا هم از لحاظ کیفیت تصویر و هم فوکوس بهتر هم شده. در مورد ویزور، من تا قبل از این فکر می کردم کلا عکاسی بدون ویزور برام ممکن نباشه. اما در خیابان اتفاقا عکاسی با live view مزایایی هم دارد. اگر LCD متحرک هم باشه چه بهتر. G1X هم دوربین خوبیه فقط بعضی ها از فوکوس کندش گفته بودند که من نمی دانم چقدر جدیه.
    کوروش و darkness_land تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین