صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
Like Tree37تشکر

موضوع: کیفیت نور فلاش و تجهیزات نورپردازی

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

Question کیفیت نور فلاش و تجهیزات نورپردازی

سلام دوستان

مدتیه این دو سوال ذهنم رو درگیر کرده که

1- کیفیت نور فلاش ( به تنهایی ) چه تاثیری روی عکس ثبت شده ، میذاره و تا چه موثر هست در خروجی نهایی ؟ ( اگر میشه نمونه یا نمونه هایی رو بصورت "Before" & "After" بذارید ممنون میشم )
    { در یکی از تاپیک ها خوندم که درجه کلوین فرق میکنه ، باز این سوال برام پیش اومد که مگر نمیشه درجه کلوین رو در مرحله Post Processing ، اصلاحش کرد ؟ چه لزومی داره که اینقدر هزینه اضافی بابت گرفتن نتیجه بهتر با یک فلاش گرون کرد ؟ }

2- کیفیت تجهیزات نور پردازی مثل کیفیت سافت باکس و چتر ، به چه چیز هایی بستگی داره ؟ چقدر باعث تفاوت در خروجی نهایی میشن ؟

پیشاپیش ممنونم از همه
    m.a.i، azari kei و shafaf تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

فرض کنید یک شاخه فلاش دارید و 25 تا عکس باهاش میگیرید. باید همه 25 عکس کلوین یکسانی داشته باشند.

اینها به کنار یک شات می زنید و ته رنگی دارد که تقریبا غیر قابل اصلاح است.

3 شاخه فلاش دارید هرکدام یک کلوین میدهد. قدرت 1/1 باشه با مثلا 1/32 600 درجه فرق میکند . . .

اینها رو در ادیت نمیشه درست کرد.
    Saadat، HamidSHS، AliAk و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    102

ممنون جناب میلانی عزیز

اگر کار با تک فلاش باشه چی ؟ باز هم این مسئله { کیفیت نور و کلوین } اهمیت پیدا میکنه ؟

تفاوت کیفیت ها رو میشه در دو عکس بصورت "قبل و بعد" دید ؟ { اصلا کسی همچین عکسی داره و یا دیده توی محیط نت ؟ }

تشکر کرده
    16459

کیفیت نور بله با یک فلاش هم باشه خودش رو نشون میده. قبل و بعد از چی؟ وقتی با یک فلاش ارزان و یک فلاش گران کار کنید متوجه خواهید شد. مثلا هر 5 شات میبینید یک عکس کلا رنگش فرق داره. یا فلاش قوی و ضعیف شلیک کرده . . .
    masoudrejae، HamidSHS و RezzaGhaedi تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    102

قبل و بعد از چی؟
    عکس از یک سوژه ثابت با دو کیفیت نور متفاوت ...

وقتی با یک فلاش ارزان و یک فلاش گران کار کنید متوجه خواهید شد
    من حدودا 1 سالی هست که در آتلیه خانگی با دوشاخه فلاش VStar ، ( یکی 150 و دومی 200 ژول ) کار میکنم ...
    زمانی سوالات بالا در ذهنم ایجاد شد که عکسی مشابه عکس پایین رو دیدم و احساس کردم باید برای رسیدن به همچین نوری { همون نور سفید فلاش ، که برام جالب بود و احساس میکنم این نور ، نور بهتری هست } ، فلاش هام رو تغییر بدم ...
    4088345.jpg

بنظر شما با تغییر فلاش هام ، میتونم به این کیفیت نور برسم ؟

تشکر کرده
    16459

کیفیت نور که در عکس زیر قابل بررسی نیست. مگه نور شما چه رنگیه؟!!(وایت بالانس رو که درست تنظیم می کنید؟) با همین فلاش هایی که دارید هم میشه عکسی شبیه به عکس زیر گرفت. از چه مودیفایر هایی استفاده می کنید؟ سافت باکس؟ چه سایزی؟
    HamidSHS تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

ایشون منظورشون نوری است که از سافت باکس سمت چپ در تصویر دیده میشه نور فلاش های شما هم سفید هست احتمالا شما نور مدلینگ فلاشتون که مثلا یک لامپ 75 وات هست را دیدید که زرده .حالا این که یک عکسه و ما نمیدونیم نور فلاش بوده یا نور مدلینگ ولی شما باید وایت بالانس را بصورت دستی تنظیم کنید تا قبل از شلیک فلاش دوربین با نور مدلینگ زرد گول نخوره و رنگ های تصویر تغییر نکنه
    HamidSHS تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    عکس از یک سوژه ثابت با دو کیفیت نور متفاوت ...

من حدودا 1 سالی هست که در آتلیه خانگی با دوشاخه فلاش VStar ، ( یکی 150 و دومی 200 ژول ) کار میکنم ...
    زمانی سوالات بالا در ذهنم ایجاد شد که عکسی مشابه عکس پایین رو دیدم و احساس کردم باید برای رسیدن به همچین نوری { همون نور سفید فلاش ، که برام جالب بود و احساس میکنم این نور ، نور بهتری هست } ، فلاش هام رو تغییر بدم ...
    4088345.jpg

بنظر شما با تغییر فلاش هام ، میتونم به این کیفیت نور برسم ؟
    عکس فوق، ملاکی برای تغییر فلاش برای شما نباید باشد. این عکس، یک فریم ادیت شده از یک فیلم آموزشی است. شما با قراردادن WB دوربین، بر روی Flash و عکسبرداری از سافتباکس تان میتوانید به همین سفیدی برسید.

ضمن تائید اشاراتی که توسط آقای میلانی شد، معروض شوم که ممکن است پس از مثلاً 30 - 40 بار فلاش زدن هم به کلوینهای متفاوتی برسید. چنانچه به یک کلوین-متر دسترسی دارید، پاسخ بیشتر اینگونه سوالات را خواهید گرفت.

کیفیت تجهیزات نور پردازی مثل کیفیت سافت باکس و چتر ، به چه چیز هایی بستگی داره ؟ چقدر باعث تفاوت در خروجی نهایی میشن ؟
    بعنوان نمونه، کیفیت پارچه ی شمعی سافت باکس، بر روی رنگ و کیفیت نور دیفیوز شده تاثیر دارد.
    اگر سافت باکس، دارای دو پارچه ی دیفیوزر باشد، (ضمن افت شدت نور و اندکی رنگ) نور نرم تری را خواهید داشت.

تشکر کرده
    102

کیفیت نور که در عکس زیر قابل بررسی نیست. مگه نور شما چه رنگیه؟!!(وایت بالانس رو که درست تنظیم می کنید؟)
    من وایت بالانس رو روی Flash قرار میدم معمولا واسه عکاسی پرتره ... به من رنگ تقریبا گرم و مناسبی میده ...
    احساس میکنم نمیتونم به این سفیدی ، خروجی بگیرم از فلاشم ...

از چه مودیفایر هایی استفاده می کنید؟ سافت باکس؟ چه سایزی؟
    بله - اکثرا از سافت باکس استفاده میکنم ( سایز 65*85 )
    مدل سافت باکس » DYNAPHOS DP-2497
    ویرایش توسط HamidSHS : Monday 21 May 2012 در ساعت 13:30

تشکر کرده
    102

احتمالا شما نور مدلینگ فلاشتون که مثلا یک لامپ 75 وات هست را دیدید که زرد
    نه ، اون که بحثش جداست ...
    منظور من نور خود فلاش هست و کیفیتش ...

حالا این که یک عکسه و ما نمیدونیم نور فلاش بوده یا نور مدلینگ ولی شما باید وایت بالانس را بصورت دستی تنظیم کنید تا قبل از شلیک فلاش دوربین با نور مدلینگ زرد گول نخوره و رنگ های تصویر تغییر نکنه
    در اینکه ، اون نور ، نوره فلاش هست شکی ندارم ... وایت بالانس رو هم همونطور که خدمت جناب میلانی عرض کردم ، روی فلاش میذارم ... و همیشه دستی تنظیم میکنم همه تنظیمات رو ....

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین