صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 105
Like Tree137تشکر

موضوع: پرینتر های لارج فرمت جوهر افشان ( پلاتر )

كاربر همراه behrang 2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

با سلام
    نمیشه از تصویر سازی صحبت کردوحرفی از کنن به میون نیوورد.کمپانی کنن در زمینه چاپ دیجیتال هم خوشنام است و اخیرا با کمپانی oce ادغام شده است که باعث هر چی قویترشدن محصولات این دو کمپانی شده است .کمپانی کنن ،پلاتر های متنوعی دارد که همگی پلاتر های این دور با جوهر های پایه اب هستند که نشون میده از رقبای سنتی خودش مثل اچ پی و اپسون عقب افتاده است .
    کنن اولین تولید کننده پلاتر های 12 رنگدر دنیا هست و چون سرعت چاپ و کیفیت بالایی دارند ، محبوبیتی جهانی دارند.پلاتر های این کمپانی متنوع از 17 تا 60 اینچ از 5 تا 12 رنگ می باشندو برای کارهای گرافیکی و چاپ نقشه مدل های متنوعی دارد .این که در مورد هزینه نگهداری و طول عمر هد و کیفیت نگهداری در مقابل رقبایی مثل اپسون و اچ پی چگونه هست،امیدوارم دوستانی که این پرینتر ها رو دارند ویا ا آتها کار کردند ؛تجربیات خودشونو با ما در میان بذارن .
    ben163s تشکر می‌کند.
    behrang 2

تشکر کرده
    34

canon ipf 9100
    با داشتن 12 رنگ و 30720 نازل و عرض چاپ 60 اینچ ، خاصترین دستگاه برای چاپ تصاویر به ویژه عکاسان محترم می باشد .این دستگاه تنها دستگاه لارج فورمت دنیا با 12 رنگ با این عرض می باشد .سرعت چاپ اون از پلاتر 12 رنگ اچ پی موسوم به z3200 بسیار بالاتر است و پلاتر های 11 رنگ و 9 رنگ اپسون شدیدا دنبال گرفتن این مقام از کنون می باشند.کوچکترین ذره پاشش جوهر این پلاتر 4 پیکولیتر و بالاترین رزولوشن چاپ اون 1200x2400 دی پی ای می باشد .
    Canon U.S.A. : Professional Imaging Products : imagePROGRAF iPF9100
    ben163s تشکر می‌کند.
    behrang 2

تشکر کرده
    34

ipf8300
    با سلام.
    این پلاتر کنن ،12 رنگ و عرض 44 اینچ می باشد .دارای 2 هد PF-05 می باشد.هر هد دارای 15360 نازل می باشد.پس این مدل دارای 30720 نازل برای 12 رنگ می باشد. مثل بقیه مدل های کنن که برای کارهای گرافیکی طراحی شدن، توانایی چاپ بوردر لس ( چاپ لب تا لب مدیا)را دارد.چاپ تصویر توسط اون برای عکاسان می تونه تجربه ای ارزنده باشه .

Canon U.S.A. : Consumer & Home Office : imagePROGRAF iPF8300

ipf8300.jpg
    Daruosha و ben163s تشکر می‌کنند.
    behrang 2

تشکر کرده
    34

canon ipf8300s
    این مدل جدیدترین پلاتر کنن هست .دارای 8 رنگ ،عرض 44 اینچ،2 عدد هد PF-05 و جمعا 30720 عدد نازل برای 8 رنگ می باشد.در حقیقت نسل جدید پلاتر محبوب 8000 می باشد ولی سرعت اون تا 63.5 متر در ساعت افزایش پیدا کرده است . این مدل در حقیقت پاسخی برای مدل hp z6200 می باشد ولی تا رسیدن به سرعت اون راه زیادی در پیش دارد .

Canon U.S.A. : Professional Imaging Products : imagePROGRAF iPF8300S

ipf8300s.jpg
    Daruosha تشکر می‌کند.
    behrang 2

تشکر کرده
    34

canon ipf 820
    این مدل ، یکی از جدیدترین مدل های کمپانی کنن برای چاپ نقشه می باشد .دارای 5 رنگ و یک هد pf-03 که دارای 15360 نازل می باشد .5120 نازل برای مشکی مات و برای 4 رنگ دیگه هر کدام 2560 نازل دارد .دارای عرض چاپ 44 اینچ می باشد و مانند مدل های دیگر کنن دارای رزولوشن چاپ 1200x2400 می باشد.البته تصاویر چاپ شده توسط این پلاتر نیز چشم گیر هستند .
    Canon U.S.A. : Support & Drivers : imagePROGRAF iPF820 PRO

e.canon_ipf820pro.jpg
    behrang 2

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

درود
    از میان دوستان، کسانی که تجریه کار با پلاتر رو به طور مستقیم داشتن، ازشون سئوالی دارم!
    برای آتلیه خودم، قصد خرید یک پلاتر دارم.
    1- بین canon یا epson یا Hp کدامیک بهترند و چرا؟ (تجربه کار با پلاتر اچ پی رو دارم. البته یکی از انواع معمولی که مخصوص نقشه بود. ولی همه هزینه نگهداری، هم هزینه جوهر و .. کاملاً مناسب بود.
    2- شایعه ای شنیدم در مورد پلاتر های اپسون که هدشون به کارتریجشون وصل نیست! یعنی اگه کارتریج خشک بشه، دیگه هدشون قابل استفاده نیست!
    3- کسانی پیشنهاد hp z6200 رو میدن و بعضی Ipf 8000s و یا Ipf 8300 کانن رو. کدامیک بهترند و چرا؟

ممنون
    بدرود

تشکر کرده
    34

[QUOTE=homay;299214]درود
    از میان دوستان، کسانی که تجریه کار با پلاتر رو به طور مستقیم داشتن، ازشون سئوالی دارم!
    1- بین canon یا epson یا Hp کدامیک بهترند و چرا؟ (تجربه کار با پلاتر اچ پی رو دارم. البته یکی از انواع معمولی که مخصوص نقشه بود. ولی همه هزینه نگهداری، هم هزینه جوهر و .. کاملاً مناسب بود.
    2- شایعه ای شنیدم در مورد پلاتر های اپسون که هدشون به کارتریجشون وصل نیست! یعنی اگه کارتریج خشک بشه، دیگه هدشون قابل استفاده نیست!
    3- کسانی پیشنهاد hp z6200 رو میدن و بعضی Ipf 8000s و یا Ipf 8300 کانن رو. کدامیک بهترند و چرا؟
    با سلام
    دوست گرامی ، در اکثر پلاتر ها هد از کارتریج جدا هست.در پلاتر های اپسون ، مخازن رنگ یا همون کارتریج جدا از هد نسب و یا جدا میشه.جوهر این کارتریج ها با لوله به هد پلاتر منتقل میشه.در پالاتر های اپسون یک هد و در پلاتر های کنن یک یا دو هد وجود دارد. در پلاتر های نامبرده کنن هم این سیستم هست .در پلاتر های اچ پی تعداد هد ها متنوع است بسته به مدل پلاتر.که شما می توانید هد ها را به اسانی در بیاورید و یا در صورت خرابی شخصان عوض کنید.
    هد در پلاتر های اپسون به راحتی در دست رس نیست که با توجه به عمر بسیار بالای هد اپسون ، نیازی به دسترسی به هد نیست.هد اپسون قابلیت شستشو با حلال های جوهر را دارد و عمر بالای اون ،اطمینان خاطر می ده که ادم یک سرمایه گذاری خوبی کرده هست.
    پس اون شایعه رو قبول نکنید.
    homay تشکر می‌کند.
    behrang 2

تشکر کرده
    34

با سلام.
    هر چند که کمپاني سيکو را با هد هاي دستگاههاي چاپ بنر در کشور ميشناسيم ، اما خوده اين کمپاني هم توليد کننده دستگاههاي چاپ لارج فورمت ،ان هم با کيفيت بسيار بالا مي باشد.امروز خبري رو ديدم که بسيار جالب بود.اين کمپاني اولين لارج فورمت دنيا را با جوهر نئوني توليد کرد!!!!!!!
    يعني محصولات چاپي اون مثل لامپ هاي نئون مي درخشند. اين دستگاه سيکو w-64sنام دارد با جوهر حلالي .داراي دو نوع 4 و 6 رنگ هست و نوع شش رنگ قابليت چاپ نئوني را دارد.
    در مدل 6 رنگ علاوه بر 4 رنگ اصلي ، صورتي و زرد نئوني هم اضافه شده اين رنگ ها با ترکيب هم تصاوير زيبايي را خلق مي کنند.
    هر هد اين دستگاه 254 نازل دارد .در مدل 4 رنگ 4 هد و در مدل 6 رنگ 6 هد وجودد دارند.حد اکثر سرعت چاپ اون هم در بروشور 17.8 متر ذکر شده است

20120831135557_5485.jpg
    http://www.seiko-i.com/products/grap...54s/index.html
    M.Meghdari تشکر می‌کند.
    behrang 2

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط behrang 2 نمایش پست ها
    با سلام.
    هر چند که کمپاني سيکو را با هد هاي دستگاههاي چاپ بنر در کشور ميشناسيم ، اما خوده اين کمپاني هم توليد کننده دستگاههاي چاپ لارج فورمت ،ان هم با کيفيت بسيار بالا مي باشد.امروز خبري رو ديدم که بسيار جالب بود.اين کمپاني اولين لارج فورمت دنيا را با جوهر نئوني توليد کرد!!!!!!!
    يعني محصولات چاپي اون مثل لامپ هاي نئون مي درخشند. اين دستگاه سيکو w-64sنام دارد با جوهر حلالي .داراي دو نوع 4 و 6 رنگ هست و نوع شش رنگ قابليت چاپ نئوني را دارد.
    در مدل 6 رنگ علاوه بر 4 رنگ اصلي ، صورتي و زرد نئوني هم اضافه شده اين رنگ ها با ترکيب هم تصاوير زيبايي را خلق مي کنند.
    هر هد اين دستگاه 254 نازل دارد .در مدل 4 رنگ 4 هد و در مدل 6 رنگ 6 هد وجودد دارند.حد اکثر سرعت چاپ اون هم در بروشور 17.8 متر ذکر شده است

20120831135557_5485.jpg
    http://www.seiko-i.com/products/grap...54s/index.html
    جالبه... پس طراحی فایل هایی که قراره چاپ بشن هم باید متفاوت باشه! شاید نیاز به کانالهای اسپات باشه!
    خیلی برام جالبه...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

[QUOTE=behrang 2;300907]
    نقل قول نوشته اصلی توسط homay نمایش پست ها
    درود
    با سلام
    دوست گرامی ، در اکثر پلاتر ها هد از کارتریج جدا هست.در پلاتر های اپسون ، مخازن رنگ یا همون کارتریج جدا از هد نسب و یا جدا میشه.جوهر این کارتریج ها با لوله به هد پلاتر منتقل میشه.در پالاتر های اپسون یک هد و در پلاتر های کنن یک یا دو هد وجود دارد. در پلاتر های نامبرده کنن هم این سیستم هست .در پلاتر های اچ پی تعداد هد ها متنوع است بسته به مدل پلاتر.که شما می توانید هد ها را به اسانی در بیاورید و یا در صورت خرابی شخصان عوض کنید.
    هد در پلاتر های اپسون به راحتی در دست رس نیست که با توجه به عمر بسیار بالای هد اپسون ، نیازی به دسترسی به هد نیست.هد اپسون قابلیت شستشو با حلال های جوهر را دارد و عمر بالای اون ،اطمینان خاطر می ده که ادم یک سرمایه گذاری خوبی کرده هست.
    پس اون شایعه رو قبول نکنید.
    درود
    ممنون از توجهتون
    من قصد استفاده از تانک جوهر رو ندارم. به خاطر تأثیر بسیار زیادی که در کیفیت میگذارند.
    منظورم از جدا بودم هد این است، که اگر هد دستگاه خراب شود بسیار پرهزینه و پر دردسر خواهد بود. هد، در پلاتر های اچ پی روی خود کارتریج است و این باعث می شود شما هر بار که کارتریج رو عوض می کنید هد هم عوض شود. حتی اگر قبل از تمام شدن کارتریج، هد خراب شد، شما هزینه یک کارتریج رو بدهید (که تازه این حالت بسیار کم اتفاق می افتد)

من با پلاتر های اپسون کار نکردم و سؤالم هم همین است که اپسون و کنون نیز این چنینند؟!

سپاس
    بدرود

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین