صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree2تشکر

موضوع: سوال در مورد کادر

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض سوال در مورد کادر

با سلام خدمت شما. یک سوال در مورد کادر دوربین داشتم و اینکه من وقتی با دوربین 300d از منظره یاب نگاه میکنم کادر کوچکتر و بسته تری نسبت به عکس گرفته شده میبینم و در واقع عکس گرفته شده کادر بزرگتر و زاویه بیشتری دارد باید چه کار کرد؟
    ویرایش توسط Minoosepehr : Tuesday 23 May 2006 در ساعت 20:22

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    با سلام خدمت شما. یک سوال در مورد کادر دوربین داشتم و اینکه من وقتی با دوربین 300d از منظره یاب نگاه میکنم کادر کوچکتر و بسته تری نسبت به عکس گرفته شده میبینم و در واقع عکس گرفته شده کادر بزرگتر و زائیه بیشتری دارد باید چه کار کرد؟
    حداکثر فضای دید در viewfinder دوربین 300دی 90 درصد از کادر واقعی است که معمولا آنقدر به چشم نمیاید و در هر صورت میتوانید قسمت اضافی را کراپ کنید.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

تشکر کرده
    1796

چرا میزان دید 100 در صد نیست؟
    ویرایش توسط Minoosepehr : Thursday 10 November 2005 در ساعت 17:35

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

چرا میزان دید 100 در صد نیست؟
    بسته به کیفیت ساخت دوربین است.. ظاهرا مشکلات تکنیکی ساخت و در نتیجه قیمت بالاتر محصول تولید شده مانع اصلی است .. در دوربین 20دی 95 درصد در 5دی هم 96 درصد است..
    دوربین جدید نیکون دی200 دارای پوشش 95 درصد،

برای داشتن پوشش 100درصد viewfinder باید پول زیادی پرداخت!! نیکون D2X و کانن 1Ds Mark II
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]

تشکر کرده
    1796

چراگرانتر تمام میشود؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

اينکه مسئله حادي نيست-براي کسي که به کادربندي اهميت بده که بهتر هم هست چون گاهي که سوژه رو لب به لب کادر تنظيم مي کنيم بعدا مي گيم کاش نيم سانت بيشتر داشت-کم شدن کادر بده نه زياد شدن مقداري هم که از پيکسل عکس کم ميشه در صورتي که کادر اوليه ما خوب بوده باشه خيلي کمه
    ویرایش توسط siavash : Friday 11 November 2005 در ساعت 01:32

تشکر کرده
    1796

البته نه همه موارد این بیشتر بستگی به میل عکاس دارد که کادر چه قدر باشد. مثلا من خودم ترجیح میدهم که تصویری که در منظره یاب میبینم بیشتر به واقعیت عکس نزدیک باشد تا اینک کادر را عوض کند. چون این طور میدانم عکسم به چه شکل در خواهد آمد. اما در آخر نفهمیدم چرا گرانتر؟
    ویرایش توسط Minoosepehr : Friday 11 November 2005 در ساعت 14:03

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

البته نه همه موارد این بیشتر بستگی به میل عکاس دارد که کادر چه قدر باشد. مثلا من خودم ترجیح میدهم که تصویری که در منظره یاب میبینم بیشتر به واقعیت عکس نزدیک باشد تا اینک کادر را عوض کند. چون این طور میدانم عکسم به چه شکل در خواهد آمد. اما در آخر نفهمیدم چرا گرانتر؟
    اولا که بسیار به واقعیت نزدیک است مخصوصا در مقایسه با دوربین های غیر اس ال آر..دیگر اینکه کادر عوض نمیشود، فقط شما یک حاشیه باریک اضافه بر کادری که میدیدید خواهید داشت.. نکته دیگر آنکه شما چیزی را از دست نمیدهید! اگر واقعا احساس میکنید که کادر عکستان بزرگ و خراب شده، فکر میکنم 20 ثانیه در فوتوشاپ باید وقت بگذارید و قسمت اضافی را کراپ کنید.. از اینها گذشته یک مزیت بزرگ هم اینست که چنانچه شما بخواهید به عنوان مثال کج بودن احتمالی کادر را تصحیح کنید یا دیستورشن احتمالی را از بین ببرید، وجود این قسمت اضافی باعث خواهد شد که از کادر واقعی خودتان قسمتی از دست نرود.
    در مورد گرانتر بودن هم توضیح دادم خدمتتان.. احتمالا مشکلات تکنیکی موقع ساخت، بیشتر از آن اطلاعی ندارم!

راستی در مورد دوربین 300دی چک کردم پوشش viewfinder مانند بسیاری دوربینهای دیگر 95درصد است، نه 90 درصد.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

همون طور که گفتن فقط کادر کمي بازتر ميشه در حاليکه- دوربينهاي غير اس-ال-آر تصوير ويزور و عکس ثبت شده نهايي تغيير کادر بصورت جابجايي دارن نه بازتر شدن کادر
    ویرایش توسط siavash : Saturday 12 November 2005 در ساعت 22:19

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض کادر دیدن و عکس گرفتن

با سلام خدمت شما. یک سوال در مورد کادر دوربین داشتم و اینکه من وقتی با دوربین 300d از منظره یاب نگاه میکنم کادر کوچکتر و بسته تری نسبت به عکس گرفته شده میبینم و در واقع عکس گرفته شده کادر بزرگتر و زائیه بیشتری دارد باید چه کار کرد؟
    دراین موضوع چند مزیت وجود دارد
    البته در دوربینهای غیر دیجیتال حرفه ای و غیر حرفه ای این موضوع هم وجود دارد
    اما مزیت اول : امکان ویرایش در چاپ می دهد0دوم کمی در پشیمانی ما از کادر بندی احتمالا عجولانه در موقع غکاسی میکاهد0 سوم خیلی مواقع این کادر اضافی امکان بهتری در کادر بندی برای چاپ یا ارایه در رایانه مدهد0
    ضمنا شما باید از یک امکان و فرصت استفاده بهینه نمایید تا گله و انتقاد0

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین