صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
Like Tree29تشکر

موضوع: راهنمائی برای خرید دوربین

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اگه به دنبال بله،خیرهستید که جواب نه هست. درشکل کنترل کیفی کنونی تولید، تقریبا تولیددر ژاپن یا مثلاتایلند دریک برند خاص یکسان وازنظرکیفی هم بدون تفاوت هست.
    همونطورکه تا الان هم نشنیدم کسی بگه مثلاd7000 نیکون مشکل کیفی داره وفلان قطعه ش مدام مشکل پیدامیکنه.ودر d700 یا d3s چنین مشکلی نیست.
    همه کیفیت تولید یکسانی دارند والبته هنوز هم خودم نمی دانم که دلیل تولید مدلهای بالاتر در ژاپن چیست؟!!
    بعد از سوالی که درباره برندها و کشور سازنده توسط جناب roma مطرح شد، یه سر به سایت های انگلیسی زبان و فروم هاشون زدم، اونجا هم ندیدم کسی از نیکونی که در تایلند تولید می شه یا کنونی که در ژاپن تولید می شه تفاوتی نوشته باشن اما یک سوال مهم می مونه؟ چرا برخی مدل ها منحصرا در ژاپن و برخی مثلا در چین تولید می شه؟ قطعا باید دلیلی داشته باشه و حالا این دلیل برای من سوال شده.
    موخره:یه سرچ کردم و متوجه شدم کانن در شهر Zhuhai در استان Guangdong کارخانه تولید دوربین، پرینتر لیزری در شهر Zhongshan در همان ایالت قبلی و کارخانه تولید دستگاه کپی در شهر Suzhou استان Jiangsu داره.
    ویرایش توسط ali k : Monday 19 August 2013 در ساعت 16:36
    Moty، darkness_land و .roma. تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    بعد از سوالی که درباره برندها و کشور سازنده توسط جناب roma مطرح شد، یه سر به سایت های انگلیسی زبان و فروم هاشون زدم، اونجا هم ندیدم کسی از نیکونی که در تایلند تولید می شه یا کنونی که در ژاپن تولید می شه تفاوتی نوشته باشن اما یک سوال مهم می مونه؟ چرا برخی مدل ها منحصرا در ژاپن و برخی مثلا در چین تولید می شه؟ قطعا باید دلیلی داشته باشه و حالا این دلیل برای من سوال شده.
    موخره:یه سرچ کردم و متوجه شدم کانن در شهر Zhuhai در استان Guangdong کارخانه تولید دوربین، پرینتر لیزری در شهر Zhongshan در همان ایالت قبلی و کارخانه تولید دستگاه کپی در شهر Suzhou استان Jiangsu داره.
    درود
    یکی از دلایل این کار در واقع یک روش بازاریابی است ... دوربین هایی غالبا با قیمت پایین تر که استفاده عمومی بیشتری دارند و شاید قیمت تمام شده در ان بسیار مهم هست برای پایین تر نگه داشتن قیمت دد کشورهای با نیروی کار ارزان ت لید میشه و در مقابل دوربین های حرفه ای با قیمت های بالا که طیف مشتریان خاصی دارند و درصد کمتر که شاید 100 یا حتی 1 میلیون بالا پایین قیمت خیلی مهم نباشه برعکس برای رقابت و ایجاد جو روانی در بین مصرف کنندگان اینکه مثلا ساخت خود کشور ژاپن یا هرجایی که سازنده اصلیست باشد خود یک امتیاز و یک مزیت نسبی برای کالا محسوب می گردد در حالی که اگر در کشور دیگری نیزتولید شود فرقی ندارد.....البته در تمام دیوایس ها تقریبا یکسری از قطعات کلا در جاهای دیگری تولید می شود مثل باتری و......
    darkness_land، ali k و .roma. تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    البته باید قبول کنیم که ژاپن غول صنعت دوربین سازیست و خوب دیدن نوشته Made in JAPAN در زیر بدنه بسیار حس خوبی میده
    و دقیقاً به همین دلیل است که مثلاً شرکت Canon دوربین های گران خود را در ژاپن بسازه که مشتری راضی تر باشه و همونطور
    که جناب مرتضی خان فرمودند در مورد کامپکت ها برای کاهش قیمت تمام شده در کشورهایی تولید میشه که صرفه داشته باشه
    اما دلیل نمیشه که این شرکت ها اصول کیفیت خودشون رو زیر پا بذارن و کیفیت رو فدای کمیت کنند

توضیح : جناب مرتضی خان چشممون به جمالتون روشن شد !

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان عزیز من تازه واردم اگه میشه منو راهنمایی کنید .
    میخوام یه دوربین بخرم که خیلی آماتور نباشه ولی حدود توان مالی من بین 2 تا 2.5 هستش نمیخوام یه مدلی باشه خیلی زود عوضش کنم اگه میشه منو راهنمایی کنید خودم با برند نیکون خیلی راحتم اما اگه دوستان با دلیل مدل یا برندی رو معرفی کنن ممنون میشم....

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ahura_f نمایش پست ها
    میخوام یه دوربین بخرم که خیلی آماتور نباشه ولی حدود توان مالی من بین 2 تا 2.5 هستش نمیخوام یه مدلی باشه خیلی زود عوضش کنم اگه میشه منو راهنمایی کنید خودم با برند نیکون خیلی راحتم اما اگه دوستان با دلیل مدل یا برندی رو معرفی کنن ممنون میشم....
    دوست گرامی بنده برای شما دوربین Nikon D5200 با لنز 105-18 رو پیشنهاد میکنم.
    msh2200 و saman-r تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی بنده برای شما دوربین Nikon D5200 با لنز 105-18 رو پیشنهاد میکنم.
    lمرسی از جوابتون 5300 چطوره؟؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ahura_f نمایش پست ها
    lمرسی از جوابتون 5300 چطوره؟؟
    5300 هم تقریبا همونه. برتری 5300 در مواردی مثل: پردازنده جدید تر، gps ، wifi و lcd با کیفیت تر، وزن سبکتر، دامنه ایزوی بیشتر خلاصه میشه که قیمتش هم بیش از بودجه شماست.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

ahura_f نمایش پست ها

با اجازه ی بزرگان و پیشکسوتان انجمن

اهورای عزیز وقت شما بخیر.
    به انجمن عکاسی خوش امدید.
    مطمئن باشید با راهنمایی دوستان بهترین گزینه را خریداری خواهید کرد.

فقط در اغاز من یک چیز را خدمت شما عرض کنم که بعدها پشیمان نشوید.
    دوربین دی اس ال ار در هر سطحی که تهیه بفرمایید و با هر قیمتی معنایش این است که وارد دنیای حرفه ای شده اید.
    در دنیای عکاسی هم رسیدن به کیفیت برتر خرج دارد. آن هم نه در سطح دویست و سیصد و یک میلیون و.....
    قطعاات و لوازم عکاسی در ایران قیمت کمرشکن دارند. شما اگر یک دوربین 2 میلیونی خریداری میکنید اگر بخواهید حرفه ای شوید حداقل به دو سه تا لنز دیگر نیاز دارید.
    که این دو سه تا لنز هم حداقل 2 میلیون خواهد بود.
    فیلتر میخواهید که هر فیلتر برای هر لنز از 100 تا 400 هزار تومان خواهد بود
    سه پایه میخواهید که سه پایه از صد تا حداقل 500 هزار تومن خواهد بود.
    کارت حافظه ویژه که اونم حداقل 200 تومنه
    کیف میخوایید که حداقل 100 تا 150 و یا کوله که یک کوله عادی 300 تا 350 تومنه
    باطری اضافه میخواید که اصلیش حداقل 200 تومنه
    برای نور شب یک فلاش اکسترنال میخواید که حداقل 1 میلیونه و....

پس فقط دوربین نیست. شما هر دوربینی بخرید عکس براتون میندازه. بیشتر دوربین ها هم با کیفیت هستن. من با 3200 خودمم کوچکترین مشکلی ندارم. همه چیزش عالیه در حالی که قیمتش 1.5 هست. و اتفاقا در حدی رضایت دارم که به شما هم پیشنهادش میکنم.

منتها اگر میخواید وارد دنیای حرفه ای بشید بدونید که مخارجش خیلی سنگینه

اگر نه
    فقط میخواید به عکس با کیفیت بالا برسید خب این راه حل خوبی داره.
    شما میتونید با بخشی از این پولتون یک دوربین کامپکت یا بریج بخرید که هزینه های بعدی رو هم متحمل نمیشید و کیفیت تصویری به دست میارید که در یک دوربین دی اس ال ار با حدود 5 میلیون به دست نمیاد.
    حالا دیکه این رو من وظیفه خودم دونستم که خدمتتون عرض کنم. چون خودم با این مساله روبرو شدم و فشار مالی تجهیزات عکاسی رو متحمل شدم.

با این تفاصیر ایا هنوز هم میخواید حرفه ای وارد کار بشید یا نه؟
    اگر پاسخ مثبته که دوستان تجربیات بسیاری دارن
    اگرم میخواین کامپکت یا بریج بخرید که بازم دوستان هستند و از راهنمایی این عزیزان بهره مند میشید.
    تنها اول تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید و رنج دقیق قیمتتون و اولیوت هاتون رو هم بگید.
    اگر دی اس ال ار باشه من نیکون 5200 رو به شما پیشنهاد میکنم
    همچنین نیکون 3200 رو. هر دو خوب هستند. 520 سایز بزرگتری داره و کمی بهتره. 3200 کمی کوچکتره اما من ندیدم کمبودی داشته باشه و واقعا در سطح خودش فوق العادست.

اگر میخواید کامپکت خریداری کنید پیشنهاد من Canon PowerShot G1X
    تصویر این دوربین فوق تصور شما بالاست

و اگر بخواید شبه اس دی ال ار یا بریج بخرید
    Canon Powershot SX50 HS واقعا دوربین خوبیه. البته نصبت به دو دوربین بالا کیفیتش عالی نیست اما بسیار قابل قبوله و ازین مهمتر زوم 50 برابر داره. دقیقا یک تلسکوپ قابل حمله. لرزشگیر عالی داره که در زوم 50 برابر میتونه عکس های فوق العاده ای براتون بگیره.
    ویرایش توسط saman-r : Monday 1 September 2014 در ساعت 18:52
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    165

سلام دوستان بعدازاینکه دوربین و کلیه لوازم من سرقت شد حال درصدد خرید هستم اما مشکلی که دارم این است که بین دوربین سونی 7riv ونیکون دی 850 برسردوراهی هستم که کداو را بخرم ایا سراغ بدونه اینه ها بروم یا دی اس ال ارها بیشتر سبک عکاسی من هم طبیعت وگه گاهی مستند اجتماعی ومعماری وبیشتر هم برای دل خودم عکاسی مکنم وازاین راه درامدی ندارم حال با توجه به این اصاف ازعزیزان درخواست راهنمایی دارم که باتوجه به اینکه گفته میشه ممکن است دوربین های اینه دار درایند از دورکنار بروند وبادرنظر گرفتن اینکه من می خواهم هزینه انجام بدهم واین هزینه هم کم نیست انتظار راهنمای اعزیزان واستادان خودم را دارم .باتشکر

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadrashedi نمایش پست ها
    سلام دوستان بعدازاینکه دوربین و کلیه لوازم من سرقت شد حال درصدد خرید هستم اما مشکلی که دارم این است که بین دوربین سونی 7riv ونیکون دی 850 برسردوراهی هستم که کداو را بخرم ایا سراغ بدونه اینه ها بروم یا دی اس ال ارها بیشتر سبک عکاسی من هم طبیعت وگه گاهی مستند اجتماعی ومعماری وبیشتر هم برای دل خودم عکاسی مکنم وازاین راه درامدی ندارم حال با توجه به این اصاف ازعزیزان درخواست راهنمایی دارم که باتوجه به اینکه گفته میشه ممکن است دوربین های اینه دار درایند از دورکنار بروند وبادرنظر گرفتن اینکه من می خواهم هزینه انجام بدهم واین هزینه هم کم نیست انتظار راهنمای اعزیزان واستادان خودم را دارم .باتشکر
    درود

اینکه در آینده دوربین های بدون آینه قراره جایگزین دوربین های dslr بشوند بنظر من کمی دور از واقعیت هست ، اینکه با امدن گوشی های هوشمند مگر گوشی های غیر هوشمند از دور کنار رفتند هر چند هنوز هم دارند تولید می شوند شاید موارد استفاده و میزان استفاده محدود تر بشود ولی کنار نرفتند هر چند این مثال ربطی به شرایط این نوع دوربین ها ندارد ولی منظورم نوع استفاده هست که بازهم با توجه به معرفی دوربین های جدید اگر هم بنا به آنچه شما می گید باشد باز هم تا چند سال های نزدیک اتفاق نخواهد افتاد و خیالتان راحت باشد

نکته بعدی اینکه شما که درآمدی در عکاسی ندارید آیا واقعا لازم به اینچنین هزینه ای برای خرید دوربین هست؟یا اینطوری بگویم با توجه به این هزینه چه چیزی نصیبتان می شود که اگر دوربین های ارزانتر تهیه کنید نصیبتان نمی شود
    و نکته اخر مهمتر از بدنه انتخاب لنز مناسب در نوع و سبک عکاسی بسیار موثر و مهم است
    حال پیشنهاد من به شما که با هزینه های کمتر می توانید هم دوربین های dslr و هم میرورلس های خوبی تهیه کنید که شاید نیاز به این هزینه زیاد نباشد
    منظورم از مطرح کردن این پرسش ها این است که با پاسخ به جواب این سوال ها شاید هم خودتان هم دوستان بتوانند راهنماییتان کنند و شما راحتتر تصمیم بگیرید با سپاس
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین