صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14
Like Tree42تشکر

موضوع: دیگر وسایل برای نور پردازی

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

. حالا فردا با آقای خندان میریم برای عکاسی و اونجا تست میدانیش میکنم ببینم چه طوریاست .

سلام
    کاش ما هم مشهد بودیم با شما میرفتیم عکاسی
    Dariush Chegini و auditore تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان گرامی
    فعلا برای دیفیوزر از این یونولیت هایی که برای محافظت وسایل میزارن و داخل جعبه فیلتر ها هم هست گزاشتم .
    آقای خندان هم از این ها استفاده میکردند . و این عکسی رو هم که گزاشتم با همون گرفتم . یک کم ته رنگ زرد داره که خیلی کمه و علاوه بر اینها فکر میکنم کمی به نور بافت هم میده که به کار کمک میکنه . حالا فردا با آقای خندان میریم برای عکاسی و اونجا تست میدانیش میکنم ببینم چه طوریاست .
    با تشکر
    آقا تو رو خدا از این کارا نکنید...این دیفیوزری که گذاشتید کلا جون فلاش سرخود بی جونتونو میگیره ! ( همین جوری تخمینی فکر کنم 4 -5 استاپ نور رو کم کنه ) .
    بعد میرید ماکروگرافی لابد f تون رو هم میگذارید روی 11 یا بیشتر....نتیجه این میشه که فلاش بدبخت ( که حتما روی مد ttl است ) همیشه باید در حالت تخته گاز کار کنه ( تازه بازم شاید نورش کافی نباشه ) و مشکلات بعدی رو دیگه خودتون حدس بزنید...
    ماکزیمم، دیفیوزری در حد همون کاغذ نازک کالک و... روش نصب کنید مطمئن باشید برای ماکرو گرافی نور نرمی خواهید داشت.
    mreza1001، sh.khani و auditore تشکر می‌کنند.

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    آقا تو رو خدا از این کارا نکنید...این دیفیوزری که گذاشتید کلا جون فلاش سرخود بی جونتونو میگیره ! ( همین جوری تخمینی فکر کنم 4 -5 استاپ نور رو کم کنه ) .
    بعد میرید ماکروگرافی لابد f تون رو هم میگذارید روی 11 یا بیشتر....نتیجه این میشه که فلاش بدبخت ( که حتما روی مد ttl است ) همیشه باید در حالت تخته گاز کار کنه ( تازه بازم شاید نورش کافی نباشه ) و مشکلات بعدی رو دیگه خودتون حدس بزنید...
    ماکزیمم، دیفیوزری در حد همون کاغذ نازک کالک و... روش نصب کنید مطمئن باشید برای ماکرو گرافی نور نرمی خواهید داشت.
    ممنون جناب احسانی
    اما اون دوتا عکسی که گزاشتم(پست7 ) با همین دیفیوزر گرفته شده و تنظیمات دوربین و فلاش هم منوال بوده و در هر دو عکس یکی است(اگزیف هم دارند) . این دیفیوزر خیلی خیلی کم توی نور تاثیر میزاره فکر کنم از کاغذ کالک هم کمتر کاهش نور داشته باشه . چون جنسش یک جور باحالیه و نوری جذب نمیکنه . (تازه الان دو لایه هست و باید یکی دیگه هم اضافه کنم)
    در ضمن من بیشتر به عنوان فیل لایت از فلاش استفاده میکنم(توی ماکروگرافی) و اگر هم اونقدر افت نوری داشته باشه مشکلی نداره) و همیشه هم معمولا فلاش رو به صورت منوال و با قدرت 1.3 تنظیم میکنم .
    با تشکر
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

با سلام خدمت دوستان عزیز
    در همون راستای تامین نور ماکروگرافی و در پی ناکارامد بودن دیفیوزر قبلی در بعضی از شرایط(البته بر میگرده به ضعیف بودن فلاش سالار ما) مصمم شدم که بر تنبلی خودم برای بردن سافت باکس دست ساز و فلاش به بیرون از خونه(این ها رو تا حالا فقط برای قطره ها استفاده میکردم) غلبه کنم و در سفر یک روزه ای که به روستای آبگرم برای ماکرو گرافی داشتم اونها رو همراه خودم ببرم و نتیجه هم واقعا عالی بود نوری نرم و خوش رنگ و البته خیلی قابل کنترل . نا گفته نماند که دوستان حتما از اینجور وسایل استفاده میکنند و من فقط به عنوان ذکر یک تجربه نسبتا موفق اینجا قرار دادم .
    این هم پلان نور پردازی ما
    DSCF4865.JPG
    سوژه هم اون جایی که علامت گزاشتم قرار داره .
    نمونه خروجی نور این هم میتونید در این پست مشاهده بفرمایید(البته اونجا مکان نور به اشتباه بالا راست گفته شده در حالی که بالا و چپ بوده) . من شدیدا به دوستانی که احتمال داره مثل من درگیر تنبلی و ... باشند پیشنهاد اکید میکنم یک بار امتحان کنند و نتیجه قطعا رصایت بخش خواهد بود .
    فلاش مورد استفاده هم osram c180 studio هست . خیلی فلاش کارامد و خوبیست . تا سرعت 1/4000 هم به خوبی سینک میشود و هیچ مشکلی ندارد .
    با تشکر
    ویرایش توسط auditore : Monday 24 September 2012 در ساعت 15:29
    Arash، mreza1001، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2