صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57
Like Tree156تشکر

موضوع: Sigma APO 180mm f/2.8 EX DG OS Macro HSM

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    سلام

از دید کفشدوزک مطرح کردم گفتم جاش خالی نباشه

طول بدن کفشدوزک یا حشره ای نیم سانتیمتر محسوب شود 3 سانتیمتر دورتر یعنی 6 برابر طول بدنش فاصله دورتر
    همه جانداران یک فاصله فیزیکی امن دارند و هرچه از آن دورتر باشید عکس العمل کمتری خواهند داشت
    چه ربطی‌ داره آخه؟

کمترین فاصله فوکوس این لنز‌ها هست ۴۰ سانتیمتر. یعنی‌ ۸۰ برابر طول سوژه نیم سانتی شما. حالا اگه ۳ سانتیمتر یا به قول شما ۶ برابر طول سوژه فاصله بیشتری بگیریم مگه تفاوتش چقدر می‌شه؟ ۸۰ برابر با ۸۶ برابر مگه چقدر فرق داره؟

دقیقا مثل این هست که شما بخواید با یه لنز ۱۵۰ از یک آدم ۱.۷ متری در فاصله ۱۴۰ متری عکس بگیری یا ۱۵۰ متری. در عمل تفاوت خیلی‌ کمه.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    چه ربطی‌ داره آخه؟

کمترین فاصله فوکوس این لنز‌ها هست ۴۰ سانتیمتر. یعنی‌ ۸۰ برابر طول سوژه نیم سانتی شما. حالا اگه ۳ سانتیمتر یا به قول شما ۶ برابر طول سوژه فاصله بیشتری بگیریم مگه تفاوتش چقدر می‌شه؟ ۸۰ برابر با ۸۶ برابر مگه چقدر فرق داره؟

دقیقا مثل این هست که شما بخواید با یه لنز ۱۵۰ از یک آدم ۱.۷ متری در فاصله ۱۴۰ متری عکس بگیری یا ۱۵۰ متری. در عمل تفاوت خیلی‌ کمه.

از نظر من تفاوت خیلی زیاد است و از نظر شما خیلی کم
    متاسفانه این آدرس فلیکر شما برای من فیلتره نمیدونم ماکروگراف حشرات هستید یا خیر
    در حین ماکروگرافی حشرات این موارد معنی و ارزش پیدا می کنند و اون 3 سانتیمتر ارشمند و طلایی محسوب خواهد شد و اتفاقا تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت
    mahyar، lamagra، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

خیلی مهمه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    از نظر من تفاوت خیلی زیاد است و از نظر شما خیلی کم
    متاسفانه این آدرس فلیکر شما برای من فیلتره نمیدونم ماکروگراف حشرات هستید یا خیر
    در حین ماکروگرافی حشرات این موارد معنی و ارزش پیدا می کنند و اون 3 سانتیمتر ارشمند و طلایی محسوب خواهد شد و اتفاقا تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت
    واضح تر بگم که دوباره سو برداشت نشه. این عدد ۶ که گفتید چی‌ رو نشون میده؟! من هنوز‌م معتقدم که این عدد ۶ که گفتید هیچی‌ رو نشون نمیده. مثل این میمونه که من بگم دو دو تا چهار تا پس ۱۵۰ از ۱۸۰ بهتره! قسمت اول حرفم درسته اما نتیجه‌ای که می‌خوام بگیرم بی‌ ربط از گزاره اولی‌ هست که میگم.

من نمیگم ۳ سانت نزدیک تر شدن مهم تر هست یا نیست. من میگم چرا اصلا سه سانت نزدیک تر بشید؟ تو همون فاصله که لنز ۱۸۰ رو نگاه میدارید، تو همون فاصله هم لنز ۱۵۰ رو نگاه دارید. یعنی‌ فرض کنید دو تا عکاس به طور همزمان و دقیقا از یک فاصله از یک موضوع مشترک دارن عکس می‌گیرن. یکی‌ با لنز ۱۸۰. یکی‌ با لنز ۱۵۰. سوال من این هست که به نظر شما اونی‌ که با لنز ۱۵۰ داره عکس میگیره چه میزان باید کراپ انجام بده تا به همون کادری دست پیدا کنه که شخص دیگه داره. شما میگید ۶ برابر باید عکس کوچیک بشه؟ اگه حرف شما این هست که خوب اشتباه می‌کنید. اگر حرفتون غیر از اینه پس اون عدد ۶ برابر که گفتید چی‌ رو می‌رسونه؟

مساله سر ماکرو گراف بودن یا نبودن نیست. چون اصلا بحث بیشتر یک مطلب فیزیکی - هندسی هست. اکانت فیلیکر من سال‌هاست که به روز نشده.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

چه ربطی‌ داره آخه؟

دقیقا مثل این هست که شما بخواید با یه لنز ۱۵۰ از یک آدم ۱.۷ متری در فاصله ۱۴۰ متری عکس بگیری یا ۱۵۰ متری.

شما میگید ۶ برابر باید عکس کوچیک بشه؟ اگه حرف شما این هست که خوب اشتباه می‌کنید.
    lamagra تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با منطق شما جناب ابراهمیی شرکتها باید همه لنزها رو 100 مم میساختن...بحث ام اف دی و عمق میدان و بوکه و پرسپکتیو هم مهم نبود! چون به خیلی از این موارد با کراپ میشد رسید.اگر اینطوره لنز 100 مم هم در فرمول شما فرقی در عمل(که بخشی از اون کراپ کردن هست) نداره!شکر خدا رزلوشن ها هم اینقدر زیاد شدن که با کراپ کردن چیزی از دست نمیره!
    از هر جهت که به این لنز جدید سیگما نگاه کنید منحصر به فرد و ویژه است(فعلا روی کاغذ) و همانندی نداره!
    تفاوتهای لنز 180 هم برای مخاطبان اون مشخص هست.وگرنه جوزا هم با اعتراف به بهتر بودن اپتیک 100 مم ال بنا به تمام دلایل مربوط به اون فاصله کانونی 180 رو انتخاب کرده!در همون زمان و حال حاضر هم 150 بود و هست!
    ولی برای جوازا جناب مومنی من و بسیاری دیگر از دوستان لنز ایده آل این لنز هست.
    شدیا منتظر دیدن خروجی این لنز و نتایج تستها هستم!
    و اتفاقا بحث بر روی ماکرو گراف بودن هست! چون برای یک ماکرو گراف تفاوتها کاملا محسوسه
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

سلام یه سوال
    اگر بزرگنماییی لنز ماکرو روی دوربین فول فریم 1:1 بشه
    پس بنابر این روی دوربین کراپدار باید بیشتر باشه یعنی 1.6:1
    آیا این درست است
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط Haji Shahkaram نمایش پست ها
    سلام یه سوال
    اگر بزرگنماییی لنز ماکرو روی دوربین فول فریم 1:1 بشه
    پس بنابر این روی دوربین کراپدار باید بیشتر باشه یعنی 1.6:1
    آیا این درست است
    قبلا همچين بحثي شده.
    به نظر من حداكثر بزرگنمايي يك لنز به سايز سنسور بستگي ندارد. حتي اگر تصوير يك لنز ماكرو 1:1 رو روي ديوار نيز تشكيل دهيد باز در حالت حداكثر بزرگنمايي 1:1 خواهد بود.

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

اما بنده یه تست زدم روی 7دی و 5دی مارک 2 از یک سوژه
    ثابت ولی تصویر 7دی بزرگتر بود روی کراپ 100*100
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نه

تصوير 7D به خاطر تفاوت زاويه ديد بزرگتر است.
    شما اگر از ماه هم عكس بگيريد تصوير ثبت شده با 7D بزرگتر به نظر مي آيد و ربطي به بزرگنمايي لنز ندارد.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین