صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36
Like Tree231تشکر

موضوع: خرید دی 800 و تغییر برند

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

ولی باوجود اون خرده مشکلات جدا وسوسه شدم.
    عقیل جان با عرض احترام بسیار فکر می کنم همینی هست که خودت میگی.
    حدس من اینه که بیشتر وسوسه است. مگر این که واقعا پشت این همه تغییر چیز نون و آب داری باشه.
    Rouzbeh Ehsani و lamagra تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

یادش بخیر . استادی داشتم که میگفت اگر کاری رو واقعن میخوای انجام بدی ، بهتره انجام اش بدی .
    چون حتی اگر ضرر کنی ولی این تویی که فهمیدی . اما اگر نکنی ، تا ابد افسوس اش رو میخوری که اگر میکردم چی میشد ؟؟!!

درمورد مزایای این دوربین صحبت ها شده و اگر من هم جای شما بودم این ریسک رو می کردم . هر چند متاسفانه الان به دلیل مشکلات مالی برام مقدور نیست . ولی در برنامه آینده ام دارم . در مورد لنز هم درسته ضرر خواهید کرد . ولی از اون طرف هم نیازی نیست که حتمن لنزهای نو بخرید . بلکه دست دوم خیلی تمیز رو هم میشه خریداری کرد. و حتی شاید امکان تعویض برندی هم باشه .
    در نهایت اینکه حتی اگر درصدی اون چیزی نباشه که شما میخواهید ، به هر حال با ضرر نسبتا کمتری میتونید اون رو بفروشید . چون بسیار خواهان دارد و احتمالن مثل دوربینهای دیگر فکر نمیکنم با ضرر 30 درصدی روبرو بشید .
    lamagra و fariborz.nz تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوستان نکات خیلی خوبی رو گفتند. با توجه به تستهای آمده گمان می‌کنم دی۸۰۰ بسیار دوربین ارزشمندیست و بسیار بهتر از چیزی‌ست که بسیاری، از جمله خودم تصور می‌کردم.
    نکات مثبت را می‌دانید. اما چیزهایی که باید بهش فکر کنید و به نظرم میاد ایناست:

۱- خرید دی۸۰۰ با توجه به چگالی بالای پیکسل همراه با لنز‌های متفرقه به گمان من اشتباه‌ است و نتیجه نا امید‌کننده خواهد بود.

۲- من دی۸۰۰ از آمازون پیش‌خرید کردم. سفارشم به تاخیر افتاد. دو مسافر از آمریکا داشتم. هردوشون برگشتند اما آمازون کماکان سفارش رو به تاخیر انداخت تا در نهایت مجبور شدم کنسلش کنم.
    اینطور که دوست سفارش دهنده به من گفت مالیات در ۳ هزاردلار حساب شده و گویا موقع برگشت هم نمی‌توانست چیزی رو پس بگیره. خلاصه با قیمت دلار ۱۹۰۰ تومان چیزی در حدود ۵۷۰۰ در می‌آمد. اگر این دوست و یا آشنای شما ۳ هفته‌ی دیگر که هیچ ۶ هفته‌ی دیگر هم با این قیمت دی ۸۰۰ می‌آورد من هم می‌خواهم. ولی با توجه به حجم بالای تقاضای این دوربین در تمام دنیا(از چین و مالزی و تایلند هم آمار گرفتم. کسانی که دارند بالای قیمت می‌فروشند.) چشمم آب نمی‌خورد تا ۳ هفته‌ی دیگر با این قیمت صاحب دی ۸۰۰ شوید.

۳- چه جور عکاسی انجام می‌دهید؟ یعنی سرعت فوکوس و یا وضعیت نویزی چقدر براتون اهمیت داره؟ ۳۶ مگاپیکسل چقدر برایتان اهمیت دارد؟
    به گمان من اگر می‌خواهید عکس بهتری بگیرید و نیاز به فول فریم دارید؟ با توجه به وضعیت مالی که گفتید و شرایط جدید ما در دنیا! پیشنهاد می‌کنم به ترکیب 5d II و لنزهای خوب فکر کنید!
    یعنی گمان نمی‌کنم برای کار منظره گیر فوکوس باشید. اگر ۳۶ مگاپیکسل هم نداشتید نداشتید! اینقدر کارِ نکرده هست که این چند مگاپیکسل چیزی رو از شما نمی‌گیرد. اما لنز خوب و سایز سنسور فاکتور‌های مهمی در عکاسی هستند.

۴- من ماکروگراف نیستم. در این فروم دوستان زیادی هستند که حرفه‌ای و تخصصی مشغول به این‌کار هستند. اگر علاقه‌مند به این ژانر عکاسی هستید با این دوستان چک کنید که سنسور فول‌فریم بهتر است و یا کراپ‌دار. (احتمالن اگر دی‌۸۰۰ بخرید تفاوتی نخواهد کرد از لحاظ چگالی ولی اگر خدای نکرده با پیشنهاد من ۵دی مارک ۲ بگیرید احتمال دارد در این ژانر کمی ضرر کنید.)
    A_Maddah، Daruosha، yaghoobi و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ممنون آرش خان منتظر نظر شما هم بودم.
    زمانی که 7دی خریدم برای برتری های اون در سرعت و دقتش بود.و اصلا علاقه اصلی من هم حیات وحش بود.داستانهایی پیش اومد از جمله اینکه میتونستم 500 مم کنون رو به قیمت 8.5 بخرم ولی مسائلی پیش اومد که نشد و بعد هم دیدم کلا وقت عکاسی در این ژانر رو ندارم.(علیرغم پتانسیل بالای منطقه) الان هم دیگه کلا قید اون ژانر رو زدم.توی سال گذشته اصلا وقت عکاسی نداشتم و این خیلی آزارم داد اما امسال برنامه ام خیلی بازتر و راحت تره.
    درباره لنزهای متفرقه فکر میکنم در همون 180 خلاصه بشه که با توجه به اپتیک عالی 105 و 150 جدید فکر نمیکنم این لنز هم کمتر از اونها باشه.در نهایت اینکه جز اینها همیشه 105 نیکون هست با اون اپتیک عالی.یک ماهی که با این لنز کار کردم جز مسئله خوشدستی که 100 مم خودم به نظرم خیلی خوشدست تره از اپتیکش لذت بردم واقعا.
    در مورد اولترا واید هم همونطور که گفتم سیگما رو فعلا از روی ناچاری توی لیست گذاشتم.وگرنه یکی از وزنه های سنگینی که من رو به سمت نیکون میکشه وجود لنز ارزشمند و بی مانند 24-14 هست که قطعا به فرض نیکونی شدن اون رو خواهم خرید.دورا دور به 85 اف 1.8 جی هم فکر میکنم که واقعا عالی هست و قیمت مناسبی هم داره.
    با توجه به اهدافی که تعیین کردم سرعت بالای عکاسی و فوکوس برام اهمیتی نداره.اما در عوض نویز پایین و داینامیک رنج بالا برام مهمه.
    خوشبختانه 36 مگا پیکسل بودنش در رتبه اول نیست برام ولی فکر میکنم خب،خیلی خوبه بتونم بدنه 36 مگا پیکسلی داشته باشم(احتمالا تا آخر عمرم به فکر تعویضش نیافتم )
    اما سوای تمام این مطالب با این مواردی که شما و دوستان فرمودید در مورد این زمان کم تحویل و مشکوک بودنش کلا نگران شدم! فردا سعی میکنم هر طور شده پیداش کنم و قضیه رو قطعی کنم.اگر درست بود همینجا اطلاع میدم.
    در مورد بند 4 هم خودم با فول فریم ماکرو گرافی نکردم و نمیدونم در عمل چقدر ممکنه موثر باشه بر روی کیفیت کار.
    اما جالبه که شما سومین نفری هستید که 5دی مارک2 رو پیشنهاد دادید
    Arash، Vahid، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب عقيل جان من هر 15 پست رو خوندم و فكر كنم مي شه الان يك جمع بندي كرد:

1- با توجه به صحبت هاي دوتا از دوستان ساكن خارج از كشور (مهرداد و جواد) و تجربه ي جالب آرش قدر مسلم اينه كه اون دوستتون با توجه به اينكه تجربه خريد دوربين عكاسي رو تا حالا نداشته (ادوات موسيقي ابزار خيلي High Tech اي نيستند كه روز به روز آپديت بشوند و قيمت هاي تثبيت شده اي دارند و كلا تجربه ي تجارتشون با ابزار عكاسي متفاوته) اشتباه كرده و بر اساس قيمت هاي سايتها و با تصور اشباع بودن و موجود بودن دوربين به شما قيمت و زمان داده. به قول آرش اين از اين

2- اينطور كه مسلمه اين تصميم بيشتر يك هوس بوده تا يك نياز كه در اخذ اون ذغال خوب (وسوسه اي كه دوستتون با قيمت و زمان غير واقعيش اي ايجاد كرده) هم بي تاثير نبوده.

3- حالا كه به احتمال 99.99 درصد و بنابر استدلال بند 1 اين ذغال خوب موجود نيست مي شه سر صبر تر نشست و حلاجي كرد كه آيا اگر بر اساس قيمت هاي امروز بازار ايران بخواهيد تصميم بگيريد آيا باز اين هوس بالقوه ارزش بالفعل شدن رو داره يا نه. اولين چيزي هم كه بايد حلاجي كنيد اينه كه اين تغيير پر ضرر چند درصد (مثبت يا حتا منفي) در نتيجه خروجي كارهاتون تاثير خواهد داشت.

4- فردا معلوم مي شه كه 5+1 بالاخره 6 مي شه يا 4 يا 7
    خدا رو چه ديديد شايد اوضاع ريال در برابر دلار رو به بهبود بره (آرزو بر جوانان عيب نيست) و كلا روي تصميمتون اثر بگذاره!
    Arash، Saeed61، A_Maddah و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

عقیل گرامی
    ضمن عرض سلام.
    خوب عزیزان و بزرگان که راهنمایی های مفیدی فرمودند.
    بنده حقیر هم میگم دست نگه دارید. پیرو درخواست خودتون بنده دوبی رو کلا سرچ کردم :دی
    هنوز نه خبری از دی 800 هستش و نه قیمت احتمالی اون.
    به قول جناب حسینی گرامی کمی تحمل کنید خبرهایی در راه هستش که انشالله منجر بشه به درست شدن اوضاع ارز و ...
    در مورد خرید از سایتهای امازون و امثالهم که آرش گرامی کاملا توضیح دادند. من هم برای خرید هد 454 ماکرو با این سایتها به همین مشکل برخوردم که خدا رو شکر تونستم تهیه ش کنم ( البته توسط پدر خانم و اون هم از ایتالیا ) توصیه بنده حقیر اینه که دست نگه دارید. خبرهایی در راه هستش که امیدوارم خوب باشند و با پائین اومدن قیمت ارز همه دوستان بتونن به تجهیزاتی که در نظر دارند برسند.
    پی نوشت :
    این روزها وقتی گاهی میشین و بررسی میکنم با این قیمتهای فعلی ارزش دوربینها و تجهیزاتم چقدر شده به خودم میگم اونها رو اصلا استفاده نکنم:دی و بذارم همینجوری نو بمونند
    yaghoobi، Rouzbeh Ehsani، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر همراه
    تشکر کرده
    139

تو پست اولتون گفتيد كه ١٢-٢٤ با دي٨٠٠ فعلاً ميخواهيد بخريد؛ به اين توجه كنيد كه ١٢-٢٤ كراپ هست و از وسط سنسور استفاده ميكنه؛
    ١٢-٢٤ حدود ١٢٢٤$ و ١٤-٢٤ حدود١٩٩٩$ هست كه به كارشما مياد!
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط lord نمایش پست ها
    تو پست اولتون گفتيد كه ١٢-٢٤ با دي٨٠٠ فعلاً ميخواهيد بخريد؛ به اين توجه كنيد كه ١٢-٢٤ كراپ هست و از وسط سنسور استفاده ميكنه؛
    ١٢-٢٤ حدود ١٢٢٤$ و ١٤-٢٤ حدود١٩٩٩$ هست كه به كارشما مياد!
    منظورشان 24-12 سیگما است نه نیکون. سیگما فول فریم است.
    Rouzbeh Ehsani، lamagra، 1986 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

از همه دوستان که شرکت میکنند بی نهایت سپاسگزارم.واقعا بودن در این محیط و داشتن دوستانی چون شما مایه شادی و آرامشه.
    شرمنده که دیر جواب دادم.خودم دیشب تا 5.5 بیدار بودم و منتظر نظرات دوستان بودم با چندجا در حال مکالمه ببینم جریان چیه بالاخره؟!...
    با این تفاسیر به این نتیجه رسیدم که یک تصور غلطی احتمالا اینجا حاکمه اون هم همون نکاتی که فرهاد خان فرمودن.وگرنه این شخص کمیاب ترین و اصولا سازهای نایاب رو با قیمتهای عالی به دست ما رسونده چند بار.همین یک ماه پیش یک گیتار الکتریک از ایشون خریدیم با گارنتی مادام العمر پیکاب! کلا توی اون تجارت خودشون عالین.اما دوربین فرق داره!
    تا الان که بیدار شدم نتونستم با ایشون تماس بگیرم.فکر میکنم جمعه ها خطشون کلا خاموشه.میمونه فردا تا از اوضاع مطمئن بشم.
    اما نکته ای که ذهنمو مشغول میکنه که البته به پیشگویی نیاز داره! همین داستان نشست 1+5 هست که ممکنه به نتایج خوبی بی انجامه و ظرف یکی دو ماه آینده قیمت ارز افت زیادی داشته باشه.با این حساب اگر من از فروش تجهیزاتم در این زمان 6 میلیون و اندی دستم رو بگیره اون زمان احتمالا برای خرید 24-14 و بدنه شاید اصلا دیگه به مشکلی بر نخورم.ممکن هم هست برعکس قضیه پیش بیاد و نرخ ارز سر به فلک بکشه و کلا دستم توی حنا بمونه اون هم بدون دوربین با پولی که دیگه نتونم همین چیزهایی رو که فروختم تهیه کنم.از این سر قضیه ترجیح میدم صبر کنم و اون سر قضیه...(کسی پیشگوی خوب سراغ نداره؟! )
    درباره مسئله تغییر در کیفیت خروجی هم خداییش جز خود خروجی سنسور بعید میدونم تغییری دست کم به این زودی ها حاصل بشه.البته توی پستهای قبلی هم گفتم که برنامه خیلی سبکتری امسال دارم و جدا قصد وقت گذاشتن روی اون دو ژانر رو دارم.
    ولی همون داستان این ذغالهای خوب خیلی وسوسه کننده اس.
    فردا سعی میکنم هر طور شده تماس بگیرم ته و توی قضیه رو در بیارم.اجالتا مجبورم تا فردا صبر کنم.اگر هم این شرایط خوب واقعا محیا بود همینجا اطلاع میدم.شاید اگر خودم نخواستم کسی باشه که واقعا بخواد.اون روز اونقدر مطمئن با من صحبت کرد حتی از رسوندن مسافری ظرف مدت زمان خیلی کوتاه تر که کلا جو کورم کرد!!!
    farhad44، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین