صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15
Like Tree26تشکر

موضوع: Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    دوستان نظرتون راجع به لنزهای سیگما برای دوربین کراپ کنون به طور کلی و راجع به این لنز به طور خاص چیه؟ اگه اشتباه نکنم یه برند آمریکایی هست، لنزهایی که داخل ایران هست چه قد تنوع دارن وآیا به تنوعی که تولید میشه وارد میشه وآمریکایی هستن یا تولید چین وتایوان و...؟ من دیشب چند ساعتی داشتم عکس های لنزای مختلفشو رو دوربین های کنون بررسی میکردم وبه نظرم تصاویر خیلی خوب بودن ودر خیلی از موارد قیمت هام لاقل به دلار مناسب بودن. لنزی که درحال حاضر روی دوربین 70 دی خودم دارم کنون 18-135 اس تی ام هست وتوفکر یه لنز پرایم احتمالا 50 میلی متر هستم ولی از چند تا از پرایم ها ولنز کیت های این برندم خیلی خوشم اومد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    دوست عزیزم جناب msh2200 دلیل مخالفت شما با خرید این لنزها چیه چون تو یکی دوتا تاپیک پایین ترم دیدم مخالفتی با مضمونی شبیه به پستتون در این تاپیک کرده بودین. تشکر.
    درود،

دوست عزیز سیگما ژاپنیه نه آمریکایی. بنده هم مخالف لنزهای سوپر زوم هستم. تمامی لنزهای سوپر زوم به نامناسب بودن کیفیت شهرت دارند، دلیلشم افزایش بیش از حد المانهای اپتیکی هست. وقتی شما تو این رنج گسترده عمل زوم انجام میدید بسیاری از عدسی ها شیفت داده میشوند و حرکت می کنند align کردن این تعداد عدسی در گروههای مختلف کاری هست بس دشوار چرا که باید نور رو به طور صحیح و سالم به سنسور برسونن، ضمن اینکه احتمال بروز خطاهای اپتیکی هم بیشتر میشه بنابراین به هیچ لنز سوپر زومی حتی از برندهای کنون و نیکون فکر هم نکنید و داشتن چند تا لنز تخصصی تر بسیار بسیار بهتر از داشتن یه لنز برای تمامی ژانرها هست.
    کوروش، Jalal Parsa و TORGHEH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

دوست عزیز سیگما ژاپنیه نه آمریکایی. بنده هم مخالف لنزهای سوپر زوم هستم. تمامی لنزهای سوپر زوم به نامناسب بودن کیفیت شهرت دارند، دلیلشم افزایش بیش از حد المانهای اپتیکی هست. وقتی شما تو این رنج گسترده عمل زوم انجام میدید بسیاری از عدسی ها شیفت داده میشوند و حرکت می کنند align کردن این تعداد عدسی در گروههای مختلف کاری هست بس دشوار چرا که باید نور رو به طور صحیح و سالم به سنسور برسونن، ضمن اینکه احتمال بروز خطاهای اپتیکی هم بیشتر میشه بنابراین به هیچ لنز سوپر زومی حتی از برندهای کنون و نیکون فکر هم نکنید و داشتن چند تا لنز تخصصی تر بسیار بسیار بهتر از داشتن یه لنز برای تمامی ژانرها هست.
    ممنونم دوست عزیز.
    در مورد لنزهای تله فتوی زوم (منظورم با قابلیت زوم ولی از رنج های بالاتر هست) چطور؟ ضمنا در مورد کیفیت و تنوع و قیمت لنزهای سیگما هم پرسیده بودم... حالا چه پرایم و چه تله فتو و واید و ...
    (فقط یه موضوع منو گیج کرده و اون اینکه عکس های که از این لنزها تو سایت سازنده هست کیفیت خیلی خوبی دارن و حتی بعضی ها به قول خودشون جایزه هم گرفتن مثل : Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM C )
    راستش من قصد دارم لنزی با خروجی بهتر از لنز کیتی که همراه دوربین خریدم رو هم کم کم تجربه کنم و مدتیه دارم راجع به اونها تحقیق می کنم ... فکر می کنم بهترین گزینه هم یه لنز استاندارد پرایم مثلا 50 میلی متر هست. آمار چند نمونه از کنون رو درآورده بودم مثل Canon EF 50mm f1.4 Normal و Canon EF 50mm f1.8 II STM و Canon EF 40mm F2.8 STM (البته آخری 40 م م هست)... که به سیگما رسیدم و کارم به این تاپیک کشید .
    ویرایش توسط TORGHEH : Thursday 6 August 2015 در ساعت 15:07
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ممنونم دوست عزیز.
    در مورد لنزهای تله فتوی زوم (منظورم با قابلیت زوم ولی از رنج های بالاتر هست) چطور؟ ضمنا در مورد کیفیت و تنوع و قیمت لنزهای سیگما هم پرسیده بودم... حالا چه پرایم و چه تله فتو و واید و ...
    (فقط یه موضوع منو گیج کرده و اون اینکه عکس های که از این لنزها تو سایت سازنده هست کیفیت خیلی خوبی دارن و حتی بعضی ها به قول خودشون جایزه هم گرفتن مثل : Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM C )
    راستش من قصد دارم لنزی با خروجی بهتر از لنز کیتی که همراه دوربین خریدم رو هم کم کم تجربه کنم و مدتیه دارم راجع به اونها تحقیق می کنم ... فکر می کنم بهترین گزینه هم یه لنز استاندارد پرایم مثلا 50 میلی متر هست. آمار چند نمونه از کنون رو درآورده بودم مثل Canon EF 50mm f1.4 Normal و Canon EF 50mm f1.8 II STM و Canon EF 40mm F2.8 STM (البته آخری 40 م م هست)... که به سیگما رسیدم و کارم به این تاپیک کشید .
    خواهش می کنم.

خیر در مورد لنزهای سوپر زوم در رنجهای بالاتر و حتی لنزهای اولترا واید در رنجهای پایین تر و حتی لنزهای کیت و لنزهایی که بازه ای شبیه به لنزهای کیت دارند این مطلب صحیح نیست و با افت کیفیت مواجه نخواهید شد. بهترین لنز سیگما که من الان خاطرم هست و برای کار شما مناسب هست sigma 17-50 f/2.8 هست که برای عکاسی نجومی و محیطهای کم نور مناسبه و لنز سریعی محسوب میشه و کیفیت اپتیکی بسیار خوبی داره.

سری art سیگما هم که واقعا لنزهای خوبی داره و واقعا انقلابی هستند در محصولات سیگما. ضمن اینکه لنزهای سوپر تله 600-150 ورژنهای S و C هم از کیفیت خیلی خوبی بهره میبرند.

کنون 40 میلیمتر که یه لنز پنکیکی هست کیفیت بسیار خوبی داره می تونید اون رو هم در نظر داشته باشید. شما باید ببینید از لنزپرایم چی می خوایید؟ برای چه منظوری می خوایید استفاده کنید. دیافراگم باز تا چه حد به دردتون میخوره؟ کیفیت بوکه و همچنین کیفیت ساخت براتون چقدر مهمه. شارپنس و خطاهای اپتیکی رو هم باید در نظر داشت.

اما نظر کلی من حالا که به سیگما رسیده اید، یه لنز 50-17 تهیه کنید، این لنز درسته زوم زیادی نداره اما کیفیت بسیار خوبی داره، در کنار اون می تونید یه Sigma 50mm f/1.4 یا 85mm f/1.4 هر دو از سری art رو تهیه بفرمایید.

معمولا کمپانی های معظم مثل کنون و نیکون عکسهای ویرایش شده محصولاتشون رو در سایتهاشون قرار میدند تا جذب مشتری بکنند. برای قضاوت و دیدن عکسهای بدون ادیت باید به سایتهایی مثل photozone یا سایر سایتهایی که خروجی دوربینها و لنزها رو بدون هیچ اغراق و ادیتی روی سایتشون قرار میدند مراجعه کنید و حتما عکسها رو با فرمت raw ببینید.

دیدن نمونه عکسها تو سایت flickr و pixelpeeper هم تا حدودی شما رو با خروجی لنزها آشنا می کنه.
    Dariush Chegini و TORGHEH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

ممنون دوست عزیزم، توضیحاتت خیلی به دردم خورد.
    فکر می کنم با توضیحاتی که شما دادی و سرچی که تا این موقع کردم لنزهای سیگمایی که می تونن یکی از گزینه های خریدم در آینده باشن اینا هستن :
    - Sigma 50mm f1.4 EX DG HSM
    - Sigma 17-50mm f2.8 EX DC OS HSM
    - Sigma 17-70mm f2.8-4 DC Macro OS HSM
    سری آرت هم نمونه عکساش عالی بود ولی خوب قیمتشونم .... !
    ولی فکر می کنم موقع خرید و تصمیم نهایی سر این که لنزم نهایتا پرایم یا زوم باشه خیلی دچار تردید بشم چون به فرض اینکه مثلا اگر لنز Sigma 17-50mm f2.8 EX DC OS HSM رو بخرم همچنان تو فکر لنز پرایم مثلا Sigma 50mm f1.4 EX DG HSM هستم و تو حسرت و کنجکاوی تجربه کیفیت تصویری که از اون می تونستم بگیرم ... که مجبورم تا خرید بعدی صبر کنم.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

ممنون دوست عزیزم، توضیحاتت خیلی به دردم خورد.
    فکر می کنم با توضیحاتی که شما دادی و سرچی که تا این موقع کردم لنزهای سیگمایی که می تونن یکی از گزینه های خریدم در آینده باشن اینا هستن :
    - Sigma 50mm f1.4 EX DG HSM
    - Sigma 17-50mm f2.8 EX DC OS HSM
    - Sigma 17-70mm f2.8-4 DC Macro OS HSM
    سری آرت هم نمونه عکساش عالی بود ولی خوب قیمتشونم .... !
    ولی فکر می کنم موقع خرید و تصمیم نهایی سر این که لنزم نهایتا پرایم یا زوم باشه خیلی دچار تردید بشم چون به فرض اینکه مثلا اگر لنز Sigma 17-50mm f2.8 EX DC OS HSM رو بخرم همچنان تو فکر لنز پرایم مثلا Sigma 50mm f1.4 EX DG HSM هستم و تو حسرت و کنجکاوی تجربه کیفیت تصویری که از اون می تونستم بگیرم ... که مجبورم تا خرید بعدی صبر کنم.
    سلام دوست عزیز
    با توجه به داشتن 18-135 STM که لنز خوبی محسوب میشود و فرمایش خودتان برای علاقه به خرید یک لنز پرایم و عدم کار با این قبیل لنزها تا کنون ، به نظر من از بین 50 میلیمتری ها خرید 50 f1.8 به علت قیمت ارزان و بازار دست دوم مناسب برای فروش منطقی تر است. چون این دست لنزها عمدتا در پرتره گرافی حرفه ای کاربرد دارند و در صورتی که پرتره شاخه اصلی عکاسی تان نباشد پس از مدتی میبینید که لنز پرایمتان در گوشه کیف خاک میخورد و عمده عکسهایتان را همچنان با لنز زوم تهیه میکنید و در این حالت است که در صورت تهیه سایر 50 میلیمتری ها فکر پرداخت بهای بالای آن روی اعصابتان دو امدادی میگذارد.
    به هر تقدیر برای داشتن کیفیت بالاتری نسبت به لنز کیت برای دوربین شما با پوشش مناسب دامنه استفاده از 17-50 سیگما به همراه 70 - 200 F4 یا f2.8 بسته به بودجه پیشنهاد میشود.
    TORGHEH تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2