صفحه 4 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 157
Like Tree540تشکر

موضوع: Fujifilm X-Pro1

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    سلام جناب میری، تشکر

این سمپلها با اون چیزی که بصورت رسمی ارایه شده زمین تا اسمون تفاوت داشت...! جدای بحث نویز که قابل قبول و تقریبا عالی است، عکسها بطور وحشتناکی سافت و رنگها با اشباع غیر عادی همراه است...

جدا لنز 18 فوجی قرار است اینقدر سافت باشد؟

خیلی‌ نمیشه با توجه به این سمپل‌ها در مورد شارپ بودن لنز نظر قطعی داد چون فاکتور لرزش دست رو هم باید در نظر بگیریم. در مورد شرایط عکاس در موقع گرفتن این عکس‌ها چیزی نمی‌دونیم. ممکن هست بر اثر ازدحام جمعیت یا کمبود وقت یا عوامل دیگه، عکاس با تمرکز کافی‌ این عکس‌ها رو نگرفته باشه. خیلی‌ بعید هست که فوجی روی دوربینی که یکی‌ از جذاب‌ترین مشخصاتش، طراحی سنسور منحصر به فرد بدون نیاز به فیلتر AA با شارپنس بالا هست، لنز سافت ببنده و بده دست مشتری.
    Arash Sh و Miri تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Miri نمایش پست ها
    سلام

نمونه عکس های این دوربین در ایزوهای مختلف
    داینامیک رنجشون عجیبه. شاید نمونه ی pre-production اینطوریه!
    در عکس iso 640 صورت طرف سوخته..
    شاید هم نمونه ها سر کاریه!
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    سلام جناب میری، تشکر

این سمپلها با اون چیزی که بصورت رسمی ارایه شده زمین تا اسمون تفاوت داشت...! جدای بحث نویز که قابل قبول و تقریبا عالی است، عکسها بطور وحشتناکی سافت و رنگها با اشباع غیر عادی همراه است...

جدا لنز 18 فوجی قرار است اینقدر سافت باشد؟
    والا با این سایز نمیشه در مورد سافت بودن لنز نظری داد باید در سایر اصلی بررسی بشه. در مورد اشباع رنگ هم باز بطور کلی قابل استناد نیست. خروجی jpg با اشباع کمی زیادتر از معمول ممکن است در فضایی متفاوت خروجی بهتر ویا بدتر داشته باشد. بعلاوه معمولا این گزینه ها قابل تنظیم هستند. باید دید با چه تنظیماتی این عکسها گرفته شده‌اند.

ببخشید جناب ابراهیمی خط رو خط شدیم. دوستان چه سرع عملی دارند :)!
    yaghoobi، jebrahim و Arash Sh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

فوجی قیمت نهایی دوربین رو مشخص کرد!

متاسفانه !!!!

- body only: €1,590
    - 18mm and 35mm lenses: €579
    - 60mm macro lens: €629
    First kit (body + 35mm f/1.4) available in 2 months.
    منبع

1600 یورو... یعنی بدون احتساب وضعیت بازار ایران فقط قیمت ارزی آن حدود 3100 است!
    yaghoobi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1953

بالاخره...!

دوستان لینک زیر رو از دست ندهید....

مقایسه میدانی و تستهای فضای باز این دوربین و لنزها

همچنین فوجی اعلام کرد تا دوماه آینده دوربین برای فروش عرضه خواهد شد.
    باعث شد امید به آینده ام زیاد بشه
    yaghoobi، jebrahim، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با توجه به قیمت و اندازه دوربین خرید یک 5دی مارک دو با کمی هزینه بیشتر گزینه جذابتری به نظر میاد...
    باید با این قیمت یک یدنه خارق العاده باشه تا بیارزه!
    Haji Shahkaram تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    با توجه به قیمت و اندازه دوربین خرید یک 5دی مارک دو با کمی هزینه بیشتر گزینه جذابتری به نظر میاد...
    باید با این قیمت یک یدنه خارق العاده باشه تا بیارزه!
    ازین فوق العاده تر جناب احمدی؟

قبول دارم قیمتش بالاست. اما توجه داشته باشید شاید نیاز بسیاری را انقدر خوب تامین کند که به فاکتور قیمت توجه نکنند! شخصا اگر سرعت فوکوس و داینامیک رنج ان خوب باشد هیچ نقصی نمیبینم و با توجه به اولویتم که سبکتر کردن وسایل و خلاص شدن از 50 تا گجت مختلفه (!) که روی یک دی اس ال ار سوارند، مقایسه یک دوربین 450 گرمی بایک دوربین یک کیلویی و یه ست لنز 3-4 کیلویی و 2-3 کیلو فلاش و بقیه وسایل را منطقی نمیدانم.

جدای وزن مسایل دیگری هم برایم ملاک هستند.... خسته شدم از بس هرجایی به ابعاد دوربینم گیر دادند و اینکه با دوربین حرفه ای اجازه عکسبرداری نداشتم (ولو با کارت خبرنگاری - مثل کلیسای وانک اصفهان - پارک ملت مشهد - برج میلاد (لنز 100-400 رو میخواستند توقیف کنند!) )

ترجیح میدهم دوربینم دایم همراهم باشد... تو کیف کارم... تا اینکه هر از چند گاهی یکبار (که الان این هرچندگاه شده هر 2-3 ماه!!!) کوله دوربین رو بردارم و برم تا شاید عکاسی کنم!

واکنش مردم به دوربین برایم مهم است، درست است گاهی (در برنامه های عمومی مثل مراسم ها - راهپیمایی) وقتی یه تله شونصد دارید رو دوربین مردم خودشون برات ژست میگیرند. اما خیلی جاها دوست ندارم جلب توجه کنم!

شخصا ویوفایندر هیبریدی رو به آینه و اون منشور سونی با اون سیستم خنکش ترجیح میدهم - لطفا به سلیقم گیر ندید!

و هزار و یک دلیل دیگر....!
    yaghoobi و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

علاوه بر همه اینها که آرش خان گفتن ، من فکر میکنم که فوجی قصد داره ، تا با این قیمت گذاری کلاس این دوربین خودش رو حفظ کنه . قیمت گذاری در مارکتینگ یک تخصص بسیار پیچیده است که با توجه به تعریف بازار مقصد و بسیاری پارامترهای دیگه انجام میشه . به نظرم فوجی میخواد با این کار این دوربین رو یک دوربین لوکس برای دو دسته افراد تعریف کنه : یکی حرفه ای هایی که دنبال یک دوربین بک آپ مناسب هستند ( آنطور که جناب آرش گفتن ) و دیگری افرادی آماتور ولی از طبقه اجتماعی ای که قصد استفاده از اجناس لوکس رو دارن که کمتر در دست همگان باشه . این نوع مارکتینگ رو در برخی مارکهای دیگر هم میشه دید . مثلن سامسونگ یک گالکس اس رو تولید میکنه برای عموم و دقیقا همون گوشی رو اما با طراحی جورجو ارمانی برای طبقات ثروتمندتر جامعه که دارای تمایلات ویژه ای هستند . کسانی که تمایل دارند اجناسی که استفاده میکنن در تعداد کمتر تولید شده باشن و کمتر در دست دیگران دیده بشه .
    yaghoobi و Arash Sh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من هم همه مشکلات تجهیزات چند کیلویی رو دارم و به همین خاطر هم دوربین بسیار کوچکی مثل نکس 5ان خریدم که جای بچه این دوربین هم نمیشه از نظر جثه...بعید هم میدونم خروجی خیلی بهتری یا تفاوت محسوس قابل توجهی با دوربین خودم داشته باشه...البته منتظر تستهای معتبر تر هستم...
    ولی زیاد هیجان زده نشید دوستان!سونی قبلا نکس 7 رو ساخته! داینامیک رنج بسیار بالا، کفشک فلاش،چشمی، نمایشگر متحرک و لمسی، امکانات زیاد جثه به طرز محسوس ظریفتر،قیمت کمتر و در نهایت رزلوشن بسیار بالا...پس این محصول اونقدرها هم هیجان انگیز و خارق العاده نیست که تمام دوستان دارن اون رو بزرگ میکنن! مگر اینکه توی حال و هوا و حس فوجی باشید که این بحثش جداست...
    نا گفته نماند بنده منکر قابلیتهای این دوربین نیستم و به هیچ وجه جبهه نگرفتم و نخواهم گرفت و از این بحث ها هم خوشم نمیاد! فقط خواستم مواردی رو یاد آوری کرده باشم برای بهتر دیدن این دوربین در مقابل رقبا!
    و دیگه اینکه این دوربین چندان هم کوچک نیست که اینطور میگید!

خودتون قضاوت کنید!
    در نهایت اینکه اگر نمیخواهید کسی به سلیقه تون گیرنده اون رو وارد بحث فنی و مقایسه فنی نکنید.
    با عرض شرمندگی اون بحثهای مربوط به بازار هم کورش جان به عکاسی مربوط نمیشه و کاملا بی ربطه.به پیچیده گی هاش هم آشنام (خیر سرم مدیریت صنعتی خوندم!)
    ALI.Barutkub، Haji Shahkaram و Miladend تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

چرا مربوط نمیشه ؟ دوربین عکاسی یک محصول صنعتی نیست ؟ آیا مارکتینگ در مورد اون صدق نمیکنه ؟
    آیا در این پروسه ، تولیدکننده ، مصرف کننده ، کالا ، ارزش افزوده ، هویت ، ماموریت ، قیمت گذاری ، خدمات وجود نداره ؟
    پس این همه رقابت های کمپانی های بزرگ چه معنایی داره ؟ اتفاقن من هم مطالعات زیادی در این زمینه کردم . چون مدتها در یک شرکت برندینگ کار کردم . در مورد تولیدات همه برندها یک سری فرمولها صدق میکنه .
    مهندسان بخش فنی کار خودشون رو انجام میدن اما بر مبنای سیاست گذاری ها ، بازاریابی مدیران ، سنجش های محیطی ، سنجش های مصرف کننده ، مشخص کردن هدف ها ، بازار رقبا ، ملاحظات اقتصادی ، تصمیم های راهبردی و استراتژیک و چرخه محصول ، قیمت ، توزیع و ترویج در بسیاری از محصولات ، فارغ از نوع و کارکرد و ... کاملن یکی هستند . فرمولهای کلی فرقی نمیکنه . مشخصات محصول و جامعه هدف فرق میکنن . اما قوانین و راهکارها و فرمولهای مارکتینگ هیچ فرقی نمیکنه .
    چهار "پی " بازاریابی چرا نباید در مورد دوربین های عکاسی صدق کنه ؟
    ویرایش توسط کوروش : Tuesday 17 January 2012 در ساعت 21:55

صفحه 4 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین