صفحه 13 از 120 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقاي عاشوري نيا ؛ خدا وكيلي نيازهاي عكاسي خبري امروز با سه سال قبل متفاوت است يا اين توقعات ماست كه روز به روز به حق و ناحق بالا ميرود ؟
    توضيح بفرماييد بياموزيم.
    ناحق؟
    مگر این وسط حق و ناحقی وجود دارد؟
    مرزی وجود دارد؟

خیلی اوقات دوست ندارید از فلاش استفاده کنید.
    در فضای داخلی، با لنزهای ۲.۸، اگر سوژه‌ی شما فیکس به شما نگاه نکند، استفاده از ایزوی ۳۲۰۰ تا ۶۴۰۰ بسیار عادی خواهد بود.

ایزو‌های جدید در دی‌۳اس و ۱دی‌ایکس و ...
    نوید عکاسی در شرایط سخت نوریست.

قدیم‌ترها، عکاسی خبری در محیط‌های داخلی، مبتنی بر ثبت سوژه بود. این روز‌ها ثبت حالات و وضعیت سوژه.
    بدون دی‌۳ هم عکاسان خبری گرسنه نمی‌ماندند. اما الان عکسهایی می‌گیرند که با ۱دی مارک ۱ و یا دی۱ و دی‌۲ نمی‌گرفتند.
    عکس ۳۶ مگاپیکسلی هم برای عکاس خبری چیزی جز دردسر نیست.
    حجم زیادی روی مموری می‌گیرد. روی هارد. وقت زیادی هنگام پروسس و ریسایز و ارسال.
    A_Maddah، towfigh، MZITech و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    منبع سخن شما چیست؟

پس ملت با چه لنزی با دی۷۰۰۰ عکاسی می‌کنند؟
    از آن سو با ۷دی و ۶۰ دی؟
    در اینکه هر لنز مانت نیکون رو میشه بست و استفاده کرد شکی نیست. اما ملت معمولا با d700 لنز کیت استفاده نمیکنند ( شاید هم مد شده میکنند).

صحبت سر این هست که اگه قرار هست از تمام توانایی سنسور استفاده بشه باید لنزی استفاده بشه که علاوه بر شارپ بودن در مرکز که خصیصه اکثر لنزهاست در گوشه ها هم بتونه بدرستی عمل کنه.

منبع1 از Thom Hogan:
    You won't see any resolution improvement because lenses aren't good enough. Wrong. You'll see improvement, the question is how much and what you'll see. Let's just pretend for a moment that all lenses are perfect in the central area. More pixels will mean that the central area stays nice and truly resolves what the increase in pixels implies, but the corners will look worse, ironically because the sensor is resolving how much worse the corner is than the center. But even with the visually worse-looking corners, you're probably still resolving more.
    Corollary: you need lenses that resolve 100 line pair per millimeter on the D800. From one standpoint, yes, you do. If you want to obtain all the gain that moving from 24mp (D3x) to 36mp (D800) implies, you'd need lenses that resolve somewhere near 100lppmm versus 80lppmm. This is one of the reasons why I wrote previously that we're entering into the realm of declining returns. Going from 3mp to 12mp was a big, dramatic change, and no other component started to hold back the gain from the sensor itself. Going from 12mp to 24mp was reasonably big, and again no other component really hurt you much, though some lower-end lenses definitely showed their shortcomings. Going from 24mp to 36mp is not so big, and now we do have other issues starting to keep us from getting all the gain we expect, with lenses being potentially one of them.
    منبع 2 kenrockwell:
    Yes, lens quality is a huge limitation here. This is why the 18MP LEICA M9 and LEICA M9-P completely obliterate the resolution of all DSLRs, because LEICA's lenses, especially normal and wide lenses, are so much better than any SLR lenses — even Zeiss.'

Therefore, unless you really know what you're doing and shooting micro lenses with flat subjects at f/8, you'll only have full resolution in the middle of your image, and only for what's exactly in focus
    چند وقت پیش یادم میاد تو سایت آقای کیانی خوندم که برای بررسی اینکه کیفیت مدیوم فرمت ها نشات گرفته از بک دیجیتال با رزولیشن بالاست یا بخاطر کیفیت لنز٬ از یک مبدل جدید که اجازه میداد لنزهای مدیوم فرمت رو روی dslr ببندند استفده کرده بودند و نتایج حاصله شگفت انگیز بوده به این معنی که هر لنزی توانایی ارائه شارپنس و ..... غیر از مرکز لنز نداره.

البته تو فروم ها و سایتهای مختلف هم این موضوع مورد بحث بوده و لنزهایی هم معرفی شدن ولی فکر کنم در صورت علاقه مندی با جستجو میشه پیداشون کرد. مثالهایی مثل:
    I tested the whole DX crop on FF on the D3 and D700, it doesn't look that good. I don't expect better with the D800 since you are stretching pixels your lenses probably can't resolve fully to begin with. If you want to use DX lenses, use a DX body.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

دوستان این دوربین تا چه زمان دیگه وارد ایران فکر کنید بشه؟
    و جابجایی از d700 به d800 برای عکس های استودیوئی فکر میکنید بهتره؟
    قیمت 3.000 دلاری این دوربین تا وارد کشور شه به چند میرسه؟
    موضوع d800e چجوریاست؟ برای عکاسی پرتره و فضای ازاد کدوم بهتره ؟
    و ضعف هاش در چیه؟
    ویرایش توسط babakkk : Wednesday 8 February 2012 در ساعت 08:42

تشکر کرده
    4010

بیشترین بحث سر محدودیت استفده از لنزهایی است که بنونند سنسور رو پاسخگو باشند که تا الان تنها چند لنز پرایم و یکی دوتا لنز زوم با کیفیت فقط کاندید این موضوع هستند دیگه چه برسه به لنزهای DX.
    پس این خط بالا نتیجه‌گیری شماست.
    چند لنز پرایم و یکی دوتا لنز زوم با کیفیت فقط!
    حالا این ۴ تا ۵ لنز کدام‌ها هستند؟
    جایی اسمی از این‌ها برده شده؟ نیکون بقیه‌ی لنزها را همین روزها باید آپدیت کند؟

دیگه چه برسه به لنزهای DX.
    اما ملت معمولا با d700 لنز کیت استفاده نمیکنند ( شاید هم مد شده میکنند).

اما بحث لنزهای Dx
    اون لنزکیت دی‌۷۰۰ که فرمودید منظور کدام لنز است؟
    من گفتم دی‌۷۰۰۰.

در اون مثالی هم که آوردید و نمی‌دانم از کجا، چیز خاصی به ما نمی‌ده. به فرض اینکه کسی انگلیسی بنویسه و یا عربی، تبدیل به علم و یا حدیث نمی‌شه.

تکلیف مشخص است.
    از هر لنز به اندازه‌ی خودش باید انتظار داشته باشید.
    این چگالی پیکسل در دی‌۷۰۰۰ بوده و تکلیفش روشن شده. این‌که شما لنز‌های دی‌ایکسی که روی دی‌۷۰۰۰ استفاده می‌شه را روی این دوربین ببندید، لنز می‌تواند همان تصویر را تولید کند. این دوربین هم تصویری با کراپ دی‌ایکس با رزولوشن حدود ۱۵ ثبت می‌کند. چه چیزی تغییر می‌کند؟ (اینکه می‌گویم تصویر خروجی دی‌۷۰۰۰ را دوست ندارم ربطی به لنز پیدا نمی‌کند. مربوط به خروجی دوربین است. با ۱۰۵ ماکرو نیکون هم همین حال را دارد.)
    ما که توصیه نکردیم کسی روی فول فریم از لنزهای دی‌ایکس استفاده کند. خودم در این ۳ سال فقط چند‌بار این لنزها رو روی دوربینم تست کردم.
    اما برای بالا بردن سرعت، عدم نیاز به تصویر واید و گوشه‌های تصویر(منظور گوشه‌های کراپ FX و نه گوشه‌های Dx!) و کاهش حجم فایلهای تولیدی چند باری در این کراپ با دی‌۳ و ۷۰-۲۰۰ عکاسی کردم.

لنز کیت دی۷۰۰۰ و لنزهای دی‌ایکس با دایره‌ی تصویری کوچک تولید شدند. مشکل عجیبی با مگاپیکسل دی‌۷۰۰۰ ندارند.
    لنزهای فول‌فریم هم با دایره‌ی تصویر بزرگتر تولید شده‌اند برای اینکه وضعیت در سایز سنسور Fx در گوشه‌ها بهتر باشه.

افت کیفیت در گوشه‌ها چیزی بدیهی‌ست.
    اگر قرار بود فقط چهار پنج لنز که دو سه تا از اونها هم پرایم هستند با این دوربین کار کنند، نیکون باید همراه دوربین ۱۵ تا لنز معرفی می‌کرد و یا کسی این دوربین را نخواهد خرید، یا اینکه شما اشتباه می‌کنید.
    Amir Mohebi، ME، A_Maddah و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    912

فکر میکنم بحث خیلی خیلی واضح و بدون نیاز به مغلطه باشه.
    صحبت سر این هست که اگه قرار هست از تمام توانایی سنسور استفاده بشه باید لنزی استفاده بشه که علاوه بر شارپ بودن در مرکز که خصیصه اکثر لنزهاست در گوشه ها هم بتونه بدرستی عمل کنه.
    اون لنزکیت دی‌۷۰۰ که فرمودید منظور کدام لنز است؟
    منظورم بیشتر به لنز18-55 یا 18-105 بود که اکثرا بعنوان لنز کیت شناخته میشن نه اینکه الزاما روی d700 باشه.

من که نوشتم منابع کجاست٬ اگه لازمه لینک بدم. اینکه این افراد و اسامی برای شما ناشناخته باشند این تصور رو ایجاد میکنه که یه مقدار غرور و تعصب شخصی رو چاشنی نظراتتون میکنید و متاسفانه نوع لحن و برخورد شما با سایرین در زمان مخاطب قرار دادنشون خیلی خوشایند نیست.

یادمه یه روز با دوستم بیرون بودیم٬ چند نفری در حین گشت و گذار به ایشون سلام دادند. ازشون پرسیدم اینا کی اند٬ گفت والا معروف شدم دیگه ٬ مثل رئیس جمهور که همه میشناسنش ولی اون همه رو نمیشناسه. یاد شما و فرمایشتون افتادم.

تا جایی که یادمه لنز 14-24mm f/2.8 نیکون و 85mm f/1.4 و لنز Zeiss 100mm ƒ/2 رو جزو مشترکات بود.

اگر قرار بود فقط چهار پنج لنز که دو سه تا از اونها هم پرایم هستند با این دوربین کار کنند، نیکون باید همراه دوربین ۱۵ تا لنز معرفی می‌کرد و یا کسی این دوربین را نخواهد خرید، یا اینکه شما اشتباه می‌کنید.
    باز هم لازم به ذکر هست که لنزهای معدودی قادر به نمایش حداکثر توانایی این سنسور هستند نه اینکه 5 تا لنز بیشتر به این دوربین نمیخوره ( مشخصه که بازی با کلمات رو دوست دارید). فکر میکنم کسی که هزینه میکنه واسه همچین دوربینی تو انتخاب و خرید لنزها هم وسواس به خرج میده و لنزهای معرفی شده هم رنج های خوبی رو هم واسه عکاسی از طبیعت و هم پرتره استودیو ارائه میده. شما که روی پورشه لاستیک بارز نمیندازین؟
    ویرایش توسط adeliry : Wednesday 8 February 2012 در ساعت 12:24
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    فکر میکنم بحث خیلی خیلی واضح و بدون نیاز به مغلطه باشه.

اینکه این افراد و اسامی برای شما ناشناخته باشند این تصور رو ایجاد میکنه که یه مقدار غرور و تعصب شخصی رو چاشنی نظراتتون میکنید و متاسفانه نوع لحن و برخورد شما با سایرین در زمان مخاطب قرار دادنشون خیلی خوشایند نیست.

یادمه یه روز با دوستم بیرون بودیم٬ چند نفری در حین گشت و گذار به ایشون سلام دادند. ازشون پرسیدم اینا کی اند٬ گفت والا معروف شدم دیگه ٬ مثل رئیس جمهور که همه میشناسنش ولی اون همه رو نمیشناسه. یاد شما و فرمایشتون افتادم.

باز هم لازم به ذکر هست که لنزهای معدودی قادر به نمایش حداکثر توانایی این سنسور هستند نه اینکه 5 تا لنز بیشتر به این دوربین نمیخوره ( مشخصه که بازی با کلمات رو دوست دارید). فکر میکنم کسی که

درود

دوست گرامی !

من فرض رو بر این میگذارم که شما استاد مسلم عکاسی هستید و دارای چند دهه سابقه کار حرفه ایه درخشان
    یعنی درواقع شما رو از اینحیث هم مرتبه جناب عاشوری نیا تصور میکنم با وجودی که هیچ شناختی جز آنچه که دارید خود ارائه میدهید از شما ندارم

اما تا آنجایی که میدانم بحث فنی یا حتی منطقی ! احتیاجی به تکه پرانی ، عوض کردن موضوع بحث از لنز و دوربین به شخصت افراد ، ندارد

این رسم بدی شده است متاسفانه فرافکنی کردن از موضوعی که در آن توان ادامه بحث را نداریم و حمله به مخاطبمان
    خوب پر واضح است که اگر شخص مخاطب شما یک کاربر عادی باشد مسلما با این حرکت برخورد میشود
    منتها چون با یکی از مدیران دارید چنین میکنید فقط تحمل بیشتری صورت گرفته است

این تکه ها را اگر به بنده حواله کرده بودند آنهم در حالی که مثلا داریم بحث فنی میکنیم!
    مسلما عقل سلیم حکم میکرد بحث را با شما تمام شده بدانم و از مدیریت انتظار میداشتم تا با شما برخورد کند...

این ها رافقط از این جهت عرض کردم تا به عنوان کسی که فقط ناظر ماجراست ماجرا چگونه به نظر میرسد
    وگرنه من که شما را اصلا نمیشناسم

همواره شاد و سر بلند باشید

انوش

پی نوشت : دوستان لینک سمپل جدیدی ، چیزی ، خبری نیست خصوصا عکسهایی با ایزوی بالا؟
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 8 February 2012 در ساعت 14:44
    towfigh، Amir Abdolpanah، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

دوست گرامی !

من فرض رو بر این میگذارم که شما استاد مسلم عکاسی هستید و دارای چند دهه سابقه کار حرفه ایه درخشان
    یعنی درواقع شما رو از اینحیث هم مرتبه جناب عاشوری نیا تصور میکنم با وجودی که هیچ شناختی جز آنچه که دارید خود ارائه میدهید از شما ندارم

اما تا آنجایی که میدانم بحث فنی یا حتی منطقی ! احتیاجی به تکه پرانی ، عوض کردن موضوع بحث از لنز و دوربین به شخصت افراد ، ندارد

این رسم بدی شده است متاسفانه فرافکنی کردن از موضوعی که در آن توان ادامه بحث را نداریم و حمله به مخاطبمان
    خوب پر واضح است که اگر شخص مخاطب شما یک کاربر عادی باشد مسلما با این حرکت برخورد میشود
    منتها چون با یکی از مدیران دارید چنین میکنید فقط تحمل بیشتری صورت گرفته است

این تکه ها را اگر به بنده حواله کرده بودند آنهم در حالی که مثلا داریم بحث فنی میکنیم!
    مسلما عقل سلیم حکم میکرد بحث را با شما تمام شده بدانم و از مدیریت انتظار میداشتم تا با شما برخورد کند...

این ها رافقط از این جهت عرض کردم تا به عنوان کسی که فقط ناظر ماجراست ماجرا چگونه به نظر میرسد
    وگرنه من که شما را اصلا نمیشناسم

همواره شاد و سر بلند باشید

انوش

پی نوشت : دوستان لینک سمپل جدیدی ، چیزی ، خبری نیست خصوصا عکسهایی با ایزوی بالا؟
    میتونم بپرسم برداشت شما از این نوع خطاب قرار دادن یه عضو چیه؟]( یعنی شما اینا رو تکه پرانی نمیدونید)

در اون مثالی هم که آوردید و نمی‌دانم از کجا، چیز خاصی به ما نمی‌ده. به فرض اینکه کسی انگلیسی بنویسه و یا عربی، تبدیل به علم و یا حدیث نمی‌شه.
    جایی اسمی از این‌ها برده شده؟ نیکون بقیه‌ی لنزها را همین روزها باید آپدیت کند؟
    ممنون میشم بدون تعصب نظربدید. انتظار از مدیران اینه که با تحمل بیشتر به ارائه اطلاعات بپردازند٬ اینطور نیست؟

مطالبی رو که عنوان شد غیر فنی ارزیابی میکنید که میفرمایید فرافکنی؟
    افشين دليري

تشکر کرده
    4010

جناب دلیری!
    شما از یه کسی که اسمی نداره در فرومی که معلوم نیست کجاست چیزی نقل کردید و انتظار دارید ما روی سرمان بگذاریم؟

همینجاست:

البته تو فروم ها و سایتهای مختلف هم این موضوع مورد بحث بوده و لنزهایی هم معرفی شدن ولی فکر کنم در صورت علاقه مندی با جستجو میشه پیداشون کرد. مثالهایی مثل:

I tested the whole DX crop on FF on the D3 and D700, it doesn't look that good. I don't expect better with the D800 since you are stretching pixels your lenses probably can't resolve fully to begin with. If you want to use DX lenses, use a DX body.
    من می‌گم این طرف کیه؟
    بعد این‌که گفته روی دی ۷۰۰ با ۱۲ مگاپیکسل از لنز دی‌ایکس استفاده کرده و نپسندیده چه ارتباطی به دی‌۸۰۰ داره؟
    اونجا مساله‌ی کمبود مگاپیکسل پیش میاد و اینجا مساله‌ی تراکم.

من مغلطه می‌کنم؟
    اوکی!
    عذر می‌خوام.

من به شما بی‌احترامی کردم؟
    بازم عذر می‌خوام.
    towfigh، S E Y Y E D، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

درود
    جناب دلیری من تا بحال تو هیج فروشگاه واقعی و یا اینترنتی ندیدم چیزی به عنوان لنز کیت ! با بدنه دی700 ارائه بشود اگر هم دولنز 18-55و 18-105به صورت جدا تهیه بشوند دیگه اسمشون لنز کیت نیست
    از طرفی خیلی خیلی بعیده کسی بادی دی 700 بخره بعد روش لنز 18-55 ببنده عکاسی کنه!

تشکر کرده
    912

استاد عزیز جناب عاشوری نیا

حضور شما در این انجمن و سایر اساتید مسلما باعث غنای این انجمن و مراجعه مشتاقان عکاسی به انجمن شده در این مورد شکی نیست و شخصا احترام زیادی برای شما قائل هستم . اما چرا دو منبع اولی که مرجع اکثر دوستان در نقل قول هاشون هستند رو کنار میزارید و فقط مورد آخر رو میفرمایید؟ من که گفتم مطالب مشابه تو سایتهای کمتر شناخته شده وجود داره و این مورد مثالی در این جهت بود.

من عذر خواهی میکنم و وقت دوستان رو با پست های غیر مرتبط نمیگیرم.

اگه مدیریت فروم صلاح دونستند لطف کنند و این پست ها رو پاک کنند.
    افشين دليري

صفحه 13 از 120 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 113 ... آخرینآخرین