صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26
Like Tree54تشکر

موضوع: آموزش ساخت کنترل از راه دور برای دوربین‌های DSLR

كاربر آشنا emad zare آواتار ها
    تشکر کرده
    951

با سلام ...
    منم یه نمونه ازش رو ساختم...
    عکس موبایلم با برنامه و وسیله ساخته شده مشاهده میکنید...
    1.jpg
    باید بگم تنظیماتش بر روی کنون.. و اینفرارد گذاشتم...
    خوب سوال اینجاست که چطور باید به دوربین دستور داده بشه.. دوربین رو باید روی تنظیمات خاصی گذاشته بشه..؟
    باید بگم دوربینم 60 دی کنون هست.. فعلا لنز نداره و بدنه خالی هست.. تو این وضعیت میشه دستگاه رو تست کرد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط emad zare نمایش پست ها
    با سلام ...
    منم یه نمونه ازش رو ساختم...
    عکس موبایلم با برنامه و وسیله ساخته شده مشاهده میکنید...
    1.jpg
    باید بگم تنظیماتش بر روی کنون.. و اینفرارد گذاشتم...
    خوب سوال اینجاست که چطور باید به دوربین دستور داده بشه.. دوربین رو باید روی تنظیمات خاصی گذاشته بشه..؟
    باید بگم دوربینم 60 دی کنون هست.. فعلا لنز نداره و بدنه خالی هست.. تو این وضعیت میشه دستگاه رو تست کرد؟
    بسیار عالی،
    برای آزمایش صحیح اتصالات میتونید با یک گوشی موبایل در حالی که از رو به رو از ال ای دی ها فیلم میگیرید یا از صفحه نمایش گوشی تصویر ال ای دی ها رو نگاه میکنید، دکمه‌های برنامه رو مثلآ دکمه شاتر رو بزنید. اشعه مادون قرمز تولید شده توسط ال ای دی ها توسط چشم ما دیده نمیشه ولی دوربین های دیجیتال اکثرآ این اشعه رو مرئی میکنند.

برای تست روی دستگاه دوربین باید مواردی رو در نظر داشته باشید. مثلآ نمونه من برد چندانی نداره و به زاویه تابش نور اشعه ال ای دی ها به گیرنده اشعه روی دوربین هم بسیار حساس هست(گیرنده ها در نواحی خاصی از دستگاه هستند که میتونید پیداشون کنید). روی دوربین من که نیکون هست تنظیماتی وجود داره و حالت عکس برداری باید به حالت کنترل از راه دور قرار داده بشه(بعد از چند دقیقه این تنظیمات توسط دوربین برای کاهش مصرف باتری به حالت قبل درمیاد و باید دوباره تنظیم بشه). نکته دیگه اینه که شاتر برخی دوربین ها بدون وجود لنز عمل نمیکنه. شما میتونید امتحان کنید و ببینید در حالت بدون لنز شاتر با دکمه دوربین عمل میکنه یا نه. احتمالآ همین نتیجه برای حالت کنترل از راه دور صادق باشه.

موفق باشید.
    emad zare تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    951

با سلام
    ممنون از راهنماییتون ...
    خوب با روشی که گفتید تست کردم..ولی هیچگونه نوری رو با تست نرم افزار در حالت های مختلف نتونستم مشاهده کنم...
    اتصالات رو جدا کردم و ال ای دی ها رو با باطری تست کردم... وقتی مثبت و منفی رو وصل میکنید.. یکی از آنها روشن میشه و با جابه جایی قطب ها .. اونی که خاموش بوده روشن و قبلی خاموش میشه... این قطعه رو مطابق لینک خارجی که گذاشته بودید درست کردم...

حالا میخوام بدونم مشکل از نرم افزار هست یا از گوشی؟؟؟
    ممکنه ورژن های نرم افزاری فرق داشته باشه؟؟؟
    گوشی من گلکسی واندر هست.. و بیشتر برنامه اندروید رو خوب اجرا میکنه...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط P3Drama نمایش پست ها
    دوستانی بودند که برای دانلود آپ DSLR Remote از گوگل مشکل داشتند. میتونند از این لینک بگیرن:

de.dslrremote.24.apk - 303.7 Kb

بدیهی است که بنده مسئولیتی در قبال استفاده های نا به جا، ویروس، خرابی وسایل و... به عهده نمیگیرم :)

این فایل از سرور پاک شده. امکانش هست زحمت بکشید و دوباره آپلود کنید.
    (قادر به دانلود از مارکت گوگل نیستم و جای دیگه ای هم برای دانلود پیدا نکردم)

تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali268 نمایش پست ها
    این فایل از سرور پاک شده. امکانش هست زحمت بکشید و دوباره آپلود کنید.
    (قادر به دانلود از مارکت گوگل نیستم و جای دیگه ای هم برای دانلود پیدا نکردم)
    دکلانشور (ساخت ریموت سیمی)

از لینک بالا استفاده کن برای دانلود... یکی از دوستان در یکی از تاپیک ها قرار داده..منم از این لینک استفاده کردم
    AEzzati تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط emad zare نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون از راهنماییتون ...
    خوب با روشی که گفتید تست کردم..ولی هیچگونه نوری رو با تست نرم افزار در حالت های مختلف نتونستم مشاهده کنم...
    اتصالات رو جدا کردم و ال ای دی ها رو با باطری تست کردم... وقتی مثبت و منفی رو وصل میکنید.. یکی از آنها روشن میشه و با جابه جایی قطب ها .. اونی که خاموش بوده روشن و قبلی خاموش میشه... این قطعه رو مطابق لینک خارجی که گذاشته بودید درست کردم...

حالا میخوام بدونم مشکل از نرم افزار هست یا از گوشی؟؟؟
    ممکنه ورژن های نرم افزاری فرق داشته باشه؟؟؟
    گوشی من گلکسی واندر هست.. و بیشتر برنامه اندروید رو خوب اجرا میکنه...
    سلام. ببخشید که دیر پاسختون رو مینویسم.
    من در پاسخ قبلیم اشتباه کردم. همین الان آزمایش کردم و متوجه شدم که نور این ال ای دی ها از طریق دوربین های دیجیتال قابل رویت نیست. البته اصل قضیه درست هست، اما چون زمان روشن ماندن ال ای دی ها کسر کوچکی از چند صدم ثانیه بیشتر نیست، بنابراین نور توسط دوربین ها رویت نمیشه و من هم این موضوع رو فراموش کرده بودم. این اشتباه من بود و از شما عذر میخوام.

بعد نصب نرم افزار روی گوشی باید به تنظیماتش رجوع کنید و مدل دوربینتون رو اونجا ست کنید. پس از اون فکر نمیکنم دلیلی باشه که کار نکنه. نرم افزار پیچیده یا سنگینی هم نیست و من فکر میکنم اکثر گوشی ها باید مشکلی در اجراش نداشته باشند.
    در مورد ورژن ها اطلاع ندارم.
    پیشنهاد میدم روی گوشی دیگری هم امتحان کنید.
    مدلی که من ساختم و استفاده میکنم باید مستقیم به طرف گیرنده دوربین گرفته بشه و فاصله مناسب هم حدود 10 سانتیمتر جواب میده.
    موفق باشید.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3