صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36
Like Tree231تشکر

موضوع: خرید دی 800 و تغییر برند

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پیش فرض خرید دی 800 و تغییر برند

با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
    اسم تاپیک گویای همه چیز هست اما مواردی وجود داره که امشب تصمیم گرفتم با شما در میون بگذارم و نظر همه دوستانی که به من لطف میکنن و در بحث شرکت میکنند رو بدونم.
    بعد از این مدت تصمیم گرفتم فول فریمی بشم.روزهای اول قصدم خرید این ترکیب بود
    5دی مارک 3
    12-24 سیگما
    و 24-70 کنون یا این نمونه جدید تامرون اگر خوب بود.
    و در نهایت 180 ماکروی جدید سیگما که در هر صورت اگر اپتیک خوبی داشته باشه اون رو خواهم خرید.
    اما بعدا با دیدن نتایج عالی دی800 که جدا دور از انتظارم بود به این بدنه متمایل شدم.با ترکیب قبلی باید همه تجهیزاتم رو میفروختم و فقط یک فلاش 580 میموند.پیش خودم گفتم چه کاریه به خاطر همون یه فلاش اجباری به موندن توی برند کنون رو ندارم.خوشبختانه تعصب خاص برندی هم ندارم.
    حالا نکته این چیزهایی که نوشتم کجاست؟ عرض میکنم خدمتتون:
    الان برای یه بخشی از تجهیزاتم مشتری خوب دست به نقد دارم.حساب کردم با فروش بقیه اونها یه پول کوچکی که توی دست و بالم هست 6 تومن(کمی بیشتر) دستم میاد.اما دیگه تا یک مدت یکی دوماهه هیچ پولی فعلا ندارم که لنز بخرم!
    حالا چرا عجله دارم؟ چون میترسم قیمتها از این هم خیلی بالاتر بره و با این داستان های تحریم و نرخ ارز و این قیمتهای جدید حاملهای انرژی و...دو ماه دیگه همین 7.700 نور نگار بشه 10 میلیون و دیگه اونوقت اصلا نشه حتی به این بدنه ها فکر کرد!
    توی این دو سه روزه به هر کسی که میشناختم و نمیشناختم سپردمو پیام دادم و زنگ زدم و...
    یا قیمتها خیلی بالا بود یا هم زمانش خیلی دور بود که تا اون موقع مثلا همین مشتری بیچاره که چند روزه معطلش کردم از دستم میره و جدا میترسم قیمتها خیلی بره بالا.
    امروز بالاخره کسی رو پیدا کردم که تاجره و اصلا هم کارش دوربین و این حرفها نیست.کار ساز انجام میده و سازها رو هم اکثرا از امریکا خریداری میکنه به طوری که حتی گارانتی کامل شرکتها رو دارن.امروز همینطوری از روی نا امیدی گفتم با ایشون تماس بگیرم و این موضوع رو مطرح کنم.خلاصه اینکه روی حساب آشنایی یک بررسی کردن و بعد از چند ساعت یک قیمت عجیب به من دادن بدنه رو گفتن در حدود 3 هفته تقریبا 6.200(حالا احتمالا کمی هم بیشتر) به دستم میرسونن.
    حالا با تمام این تفاسیر از جمله وضعیت نا معلوم بازار و اینکه تا یکی دوماهی باید بشینم به بدنه بدون لنز نگاه بکنم و این قیمت عالی ریسکهای این قضیه به طور کلی پیشنهاد دوستان چی هست؟
    چون در نهایت با وجود این بدنه باز هم همون لنزها رو خواهم خرید و تفاوتی در لنز نخواهم داشت.احتمالا اول همون 24-12 رو بخرم.
    تمرکزم هم که مشخصه،منظره و ماکرو
    خیلی روده درازی کردم چون میخواستم شرایط کامل توضیح بدم و تا اویل هفته آینده باید به این آقا جواب بدم.چون به این ترتیبه که باید باهاشون قرار داد ببندم و نصف مبلغ رو هم پرداخت کنم.و شنبه هم باید قیمت نهایی رو از ایشون بگیرم.
    امیدوارم متوجه موضع و نگرانی های من شده باشید کمی با عجله نوشتم چون عجله دارم واقعا.
    منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان هستم.
    مثل همیشه من رو بی نصیب نگذارید.

پ.ن:از مدیریت خواهش میکنم فعلا تاپیک رو ادغام نکنن تا به یک نتیجه ای برسیم با کمک دوستان.
    M.Nouri، Saeid Arzani، Usef Bagheri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

والا من هرطور حساب میکنم اون 6200 واقعا عالیه! احتمالا چون شهروند اونجا نیست، مالیاتی که روی قیمت دوربین میده رو میتونه توی فرودگاه با ارائه فرم مخصوص، پس بگیره
    قیمت دلار به ریالشو که خودتون حتما بیشتر از من واردین، بنابراین اگر فارغ از بحث فنی، خواستید خرید کنین درنگ نکنین! فکر نمیکنم همچین قیمتی دوباره بهتون پیشنهاد بشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

عقیل جان! اگر کسی گفته که با این قیمت ظرف مدت ۳ هفته به دستت می رسونه به احتمال زیاد مدل دوربین رو اشتباه گرفته. به نظر من که تا وقتی که دوستت این دوربین رو نخریده اگر لوازمت رو بفروشی اشتباه کردی.
    ممکن هم هست که اون بنده خدا به اطلاعات سایت هایی مثل آمازون اعتماد کرده در صورتی که تمام سایت های اینترنتی سفارشاتشون در حال عقب افتادن یکی دو ماهه هست. خلاصه از ما گفتن بود!
    ویرایش توسط jebrahim : Friday 13 April 2012 در ساعت 01:35
    Kourosh Kahal، Anoosh-Em، Saeid Arzani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    چون در نهایت با وجود این بدنه باز هم همون لنزها رو خواهم خرید و تفاوتی در لنز نخواهم داشت.احتمالا اول همون 24-12 رو بخرم.
    تمرکزم هم که مشخصه،منظره و ماکرو
    درود

اگر هیچ یک از لنز های مورد نظر قرار نیست از لنز های نیکون باشه ، یعنی فقط بدنه نیکون میخاین
    به نظرم جذابیت ماجرا کمتر میشه اگر قرار باشه فقط یک بدنه تهیه کنید و لنز ها همه متفرقه باشند

شاید اگر ترکیب D800+ 14-24 مد نظر بود ماجرا فرق داشت
    بدنه ها میانو میرن ، لنز های تاپ هستن که برامون میمونن مثل 100mm L شما

پی نوشت : یعنی آن 500دلار ارزانتر بودن d800 به قیمت فروش دو قلم از لوازمتون به قیمت دست دوم در!
    (که روی دوربین 5d Mk III هم بخوبی کار میکردند مثل فلاش و لنز ماکروی شما )

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 13 April 2012 در ساعت 01:15
    yaghoobi، hamid_kh، farhad44 و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12097

والله جواد جان امیدوارم اینجوری نباشه.شنبه باز هم تماس میگیرم و مطمعن میشم.

دیگه اینکه انوش خان اگر نیکونی بشم که خرید 24-14 حتمیه! فقط برای شروع امکان نداره بتونم بخرم.با 24-12 شروع میکنم و با یه برنامه ریزی مالی حتما 24-14 رو میخرم.فقط لنز ماکرو رو فعلا منتظر همون 180 هستم و از پیش یکجورهایی نظر روی اون قطعیه.
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    با 24-12 شروع میکنم و با یه برنامه ریزی مالی حتما 24-14 رو میخرم.
    مگر اینکه یک 12-24 سالم دست دوم بخرید که موقع فروش ضرر نکنید اگر نه که این مورد هم ( خرید نوی 12-24 و فروش آن )
    باز بخش دیگری از آن 500 دلار ارزان تر بودن را می پراند

یک دور نمایی از همه این کارها رو در نظر بگیرید فرضا الان دو سال دیگه است ، حالا چقدر براتون هزینه برداشته؟ آیا هنوز هم D800 ارزان تر میافتد؟

پی نوشت: من فکر میکنم با توجه به این خرید و فروش ها مبلغی ناگزیر از دست میدیدن که احتمالا اختلاف قیمت بین
    D800 و 5d Mk III رو پوشش میده ، پس شما این دو رو کاملا هم قیمت تصور کنید و فکر کنیددر موقعیت کسی هستید که
    بتازگی میخواهد خرید کند و این دو هیچ مزیت قیمتی هم نسبت بهم ندارند

ارادتمند شما

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 13 April 2012 در ساعت 01:49
    yaghoobi، 1986 و morteza khademy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12097

اتفاقا روی این موضوع برعکس فکر میکردم.به این ترتیب که اگر 24-12 دست دوم گیرم نیاد بگردم دنبال 24-14 دست دوم که بیشتر هم گیر میاد.
    ارزانی رو که دقیقا نمیدونم.چون توی همون دور نمای دوساله قصد خرید 70-24 جدید کنون رو داشتم یا فلاش جدید کنون رو.اما الان که نگاه میکنم میبینم اگر وضعیت بازار همونطور که همه میترسیم بشه احتمالا روی همون 24-12 تا یه مدت طولانی توقف کنم.
    البته فقط بحث قیمت نیست.خروجی دی800 هم بر اساس تست ها واقعا عالی بوده.اما این نکته ای که جواد جان گفتن من رو به فکر فرو برد...
    عقیل احمدی

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

سلام جناب احمدی
    بالا بودن کیفیت d800 از هر لحاظ برای هیچ کدام مان پوشیده نیست ( البته فعلا طبق نمونه های ارائه شده )
    اما امیدوارم مشخصات نجومی اش مانند رزولیشن بالا وسوسه تان نکند . بنده یکبار از تغییر برند به همین شکلی که شما در نظر دارید را انجام داده ام و بعد از خرید بدنه نتوانسته ام سایر لوازم را ان طور که باید تهیه کنم ( لنز . مموری و...) چون لازمه ی تغییر برند های این چنینی داشتن یک جیب پر از پول است که گویا شما هم از این نظر خرده مشکلاتی دارید .
    از طرفی هم قیمتی که برای دی 800 داده اند ( برای شما ) وسوسه انگیز است .
    نمی دانم سیستم کامپیوتری تان در چه حد است اما چیزی که مسلم است این است که دی 800 نیازمند یک سیستم پردازنده ( کامپیوتر ) بسیار قوی است .
    اما با در نظر گرفتن همه اینها و شرایطی که شما دارید به نظر من به فول فریم کانن ای فکر کنید بهتر است .
    Rouzbeh Ehsani، Vahid، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

شب بخیر عقیل جان

موقعیت شما کاملا قابل درکه ! بدنه جذاب D800 دل هر عاشق هنر عکاسی رو حسابی آب می اندازه !
    اما به نظرم نباید تحت تاثیر قرار گرفت ، فرض کنید من رفتم تمام تجهیزاتی رو که با کلی خون دل خوردن تهیه شون کردم رو یک شبه و با ضرر مالی فروختم و بدنه جدید رو تهیه کردم .
    حالا دوباره روز از نو روزی از نو ! یعنی جور کردن پول و دوندگی برای خرید لنزهای جدید ، بعد خود عکاسی چی می شه ؟ آیا این همه درد سر منجر به پیشرفت عکاسی من خواهد شد ؟ من که فکر نمی کنم با خرید بدنه جدید چیز زیادی دستگیرم بشه ! چون دوستان خوب زیادی رو توی فروم خودمون می بینم که با حداقل امکانات و با یه بدنه قدیمی ، شاهکار هایی رو خلق می کنن که من به هنر این دوستان واقعا غبطه می خورم . مثلا امیر عبدالپناه عزیز با کنون 450D هنرش رو در عکاسی منظره به رخ همه می کشه و یا دوست خوبم سهیل شهبازی که روند رو به رشد مهارت ایشون توی ماکروگرافی بر کسی پوشیده نیست و دیگر دوستان عزیز . البته در دنیا هم نمونه های زیادی هستند که از حداقل امکانات بهترین خروجی رو می گیرن ، کافیه که به اگزیف عکس هایی که توی سایت هایی نظیر 1X و 500Px یه نگاهی بیاندازیم.

به عنوان آخر کلام خدمتت عارضم که دو دستی 7D نازنینت رو بچسب ، چون حالا حالا ها جوابگوی نیازمندی های ما خواهد بود. من که تمرکزم رو بیشتر بر روی یادگیری و استفاده از پتانسیل های موجود خواهم کرد.

به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

تشکر کرده
    12097

ممنون عزیزان که بنده رو یاری میکنید.
    خدمت جناب اسماعیل زاده عزیز عرض کنم که سیستمم یک سیستم متوسطه و همین الان برای درست کردن یک پانوراما با فایلهای 7دی کمی به دست و پا میافته
    ولی باوجود اون خرده مشکلات جدا وسوسه شدم.امروز دیگه تقریبا بی خیال شده بودم و داشتم به 16-8 سیگما فکر میکردم که این قیمت رو بهم دادن و کلا عقل ایمانم به باد رفت.فکر میکنم دارم مثل از دست ندادن یک موقعیت به این قضیه نگاه میکنم...

شب شما هم بخیر جواد عزیز
    والله با تمام حرفهات کاملا موافقم.خودم تقریبا همیشه دارم اینها رو به دوستهام میگم.جز ضررمالی که فکر میکنم با فروش تجهیزاتم سود قابل ملاحضه ای میکنم که البته اصلا برام مهم نیست و دنبالش نیستم.فکر میکنم تا آخر سال بتونم لنز ماکرو و اولترا واید رو به راحتی تهیه کنم که اولویت هستند برام.برای فلاش هم سختگیر نیستم خیلی.نیسین کلا زندگی رو راحت کرده.
    ولی با کلیت حرفهات کاملا موافقم و درست میگی.
    Anoosh-Em، 1986، M-ESMAILZADEH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین