صفحه 148 از 163 نخستنخست ... 48 98 138 144 145 146 147 148 149 150 151 152 158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1624
Like Tree20059تشکر

موضوع: عکاسی در شب Night Photography

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    در بین عکسهایی که از آسمان شب گرفته می شود عکس شما با داشتن ترکیب بندی نسبتا قوی, یک سر و گردن بالاتر از باقی عکسها است. البته ایرادهایی در عکس حس می شود که مربوط به ویرایش آسمان و رنگهای آن هست که دوستان وارد تر هستند و دقیقتر می توانند نقد نمایند.

عکس قبلی شما هم بسیار عالی بود. ای کاش بقیه دوستان هم روی سوژه ای که آسمان را با آن تکمیل می کنند بیشتر کار کنند و از استفاده از بیابان خاکی ساده و افقی به عنوان یک المان در عکس پرهیز کنند.
    نیمای عزیز، لطف دارین ، هدف از بارگذاری تصاویر یافتن نقاط ضغف و قوت هست و لاغیر ، عاجزانه از دوستان تقاضا دارم ایرادات و نقاط قوت عکسم رو گوشزد کنن (دوستان عزیزی که بیشتر تجربه ادیت کهکشان و آسمان شب رو دارن )

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

عکس زیباییه به نظرم اینجا یکی از نماهای خیلی خوب تهران هستش . دوتا موضوع به ذهنم رسید اول اینکه اون دوتا پروژکتور پایین سمت چپ رو میتونید خیلی راحت با ابزار Clone Stamp در فتوشاپ حذف کنید دوم اینکه در عکسهای لانگ اکسپوژر و اچ دی آر معمولا با هایلایت های خیلی تند رو به رو میشیم که ناچاریم در ادیت مقدارش رو کمی کاهش بدیم ! باید مراقب باشیم هایلایت ها اصطلاحا به Dirty White یا سفید کثیف تبدیل نشن .الان به نظرم شدت هایلایت سمت چپ اتوبان رو کم کردید مخصوصا ( قسمت های دورتر ) که یکم مایل به خاکستری شده . من خودم قبلا زیاد رعایت نمی کردم اما الان مدتیه خیلی حساس شدم
    نقل قول نوشته اصلی توسط HM6699 نمایش پست ها
    Nima Sadigh، BRAD و HM6699 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    عکس زیباییه به نظرم اینجا یکی از نماهای خیلی خوب تهران هستش . دوتا موضوع به ذهنم رسید اول اینکه اون دوتا پروژکتور پایین سمت چپ رو میتونید خیلی راحت با ابزار Clone Stamp در فتوشاپ حذف کنید دوم اینکه در عکسهای لانگ اکسپوژر و اچ دی آر معمولا با هایلایت های خیلی تند رو به رو میشیم که ناچاریم در ادیت مقدارش رو کمی کاهش بدیم ! باید مراقب باشیم هایلایت ها اصطلاحا به Dirty White یا سفید کثیف تبدیل نشن .الان به نظرم شدت هایلایت سمت چپ اتوبان رو کم کردید مخصوصا ( قسمت های دورتر ) که یکم مایل به خاکستری شده . من خودم قبلا زیاد رعایت نمی کردم اما الان مدتیه خیلی حساس شدم
    مسیر سمت راست، خودرو عبوری خیلی کم داشت و سمت چپ خودروی عبوری زیاد، مجبور شدم 5 شات بگیرم و استک کنم که سمت راست خوب رد خودروها بیفته، اما در عوض هایلایتهای چپ زیاد شد، مخصوصا در دور. هایلایتهای این قستهارو کم کردم اما به قول شما تبدیل سفید کثیف شد، باید بیشتر روش کار میشد.
    پرژکتورهای سمت چپ هم حق با شماست، بهتر بود برداشته میشد.

ممنون از پیشنهادات.
    amir.komeily و ahmad_sh تشکر می‌کنند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط HM6699 نمایش پست ها
    مسیر سمت راست، خودرو عبوری خیلی کم داشت و سمت چپ خودروی عبوری زیاد، مجبور شدم 5 شات بگیرم و استک کنم که سمت راست خوب رد خودروها بیفته، اما در عوض هایلایتهای چپ زیاد شد، مخصوصا در دور. هایلایتهای این قستهارو کم کردم اما به قول شما تبدیل سفید کثیف شد، باید بیشتر روش کار میشد.
    پرژکتورهای سمت چپ هم حق با شماست، بهتر بود برداشته میشد.

ممنون از پیشنهادات.
    بهترین کاری که میشد رو انجام دادی فقط میتونی قسمت هایلایت رو ماسک کنی و از 5 شات فقط یه شات رو نگه داری ! منم خیلی وقتا همین کارو میکنم
    موفق باشی
    HM6699 تشکر می‌کند.

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نام: DS2_174511.jpg نمایش: 383 اندازه: 160.2 کیلو بایت

ترکیبی از 260 شات سی ثانیه ای در ارتفاع 2300متری کوه آبیدر سنندج

Sky: 260x30s, ISO800, F3.5
    Foreground: 1/125, F8

پ.ن: پیش زمینه قبل از غروب ثبت شده
    msh2200، shabab، DELL و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ما هیــچ، ما نــگاه | سینا خسروی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها

مازندران - ساری - باداب سورت
    سلام یوسف خان
    متفاوت بودن بازتاب ستاره ها با خود آنها تناقض بزرگی توی ذهن من ایجاد کرده که بعد از 2-3 بار دیدن همچنان مثل یک قلاب در ذهنم آویران باقی مانده است و هر بار، کل چیزهایی که از فیزیک یاد گرفته ام را زیر سوال می برد. فکر می کنم فراموش کردید این قسمت را اصلاح نمایید.
    m_e_h_r_a_n تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه rez4 آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نام: IMG_2470.jpg نمایش: 358 اندازه: 296.9 کیلو بایت
    Ali_Nouri، mostafa_1366 و alpacinohs تشکر می‌کنند.

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام یوسف خان
    متفاوت بودن بازتاب ستاره ها با خود آنها تناقض بزرگی توی ذهن من ایجاد کرده که بعد از 2-3 بار دیدن همچنان مثل یک قلاب در ذهنم آویران باقی مانده است و هر بار، کل چیزهایی که از فیزیک یاد گرفته ام را زیر سوال می برد. فکر می کنم فراموش کردید این قسمت را اصلاح نمایید.

سلام
    نیما جان منظورتان استفاده از فتو مونتاژ در این ثبت است!؟
    خوب این عکس در تیر یا خرداد ماه سال قبل گرفته شده ترکیبی از 6 شات افقی است، یک عکس پانوراما که با لنز 35mm ثبت شده ، کوچکترین حذف و اضافه‌ای در ثبت انجام نشده.
    اگر کشیدگی ستاره ها در سمت راست مدنظر شماست شاید بخاطر حرکت آب در آن قسمت از حوضچه ها باشد.
    در مورد توضیحات علمی و دانش فیزیک شما و ... بنده رو معاف کنید اما اگر مایل باشید فایلهای خام این عکس که موجود است و از قضا با دوربین خود شما هم ثبت شده را جهت بررسی بیشتر تقدیم خواهم کرد. فقط لطف کنید و بعد از بررسی دقیق فایلها همین‌جا سایر دوستان فروم را هم در جریان تحقیقات خودتان قرار دهید.
    خوب باشید
    ویرایش توسط usef : Wednesday 12 July 2017 در ساعت 00:52
    Nima Sadigh و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    سلام
    نیما جان منظورتان استفاده از فتو مونتاژ در این ثبت است!؟
    خوب این عکس در تیر یا خرداد ماه سال قبل گرفته شده ترکیبی از 6 شات افقی است، یک عکس پانوراما که با لنز 35mm ثبت شده ، کوچکترین حذف و اضافه‌ای در ثبت انجام نشده.
    اگر کشیدگی ستاره ها در سمت راست مدنظر شماست شاید بخاطر حرکت آب در آن قسمت از حوضچه ها باشد.
    در مورد توضیحات علمی و دانش فیزیک شما و ... بنده رو معاف کنید اما اگر مایل باشید فایلهای خام این عکس که موجود است و از قضا با دوربین خود شما هم ثبت شده را جهت بررسی بیشتر تقدیم خواهم کرد. فقط لطف کنید و بعد از بررسی دقیق فایلها همین‌جا سایر دوستان فروم را هم در جریان تحقیقات خودتان قرار دهید.
    خوب باشید

بله کشیدگی ستاره ها در قسمت پایین عکس مد نظرم بود.
    تنها عاملی که به نظرم می رسید سرعت شاتر پایینتر در شات پایینی به جهت روشنتر افتادن این قسمت از عکس برای نشان دادن جزییات آن بود. حرکت احتمالی آب را در نظر نداشتم.
    usef تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

نام: DSC_4934.jpg نمایش: 307 اندازه: 45.9 کیلو بایت
    Fereidoon، farshad.s، mostafa_1366 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام