صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
Like Tree17تشکر

موضوع: راهنمايی در مورد خريد دوربين ديجيتال

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمايی در مورد خريد دوربين ديجيتال

من هيچ تجربه عکاسی را ندارم و تازه به عکاسی علاقه مند شده ام و با بررسی های انجام شده قصد خريد دوربين 350d يا D70s را دارم.

1- آيا برای من خريد يکی از اين دوربين ها عاقلانه است؟ توجه داشته باشيد که به خاطر بی پولی تا سالها نمی توانم آن را عوض کنم. حتي لنز هم شايد نتوانم تعويض کنم.
    2- شما برای يک آماتور تازه کار و با بودجه محدود چه توصيه ای داريد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: راهنمايی در مورد خريد دوربين ديجيتال

سلام

توجه داشته باشید دوربین گران خریدن نشانه هنرمندی و عکاس بودن نیست.

مثل این است که کسی لباسی بپوشد که چندین شماره از خودش بزرگتر باشد و یا کودکی که لباس بزرگترها را می پوشد برای این که خود را بزرگ نشان دهد...

قبل از خرید هر چیزی باید ابتدا ببینید که
    1-برای چه می خرید؟
    2-معلوماتتان در مسئله مورد نظر چقدر است؟(پس شخص مبتدی درست نیست که ابتدائا دوربینی گرانقیمت و حرفه ای را بخرد وتازه آن مبلغی که دارد فقط در اندازه دوربین است /در حالی که در SLR ها لنز مهمترین مسئله در کیفیت بیشتر و کار وسیعتر است.)

3-مقدار وسع مالی شما به چه میزان است؟(باید به این معیار توجه کنید که بعد از خرید هر دوربینی باید هزینه ای هم برای لوازم جانبی آن مانند لنز-کارت حافظه(رم)-کیف-سه پایه و نظایر آن کنار بگذارید.پس سعی کنید احساساتی نشوید.

در مجموع شما باید با توجه به نیازتان -سرمایه تان-توانائیتان ونحوه آشنائیتان دوربین بخرید.

موفق باشید.

mza_54@yahoo.com

CANON EOS 350D+LENS 17-70 Sigma

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

[quote=mza-ali Pour]سلام
    در مجموع شما باید با توجه به نیازتان -سرمایه تان-توانائیتان ونحوه آشنائیتان دوربین بخرید.

موفق باشید.

کسی که علاقه مند می شود در مورد آن مطالعه هم خواهد داشت. منتها با ابزار ناقص اگر کسی شروع کند شايد علاقه خود را از دست بدهد. کسی که با قلاب به ماهيگيری می رود فقط برای گرفتن ماهی اين کار را نمی کند.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

[QUOTE=David200]
    نقل قول نوشته اصلی توسط David200
    سلام

موفق باشید.

کسی که علاقه مند می شود در مورد آن مطالعه هم خواهد داشت. منتها با ابزار ناقص اگر کسی شروع کند شايد علاقه خود را از دست بدهد. کسی که با قلاب به ماهيگيری می رود فقط برای گرفتن ماهی اين کار را نمی کند.
    اینطور نیست استفاده از بعضی کامپکتها(مثل سری A کانن)ا برای آشنایی با مفاهیم پایه عکاسی بسیار سودمند خواهد بود و پول شما فقط صرف خرید دوربین نخواهد شد.
    بعد از آشنایی با مفاهیم عکاسی معیار های شما برای انتخاب بالا میرود و نیازها و علاقه خود را خواهید شناخت و با یک دید باز اقدام به خرید خواهید کرد.
    شاید به عکاسی ماکرو فقط علاقه مند بودید ، شاید هم به عکاسی از ماه و ستارگان و مواردی دیگر.در اینصورت با توجه به نوع فعالیت تجهیزات خود را تهیه میکنید.
    من هم مثل بعضی دوستان از کامپکت ها (A95) به SLR ها سوییچ کردم.
    در ضمن خرید یک SLR برای کسی که تجربه ای در عکاسی ندارد ، نه تنها سودمند نخواهد بود بلکه موجب سردرگمی بیشتر نیز میشود.
    چه بسا در این فروم دوستانی هستند که حتی با وجود معلومات خوب در زمینه عکاسی از دوربینهای کامپکت استفاده میکنند .بنابراین در تایید صحبت آقای علیپور باید بگم که دوربین گرانقیمت در دست گرفتن آدم رو عکاس نمیکند این جمله رو از قول همه اساتید این فروم میتوانید ببینید.
    ویرایش توسط roovigital : Friday 19 May 2006 در ساعت 15:42
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

[QUOTE=roovigital]
    نقل قول نوشته اصلی توسط David200
    اینطور نیست استفاده از بعضی کامپکتها(مثل سری A کانن)ا برای آشنایی با مفاهیم پایه عکاسی بسیار سودمند خواهد بود و پول شما فقط صرف خرید دوربین نخواهد شد.
    بعد از آشنایی با مفاهیم عکاسی معیار های شما برای انتخاب بالا میرود و نیازها و علاقه خود را خواهید شناخت و با یک دید باز اقدام به خرید خواهید کرد.
    شاید به عکاسی ماکرو فقط علاقه مند بودید ، شاید هم به عکاسی از ماه و ستارگان و مواردی دیگر.در اینصورت با توجه به نوع فعالیت تجهیزات خود را تهیه میکنید.
    من هم مثل بعضی دوستان از کامپکت ها (A95) به SLR ها سوییچ کردم.
    در ضمن خرید یک SLR برای کسی که تجربه ای در عکاسی ندارد ، نه تنها سودمند نخواهد بود بلکه موجب سردرگمی بیشتر نیز میشود.
    چه بسا در این فروم دوستانی هستند که حتی با وجود معلومات خوب در زمینه عکاسی از دوربینهای کامپکت استفاده میکنند .بنابراین در تایید صحبت آقای علیپور باید بگم که دوربین گرانقیمت در دست گرفتن آدم رو عکاس نمیکند این جمله رو از قول همه اساتید این فروم میتوانید ببینید.
    ممنون از اين جواب کامل و بی نقص. فقط يک نکته. اگر فقط يکبار امکان خريد يک دوربين را برای مدت 5 سال داشته باشيد تکليف چِست؟ بعد از 5 سال احتمال تعويض دوربين وجود دارد.

تشکر کرده
    375

[QUOTE=David200]
    نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital

ممنون از اين جواب کامل و بی نقص. فقط يک نکته. اگر فقط يکبار امکان خريد يک دوربين را برای مدت 5 سال داشته باشيد تکليف چِست؟ بعد از 5 سال احتمال تعويض دوربين وجود دارد.
    دوست عزیز
    اطمینان داشه باش اگر بتوانی خود را به سطحی برسانی که نیاز به تجهیزات کاملتری داشته باشی خیلی زود مقدمات خرید برای شما فراهم میشه.
    روزی که من A95 رو خریدم حتی دیگر فکر 1000 تومان اضافه رو نمیکردم اما دقیقا بعد از 7 یا 8 ماه احساس کردم دیگر جوابگوی من نیست و مجبور شدم 900 تومان ناقابل هزینه کنم و این خوشگل رو بخرم.
    امروز با این لنز صفا میکنم اما بد جوری تو فکر خرید یه تله خوب و یه ماکرو خوب هستم اما بسوزه پدر بی پولی.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

من هم کاملا با نظر آقاي عبدالهي موافق هستم
    اين نکته رو هم اضافه کنم، با خريد دوربين کوچيک مثل کلاس a کنون خيلي چيزي از دست نميدهيد
    يک دورين کوچيک هميشه لازمه، و هزينه اون هم در حد يک اکسسوري ارزان يک dslr است، مثلا فرض کنيد يک لنز ماکرو خريديد، و وقتي هم که بحث آَشنايي مطرح باشد زمان بين خريد ممکن است مشابه تقليل قيمت slr ها به اندازه بهاي پرداخته شده براي يک کامپکت باشد

با اين وجود به هيچ وجه از dslr ها نبايد ترسيد، خيلي از افراد در سنين خيلي پايين کار با دوربينهاي تمام دستي رو ياد ميگيرند بنابراين انتخاب اون مدلها از ابتدا هم کار غير عقلانه اي نيست

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من فكر ميكنم اگر امكان خريد يك Slr را داريد، بهتر است از همين الان آن را بخريد. درست است كه در دست داشتن يك دوربين كامپكت كمك زيادي به آموختن عكاسي مي كند، ولي اين به اين مفهوم نيست كه استفاده اوليه از Slr نمي تواند همان نقش را براي يك نفر كه علاقمند به آموختن عكاسي است، بازي كند. دوربينهاي Slr هم همانند كامپكت ها مدهاي از پيش تنظيم شده دارند كه حتي افراد مبتدي هم مي توانند بسادگي با آنها كار كنند.
    توصيه كامپكت ها بيشتر به افرادي مي شود كه قصد استفاده ساده از دوربين را دارند (مثل عكاسي خانوادگي و تفريحي) و حجم و سايز و قيمت دوربينهاي Slr براي آنها توجيهي ندارد. وگرنه كسي كه واقعا علاقمند به عكاسي است و مي خواهد در اين زمينه بصورت تكنيكي و علمي كار كند (هر چند آماتوري) بهتر است از ابتدا وسيله اي را بخرد كه بيشترين قابليت را در اختيارش بگذارد.

كل مساله به خود شما بر مي گردد. اگر هدفتان پيگيري جدي عكاسي است من نظر خودتان را مبني بر خريد يك Slr تائيد مي كنم. ولي اگر فكر نميكنيد آنقدرها بخواهيد عميق كار كنيد، بدانيد كه سايز و وزن دوربين هاي Slr طوري است كه استفاده عادي از آنها را سخت مي كند و براي چنين فردي زياد جالب و قابل استفاده نيست.
    دوربيني كه قرار باشد بيشتر در كمد باشد تا همراه شما به هيچ دردي نمي خورد.

تشکر کرده
    375

یه نکته دیگه اینکه نگهداری Slr ها واقعا سخته حداقل برای ما آماتورهای کم تجربه.
    چرا؟
    چون با یک بار باز و بست غیر اصولی لنز ، سنسور نازنین رو دچار غبار زدگی میکنیم.
    چرا؟
    چون با یک بار عکاسی از خورشید خانم سنسور نازنین دیگه فاتحه اش خوندس(البته در مورد کامپکت ها هم ظاهرا این امکان هست).
    اما داشتن یه دوربین کامپکت کوچک و کم حجم به عنوان یه همراه همیشگی خیلی خوبه.من اکثرا دوربینم رو وقتی که بدونم سوژه برای عکاسی خواهد بود حمل میکنم و خیلی وقتها شده کیس های خوبی رو از دست دادم.
    مثل چند روز پیش که در پشت چراغ قرمز ایستاده بودم جلوی من یه درشکه بسیار قدیمی با تزیینات زیبا با بار سبزی که به طرز زیبایی هم چیده شده بود ،در کنار یه پرادو ایستاده بود.چقدر حسرت خوردم که دوربین همراه من نبود.
    روح الله عبدالهی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital
    چون با یک بار عکاسی از خورشید خانم سنسور نازنین دیگه فاتحه اش خوندس(البته در مورد کامپکت ها هم ظاهرا این امکان هست).
    البته این مبحث برای چند روز پیش است....اما چند نکته به نظرم آمد...اون هم در مورد جواب مطرح شده از طرف جناب عبدالهی...
    در دوربینهای کامپکت امکان آسیب رسیدن به سنسور همیشه هست..البته در نورهای شدید مثل خورشید..اما در SLR ها خیلی کمتر این موارد دیده شده...چون شاتر و آینه همیشه روی سنسور رو پوشانده و حتی با زمان 1 ثانیه باز و بسته شدن شاتر هم مشکلی به وجود نمیاد.....اما در کامپکتها برای عکاسی از منظرهایی که خورشید به صورت مستقیم در آن قرار گرفته امکان آسیب زیاد تر میشود...چون حداقل چند ثانیه نیاز به کادر بندی است و تا گرفتن عکس.......
    اما در SLR ها اینطور نیست......
    امکان آسیب در SLR زمانی است که در حالت مانوال و شاتر چند ثانیه از خورشید عکسبرداری کرد که خیلی بعیده...
    کسی که از این گونه دوربینها استفاده میکنه اگر نتواند درست از تنظیمات دستی آن استفاده کند میتونه از حالتهای p و یا اوتوماتیک استفاده کنه که مشکلی به وجود نیاد.....
    مسعود قدیری

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین