صفحه 12 از 120 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

با سلام
    تا جایی که من میدانم در دوربین های فول فریم قبلی با مد dx امکان استفاده از لنزهای dx فراهم میشد ولی این امکان نبود که شما یک لنز fx را روی دوربین ببندید و از مد dx استفاده کنید (برای افزایش فاصله کانونی).
    حال ایا در این دوربین این امکان اضافه شده است یا همچنان fx و کراپ ؟
    journalist و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

آرش خان ممنونم از توضیحات شما,اما اگر روی صحبت من در مورد افراد آماتور مانند خودم هست,چون معتقدم هر کس باید از جایگاهی که هست و موضوع را لمس کرده صحبت کند.یک خط نمیتوانید از نوشته ها من پیدا کنید که گفته باشم فلان دوربین برای فلان کار حرفه ای اینطور یا آنطور است چون اطلاعی ندارم.

تعریف من و شما از عمومی متفاوت است.باید هم باشد.شمای نوعی عادت دارید بیشتر عکس بگیرید از هر چیزی که میبینید و دور و برتان است و لذت می برید,من دوست دارم نگاه کنم لذت ببرم و جزئی از صحنه باشم و عکس را فقط برای ثبت خاطره ها بگیرم.حال اگر کیفیت عکس ها برایم مهم باشد خب نوع تجهیزاتم بسته به شرایط محیط تغییر می کند,از جی 11 تا همین 5دی.

من جایی نگفتم عکس فقط مگاپیکسله , نگفتم دی800 دوربینی برای عکاسی عمومی!من دوست دارم از این دوربین برای عکاسی عمومی استفاده کنم(عمومی نه به معنی خیابان,به معنی عکاسی از طبیعت گرفته تا پرتره و ...ولی همگی در سطح یک فرد علاقه مند و فقط برای خودش)

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

در آخر باز هم تشکر میکنم,ولی اجازه بدهید با شما در مورد
    حرف کلی من اینه که شاید بشه از این دوربین تصاویر کم‌نویز‌تری حتی نسبت به دی‌۷۰۰ درآورد. اما ویژگی اصلی این دوربین عکاسی در نور خوب است.(دوربین روزهای آفتابی و شبهای فلاشی!) یه جور دوربین همه‌کاره نیست. دی۷۰۰ در زمان خودش دوربین مناسب‌تری برای عکاسان آماتور بود که ممکن است هرگونه عکاسی را تجربه کنند
    موافق نباشم.مگر وضعیت دی800 چقدر میخواد در ایزوهای بالا برای این عکاسان آماتور خراب باشه؟در عوض اونور ماجرا و دتایل بالا و فیلم برداری و ...

خلاصه زیادی آف شد.ببخشید
    Arash، M. Beyrami و 1986 تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خیر قربان
    در دی3 می‌توانید هنگام استفاده از لنزهای fx از ۳ کراپ استفاده کنید. Fx, Dx و یه کراپ دیگه که نسبت متفاوتی بود(5:4) به درد جلد مجله می‌خورد!
    در دوربین‌های بعدی هم این امکان وجود دارد.

نکته‌ی مهم این است که می‌توانید در چشمی دوربین این کراپها را ببینید و با خیال راحت عکاسی کنید.
    Kaveh Ghobadi، towfigh، Omid Araki و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

سهیل جان، به گمانم چند بار گفتم.
    در زمان.

در زمانی که دی۷۰۰ تولید شد کدام DSLR فیلم‌برداری داشت؟ هیچ کدام.
    در این زمان DSLR ای هست که معرفی شده باشه و فیلم‌برداری نکنه؟

تفاوت ۵دی مارک ۲ با دی ۷۰۰ چی بود؟ دی ۷۰۰ یه ۵ دی مارک ۲ بی‌کیفیت بود؟
    به نظر من خیر. بازار هدف متفاوتی داشت.
    الان دی ۸۰۰ دقیق زده به بازار هدف کسانی که علاقه و نیاز به دوربینی مثل 5d مارک ۲ داشتند و بقیه‌ی حرفها و توضیحات رو باید برای بار چندم در این فروم بزنم که تکرار نمی‌کنم.
    نظر شما محترم.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، towfigh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

من قول میدم آخرین پستم باشه!

آرش خان,عزیز جان,بخدا دیدم زمان.زمان زمان.صحبت من هم بر اساس زمان هست.
    دی 700 رو دوست داری بحث دیگه,اما رزولوشن دی700 رو 2 سال قبلترش روی 5دی گزاشته بودن ,در عوض با فاصله ی کمی از دی700 ,حدود 2-3 ماه,کانن 5دی2 را عرضه کرد که از نظر مگاپیکسل(دیگه حالم بد میشه از این کلمه) و فیلم برداری دی700 رو کنار میزد.

اما الان,نیکون دوربینی تولید کرده که علاوه بر بدنه از نظر مگاپیکسل و فیلم بردای و امکانات جانبی دوربین کاملا به روزی هست.همین(نسبت به دی700 در زمان مشابه!!!)

الان دی ۸۰۰ دقیق زده به بازار هدف کسانی که علاقه و نیاز به دوربینی مثل 5d مارک ۲ داشتند و بقیه‌ی حرفها و توضیحات رو باید برای بار چندم در این فروم بزنم که تکرار نمی‌کنم
    کی صحبت بازارهدف کرد؟اینها که بدیهیات هستند...من با شما بحث می کنم که اگر اشتباهی هست متوجه شوم یا اینکه مطلبی یاد بگیرم,شما هی از اینور اونور تعریف میکنی...

بی خیال
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Wednesday 8 February 2012 در ساعت 00:57
    Arash، A.Mazaheri و lamagra تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

خواندن نظرات دوستان من را به یاد بحث قدیمی مقایسه راحتی حمل و پتانسیل کیفیت انداخت با این تفاوت که موبایل امروز رقیب a70 دیروز و شاید تبلت 10 اینچی امروز رقیب ایکسوس دیروز شده است! سیستمهای بدون آینه هم کم کم جدی میشوند ... نتیجه این جور نگاه شاید این باشد که اگر d7000 را جانشین d300 بدانیم d400 هم جانشین d700 خواهد بود. برخی توان حمل لنز بدون کراپ را ندارند و برخی هم همیشه در کوله یک سافت باکس 2 متری حمل میکنند. سوال این میشود که خریدار کدام است.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

آقاي ابراهيمي اگر اون گريپ رو براي d800 هم در نظر بگيريم وضعيت متعادلتر ميشود 8 به 6 گرچه اين 6 در قطع DX است اما رزولوشن مناسبي دارد.

آقاي عاشوري نيا ؛ خدا وكيلي نيازهاي عكاسي خبري امروز با سه سال قبل متفاوت است يا اين توقعات ماست كه روز به روز به حق و ناحق بالا ميرود ؟
    توضيح بفرماييد بياموزيم.

ممنون

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    خیر قربان
    در دی3 می‌توانید هنگام استفاده از لنزهای fx از ۳ کراپ استفاده کنید. Fx, Dx و یه کراپ دیگه که نسبت متفاوتی بود(5:4) به درد جلد مجله می‌خورد!
    در دوربین‌های بعدی هم این امکان وجود دارد.

نکته‌ی مهم این است که می‌توانید در چشمی دوربین این کراپها را ببینید و با خیال راحت عکاسی کنید.
    به نظر من هم تو d800 باید همین جریان باشه چون وقتی این موضوع را با عنوان افزایش رنج لنز (*1.53) بعنوان یه امتیاز مطرح میکنه دیگه با بستن لنز DX که این امر محقق نمیشه و فقط شاید از لنزهای موجود یا به نسبت ارزان dx بشه استفاده کرد که چیز جذابی نیست . ضمن اینکه ( البته در حالتFF ) بیشترین بحث سر محدودیت استفده از لنزهایی است که بنونند سنسور رو پاسخگو باشند که تا الان تنها چند لنز پرایم و یکی دوتا لنز زوم با کیفیت فقط کاندید این موضوع هستند دیگه چه برسه به لنزهای DX.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

خوب تو تورنتو قیمت خورد ۳۱۵۰ تا واسه ورژن معمولی و واسه ورژن بدون فیلتر ۳۵۰۰ تا تحویل هم تو اپریل
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    4010

بیشترین بحث سر محدودیت استفده از لنزهایی است که بنونند سنسور رو پاسخگو باشند که تا الان تنها چند لنز پرایم و یکی دوتا لنز زوم با کیفیت فقط کاندید این موضوع هستند دیگه چه برسه به لنزهای DX.
    منبع سخن شما چیست؟

پس ملت با چه لنزی با دی۷۰۰۰ عکاسی می‌کنند؟
    از آن سو با ۷دی و ۶۰ دی؟
    Anoosh-Em، lamagra و milad65 تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 12 از 120 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 112 ... آخرینآخرین