صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37
Like Tree67تشکر

موضوع: Leica M-Monochrom

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من فکر میکنم تا حدی این موضوع برگرده به کیفیت تصویر.
    یعنی که چون سازندگان قصد دارند تا کیفیتی فیلم گونه ایجاد کنند ، ( همانطور که از این سمپلهایی که دیدم پیداست ) و از طرفی برای اینکار امروزه و در روشهای دیجیتال ، معمولن از طریق ایجاد بافت و گرین انجام می شود ، شاید نیاز باشه که ایزو از این پایه شروع شود .
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر میکنم دارید یک جا را اشتباه می کنید.
    وقتی شما ایزو را بالا می برید در واقع دارید حساسیت سنسور را به نور به صورت دستی افزایش می دهید.
    طبق فرمایش خودتان در این دوربین با برداشتن فیلتر های رنگی نور بیشتری به سنسور می خوره و همینطور به صورت عادی سنسور نور مکفی می بینه حالا چرا باید بیایند و حساسیت سنسور را افزایش بدهند که این نور کافی را بیشتر هم حس کند.
    فکر می کنم دلیل اینکه ایزو از ۳۰۰ شروع می شود این قضیه نباشه.
    هر سنسور برای رنج خاصی از روشنایی نور طراحی شده است. برای همین مثلا نمی توان ایزوی دوربین مانند دی ۴ را روی ایزو ۲۵ یا کمتر از این گذاشت. چون سنسور دوربین کمتر از حداقلی که طراحی شده نمی تواند ثبت کند. در لایکا ام ۹ هم حداقل ایزو ۱۰۰ بود. حالا که این تغییرات را داده اند. و سنسور نور بیشتری می گیره. حداقل به ۳۲۰ افزایش یافته است.
    aidin594 تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    هر سنسور برای رنج خاصی از روشنایی نور طراحی شده است. برای همین مثلا نمی توان ایزوی دوربین مانند دی ۴ را روی ایزو ۲۵ یا کمتر از این گذاشت. چون سنسور دوربین کمتر از حداقلی که طراحی شده نمی تواند ثبت کند. در لایکا ام ۹ هم حداقل ایزو ۱۰۰ بود. حالا که این تغییرات را داده اند. و سنسور نور بیشتری می گیره. حداقل به ۳۲۰ افزایش یافته است.
    اگر درست متوجه شده باشم دوربين 3.2 استاپ حساس تر شده. اگر با M9 در شرايط نوري خاصي مي خواستيد بود مثلاً با دياف 5.6 و شاتر 1/100 عكس بگيريد بايستي ايزو را تا 320 افزايش مي داديد. الان در همان شرايط با كمترين ايزو دوربين (معادل ايزو 100 در M9) مي توانيد عكس بگيريد بنابر اين اين كمترين مقدار را همان 320 تعريف كرده اند.
    viva_utopia تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    من فکر میکنم تا حدی این موضوع برگرده به کیفیت تصویر.
    یعنی که چون سازندگان قصد دارند تا کیفیتی فیلم گونه ایجاد کنند ، ( همانطور که از این سمپلهایی که دیدم پیداست ) و از طرفی برای اینکار امروزه و در روشهای دیجیتال ، معمولن از طریق ایجاد بافت و گرین انجام می شود ، شاید نیاز باشه که ایزو از این پایه شروع شود .
    زیاد موضوع را پیجیده نکنید. درحقیقت. این دوربین با لایکا ام ۹ معمولی یکی هست. فقط آمده اند یک سری تغییرات در سنسورش داده اند. یعنی تنها تغییری که داده اند برداشتن فیلتر های رنگی از جلوی سنسور هست با این کار دو مزیت بدست آمده است. یک تصویر بسیار شارپتر شده است یعنی پیکسل هایی که برای ثبت رنگ به کار می رفتند الان برای ثبت تصویر به کار می روند.

و دوم هم این که ایزو دوربین بالا رفته است.
    aidin594 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Mehdi Ahmadi آواتار ها
    تشکر کرده
    389

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    اگر درست متوجه شده باشم دوربين 3.2 استاپ حساس تر شده. اگر با M9 در شرايط نوري خاصي مي خواستيد بود مثلاً با دياف 5.6 و شاتر 1/100 عكس بگيريد بايستي ايزو را تا 320 افزايش مي داديد. الان در همان شرايط با كمترين ايزو دوربين (معادل ايزو 100 در M9) مي توانيد عكس بگيريد بنابر اين اين كمترين مقدار را همان 320 تعريف كرده اند.
    ایزو یک کمیت قرار دادی نیست که آن را هر شرکت سازنده برای خودش بر مبنای دلخواه تعریف کند،بلکه یک کمیت دقیق وآزمایشگاهی است(مقدار آن در نگاتیوهای آنالوگ برحسب ترکییبات شیمیائی تغییر می کند.)

كاربر آشنا Mehdi Ahmadi آواتار ها
    تشکر کرده
    389

زیاد موضوع را پیجیده نکنید. درحقیقت. . .

. . . و دوم هم این که ایزو دوربین بالا رفته است.
    یعنی صورت مسئله را پاک کنیم؟
    کوروش تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi Ahmadi نمایش پست ها
    یعنی صورت مسئله را پاک کنیم؟
    نه تو پست قبلی که گفتم. چون فیلتر ها را برداشتند. نور بیشتری به سنسور می خورد. یعنی قبلا یک فیلتر قرمز یا ابی یا سبز جلوی هر سلول جذب کننده نور در سنسور بود که مقدار بسیاری از نور را جذب خودشون می کردند و نور کمتری به سنسور می رسید. الان که این فیلتر ها نیستند به راحتی همه نور به سنسور می خورد. در نتیجه حساسیت سنسور بالا رفته.

به همین سادگی. ایزو بالا تر به کیفیت عکس و ایجاد کیفیت مشابه فیلم اصلا ربط ندارد.
    aidin594 تشکر می‌کند.

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

یا من اصول دوربین و ایزو را اشتباه فهمیدم یا اینکه شما دارید اشتباه می کنید.
    اولا که شما می فرمایید سنسورها یکی است یعنی در دوربین m9 ایزو ۱۰۰ هم وجود دارد بنابراین بحث دی ۴ و غیره حذف می شود. خوب وقتی نور بیشتری به یک سنسور می رسد چرا باید بیایند و پایه ایزو را بالا ببرند؟
    جسارتا تمام دلایلی که شما در پست ها آوردید هیچکدام توجیهی برای بالا بردن ایزو که نیست.
    Mehdi Ahmadi و کوروش تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من هم فکر میکنم اگر این استدلال شما درست باشه باید برعکس عمل میکردند .
    چرا که اگر بپذیریم به خاطر برداشته شدن فیلترها ، نور بیشتری به سنسور میخوره ،پس باید ایزو رو از درجه پایین تری شروع میکردند. نه بالاتر .

تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    یا من اصول دوربین و ایزو را اشتباه فهمیدم یا اینکه شما دارید اشتباه می کنید.
    اولا که شما می فرمایید سنسورها یکی است یعنی در دوربین m9 ایزو ۱۰۰ هم وجود دارد بنابراین بحث دی ۴ و غیره حذف می شود. خوب وقتی نور بیشتری به یک سنسور می رسد چرا باید بیایند و پایه ایزو را بالا ببرند؟
    جسارتا تمام دلایلی که شما در پست ها آوردید هیچکدام توجیهی برای بالا بردن ایزو که نیست.
    هر سنسوری برای یک رنج خاصی از روشنایی طراحی شده است. مثلا می تواند از یک حداقل نور تا یا حد کثر نور را در خود با کیفیت ثبت کند. اگر نور کمتر از این باشد تصویر سیاه و بیشتر این باشد فقط سفید ثبت می شود.

در لایکا ام ۹ معمولی حداقل ۱۰۰ و حداکثر حساسیت به نور ۲۵۰۰ بود است. الان که فیلتر های رنگی را برداشته اند. تقریبا حساسیت دو استاب بالاتر رفته است. بعنی در شرایط مشابه اگر یک لایکا ام ۹ معمولی داشته باشید و یک منوکروم مقدار نوری که به سطح سنسور می خورد دو استاب بیشتر است. و چون رنج حساسیت یک سنسور ثابت هست. اگر شما هر دو را روی ۱۰۰ بگذارید. سنسور منوکروم نمی تواند نورهای خیلی روشن را مانند لایکا ام ۹ معمولی ثبت کند.
    در نتیجه مجبور شده اند که حداقل حساسیت را بالا تر ببرند.
    yaghoobi و aidin594 تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین