صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 50
Like Tree39تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد عکاسی صنعتی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    با سلام مجدد خدمت تمام دوستان
    این چند وقت به خاطر نوع سفارشاتی که به ما داده شد زیاد با عکاسی از سطوح استیل و سیقلی درگیر هستیم. که زمان زیادی رو به خاطر ویرایش و حتی عکس برداری از ما میگیره.
    به غیر از سختی نور پردازی و حذف انعکاس های اطراف(متاسفانه بدون خیمه نور مخروطی گاهی حذف این انعکاس ها تبدیل به کابوس میشه) گاهی پیش میاد زاویه ای که کارفرما از محصول میخواد باعث ایجاد انعکاس بخشی از محصول در خودش میشه. به عنوان مثال شکل زیر :
    فایل پیوست 65203

در این زاویه خواه نا خواه تصویر قسمت A در B منعکس و C در D منعکس میشود و .... گاهی به خاطر انحناهای بسیار زیاد محصول این انعکاس ها تصویر خروجی را فاجعه بار میکنه.
    میخواستم ببینم تکنیک خاصی برای عکس برداری از این نوع محصولات وجود داره که هم عکاسی رو ساده تر کنه و هم ویرایش بعد از عکاسی رو؟!
    یا شاید نرم افزار به خصوصی برای این کار وجود داشته باشه .... چون بعضی تصاویر موجود در وبسایت ها به خصوص خارجی بسیار عالی و بدون مشکل است.
    ببخشید اگه تصویر مناسب نیست شبیه ترین تصویری که میشد پیدا کردم.
    شماهم نگو کار خارجیها بهتره چون اونا برای 1 عکس کلی دردسر میکشن البته پول خوبم میگیرن ولی تو ایران خیلی کم پیدا میشه کسی هچین هزینه هایی بکنه

یه تیکه مقوای سفید بردار بزار رو بروی اون قسمت هایی که رفلکس بد دارن روی سابجکت و همینجوری چنتا شات بگیر (هر شات یه جارو پوشش بده) بعد توی فتوشاپ ماسک بزن

بهترین راه و کم دردسر ترین راه هست
    kindlinessangel، Amir Abdolpanah و MR.F تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط ss_movies نمایش پست ها
    شماهم نگو کار خارجیها بهتره چون اونا برای 1 عکس کلی دردسر میکشن البته پول خوبم میگیرن ولی تو ایران خیلی کم پیدا میشه کسی هچین هزینه هایی بکنه

یه تیکه مقوای سفید بردار بزار رو بروی اون قسمت هایی که رفلکس بد دارن روی سابجکت و همینجوری چنتا شات بگیر (هر شات یه جارو پوشش بده) بعد توی فتوشاپ ماسک بزن

بهترین راه و کم دردسر ترین راه هست
    چشم نمیگم .... در مورد هزینه که واقعا حق با شماست
    اما برای بحث مقوای سفید .... تا حالا تست نکردم اما همیشه احساس کردم خود انعکاسهای لبه های مقوا هم دردسر ساز میشه .... ضمن اینکه به خاطر زوایای عجیب غریب گاها پیدا کردن زاویه مناسب با سه پایه کمی سخته و ترجیح میدم روی دست عکاسی کنم که در اون صورت نمیشد این کار رو انجام داد. اما فکر کنم اگه راه حل دیگه ای نباشه مجبورم همین کار رو انجام بدم
    MR.F تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

عکاسی روی دست از چنین محصولاتی اشتباه است. بدون سه پایه مناسب امکان اصلاح کار وجود ندارد و انتظار نتیجه عالی نداشته باشید. .

خیمه نور هم درد سر های خودش را دارد و اصلا تصور نکنید با خیمه همه چیز حل می شود.

از دیفیوزر و رفلکتور های دست ساز مثلا مقوای سفید و تمیز یا رول های استوانه کاغذ و چیز هایی شبیه به این استفاده کنید و آن ها را در فاصله خیلی نزدیک به سوژه به کار ببرید.

از فیلتر پلاریزه و نهایتا تکنیک استکینگ (که دوستمون اشاره کردند) استفاده کنید

گاهی با کمی تغییر ارتفاع دوربین انعکاس ها بهبود پیدا میکند.

برخی انعکاس ها پذیرفتی است و به زیبایی کار کمک میکند .

صفحه های قبلی را مرور کنید
    K_NMT و kindlinessangel تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    عکاسی روی دست از چنین محصولاتی اشتباه است. بدون سه پایه مناسب امکان اصلاح کار وجود ندارد و انتظار نتیجه عالی نداشته باشید. .

خیمه نور هم درد سر های خودش را دارد و اصلا تصور نکنید با خیمه همه چیز حل می شود.

از دیفیوزر و رفلکتور های دست ساز مثلا مقوای سفید و تمیز یا رول های استوانه کاغذ و چیز هایی شبیه به این استفاده کنید و آن ها را در فاصله خیلی نزدیک به سوژه به کار ببرید.

از فیلتر پلاریزه و نهایتا تکنیک استکینگ (که دوستمون اشاره کردند) استفاده کنید

گاهی با کمی تغییر ارتفاع دوربین انعکاس ها بهبود پیدا میکند.

برخی انعکاس ها پذیرفتی است و به زیبایی کار کمک میکند .

صفحه های قبلی را مرور کنید
    سپاس برای راهنمایی شما.
    در حال حاضر تقریبا از همین روش ها استفاده میکنم.
    رولهای کاغذ پوستی، مقوای سفید، ورق یونولیت و برای پشت کار هم از صفحه ام دی اف که برای بستن کارها درست کردیم.
    سه پایه هم یک 190 مانفرتو هست که تقریبا مناسب هست.
    باز هم ممنون از راهنمایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام و خسته نباشید به همه دوستان ..

من کارم طراحی و گرافیک هستش و توی کارام بیشتر نیاز به عکس های تبلیغاتی هستش (مثل عکس از غذا و آجیل و قظعات ...) و یه دوربین Nikon D5300 با لنز کیت 18-55 تازگیا خریدم که باهاش کارام رو تا جایی انجام بدم و یکم با عکاسی هم آشنا بشم.
    میخواستم ببینم که از چه لنزی برای اینکار استفاده کنم ؟ آیا دوربینم هم مناسب این کار هستش ؟

ممنون میشم دوستان من رو یه راهنمایی کلی بکنن..
    Alimohammad تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط mraheli نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید به همه دوستان ..

من کارم طراحی و گرافیک هستش و توی کارام بیشتر نیاز به عکس های تبلیغاتی هستش (مثل عکس از غذا و آجیل و قظعات ...) و یه دوربین Nikon D5300 با لنز کیت 18-55 تازگیا خریدم که باهاش کارام رو تا جایی انجام بدم و یکم با عکاسی هم آشنا بشم.
    میخواستم ببینم که از چه لنزی برای اینکار استفاده کنم ؟ آیا دوربینم هم مناسب این کار هستش ؟

ممنون میشم دوستان من رو یه راهنمایی کلی بکنن..
    به فکر تهیه تجهیزات نورپردازی باشید. و استفاده از اونها و نجوه نورپردازی رو یاد بگیرید.
    mraheli و Alimohammad تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    به فکر تهیه تجهیزات نورپردازی باشید. و استفاده از اونها و نجوه نورپردازی رو یاد بگیرید.
    ممنون و سپاس از پاسخ و راهنماییتون ..

ممنون میشم تجهیزات پرکاربرد و ابتدایی رو بفرمایین چیا هستن ؟ نمیخوام زیاد هزینه کنم الان
    ممنون میشم توضیح بدین

سپاس
    Alimohammad تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط mraheli نمایش پست ها
    ممنون و سپاس از پاسخ و راهنماییتون ..

ممنون میشم تجهیزات پرکاربرد و ابتدایی رو بفرمایین چیا هستن ؟ نمیخوام زیاد هزینه کنم الان
    ممنون میشم توضیح بدین

سپاس
    اگر نمیخواید هزینه کنید، یا در واقع میخواید درست هزینه کنید اول در مورد نورپردازی مطالعه کنید.
    علی الحساب یک فلاش اسپید لایت تاثیر خوبی روی خروجی دوربین خواهد داشت.
    Alimohammad تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Silence آواتار ها
    تشکر کرده
    1196

برای عکاسی از یک سری محصولات روشنایی از جمله لامپف چراغ، لوستر، آویز، آباژور و... برای یک سایت، قرار هست منبع نور خریداری بشه...
    چه گزینه هایی پیشنهاد می شه؟...
    نيست نقطه اي براي آغاز...
    ...

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Silence نمایش پست ها
    برای عکاسی از یک سری محصولات روشنایی از جمله لامپف چراغ، لوستر، آویز، آباژور و... برای یک سایت، قرار هست منبع نور خریداری بشه...
    چه گزینه هایی پیشنهاد می شه؟...

با سلام

منبع نوریش میشه سافت باکس باشه میشه کاسه باشه(بسته به هدف شما) اما در این گونه اقلام معمولا از قطعاتی براق در آنها استفاده شده، لذا برای جلوگیری از انعکاس نور محیط (و احیانا رنگ غیر سفید محیط) محیط اطراف آنها را کاملا سفید باشد، حتی لباسی که بر تن میکنید

بقیشم باید تو نرم افزار های رتوش(مثل فتوشاپ) سطوح رو چه از لحاظ نوری و چه از لحاظ رنگی بصورت کاملا یکدست درآورید، که کالا بسیار با کیفیت جلوه کند(چراکه اختلاف سطح روشناییی ایجاد بعد کرده و در محل مورد نظر ایجاد پله ای بودن نور میکند).

موفق باشید .....
    Silence تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین