صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 67
Like Tree159تشکر

موضوع: کیت نظافت دوربین

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir Pendar نمایش پست ها
    من با جستجو در اینترنت برند و قیمت های متفاوتی از lens pen پیدا کردم.
    دوستان کدام مورد رو برای خرید توصیه می کنند؟

فوتیکس - 40 t
    البته گویا این مدل مایع تمیز کننده هم دارد.

هایدا 10 t

ونگارد 25 t

و مورد آخر که اطلاعات دقیقی موجود نیست.

دوست عزیز با سلام،

lens pen محصول یه شرکت آمریکایی هست که من به یکی از اقوام که از کانادا داشتند میومدند ایران یکی گفتم که بیارند و باقی محصولات شرکتهای دیگه در واقع کپی هایی از این محصول هستند.

در تصاویر شما، مورد آخر همون lens pen اصلی هست و اگه دقت کنید روی آن هم عبارت lens pen نوشته شده است که مطمئنا تفاوتهایی هم با مدلهای دیگر دارد چرا که یکی از دوستان جدیدا مدل ونگارد رو تهیه کرده بودند و به شدت ناراضی بودند.

لازم به ذکر هست که به دلیل موفقیت این محصول، شرکتهای دیگه به فکر تولید این محصول و در حقیقت کپی برداری از اون افتادن ولی عملکرد و کارایی lens len اصلی از سایر برندها جداست، همچنین این محصول بدون مایع تمیز کننده یا دستمال پاک کننده یا دمنده عرضه می شود و فقط و فقط شامل یه lens pen هست و بهترین محصولی هست که تا حالا برای پاک کردن سطح عدسی ها معرفی شده.
    msh2200، کوروش، harrypotter2020 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Sir Pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز با سلام،

lens pen محصول یه شرکت آمریکایی هست که من به یکی از اقوام که از کانادا داشتند میومدند ایران یکی گفتم که بیارند و باقی محصولات شرکتهای دیگه در واقع کپی هایی از این محصول هستند.

در تصاویر شما، مورد آخر همون lens pen اصلی هست و اگه دقت کنید روی آن هم عبارت lens pen نوشته شده است که مطمئنا تفاوتهایی هم با مدلهای دیگر دارد چرا که یکی از دوستان جدیدا مدل ونگارد رو تهیه کرده بودند و به شدت ناراضی بودند.

لازم به ذکر هست که به دلیل موفقیت این محصول، شرکتهای دیگه به فکر تولید این محصول و در حقیقت کپی برداری از اون افتادن ولی عملکرد و کارایی lens len اصلی از سایر برندها جداست، همچنین این محصول بدون مایع تمیز کننده یا دستمال پاک کننده یا دمنده عرضه می شود و فقط و فقط شامل یه lens pen هست و بهترین محصولی هست که تا حالا برای پاک کردن سطح عدسی ها معرفی شده.
    سلام مجدد بر شما دوست عزیز
    بنده چندین ویدئو از یوتیوب از این محصول دریافت کردم.این ویدئو رسمی شرکت lens pen هست که برای آموزش نحوه تمیز کردن سطح لنز از رطوبت بازدم استفاده کردند.
    www.youtube.com/watch?v=Dzcj2HX5QHE

با توجه به گفته دوستان عزیز در صفحات پیشین این تاپیک مبنی بر مخرب بودن این عمل برای لنز ، شما که این محصول را دارید چطور چربی حاصل از آلودگی هوا یا نوک انگشتان را پاک می کنید؟
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir Pendar نمایش پست ها
    سلام مجدد بر شما دوست عزیز

، شما که این محصول را دارید چطور چربی حاصل از آلودگی هوا یا نوک انگشتان را پاک می کنید؟
    بخش ابر دار لنز پن را با پودر كربن موجود در محفظه مخصوص آن آغته و بخ سطح لنز مي ماليم. كل آثار انگشت و چربي و كثيفي پاك مي شود. بعد با برس نرم لنز پن ذرات احتمالي كربن باقيمانده روي سطح لنز را پاك مي كنيم.
    msh2200، ata_m3، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه abehrooz آواتار ها
    تشکر کرده
    610

دوستان برای تمیز کردن سنسور کیت خاصی هست ؟؟؟ مایع خاص چی ؟؟
    اصلا به نظرتون تمیز کردن توسط خودم معقوله ؟؟ یا خطرناکه
    دوربین 7100 هست یک بار هم در نمایندگی تمیز شده

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    اگر پاک کردن گرد و غبار باشد، شاید دمیدن هوا با پوار کافی باشد. کیت های Visible Dust با مایع و پاروهای مخصوص سنسورهای با قطع های مختلف بهترین وسیله برای پاک کردن لکه هائی است که به صورت خشک برطرف نمی شوند.
    من تا به حال ریسک نکرده ام که سنسور را خودم تمیز کنم.
    msh2200، shahbazi و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط abehrooz نمایش پست ها
    درود
    همانطور که جناب چگینی فرمودند، برای ذرات غبار و گرد بهترین وسیله همان پوار یا دمنده و یا اسپری های مخصوص این کار است!
    تذکر: حتی فکر فوت کردن داخل اتاق آینه و یا استفاده از جارو برقی را هم بجای دمنده نکنید!
    این وسیله خطر بسیار کمی برای سنسور دارد و با دقت در عدم برقراری تماس با سنسور و یا بدنه اتاق آینه قابل انجام است.
    در خصوص تنظیف مرطوب، زمانی کاربرد دارد که لکه با استفاده از دمنده بر طرف نشود که در آن صورت با محلول مخصوص این کار انجام می شود.
    اما در خصوص ریسک انجام دادن یا ندادن، بنده تجربه انجام این کار را روی دو دوریبن داشتم!
    یک دوربین را با اتانول مرک 97 درصد و کاغذ لنز پاک کن تمیز کردیم! (که خوب جواب داد).
    دومی هم که دروبین خودم بود
    دوربین خودم را اشتباها (علی رغم آگاهی از عدم فوت کردن در داخل سنسور) سعی کردن با فوت کردن تمیز کنم که از شانس من ذرات ریزی از آب دهان روی سنسور نشست (هنوز در عجبم با آن شرایطی که من رعایت کردم چطور این اتفاق افتاد!!!)
    بعد سعی کردن با یک کاغذ تنظیف عدسی و اتانول (الکل طبی) سطح سنسور را تمیز کنم که از قضا درصد خلوص الکل پایین بودن و لک بدی روی سنسور گذاشت!
    دیگه خیالم راحت شد باید برای تمیز کردن ببرم شرکت خدماتی!
    در نهایت با سه الی چهار بار کشیدن پارو تنظیف و استفاده از مواد مخصوص که جناب چگینی فرمودند دوستان یکی از شرکت ها سطح سنسور را تمیز کردند (البته بعد فهمیدم کمی لک هنوز باقی است!)
    و در نهایت هم با آب مقطر و همان کاغذ و ساخت پارو دست ساز سطح سنسور را تمیز کردم!

اما این مطالب را بیان کردم تا راهی را که بنده یک بار رفتم دوستان نروند!!!
    برای تمیز کردن حتی الامکان از دمنده و در نهایت حتما از مواد و لوازم مخصوص استفاده کنید! (در خصوص ریسکش هم بستگی به خودتون داره! من که این ریسک را کردم)
    Nima Sadigh، mh.noori، shahbazi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

تمیزکردن سنسور کاری بسیار لذت بخش و البته نه چندان سخت هستش!
    فقط و فقط دقت و حوصله میطلبد اگر آدم با حوصله و دقیقی هستید این کار لذت بخش است :)
    msh2200، mh.noori، iman sabbaghian و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    تمیزکردن سنسور کاری بسیار لذت بخش و البته نه چندان سخت هستش!
    فقط و فقط دقت و حوصله میطلبد اگر آدم با حوصله و دقیقی هستید این کار لذت بخش است :)
    درود
    بنده هم قبول دارم ولی خوب خیلی از دوستان ترجیح می دهند شخصا این کار را نکنند! وگرنه که بنده همچنان آب مقطر و حدود 10 الی 20 کارت هدیه را برای ساخت پارو و تمیز کاری سنسور برای روز مبادا کنار گذاشتم!
    (بقول جناب شهبازی، آنقدر لذت بخشه که وقتی جواب می گیری دوست داری همش سنسور کثیف گیرتون بیاد تا تمیزش کنید!)
    ارادتمند
    mh.noori، shahbazi و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    همانطور که جناب چگینی فرمودند، برای ذرات غبار و گرد بهترین وسیله همان پوار یا دمنده و یا اسپری های مخصوص این کار است!
    تذکر: حتی فکر فوت کردن داخل اتاق آینه و یا استفاده از جارو برقی را هم بجای دمنده نکنید!
    این وسیله خطر بسیار کمی برای سنسور دارد و با دقت در عدم برقراری تماس با سنسور و یا بدنه اتاق آینه قابل انجام است.
    در خصوص تنظیف مرطوب، زمانی کاربرد دارد که لکه با استفاده از دمنده بر طرف نشود که در آن صورت با محلول مخصوص این کار انجام می شود.
    اما در خصوص ریسک انجام دادن یا ندادن، بنده تجربه انجام این کار را روی دو دوریبن داشتم!
    یک دوربین را با اتانول مرک 97 درصد و کاغذ لنز پاک کن تمیز کردیم! (که خوب جواب داد).
    دومی هم که دروبین خودم بود
    دوربین خودم را اشتباها (علی رغم آگاهی از عدم فوت کردن در داخل سنسور) سعی کردن با فوت کردن تمیز کنم که از شانس من ذرات ریزی از آب دهان روی سنسور نشست (هنوز در عجبم با آن شرایطی که من رعایت کردم چطور این اتفاق افتاد!!!)
    بعد سعی کردن با یک کاغذ تنظیف عدسی و اتانول (الکل طبی) سطح سنسور را تمیز کنم که از قضا درصد خلوص الکل پایین بودن و لک بدی روی سنسور گذاشت!
    دیگه خیالم راحت شد باید برای تمیز کردن ببرم شرکت خدماتی!
    در نهایت با سه الی چهار بار کشیدن پارو تنظیف و استفاده از مواد مخصوص که جناب چگینی فرمودند دوستان یکی از شرکت ها سطح سنسور را تمیز کردند (البته بعد فهمیدم کمی لک هنوز باقی است!)
    و در نهایت هم با آب مقطر و همان کاغذ و ساخت پارو دست ساز سطح سنسور را تمیز کردم!

اما این مطالب را بیان کردم تا راهی را که بنده یک بار رفتم دوستان نروند!!!
    برای تمیز کردن حتی الامکان از دمنده و در نهایت حتما از مواد و لوازم مخصوص استفاده کنید! (در خصوص ریسکش هم بستگی به خودتون داره! من که این ریسک را کردم)
    متاسفانه با پوار یا همون دمنده لکه ها نرفت و چند تاییش مونده
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    610

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگر پاک کردن گرد و غبار باشد، شاید دمیدن هوا با پوار کافی باشد. کیت های Visible Dust با مایع و پاروهای مخصوص سنسورهای با قطع های مختلف بهترین وسیله برای پاک کردن لکه هائی است که به صورت خشک برطرف نمی شوند.
    من تا به حال ریسک نکرده ام که سنسور را خودم تمیز کنم.
    این اسپری های هوا چطوره ؟؟
    یه مایعی بود دوستی می گفت 50دلار قیمتشه ؟؟ خیلی هم کم بود
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین