صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree95تشکر

موضوع: عکس شماره ۳۱

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    با سلام

دوستان اگر محبت کنند درباره این عکس نظرات خودشون رو بیان کنند ممنون می‌شم بسیار مشتاق شنیدن نظرات دوستان هستم.

متاسفانه متاسفانه دوستان به جای بحث دباره خود عکس و خود عکاسی علاقه وافری به کل‌کل برندی و جر و بحث‌های بحث‌های بی‌حاصل و دعوا دارند به میمنت و مبارکی الان هم بازار این بحث ها داغ هست. خدا توفیق روز افزون عنایت کند انشا....

شما در این نظرها کل کل برندی دیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جر و بحث دیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اصلاً مگه ما میدونیم عکس فوق با چه دوربینی گرفته شده؟؟؟؟؟؟؟

اگر هم این متنیه که بصورت بیانیه پایین همه پستهاتون میفرستید بهتره یه تجدید نظری بفرمایید!

خودتون هم نقدتون رو بنویسید ما نظر شما رو بدونیم...حتا اگر عکس خودتونه،نقد خودتون رو ازش بنویسید
    ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

جناب آقای آبایی برادر عزیز

منظور من رو اشتباه متوجه شدید. اولا خیلی ممنونم که درباره این عکس نظر دادید و بنده به شخصه خیلی از نوشته شما استفاده کردم. منظور بنده با سایر دوستان بود که در جاهای دیگر این فروم کل‌کل می کنند و تاپیک های این چنینی دارد خاک میخورد. نه این که چون عکس من در ترازوی نقد قرار گرفته شده از این قضیه شکایت کنم چند بار دیگر هم نظر خودم رو درباره این برخورد ها بیان کرده ام.

این عکس عکس بنده هست و بنا به سنت منتظر بودم بعد از همه دوستان نقد خودم رو بنویسم و ازشون تشکر کنم و اگر سوالی بود پاسخ بدم.

اگر هم این متنیه که بصورت بیانیه پایین همه پستهاتون میفرستید بهتره یه تجدید نظری بفرمایید!
    و خواهشا اگر هم اشتباهی صورت گرفته این قدر با توپ پر به میدان نیاید. انسان بالذات موجودی هست جایزالخطا .

با تشکر
    ashkan 78 و Madjidm تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

عکس جالبی است سینا جان
    سهم زیاد آسمان و حضور نور ، زمین سیراب را هنوز تشنه می نمایاند. عکس حس دارد مثل عکسهای تاپیک عکسهای حسی است
    یک کدورت خاص هم به نظر من در عکس دیده می شود که نمیدانم از محیط بوده و یا در پروسس ایجاد شده
    شخصا یک احساس غم پنهان از دیدن این عکس دارم
    ممنون
    nmroshan، SinaVT، K.O.B و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

عکس ساده و بی‌ادعایی است. اما ممکن است در نگاه اول، توجه شما را جلب کند و کمی بیشتر نگاهش کنید. شاید مهم‌ترین عنصری که باعث این جلب توجه می‌شود، همان نور با فیگور خاصش باشد. عکس کلا دارای کنتراست کمی است، و وجود نور موضعی، نقش مهمی در ایجاد نقطه تمرکز چشم بازی می‌کند. همچنین نور باعث وضوح کوههای دوردست می‌شود و روی برکه آب نیز تاثیر داشته است.
    از بعدی دیگر، پیش زمینه راکد و ساکت است. برکه یا مردابی آرام محصور در بیشه‌زاری تاریک. اما دوردست امید بخش است و دعوت کننده. این دعوت، حاصل تضادهای موجود در پیش زمینه و دوردست است اما در عین حال راهی را نیز پیش‌پا نمی‌گذارد برای رسیدن به امید دوردست.

عکس ظاهر ساده‌ای دارد اما حاصل یک نگاه خاص به محیط است.

عکس کاری است از دوست عزیز آقای سینا تهامی. با آرزوی موفقیت برای ایشان.
    ME، yasin-m، Kaveh Ghobadi و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    جناب آقای آبایی برادر عزیز

منظور من رو اشتباه متوجه شدید. اولا خیلی ممنونم که درباره این عکس نظر دادید و بنده به شخصه خیلی از نوشته شما استفاده کردم. منظور بنده با سایر دوستان بود که در جاهای دیگر این فروم کل‌کل می کنند و تاپیک های این چنینی دارد خاک میخورد. نه این که چون عکس من در ترازوی نقد قرار گرفته شده از این قضیه شکایت کنم چند بار دیگر هم نظر خودم رو درباره این برخورد ها بیان کرده ام.

این عکس عکس بنده هست و بنا به سنت منتظر بودم بعد از همه دوستان نقد خودم رو بنویسم و ازشون تشکر کنم و اگر سوالی بود پاسخ بدم.

و خواهشا اگر هم اشتباهی صورت گرفته این قدر با توپ پر به میدان نیاید. انسان بالذات موجودی هست جایزالخطا .

با تشکر
    با سلام
    اول اینکه بخاطر ثبت این عکس بهتون آفرین میگم
    دوم اینکه من هم با نظر شما در مورد کم توجهی کاربران با موضوعات نقد کاملاً موافقم و این مورد فقط مربوط به فروم نیست و در کلاسهای عکاسی هم دیده میشه...انشالله که توجه بیشتری صورت بگیره تا نقد عکس به جایگاهی که شایسته اش هست برسه!
    سوم اینکه ما اصلاً توپ نداریم که بخواد پُر یا خالی باشه عزیز برادر...لحن بنده در هنگام نوشتن اون جمله کاملاً دوستانه بوده و گویا شما بد خوندینش ( یکی از مشکلات دنیای مجازی اینه که احساس رو نمیشه درش انتقال داد )
    موفق باشید
    پ.ن : اون فضای خالی که در پیش زمینه تصویر قرار داره ، بلاخره برکه بوده یا یه تیکه زمین خشک؟؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

این عکس چه می‌گوید؟ چرا من نمی‌توانم چشم از آن بردارم؟ این سوالاتی بود از ۲۰ مرداد امسال که این عکس را ثبت کردم در ذهن داشتم. ویرایش مناسبی برایش نمی یافتم و هر بار که سراغ این عکس می‌آمدم دست خالی باز می گشتم تا بالاخره این اواخر ویرایشی دلنشین انجام دادم و عکس را منتشر کردم. نوشته های دوستان و بخصوص دکتر روشن گرامی کمک بسزایی به من کرد تا بعد از گذشت این زمان طولانی برداشت شخصی خود را از این عکس پیدا کنم.

این عکس بر مزار دریاچه ارومیه ثبت شده٬ دریاچه‌ای با اصل و نصب آب و نمک٬ حال که آب از این خانه رخت بسته٬ پای علف های خودرو و بی اصل و نصب بر این دیار باز شده و هر روز دایره را بر اصالت این خانه تنگ تر می کنند و قدم به قدم به سوی فتح آن پیش‌روی می کنند. در دور دست آفتاب عالم تاب مشغول بالا آمدن است و روزی دیگر در حال آغاز شدن. جایی خواندم هر آفتابی که بالا می‌آید می‌گوید هنوز امیدی هست. ولی وقت تنگ است.

با تشکر از تمام دوستانی که در این بحث شرکت کردند و بنده رو راهنمایی فرمودند. و تشکر فراوان دارم از دکتر روشن گرامی برای انتخاب این عکس و تحلیل بسیار ساده و در عین حال دقیقی که ارایه فرمودند. نگاه موشکافانه‌ای که دکتر روشن به عکس دارند را در کم تر کسی سراغ دارم و امیدوارم هرچه بیشتر بتوانیم از حضور ایشان بهره‌مند شویم و نگاه به عکس را بیاموزیم. نکته‌ای که در نوشته‌های دوستان برایم خیلی جالب و ارزشمند بود نگاهی حسی تمام دوستان به این عکس بود٬ مسایل تکنیکی و کادر بندی کم تر مورد بحث قرار گرفت که این رو به برای خود نوعی موفیقت در انتقال ایده و احساس خود به بینندگان عکس خودم می‌دانم.

چیزی که به صورت لکه سفید در وسط کادر دیده می‌شود خاک سفید و شوره زاری هست که بعد از خشک شدن دریاچه و عقب نشینی آب به جا مانده و علف های اطراف هم علف های خودرویی هستند که ارتفاع آن ها از زانو هم بالا میزند.

با تشکر از تمام دوستان
    nmroshan، Amateur، shabab و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2