صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree59تشکر

موضوع: نقد عکس شماره ۳۳

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض نقد عکس شماره ۳۳

این بار یک مجموعه عکس از مجموعه عکسهایی که برای مسابقه هفتگی فروم ارسال شده بود، برای تحلیل و نقد در معرض دید دوستان قرار می‌گیرد:

مشتاق خواندن نظرات و تحلیل های دوستان هستیم ...
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

عكس اول كه شامل ستوني ايستاده است پرسپكتيو و تركيب بندي جالبي دارد و در نظرم زيبا آمد اما دوتاي ديگر هيچ ... و شايد همين بود آن داستاني كه دنبالش بودم .

ممنون از بابت انتخاب اين مجموعه براي نقد.
    nmroshan، office، M-ESMAILZADEH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا office آواتار ها
    تشکر کرده
    1031

نمیدونم چرا، ولی عکس سوم (دو ستون کنار هم خوابیده) یه جورایی برای من تقابل سنت و مدرنیته هست! یه جور تلخیی هست که بدون دلیل دوستش دارم! (نه از جنس قهوه اسپرسو، بلکه از جنس بوی تند دود آتش در شب سرد زمستانی)

سرما و گل و لای از یک طرف و تیرهایی که امید است برق را بردوش خود حمل کنند از طرف دیگر

حتی اون رد لاستیک ماشینها برای من خیلی حرف ها دارد

-----
    پ ن : وای اگه جای اون تخته سنگه (در سمت راست و نزدیک به بالای تصویر) یه کتاب مدرسه ای بود میتونستم هزاران هزار خط در وصف این عکس مطلب تایپ کنم
    nmroshan، 1986 و M-ESMAILZADEH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    33

دو جنازه در کنار گودالی در انتظار تدفین...
    دو تنهای تنها در بیابانی سرد...
    اما برخواستن یکی دراین گورستان،
    امیدی تازه در دل می پروراند...
    elyar...elite، 1986 و M-ESMAILZADEH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohsendm آواتار ها
    تشکر کرده
    1181

درود

این مطلب رو مینویسم ولی رای به خیال پردازی بنده ندید :)

در عکس اول دو ستون نمادین با جهت مخالف کنار هم قرار گرفتند و در عکس بعد همسو شدن که نتیجه همسو شدن ( تعاون همبستگی و نوع دوستی) عروج و پیشرفت هست که در ستون سوم ظاهر شده...

یه پیام خیلی زیبایی از این عکس ها گرفتم و اون اینه که همسو جامعه امروز به نفع نسل آینده و سبب تعالی اون میشه.
    M-ESMAILZADEH تشکر می‌کند.

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    تحلیل خاصی روی این مجموعه ندارم
    اما ادیت بسیار بسیار بد در عکس دوم به نحوی که بقایای تیر ایستاده حذف شده در اون کاملا واضحه ، چشم رو آزار میده
    aidin594، M-ESMAILZADEH و AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

سلام
    در نگاه اول که اصلا عکس های زیبائی نیستند شاید بشود با زور چند تا مفهوم بهشان چسباند و حتما هم عکاس مفاهیمی را در نظر داشته ولی موفق نشده است. یک کم بیشتر دقت می کنی یه جور حس بدبختی به آدم دست میده!
    به هر حال به نظر می رسد تلاش بیشتری لازم دارد تا بتواند عکس هائی بهتری را ارائه دهد.
    (کلا هم عکسی نیست که بتوان در خارج از جامعه عکاسان به کسی نشان داد و ادعای عکاس بودن را داشت یا کسی بخوا اونو به دیوار سالن پذیرائی نصب کنه.)
    اگه زیادی و کلی انتقاد کردم منو ببخشید شاید من این روزا حال خوشی ندارم و نمی تونم با این مجموعه کنار بیام.
    آذري

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

چیدمان عناصر بصری مثل خطوط در عکس اول باعث ترغیب من به بیان احساسم در مورد اون شد
    ستونها در انتظار تولد!
    M-ESMAILZADEH تشکر می‌کند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

سلام
    ضمن تشكر از جناب دكتر روشن براي انتخاب اين مجموعه زيبا :

در اولين نگاه به اين مجموعه من به نوعي غم و اندوه را در درون ضمير خود احساس ميكنم چنانچه با يك ديد سور رياليستي به اين مجموعه نگاه كنيم براي من حقيقت مرگ تداعي ميشود جايي كه در عكس اول شخصي را در قالب يك تير چراغ برق ميتوانم متصور شوم كه در سوگ مرگ عزيزان خود و در كنار آنها ايستاده است. در عكس دوم و سوم تير برق ايستاده كه همان نماد انسان عزادار است ناپديد ميشود و به عبارتي در روزمره زندگيش غرق ميشود و دو تا تير برق افتاده به دست فراموشي سپرده ميشوند و اين همان حقيقت زندگي امروز ما انسان هاست. به آقاي اسماعيلي هم براي اين ديد زيباييي كه دارند تبريك ميگم
    M-ESMAILZADEH و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

قبلا هم نظرم رو در مورد این مجموعه گفته بودم. شاید بشه به زور مفاهیمی رو بش نسبت داد ولی عکس مفهومی خوب عکسیه که هر کسی بتونه منظور عکاس رو ازش برداشت کنه، عکسی که خودش حرف خودش رو بزنه.
    اینکه اعضای فروم برداشت های مختلفی از این مجموعه داشتند هم مدرکی برای حرفم. "تقابل سنت و مدرنیته" ، "تعاون و نوع دوستی" ، "مرگ و عزاداری" ، "انتظار تولد" و...
    شاید اگه به عنوان برنده عکس هفته انتخاب نمیشد کسی دنبال منظور عکاس در این مجموعه نمیرفت.

البته این نظر کسیه که هنوز یک سال نیست عکاسی رو شروع کرده. ممنون میشم اگر آقای دکتر روشن و آقای اسماعیل زاده نقد و نظر خودشون رو در مورد این مجموعه بنویسند.( البته قبلا از آقای اسماعیل زاده خواهش کرده بودم ولی جوابی جز تفاوت سلیقه ها نگرفتم.)
    میثم ت. تشکر می‌کند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین