صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree4تشکر

موضوع: سوال در باره ی کالیبره کردن

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض سوال در باره ی کالیبره کردن

سلام...
    من مقالات مربوط به کالیبره کردن رو خوندم...اما هنوزم این مشکل کلیبره نبودن مانیتور و پرینتر بد جوری ازارم میده...آیا نرم افزاری هست که بصورت"اتوماتیک"این کاررو انجام بده؟؟
    من یه بار یه عکس چاپ کردم که توش یه ساختمون بود که افتاب پشتش بود....یعنی ساختمون سیاه بود...اما وقتی چاپش کردم دیدم پنجره های ساختمون معلومه...ایا این مشکل میتونه از مانیتور باشه یعنی اینکه مانیتور ضعیف عمل کرده باشه؟؟
    مانیتورم::lg 585e
    ممنون!!!!

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اين سناريو را در نظر بگيريد:

شما يك عكس داريد. درمانيتور اونو نگاه ميكنيد و ميبينيد كه يك جسم ضد نور در عكس وجود دارد. حالا brightness مانيتور رو زياد ميكنيد و ميفهميد كه اون جسم كاملا هم تاريك نيست و داراي جزئيات قابل ديد هست.
    حالا اگر اين عكس رو پرينت كنيد و در اون عكس پرينت شده، جزئيات اون جسم رو تشخيص بديد، مشكل از كجا خواهد بود؟ پرينتر، مانيتور، نور محيط، و يا همه اينها؟

يادم هست كه در جايي( مركز كامپيوتر دانشگاه) بودم كه چند نفر استاد خودخوانده گرافيك مشغول بحث درمورد يك عكس چاپ شده بودند. اشكالي در رنگ عكس چاپ شده ايجاد شده بود. درنهايت به اين نتيجه رسيدند كه بايد موقع صدور دستور پرينت در فتوشاپ، نور مانيتور را زياد كنند كه رنگها در عكس چاپ شده درست شود!

كاليبراسيون تمام اين مشكلات را حل ميكند. يعني شما با كاليبراسيون، حتي به نور محيطي كه در آن كار ميكنيد توجه خواهيد كرد و نور مانيتورتان را هم طوري تنظيم ميكنيد كه همه چيز آنطور كه واقعا هست، ديده شود.
    Navid7h تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    اين سناريو را در نظر بگيريد:

شما يك عكس داريد. درمانيتور اونو نگاه ميكنيد و ميبينيد كه يك جسم ضد نور در عكس وجود دارد. حالا brightness مانيتور رو زياد ميكنيد و ميفهميد كه اون جسم كاملا هم تاريك نيست و داراي جزئيات قابل ديد هست.
    حالا اگر اين عكس رو پرينت كنيد و در اون عكس پرينت شده، جزئيات اون جسم رو تشخيص بديد، مشكل از كجا خواهد بود؟ پرينتر، مانيتور، نور محيط، و يا همه اينها؟

يادم هست كه در جايي( مركز كامپيوتر دانشگاه) بودم كه چند نفر استاد خودخوانده گرافيك مشغول بحث درمورد يك عكس چاپ شده بودند. اشكالي در رنگ عكس چاپ شده ايجاد شده بود. درنهايت به اين نتيجه رسيدند كه بايد موقع صدور دستور پرينت در فتوشاپ، نور مانيتور را زياد كنند كه رنگها در عكس چاپ شده درست شود!

كاليبراسيون تمام اين مشكلات را حل ميكند. يعني شما با كاليبراسيون، حتي به نور محيطي كه در آن كار ميكنيد توجه خواهيد كرد و نور مانيتورتان را هم طوري تنظيم ميكنيد كه همه چيز آنطور كه واقعا هست، ديده شود.
    من مطالب مربوط به کالیبراسیون رو میدونم ولی قسمت اول سوالم این بود که نرم افزاری نیست که این کار را با دقت بیشتر و بطور خودکار انجام بده؟

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    من مطالب مربوط به کالیبراسیون رو میدونم ولی قسمت اول سوالم این بود که نرم افزاری نیست که این کار را با دقت بیشتر و بطور خودکار انجام بده؟
    اخیرا همراه مانیتورهای ال جی و سامسونگ یک سی دی میدهند ولی خوب فقط با نرم افزار خالی - عالی نمی شود !
    یک سخت افزار خرچنگی شکلی وجود دارد که روی مانیتور قرار میگیرد و اتومات همه چیز را اصلاح میکند
    یک مدت در سایت dp هم تبلیغ میشد و شرکت معروف پنتون هم که در ایران نمایندگی دارد هم آن را عرضه میکند.
    قیمت اگر اشتباه نکنم حدود 100 دلار . اگر خواستید میتوانم تلفن فروشنده را هم بدهم .
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

دوست عزيز اگه ميخواستم 100دلار هزينه کنم که يه چيزي ميذاشتم روش يه مانيتور lcd ميگرفتم از شر اين ال جي راحت ميشدم که قربونت برم:D:D:D:D
    به حر حال ممنون از لطفت!

تشکر کرده
    1253

دوست عزيز اگه ميخواستم 100دلار هزينه کنم که يه چيزي ميذاشتم روش يه مانيتور lcd ميگرفتم از شر اين ال جي راحت ميشدم که قربونت برم:D:D:D:D
    به حر حال ممنون از لطفت!
    با سلام
    اولا باید بدانید که هنوز مانیتور های lcd بعنوان مانیتور های حرفه ای چاپ محسوب نمیشوند
    و در تمامی لیتوگرافی ها و دفاتر طراحی حرفه ای هنوز از مانیتور crt استفاده میشود .
    و بجر بعضی از مانیتور های lcd ساخت اپل (باقیمت بالای دو - سه میلیون ) هنوز نشنیده ام
    که lcd در رده های کیفیتی حتی نزدیک مانیتور های crt شود .
    ممکن است کنتراست بالای lcd ها ما را به این اشتباه بیندازد که کیفیت بالاتری دارند ولی توجه
    داشته باشید که این کنتراست بالا در بسیاری از موارد نکات ریزی که در چاپ مشخص میشود را
    حذف میکنند ( بخصوص در چاپ افست حرفه ای ) و نتیجه چاپ با مانیتور بسیار متفاوت خواهد بود .

در مورد دستگاه هم بله حق باشماست بیشتر به درد مراکز حرفه ای میخورد که چندین مانیتور دارند و
    برای کار چاپ حرفه ای استفاده میکنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ولی من تا امروز فکر میکردم که lcd بهتره....
    به نظر شما تو رده ی crt ها کدوم برند بهتر عمل میکنه؟

تشکر کرده
    1253

ولی من تا امروز فکر میکردم که lcd بهتره....
    به نظر شما تو رده ی crt ها کدوم برند بهتر عمل میکنه؟
    در رده های خیلی حرفه ای تا چند سال قبل که microscan اگر اشتباه نکنم
    ولی در رده های معمول که در ایران موجود است اگر سونی هنوز سری trinitron را تولید کند
    مانیتور خیلی خوبی بود ولی میان سامسونگ و ال جی سامسونگ بهتر است ولی
    آن هم عالی نیست مارکهای دیگر را هم تست نکرده ام یک ctx بزرگ 21 اینچ هم دارم که خیلی از آن راضی ام
    ولی در میان 4 مانیتور ال جی و 2 مانیتور سامسونگ مورد استفاده ام سامسونگ ها بهتر عمل کرده اند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در مورد مانيتورها اين مطلب را بخوانيد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/001352.php

و اما خداي مانيتورها براي عكاسان ديجيتال، مانيتوري با امكان كاليراسيون خودكار خودش و نيز دادن الارم وقتي از كاليبراسيون خارج شود /با رزولوشن 2048*1536 و 21 اينچ..../ مجهز به هود و سنسور رنگ و نرم افزار مخصوص/

Sony Artisan

http://www.luminous-landscape.com/re...-artisan.shtml

http://www.sonystyle.com/is-bin/INTE...ctSKU=GDMC520K
    ویرایش توسط nmroshan : Thursday 27 October 2005 در ساعت 13:45
    Simaei، jebrahim و toti تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ممنون از همه گی!

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین