نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree10تشکر
  • 8 Post By netwalker
  • 2 Post By netwalker

موضوع: تفاوت فیلمبرداری بین پرده سیاه و سبز

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

پیش فرض تفاوت فیلمبرداری بین پرده سیاه و سبز

سلام دوستان . می خواستم بپرسم دقیقا چه تفاوتی بین کروماکی و پرده سیاه هست؟ مثلا برای فیلمبرداری از آب و شیشه پرده سیاه توصیه می شه چون به راحتی از پرده مشکی جدا می شه. دیگه در چه مواردی از پرده ی سیاه استفاده می کنند؟

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام،
    در پرده رنگی یا chroma که در نرم افزار ها یا میز های تدوین استودیو chroma key گفته می‌شود، صحنه با استفاده از رنگ آبی یا سبز تصویر برداری می شود و سپس برای حذف رنگ پرده و جایگزین کردن آن با تصویر مورد نظر اقدام می گردد.
    پرده سیاه یا luminance که به آن هم luminance key گفته می شود همانطور که گفتید جهت تصویر برداری از اجسام رفله دار یا شفاف یا دود و بخار استفاده می شود که بتوان در نرم افزار ها یا میز های تدوین تاریکی را به راحتی حذف نمود. البته هر دومورد کاربرد های دیگری نیز دارند که با توجه به تجربه می‌شود از آنها بهره گرفت.
    Saeed.gh.sh، M.Meghdari، saadi126 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

مثلا یه شیشه نوشابه رو در نظر بگیرید که وقتی درش رو باز می کنی گاز نوشابه می زنه بیرون. من جلو پرده سبز تست گرفتم بخش هایی از مایع نوشابه همراه پرده از بین رفت. جلو پرده مشکی هم گرفتم بخش هایی از شیشه که نزدیک به سیاه بود مثل در بطری خورده شد. این نما رو پس چطوری باید گرفت؟

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط mooli63 نمایش پست ها
    مثلا یه شیشه نوشابه رو در نظر بگیرید که وقتی درش رو باز می کنی گاز نوشابه می زنه بیرون. من جلو پرده سبز تست گرفتم بخش هایی از مایع نوشابه همراه پرده از بین رفت. جلو پرده مشکی هم گرفتم بخش هایی از شیشه که نزدیک به سیاه بود مثل در بطری خورده شد. این نما رو پس چطوری باید گرفت؟
    ببینید دوست عزیز دلیل اینکه برای حذف بکگراند از رنگهای سبز و آبی استفاده می‌شود به این دلیل است که این دو رنگ در پوست صورت انسان کمترین میزان را دارد. این مطلب رو از این بابت عرض کردم که شما برای جایگزینی بکگراند با توجه به موضوعی که دارید باید یکی از این key ها رو انتخاب کنید. من این موردی رو که شما گفتید تست نکردم، اما اگر زودتر از نتیجه تست من به نتیجه نرسیده بودید بعداً در همین تاپیک عرض می کنم.
    Saeed.gh.sh و mooli63 تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي