صفحه 5 از 19 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 181
Like Tree516تشکر

موضوع: Olympus OM-D E-M5/ OM-D E-M5 Mark II

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ara9979 نمایش پست ها
    ببخشید این سوالو میپرسم ولی کسی که میخواد عکاسی کنه چرا باید این دوربین رو بخره؟
    با قیمت 200-300 دلار کمتر میشه دوربین هایی رو انتخاب کرد که هم از نظر خروجی، طراحی و ارگونومی و... بهتر اند هم مارک معتبر تری دارند. لنز های متنوع تری روشون سوار میشه و تازه خیلی هم خوشگل ترند! مثل d5100 d3200 600d یا با همین قیمت 60d
    خوب ممکنه یه نفر نظری غیر از نظر شما رو داشته باشه و از ظاهر این دوربین بیشتر خوشش بیاد. به علاوه سنسور این دوربین به اندازه کافی خوب هست و کیفیت بسیار خوبی داره. همه اینها یک طرف, سبکی و سادگی حمل این دوربین و قابلیت استفاده از این دوربین در جاهایی که استفاده از دوربین های اس ال آر یا مطلقا غیر ممکن هست یا سخت, باعث میشه که خیلی افراد به سمت این دوربین ها متمایل بشن. اندازه سنسور کوچک این دوربین ها باعث شده که لنز های این دوربین ها هم اغلب بسیار سبک و کوچک باشن و همین امر خودش یکی دیگه از مزایای استفاده از این دوربین ها هست.
    یکی دیگه از برتری های این دوربین و به طور کلی دوربین های بدون آینه این هست که کمتر جلب توجه می کنند. این موضوع -خصوصا برای عکاسی در ایران- نکته با اهمیتی هست.

باز یه حسن دیگه استفاده از این دوربین این هست که سیستم لرزشگیر روی بدنه هست و شما دیگه لازم نیست برای هر لنزی که می خرید پول سیستم لرزشگیر رو پرداخت کنید. استفاده از این سیستم ها حتی برای خیلی از افرادی که از اس ال آر هم استفاده می کتتد بسیار جذاب هست.

تنوع لنز ها برای این دوربین ها اگر چه به اندازه لنز های نیکون یا کنن نیست اما باز هم جوری نیست که نشه لنز مناسبی برای عکاسی روزمره پیدا کرد. شما با هزینه کردن حدودا ۱۰۰۰ دلار میتونید سه لنز خوب سامیانگ فیش آی ۷.۵مم ۱۴مم یا ۲۰مم پاناسونیک و ۴۵مم زایکو رو تهیه کنید. وزن هر سه تای این لنز ها روی هم میشه حدودا ۳۰۰-۴۰۰ گرم!!!! با وزن خود دوربین و ملحقاتش که حساب کنید ۱ کیلوگرم هم نمیشه!

ظاهر این دوربین از نظر من که خیلی جذاب تر از دوربین های اس ال آر هست. اگر پول خریدش رو داشتم همین الان در کنار دی ۷۰۰۰ یکی از این دوربین ها رو با اون سه لنزی که گفتم می خریدم و همیشه همراه خودم نگه میداشتم.
    yaghoobi، Elend، mOhSeN.Gh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا RezaRad آواتار ها
    تشکر کرده
    67

ببخشید این سوالو میپرسم ولی کسی که میخواد عکاسی کنه چرا باید این دوربین رو بخره؟
    با قیمت 200-300 دلار کمتر میشه دوربین هایی رو انتخاب کرد که هم از نظر خروجی، طراحی و ارگونومی و... بهتر اند هم مارک معتبر تری دارند. لنز های متنوع تری روشون سوار میشه و تازه خیلی هم خوشگل ترند! مثل d5100 d3200 600d یا با همین قیمت 60d
    من الان چند وقتیه به طور جدی دنبال خرید این دوربین هستم
    تقریبن به تمام نمایندگان الیمپوس تو خاورمیانه ایمیل یا تلفن زدم .... با ارتباطاتی که دارم به تمام افرادی که تو نت میشناسم سپردم ...هنوز این طرفها نیومده
    مزایایی که نسبت به یک دوربین مثل 60 ی یا پنتاکس کی 5 یا دی 700 داره اینهاست
    اولین و مهترین مزیت قابلیت حمل و نقل آسان و عکاسی با کیفیت بدون اینکه توجه کسی رو جلب کنه( درمقابل دی اس ال آرهایی که نام بردم)
    دومین مزیت کراپ فکتور 2 که به شما اجازه میده با لنزهای کمتر و کوچکتر به رنج وسیعتری برسید ( مثلن با یک 7-14 پاناسونیک و 12-50 خودش و یک 45 200 شما از 14 تا 400 میلیمتر رو دارید ضمن اینکه ماکرویی که روی کراپ به شما 1.5 میده روی 3/4 2 میده و...)
    سومین مزیت که خاص این دوربین هست عملکرد بی نقص تاچ فکوس هست که تو فلمبرداری خدا میدونه چقدر به درد میخوره
    با یک لنز پنکیک 17.5 یا 20 یا 25 به راحتی تو جیب جا میشه و میتونید مثل یک موبایل حمل و نقلش کنید
    اما از لحاظ زیبایی...من قصد خرید nex7 سونی رو داشتم ولی از وقتی این رو دیدم به هیچ وجهی نمیتونم حاضر بشم حتی به قیمت از دست دادن سنسور بزرگتر و دینامیک رنج بیشتر و نویز کمتر و مگاپیکسل بالاتر این رو ول کنم:)
    بدنه منیزیمی سیلینگ شده و لرزشگیر سنسور رو هم که ندید بگیریم تازه:)
    ali_ghorbanzade و AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

یعنی به نظر شما این دوربین ارزشش به اندازه دی7000 و 60دیه؟
    مشتری های عمده این دوربین چه کسایی اند؟ این طور که من برداشت کردم به عنوان دوربین دوم برای کسایی که SLR دارن انتخاب خوبیه. مثل جی12 ولی با کیفیت بالاتر و قابلیت تعویض لنز. برای کسی که بخواد عکاسی رو جدی ادامه بده خیلی دوربین خوبی نیست. اونم با این قیمت عجیب غریب!
    درست میگم؟
    mOhSeN.Gh تشکر می‌کند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر آشنا RezaRad آواتار ها
    تشکر کرده
    67

یعنی به نظر شما این دوربین ارزشش به اندازه دی7000 و 60دیه؟
    مشتری های عمده این دوربین چه کسایی اند؟ این طور که من برداشت کردم به عنوان دوربین دوم برای کسایی که SLR دارن انتخاب خوبیه. مثل جی12 ولی با کیفیت بالاتر و قابلیت تعویض لنز. برای کسی که بخواد عکاسی رو جدی ادامه بده خیلی دوربین خوبی نیست. اونم با این قیمت عجیب غریب!
    درست میگم؟
    خب بستگی داره چه ژانری بخوای عکاسی کنی و دوربینت رو کجا ببری
    فکر کن کسی بخواد دوربینش همیشه کنارش باشه و بتونه عکس با کیفیت بگیره
    یا مثلن کسی عکاس خیابونی باشه
    یا آدم کم رویی! مثل من:)
    خب نمیتونه یه دی 7000 با لنز 18-105 یا حتی 50 بگیره دستش راه بیفته تو خیابون و بدون جلب توجه از هرچیزی دلش خواست عکس بگیره
    خودت تفاوت سایز یه دی 7000 رو با این دوربین نگاه کن
    بعد تفاوت یک لنز 20 1.7 رو با یک لنز 50 1.8 نگاه کن
    بعد اینجا نمونه عکسها رو باهم مقایسه کن
    یک چیز خیلی جالب هم لنزهای میکرو سه چهارمه که قابل مقایسه نیستند از نظر کیفیت و قیمت
    مثلن اینجا استیو هاف olympus e-p2 رو با لنز panasonic 20 f 1.7 که قمت جفتشون روی هم 800 دلار هم نمیشه با دی تری اس و لنز 50 1.8 مقایسه کرده
    یا فکر کن یه لنز 45-200 پاناسونیک با این فوکوس سریع رو میتونی با 180 دلار بخری
    همین لنز رو با 100-400 کنون مقایسه کن
    البته که اون خیلی حرفه ای تره ولی برای کسی که نمیخواد از عکاسی پولی دربیاره چرا باید این همه خرج کنه؟
    تنها چیزی که از دست میدی نویز بیشتر تو ایزوهای بالاست
    که البته این الیمپوس جدید تو این مورد هم خوبه
    میکرو سه چهارم برای کسی که میخواد به طور جدی عکاسی خیابانی و عکاسی شهری و مستند اجتماعی و... بکنه خیلی بیشتر به درد میخوره تا دی اس ال آر
    البته همه اینها نظر منه ....مشخصه که اساتید نظر دیگه ای دارن و الله اعلم:)
    ویرایش توسط RezaRad : Friday 11 May 2012 در ساعت 20:40 دلیل: اصلاح غلطهای تایپی
    jebrahim، M. Beyrami، AlirezaAkhlaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

بررسی سایت camera labs

نویز عکسهاش با پاناسونیک gx1 برابر هست.
    ویرایش توسط ehsan+ : Friday 29 June 2012 در ساعت 19:08 دلیل: تغییر نام دوربین
    jebrahim تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    بررسی سایت camera labs

نویز عکسهاش با کنون gx1 برابر هست.
    با کنون G1X یا پاناسونیک GX1؟ من تو ریویو، پاناسونیکو دیدم.
    ehsan+ تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

چند روز پیش فرصتی شد که این دوربین رو از نزدیک ببینم و کمی باهاش کار کنم. متاسفانه کارت حافظه همراهم نبود که چند تا عکس برای نمونه بگیرم. از لحاظ ظاهری باید بگم بسیار جذابه. تنها جایی که دیده بودم کسانی پیدا بشن که از ظاهر این دوربین بد بگن تو همین فروم بوده. خصوصا نسخه نقره ای این دوربین به غایت زیباست (بنا بر سلیقه شخصی من) . لرزشگیر این دوربین خیلی خوب هست اما در سرعت های خیلی بالا بهتره که از لرزشگیر استفاده نشه چرا که تاثیر بد روی عکس میگذاره.
    برای کسانی که دستای بزرگ دارند و به دوربین های اس ال آر عادت دارند کار کردن با این دوربین مینیاتوری شاید چندان خوشایند نباشه اما اگر عکاس دست بزرگی نداشته باشه خیلی راحت در دست جا میگیره و بسیار هم خوش دست هست. نسخه سیاه اما به خوبی نسخه نقره ای تو دست جا نمیشه. جنس گریپشم متفاوته.
    بر عکس دوربین fuji x-pro 1 که ویوفایندر نچسبی داره, ویوفایندر این دوربین خیلی خوش جا و خوبه.
    ترکیب نسخه نقره ای با لنزی مثل 45mm f/1.8 یا 12mm f/2 خیلی شکیل هست. متاسفانه قیمت لنز ۱۲میلیمتر اولیمپوس خیلی گرونه اما ۴۵ میلیمتر الیمپوس قیمت معقولی داره. وزن هر کدوم از این دو لنز حدودا ۱۰۰ گرم هست.
    این دوربین برای عکاسی شهری گزینه خیلی خوبی هست. به خصوص وقتی که لنزی مثل پنکک ۲۰ میلیمتر پاناسونیک روش بسته شده باشه. لنزی با دیافراگم ۱.۷ وزن تقریبی ۱۰۰ گرم و ارتفاع ۲.۵ سانتیمتر! ظاهر OM-D بیشتر به دوربین های فیلمی قدیمی میمونه و خیلی جلب توجه نمی کنه . برعکس fujifilm x-pro-1 خیلی بزرگتره و به طرز ملموسی هم سنگین تره. البته وقار خاصی داره و خوب در مورد سنسورشم که همه می دونیم چه سنسوری داره!

538475_325532480857620_1659231034_n.jpg
    nmroshan، Kaveh Ghobadi، ali_ab و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

به نظر شما چه زمانی وارد ایران خواهد شد ؟ (آیا اصلا وارد میشود یا به سرنوشت NEX-7 دچار شده؟)

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

رويو طولاني اين دوربين از استيو هاف

کد:
    http://www.stevehuffphoto.com/2012/05/06/the-olympus-om-d-e-m5-digital-camera-review-micro-43-finally-matures-for-real-by-steve-huff/
    چقدر از اين hand grip آپشنال تعريف كرده...
    abidar و jebrahim تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

OM-D E-M5 با کسب امتیاز 71 بهترین 4:3 Micro از نظر DXO
    چند مقایسه

02.jpg

08.jpg
    nmroshan، yaghoobi، شاهین اکبری و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 19 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین