نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
Like Tree19تشکر
  • 18 Post By Rouzbeh Ehsani
  • 1 Post By Majix

موضوع: سه پایه فلاش هات شو + گیره نصب فلاش و چتر + چتر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

پیش فرض سه پایه فلاش هات شو + گیره نصب فلاش و چتر + چتر

قصد تهیه اقلام زیر رو دارم و تجربه استفاده رو ندارم، دوستان راهنمایی کنن

1- یه سه پایه برای فلاش هاتشو می خوام که نمی دونم چی بگیرم و با چه اندازه بگیریم ؟ ارزون بگیرم یا گرون ؟ نکته داره برا خرید ؟(با توجه به تجربه)

2- یه گیره می خوام که بازم اطلاعی ازش ندارم که فلزی بگیرم یا پلاستیکی و اینکه اینم نکته خاصی داره که باید در خرید توجه کرد ؟(با توجه به تجربه)

3- یه چتر می خوام که نمی دونم رفلکتور بگیرم یا دیفیوز و یا 2 کاره ؟ چند اینچی بگیرم ؟برای استفاده هم indor و هم outdor می خوام !

کلاً این 3 گزینه رو برای داشتن یه منبع نور پرتابل می خوام که کارم رو راه بندازه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط rouzbeh_f نمایش پست ها
    قصد تهیه اقلام زیر رو دارم و تجربه استفاده رو ندارم، دوستان راهنمایی کنن

1- یه سه پایه برای فلاش هاتشو می خوام که نمی دونم چی بگیرم و با چه اندازه بگیریم ؟ ارزون بگیرم یا گرون ؟ نکته داره برا خرید ؟(با توجه به تجربه)

2- یه گیره می خوام که بازم اطلاعی ازش ندارم که فلزی بگیرم یا پلاستیکی و اینکه اینم نکته خاصی داره که باید در خرید توجه کرد ؟(با توجه به تجربه)

3- یه چتر می خوام که نمی دونم رفلکتور بگیرم یا دیفیوز و یا 2 کاره ؟ چند اینچی بگیرم ؟برای استفاده هم indor و هم outdor می خوام !

کلاً این 3 گزینه رو برای داشتن یه منبع نور پرتابل می خوام که کارم رو راه بندازه
    سلام

1- برای شروع سه پایه کوچیک بگیر.قدش در حالت باز حدود 2 متر میشه.معادل سومیتاییش( somita ) میشه مدل 803.ولی اصلا برندش مهم نیست.تو ناصر خسرو زیاده.قیمتش قبل از جهش دلار حدود 12 تومن بود الان ؟...نکته ش هم اینه که سرش پیچی باشه بهتره.

2- گیره هم تو ناصر خسرو پیدا میشه.معمولا جنسشون پلاستیک فشرده است که عموما خوب هستند. برند خاصی هم ندارن. چینی اند.اگه جنس خوبشو بخواید ن.ن. داره با برند فتوفلکس .البته گرونه.فکر کنم 55 تومن. ولی جنسش خیلی خوبه و cold shoe با مخلفاتش همراهشه.ولی پیشنهاد من اینه که تو همون ناصر خسرو ارزون ترشو پیدا کنید.
    قبل از جهش دلار در ناصر خسرو حدود 20 تومن بود ولی الان...؟
    نکته: محل نصب فلاش روی اون شبیه اون عکسی که تو پستتون گذاشتید نباشه بهتره.اگه از این spigot ی ها پیدا کردید خیلی خوبه.

3- چتر هم حدود 80 سانتی بگیرید و از این دو حالته ها بگیرید.به اسم چتر دیفیوزر تو ناصر خسرو میشناسند. هم میتونید با برداشتن لایه خارجیش بعنوان دیفیوزر shoot through ازش استفاده کنید و هم انعکاسی با نصب لایه خارجیش.برند خاصی ندارند.چینی ند. قبل از جهش دلار حدود 12 تا 15 تومن بود ولی الان...؟شاید 25 تومن شدهباشه.
    جنس خوبش هم تو همین سایتهای داخلی وجود داره که حدود 50 -60 تومنه ولی شما نیازی نداری و همون ارزون تر هاش کار رو بخوبی انجام میده.
    نکته: موقع خرید چتر رو باز کنید و ببینید پارگی نداشته باشه و دیفیوزر سفیدش کثیف نباشه.

موفق باشید
    Kaveh Ghobadi، amin85، Sarmaee و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

میخواستم یه سه پایه واسه فلاش چتری بگیرم اما اطلاعی ندارم در مورد اینکه آیا سایز یا عدد خاصی باید مد نظر باشه یا نه؟ آیا به طور کلی هر نوع فلاش چتری با مارکهای مختلف روی هرمدل سه پایه نصب میشه؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سه پايه ها يک سر استاندارد دارن که به همه پايه ها ميخوره
    بعضی ها هم خودش سر نداره اما يه گيره داره که ميتونيد سر خودتون رو روش ببنديد

مهم نيست چی ميگيريد اما بهتره جنس خوب بگيريد که سنگين باشه و با يه تکون کوچيک نيوفته
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

سلام خدمت اساتید محترم
    اول اینکه شرمنده جای بهتری برای سوالم پیدا نکردم (به ذهنم نرسید) به خاطر همین این تاپیک رو ادامه دادم
    برای عکاسی توی فضای باز(باغ) و چندتا شات توی اتاق(بدون هیچ نور استودیویی) میخوام کمکم کنید

عکس ها برای ژورنال مانتو هستش لوازمی که دارم الان 5100+ 50مم + اس بی 800 هستش بنظرتون برای هات شو چی تهیه کنم بهتره چتر یا سافت باکس البته میدونم که به خیلی چیزها بستگی داره ولی با کدوم دستم باز تره و کار راه انداز تره
    و اینکه اس بی 800 رو با چه وسیله ای به 3 پایه وصل کنم و احیانا چتر یا سافت باکس؟؟؟
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

تشکر کرده
    3146

متاسفانه مهلت ویرایش تموم شده
    یه سوال دیگه توی فضای باز برای تحریک فلاش اس بی ۸۰۰ اگر از فلاش روی دوربین استفاده کنم به مشکل نمیخورم توی فاصله ۷ ۸ متری مثلا؟

تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم
    اول اینکه شرمنده جای بهتری برای سوالم پیدا نکردم (به ذهنم نرسید) به خاطر همین این تاپیک رو ادامه دادم
    برای عکاسی توی فضای باز(باغ) و چندتا شات توی اتاق(بدون هیچ نور استودیویی) میخوام کمکم کنید

عکس ها برای ژورنال مانتو هستش لوازمی که دارم الان 5100+ 50مم + اس بی 800 هستش بنظرتون برای هات شو چی تهیه کنم بهتره چتر یا سافت باکس البته میدونم که به خیلی چیزها بستگی داره ولی با کدوم دستم باز تره و کار راه انداز تره
    و اینکه اس بی 800 رو با چه وسیله ای به 3 پایه وصل کنم و احیانا چتر یا سافت باکس؟؟؟
    مجددا سلام

امروز رفتم باب همایون و این رابط رو تهیه کردم وسیله خیلی کار راه اندازی هم چتر روش سوار میشه و سافت باکس
    قیمتش 100 شد که فکر میکنم برای کارایی هاش خیلی مناسبه

ring-1.jpg