نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree2تشکر
  • 1 Post By siavash
  • 1 Post By Anoosh-Em

موضوع: راهنمایی درباره Tamron Tap-in console و مشکل اتوفوکوس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

پیش فرض راهنمایی درباره Tamron Tap-in console و مشکل اتوفوکوس

سلام دوستان، من چند ماه پیش لنز Tamron 18-400mm رو خریدم و روی دوربین Canon Eos 600d قدیمیم ازش استفاده میکنم نکته ای فورا توجه ام رو جلب کرد اینه که لنز در فاصله کانونی حداکثر شارپنس خیلی خوبی داره اما مساله ای که باهاش دارم اینه که در فاصله کانونی دویست میلیمتر به بالا حتی در شرایط ایده‌آل عکاسی وقتی از مناظر دوردست عکس میگیرم عکس ها درست فوکوس نمیشن و وقتی از فوکوس دستی استفاده میکنم درست میشه گاها استفاده از فوکوس از طریق مانیتور دوربین هم نتیجه بهتری نسبت به اوتوفوکوس از چشمی دوربین داره. در ابتدا فکر کردم شاید این مشکل مربوط به بدنه دوربین من هست که خیلی قدیمیه اما زمانی که در اینترنت نمونه عکسهای افراد رو در اندازه بزرگ میدیم متوجه شدم بعضا با مدل دوربین های بالاتر و بروزتر هم گاهی این مشکل وجود داره. سوالی که از دوستان دارم اینه که آیا فکر میکنید با استفاده از tamron tap in console و کالیبراسیون امکان برطرف کردن این مشکل وجود داره و اینکه من در حال حاضر تهران نیستم و چند ماه دیگه میام میخواستم بدونم آیا در تهران جایی هست که بتونم ببرم برام این کار رو انجام بدن. گارانتی لنز آفومار هست و هنوز اعتبار داره.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

سلام دوستان با وجود اینکه کسی جوابی بهم نداد اینجا اما خواستم یک بروز رسانی درباره مشکلم داشته باشم که شاید مشکل بعضی افراد دیگه هم باشه. من چند ماه پیش که آمدم تهران دوربینم رو با لنز بردم آفومار و کل دوربین رو باز کردن و تمییز کردن و بستن و کالیبره کردن مجددا و الان مشکلم کمتر شده و فوکوس با ویزور تا حد زیادی بهتر شده البته من نمونه عکسهای این لنز رو با دوربین های متفاوت و در تست های متفاوت که دیدم و نظرات رو خوندم متوجه شدم که کالیبره کردن لنز با قطعه خود تامرون بی تاثیر نخواهد بود.
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود بر شما

چیزی که میخام عرض کنم شاید خیلی کمک حال وضعیت فعلی شما نباشه ولی مطابق چیزی که خودم از بک فوکاس تجربه کرده بودم ، بک فوکاس (یا فرانت فوکاس) همواره ثابت است ، یعنی اگر روی سوژه ای که در فاصله 8 متری است فوکاس کردید و عکس گرفتید و دارای وضوح مناسب نبود اما پیش زمینه در فاصله 4 متری بیشترین وضوح را داشت! یا پس زمینه بیشترین وضوح را داشت. ( حالا در هر فاصله کانونی) این راحت قابل رفع و ادجاست کردن در منوی دوربین خواهد بود به شرط انکه: این مقدار فاصله نقطه ای که دارای وضوح است همیشه نسبت به نقطه ای که روی آن فوکاس کردید ثابت باشد. یعنی با بک فوکاس و فرانت فوکاس عادی طرف باشیم اما اگر دوربین را خاموش روشن کنید وضعیت عوض شد، آن مشکل حادتر است. (که گاهی دیده شده حتی روی بعضی بدنه ها اصلا این مشکل لنز رویت نمیشود! و پنهان باقی میماند) متاسفانه این وضعیت متغیر را حتی نمیشود در منوی دوربین قسمت تیون فوکاس ( ادجاست فوکاس) هم کرد.

حالا که فقط در فاصله کانونی خاصی در لنزتان این مشکل هست. این را نمیتوان یک بک فوکاس معمولی دانست. و مشکل لنز است

ضمنا در DSLR ها بک فوکاس در Live View غالبا دیده نمیشود یا حتی فیلبرداری ( زمانهایی که اینه دخیل نیست)

پاینده باشید
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

خیلی ممنون از توضیحاتتون. این مشکل در فاصله های کانونی بلند و موضوعات در فاصله دور بیشتر بچشم میاد زمانی که با ویزور فوکوس میکنم اما با استفاده از فوکوس لایو ویو فوکوس خوبی بدست میارم ولی خیلی کند هست و در نور کم هم اصلا فوکوس نمیکنه. متاسفانه فوکوس از ویزور دقیق نیست و در موضوعات که در فاصله دور هستن و فاصله کانونی بالا این عدم دقت بیشتر توی ذوق میزنه. در توضیحات بررسی هایی که روی لنز کرده بودن دیدم که گفته بودن که ساعت ها باید وقت صرف کرد و با کنسول خود تامرون تنظیمش کرد اما مردد هستم در این مورد و مطمئن نیستم با اینکار مشکل اش برطرف بشه چون در فوکوس لایو ویو زمانی که فوکوس میکنه دقیق فوکوس میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود بر شما

چیزی که میخام عرض کنم شاید خیلی کمک حال وضعیت فعلی شما نباشه ولی مطابق چیزی که خودم از بک فوکاس تجربه کرده بودم ، بک فوکاس (یا فرانت فوکاس) همواره ثابت است ، یعنی اگر روی سوژه ای که در فاصله 8 متری است فوکاس کردید و عکس گرفتید و دارای وضوح مناسب نبود اما پیش زمینه در فاصله 4 متری بیشترین وضوح را داشت! یا پس زمینه بیشترین وضوح را داشت. ( حالا در هر فاصله کانونی) این راحت قابل رفع و ادجاست کردن در منوی دوربین خواهد بود به شرط انکه: این مقدار فاصله نقطه ای که دارای وضوح است همیشه نسبت به نقطه ای که روی آن فوکاس کردید ثابت باشد. یعنی با بک فوکاس و فرانت فوکاس عادی طرف باشیم اما اگر دوربین را خاموش روشن کنید وضعیت عوض شد، آن مشکل حادتر است. (که گاهی دیده شده حتی روی بعضی بدنه ها اصلا این مشکل لنز رویت نمیشود! و پنهان باقی میماند) متاسفانه این وضعیت متغیر را حتی نمیشود در منوی دوربین قسمت تیون فوکاس ( ادجاست فوکاس) هم کرد.

حالا که فقط در فاصله کانونی خاصی در لنزتان این مشکل هست. این را نمیتوان یک بک فوکاس معمولی دانست. و مشکل لنز است

ضمنا در DSLR ها بک فوکاس در Live View غالبا دیده نمیشود یا حتی فیلبرداری ( زمانهایی که اینه دخیل نیست)

پاینده باشید