صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 118
Like Tree839تشکر

موضوع: Nikon D4

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خروجی d3s غنای کمی دارد ,یعنی به هنگام پروسس در acr یا هر مبدل raw دیگری انعطاف پذیری کمتری از خود نشان میدهد
    آقای سعادت
    با اینکه شخصا چندین تست مقایسه‌ای در این زمینه انجام داده‌ام ولی هنوز به خودم جرات نداده‌ام که چنین احکامی صریحی در یک جمع رسمی صادر کنم.
    دقت کنید که اینجا با جمع‌های دوستانه که در آن از هر دری سخنی گفته می‌شود، تفاوت دارد. مخاطبان متفاوتی با سطوح دانش بالا یا پایین، این نوشته‌ها را می‌خوانند و چنین احکام صریحی که نه روش تست دقیقی در مورد آنها رعایت شده و نه پایه علمی دارد، برای هر دو دسته از مخاطبان، مشکل‌زا خواهد بود.

اگر می‌خواهید در مورد چنین یافته‌هایی صحبت کنید باید تصریح کنید که روش‌تان دقیق نبوده، علمی نیست و ممکن است با اشتباه همراه بوده باشد.
    Amir Mohebi، A_Maddah، babakdin543 و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

استاد این کار قبلا انجام پذیرفته حتی از طرف یک منبع بسیار معتبر(که البته پیشتر به ان اشاره کرده بودم):

بررسی و حتی مقایسه خروجی 5dm2 با d3s

مقادیر زرد رنگ نمایشگر برتری d3s و مقادیر خاکستری برتری 5dm2 می باشند.
    امیداورم هر گونه سوء تفاهم احتمالی برطرف شده باشد

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    غنای تصویر نه برادر ,بنده نوشتم غنای خروجی
    هنوز مرکبش خشک نشده.....
    خروجی d3s غنای کمی دارد ,یعنی به هنگام پروسس در acr یا هر مبدل raw دیگری انعطاف پذیری کمتری از خود نشان میدهد
    تصویر این بدنه در ایزوهای پایین ,در مقایسه با مثلا 5dm2 از نویز بیشتری برخوردار است
    آیا این مطالب خیلی گنگ هستند؟
    انشاء الله که قصد درگیری و احیانا جنگ برندی نداشتید چرا که بنده با این رویکرد پاسخ دادم و گرنه ترجیح میدهم وارد مسایل احساسی عاطفی و تعصبی نشوم....
    درود

بردیا جان ! درست نیست پیشاپیش با هر شخصی با اندیشه متفاوت که روبرو شدیم، راجبش حکم صادر کنیم و وصله به او بچسبانیم
    تا آنجایی که اطلاع دارم ایشان کنون دارند و اگر با شما هم عقیده نیستند قرار نیست مقصودشان جنگ برندی باشد و ایشان را متعصب خطاب کنید!

موفق باشید

انوش
    Saadat تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5366

درسته انوش جان راستش به نام کاربری ایشان توجه نکرده بودم بعدا متوجه شدم که ایشان
    جناب دیناروند هستند ,زیرا با توجه به شناختی که از ایشان دارم چنین انتظاری از ایشان نمیرود
    ممنون که یادآوری کردی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

استاد این کار قبلا انجام پذیرفته حتی از طرف یک منبع بسیار معتبر(که البته پیشتر به ان اشاره کرده بودم):

بررسی و حتی مقایسه خروجی 5dm2 با d3s

مقادیر زرد رنگ نمایشگر برتری d3s و مقادیر خاکستری برتری 5dm2 می باشند.
    امیداورم هر گونه سوء تفاهم احتمالی برطرف شده باشد
    دوست عزیز،

در همین نمودار هم low light performance دوربین D3s به مراتب بهتر از EOS 5D II است. پارامتر Image Quality هم به خیلی از مسائل ارتباط دارد که یکی از آنها Resolution است. من 5D II دارم و با D3s هم زیاد عکاسی کرده ام، اما تفاوت ها آنقدر که شما پررنگشان می کنید نیست! و حتی نظر من این است که noise در D3s بسیار کنترل شده تر است.

یاد یکی از دوستان قدیمی forum افتادم که از طرفداران عجیب Canon بود :).
    Amir Mohebi، Persian، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

بحث مابین نیکون و کنون تمامی ندارد و چه در اینجا و چه در مبحث 5D MARKII جناب سعادت هم علاقه بسیار به ادامه بحث علمی و موشکافانه منطقی تفاوت نویز کنون و نیکون را مشاهده نمودم..
    البته دخالت فنی-تخصصی در این بحث برای عوام همچون بنده خارج از عرف نزاکت این جمع بزرگان محسوب می شود ولی به توضیح کوچکی هرچند نامربوط به یک تجربه شخصی می پردازم که شاید نتیجه گیری کلی آن مناسب حال این تاپیک بوده باشد..ضمن احترام به فرمایش زیبای دکتر روشن که در چند پست بالا مطح شد...
    بیربط بودن و نامربوط بودن احتمالی این پست را به بزرگی خود ببخشایید...

با دارا بودن دو عدد spotting scope بنام های Zeiss Victory DiaScope 20-75x85 T* FL Spotting Scope و همچنین Swarovski ATM-80 HD 25-50x80 mm Spotting Scope که در دنیای خودشان نیکون و کنون محسوب می شوند به عکاسی حیات وحش مشغولم..صد البته کیفیت عکس های گرفته شده به پای آنچه دوستان هنرمندمان و حرفه ای این انجمن در حیات وحش تهیه می کنند نمی رسد ولی در اینجا دوستداران غیر حرفه ای و علاقمندی در جمع خود داریم که در قرارهای ملاقات هفتگی خود ساعتها به بحث و بررسی عکس های گرفته شده می پردازیم و صد البته کیفیت عکس های گرفته شده نامناسب من هم دلیلی بر ایراد دوربین یا spotting scope نیست!
    حال چرا از هردونوع این spotting scope ها استفاده می کنم و کاربرد هریک در کجاست بماند که در حوصله این تاپیک نیست و نامربوط به آن...

نکته جالبی که می خواهم بعد از این مقدمه به آن اشاره کنم آنکه همیشه این نکته برایم جای سوال بود که چرا بوقت استفاده از Swarovski رنگ آبی متمایل به تیره به چشمم می خورد و در استفاده از Zeiss همواره رنگ زرد نسبتا تندی در منظره مورد استفاده جهت عکاسی مشاهده می کنم..
    نتیجه کار هیچ گاه حاوی چنین رنگی نیست ولی برای چشم من چنین است!
    سایر دوستان که هریک از یکی از این spotting scope ها استفاده می کنند چنین مشکلی را ندارند...
    در نهایت مشکل بنده با مراجعه به چشم پزشک حل شد..عیوب انکساری؟خیر! انحنای بیش از حد کره چشم؟خیر!اشکالات شبیکه چشم؟خیر!استفاده از عینک؟خیر!

علت بدین خاطر است که انکسار نور در عدسی این دو دستگاه که با گازهای متفاوتی پر شده اند در صورت استفاده همزمان توسط یک بیننده بدلیل عدم تطابق سریع کره چشم با دستگاهی که با گازی متفاوت جهت پوشش بهتر نور انعکاس یافته و جلوگیری از عیوب خفیف انکساری لنز آن جهت بازتاب نور پر شده است این رنگ خاص را در ابتدا بازتاب می دهد که توسط چشم درک می شود ولی سپس سریع به آن تطابق می یابد...

اینکه کیفیت تصویر دریافتی در این دو دستگاه متفاوت هست..بله یقین بدانید که هست ولی بیشتر به خطای بنده باز می گردد تا کیفیت ساخت دستگاه...حال اگر چند اپسیلن خطای دید توجیه گر اختلاف فاحش خطای ساخت این دستگاه بوده باشد پس معلوم می شود که بنده دانش فنی و تخصصی بسیار بالایی را دارم که می توانم این نقص را بخوبی خرده بگیرم...
    farhad_k، ebi_m و ^^ hiti ^^ تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5366

در همین نمودار هم low light performance دوربین D3s به مراتب بهتر از EOS 5D II است. پارامتر Image Quality هم به خیلی از مسائل ارتباط دارد که یکی از آنها Resolution است. من 5D II دارم و با D3s هم زیاد عکاسی کرده ام، اما تفاوت ها آنقدر که شما پررنگشان می کنید نیست! و حتی نظر من این است که noise در D3s بسیار کنترل شده تر است.
    آقای آقاجانی ماشاالله از عالم غیب خبر دادید
    مگر کسی خلاف انرا که low light performance دوربین D3s به مراتب بهتر از EOS 5D II است را ادعا کرد؟
    حداقل قبل از شما جدول مربوطه ارایه شده بود و همراه با توضیحات لازم ,این پست شما چه معنی دارد
    شما 5dm2 دارید و با d3s هم عکاسی کرده اید ,بنده هر دوی این بدنه ها را داشتم این چه چیزی را عوض میکند؟
    اگر قرار بود تفاوتها انقدر زیاد باشد که نیازی به بحث و بررسی نبود ,برخی دوستان زمانی که صحبت از تفاوتها میشود میپندارند این تفاوتها انقدر زیادند که در یک لحظه قابل مشاهده خواهند بود
    این تفاوتها درست مانند اختلاف زمانی در مسابقت جهانی دوی 100 متر می باشد که صحبت از صدم ثانیه هاست
    محص اطلاع شما کیفیت خروجی فایل خام 5dm2 اندکی بهتر از d3x می باشد
    موفق باشید

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

این تفاوتها درست مانند اختلاف زمانی در مسابقت جهانی دوی 100 متر می باشد که صحبت از صدم ثانیه هاست
    دوست گرامی من،

اگر تفاوت ها در حد صدم ثانیه هاست، پس چرا همه جا اینقدر کیفی صحبت می کنید و خروجی D3s را یکی از بد ترین خروجی های می دانید و ادعا می کنید که حروجی آن غنای غیره و غیره ندارد؟

شما یک دوربین 12MP را با یک دوربین 21MP مقایسه می کنید و آنچنان تفاوت ها را پر رنگ می کنید که من تازه وارد کم اطلاع بعضی وقت ها فکر می کنم بیچاره D3s چقدر بد بود و من خبر نداشتم!

تجربه عکاسی با D3s را از این رو عرض کردم که بدانید از روی حدس و گمان و review خواندن صحبت نمی کنم... شاید نه به اندازه شما، اما در حد بضاعت خودم اندکی تجربه دارم. ولی بیشتر ترجیح می دهم تجربه های شخصی خودم را برای خودم نگه دارم و هرگاه صحبت از مقایسه و بررسی دقیق می شود، با روشی قابل استناد و استدلال صحبت کنم و طرف مباحثه را با عدد و رقم و methodology درست و علمی قانع کنم.

متاسفانه بحث شما به هیچ عنوان قابل استناد نیست و با عرض پوزش بنده را از ادامه به این شیوه معذور بدارید.
    ویرایش توسط Daruosha : Thursday 19 January 2012 در ساعت 02:27
    A.Mazaheri و kiavash تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5366

اگر تفاوت ها در حد صدم ثانیه هاست، پس چرا همه جا اینقدر کیفی صحبت می کنید و خروجی D3s را یکی از بد ترین خروجی های می دانید و ادعا می کنید که حروجی آن غنای غیره و غیره ندارد؟
    بنا بر منطق شما میتوان نتیجه گیری کرد پس مسابقات دو صد متر که در پست قبلی به آن اشاره شد بی مفهوم و کاری عبث می باشد همچنین تمامی مسابقات ورزشی و غیر ورزشی مشابه و همچنین تمامی مقایسه ها و رویوها و بررسی ها و رقابتها و و و و و

شما یک دوربین 12MP را با یک دوربین 21MP مقایسه می کنید و آنچنان مساول را پرنگ می کنید که من تازه وارد کم اطلاع بعضی وقت ها فکر می کنم بیچاره D3s چقدر بد بود و من خبر نداشتم!
    دوست عزیز مقایسه ثبت دتیل بر اساس کراپ های یکسان می باشد
    موضوع مورد بحث شما تنها در مورد نویز میتواند دخیل باشد و البته به نفع مگاپیکسل کمتر
    چرا باید فکر کنید d3s اینقدر بد بود و شما خبر نداشتید ,فقط به خاطر اینکه خروجی نهایی زیاد جالبی ندارد یا ثبت دتیل جالبی ندارد
    در مقابل کلی مزیت دیگر مانند
    عملکرد عالی نویز در ایزوهای بالا ,سیستم فوکوس بسیار پیشرفته و موثر ,سرعت عکاسی پیاپی بالا دارد
    آیا بیان کردن کاستی ها و کمبودهای فلان برند فلان بدنه اشکالی دارد و تنها باید از محسنات آن بحث کرد؟

ظاهرا این بحث برای شما صرفا بحث کردن برای بحث کردن و برای بحث کردن.... بدون هیچ نتیجه گیری منطقی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

ولی عمده ضعف ds3 کیفیت بسیار پایین و غنای بسیار کم خروجی raw آن می باشد
    بردیا جان خود شما از این نوشته ها چه نتیجه میگیرید؟خلاصه ما کدوم رو قبول کنیم ؟
    بردیا جان نتیجه گیری من از نوشته های شما .»چون فایل خام D3Sبسیار کیفیت پایین و غنای بسیار کمی دارد و از ان طرف چون اندکی تفاوت با فایل 5dm2 دارد در نتیجه فایل 5dm2 هم فایل باکیفیت بسیار پایین و با غنای کم می باشد.!!!!
    بردیا جان ماشالله اول با حرارت چنان در موردفایل خام دوربین D3Sمی نویسی که ادم فکر میکنه واقعا فایل D3S یه فایل در حد jepg نرمال هم نیست و فایل 5dm2 آخر کیفیت و غنا است بعدش بعد از یه مدت بحث کم کم نرم میشی و میگی نه تفاوت اندک است.!!!!
    بردیا جان تفاوت صدم ثانیه در مسابقات دو بسیار نقش تعیین کننده دارد اما در دوربین وبعبارتی در انتخاب دوربین همینطور است؟یعنی شما در انتخاب دوربین فقط به همین یک معیار اندک بهتر بودن فایل خام توجه می کنید و دوربین می خرید یا نه بقیه ملاک های مهم را در نظر میگیرید؟من فکر می کنم هر کی بدونه چه امکانات و توانایی هایی از دوربین برای ژانر عکاسیش حیاتی هستند می دونه که چه بدنه ای باید بخرد.
    خودمونیم بردیا جان 5dm2 خوب به دلت نشسته ها!!!!آثارش معلومه!انشالله همیشه خیر دوربینت رو ببینی.
    انشالله همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق
    ویرایش توسط A_Maddah : Thursday 19 January 2012 در ساعت 17:20
    Amir Mohebi، Daruosha، towfigh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین