صفحه 1 از 86 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض لنزهای با ارزش

با سلام ;)
    نميدونم چرا وقتي يه دوربين جديد مياد همه جذبش ميشن و واسه خريدتش پولاشون جمع ميكنن وهيچ وقت به اين فكر نيوفتادن كه هنوز از حد اكثر قدرت دوربنشون نتونستن استفاده كنن.
    منظورم به اينكه ركن اصلي عكاسي داشتن لنزاي خوبه و خيلي مهم تر از خود دوربينه مثلا يه عكس 6 مگي با كيفيت خوب تا سايز A3 قابل چاپ كردن هست و بشتر از اون (منهاي كارهاي طبليقاتي)لازم نيست.
    (البته توي عكسهاي تله داشتن رزولوشن بالا كمكه بزرگيه.......)
    من خودم يه عكس از يه سبد ميوه با دوربينم گرفتم انو با 8مگ چاپ كردم روي كاغذ A4 بعد همون عكس رو كردمش 3مگ و دوباره چاپ كردم.واقعا ميشه گفت كه هيچ فرقي باهم نداشت توي چاپ رويA4ولي خوب روي A3 مسلما مشخص ميشه ولي ديگه 6مگ واسه اونم كافيه،روي مانيتور هم كه 1280*1024 باشه كافيه............

يه مسئله ديگه كه بعد از رزولوشن مهمه نويز توي ايزو بالاست .كه من فكر كنم اين مسئله با لنز بهتر قابل حله
    من كه واسه indoor يه لنز 20مم Sigma گرفتم كه با وجود دهنه ديافراگم 1.8 Fميتونم عكسي كه با يه لنز F3.6 با ايزو 1600 بگيرد رو با ايزو 400 بگيره ولي هيچ كسي حرف اين لنز معركه زيگما با اون قيمت خوبش نميزنه.
    خوب حالا كو تا دوربيني بياد كه ايزو 1600 اش از ايزو 400 دوربين شما بالا تر باشه.
    البته در مورد اين لنز بايد بگم با وجودي كه لنز وايد بحساب مياد ولي واقعا از اف 2.2 عكساي شارپي ميگيره و اوج قدرتش توي اف 2.8 كه واقعا از 16-35 يا 17-40 كنون چيزي كم نداره.
    لنز ديگه كه من ازش استفاده ميكنم Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM هست كه به خاطر لرزه گيرش واقعا ميشه از ايزو پايين تري استفاده كرد 3 استپ در سرعت شاتر برابر با 1.5 برابر كمتر كردن ايزو
    البته من با 8/1 ثانيه عكسهاي خوبي در 135 مم گرفتم.كه خيلي بيشتر از 3 استپ كندتر در سرعت شاتر محسوب ميشه.

خب به نظر من زماني به فكر تعويض دوربينتون باشيد كه دوربينهاي بياد كه خيلي قدرت بيشتري(در حد قيمت معقول) داشته باشند
    مثلا ايزو 6400 با نويز كم
    يا اون سيستمي كه 2 سال پيش فوجي توي دوربين f700 گذاشت(البته در حد حرفه ايش)http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf700/
    يا لرزه گير توي خود بدنه (البته konica minolta اينو زده)
    يا عكاسي مادون قرمز يا يه چيزي عجيب و غريب تر........................ :cool:
    lordofpersia، Amin Zarif، hosein0251 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نميدونم چرا وقتي يه دوربين جديد مياد همه جذبش ميشن و واسه خريدتش پولاشون جمع ميكنن وهيچ وقت به اين فكر نيوفتادن كه هنوز از حد اكثر قدرت دوربنشون نتونستن استفاده كنن.
    زیاد موافق گفته شما نیستم!
    چون بین کسانی که در این فروم DSLR دارن یادم نمیاد تا حالا کسی دوربینش رو upgrade کرده باشه.......
    علتش هم مشخص هست.... قابلیت فراوان این دوربین ها .... و امکان اضافه شدن لنز ها....

مثلا بین کسانی که در فروم D70 دارن کسی رو ندیدم که قصد داشته باشه D200 بگیره... چون اصولا دی هفتاد برای کارهایی که ما انجام میدیم مناسب و کافی هست... و میشه این پول رو خرج لنزهای اضافی کرد... همانطوری که شما فرمودین...

يه مسئله ديگه كه بعد از رزولوشن مهمه نويز توي ايزو بالاست .كه من فكر كنم اين مسئله با لنز بهتر قابل حله
    من كه واسه indoor يه لنز 20مم Sigma گرفتم كه با وجود دهنه ديافراگم 1.8 Fميتونم عكسي كه با يه لنز F3.6 با ايزو 1600 بگيرد رو با ايزو 400 بگيره ولي هيچ كسي حرف اين لنز معركه زيگما با اون قيمت خوبش نميزنه.
    در این که لنزهای فیکس با دیافراگم باز بسیار جذاب هستن حرفی نیست.... اما ؟
    توجه داشته باشید که عکسی که شما با f1.8 میگیرین بسیار متفاوت با عکسی است که با F3.5 میگیرید!
    Amin Zarif، iman sabbaghian و یوسف زالی تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1259

نقل قول:
    زیاد موافق گفته شما نیستم!
    چون بین کسانی که در این فروم DSLR دارن یادم نمیاد تا حالا کسی دوربینش رو upgrade کرده باشه.......
    خب ميشه گفت من خيلي با كساني كه توي اين فورم Dslr دارن آشنا نيستم ولي ديدم خيلي تحت تاثير D200 قرار گرفتن.(البته نا گفته نماند كه دوربين واقعا محشريه )

نقل قول:
    توجه داشته باشید که عکسی که شما با f1.8 میگیرین بسیار متفاوت با عکسی است که با F3.5 میگیرید!
    من اين لنز رو براي مثال گفتم كه ميتونه لنز توي قدرت دوربين تاثير زيادي بزاره و انتخاب لنز بيشتر به كاربردي كه لازم داريم و سليقه عكاس مربوط ميشه.
    مثلا من يه عكس با اين لنز و ISO 400 -F1.8 رو ترجيه ميدم تا با يه لنز ZOOM و F3.5 با ISO 1600 ,,,شايد عكس سافتري باشد ولي نويزي ندارد (البته در مقايسه با لنز 18-55 شارپ تر هم هست)
    لنز.18- 55 CANON در 18 مم F3.5

لنز 20 مم SIGMA با F 1.8

(اين كراپ 100% از گوشه عكس هست و در مركز 18-55 وضع بهتري دارد.)

البته با توجه به اينكه از F2.2 مشكل سافت ندارد و در F2.8 واقعا شارپترين لنز توي اين رنج قيمت هست.
    hosein0251 و یوسف زالی تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

علاقه و بحث در مورد دوربین های جدید و تکنولوژی بحث جدایی هست.... و بحث لنز هم جدا....
    از بچه های قدیمی فروم کمتر دیدم که خرید های اشتباه بکنن...

اما اینکه گفتم با f1.8 تفاوت داره... بخاطر عمق میدان بود... کلیت حرف شما کاملا درست است ولی باید توجه داشته باشیم که عکسی با F3.5 و ایزوی 1600 تفاوت هایی غیر از نویز داره با عکسی با F1.8 و ایزو ی 400...
    اونهم عمق میدان بسیار کوتاه تر و بعد مساله سافت بودن لنز (البته من بیشتر منظورم همون مورد اول بود...)

اما در مورد این لنز؟
    قیمتش چنده ؟
    چندتا لنز فیکس لازم دارم.... اما قیمت مساله مهمیه!
    ویرایش توسط Arash : Thursday 17 November 2005 در ساعت 02:23
    saeedasack تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1259

خیلی ممنون از تو ضیح شما .حق باشماست توی f 1.8 عمق میدان كمی داریم.

اما در مورد این لنز؟
    قیمتش چنده ؟
    چندتا لنز فیکس لازم دارم.... اما قیمت مساله مهمیه!
    این بحث انتقال بدیم به قسمت http://www.akkasee.com/forum/forumdisplay.php?f=12لنز دوربین كه هم مربوط باشه هم بقیه دوستان استفاده كنن.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

پیش فرض لنزهای با ارزش

با سلام خدمت دوستان
    این تاپیك رو باز كردم كه دوستانی كه از لنزهای كه تا حالا استفاده كردن و راضی بودن و به دیگران توصیه میكنن رو یكجا جمع كنیم و به دیگران منتقل كنیم.

البته این بحث از اینجاhttp://www.akkasee.com/forum/showthr...3157#post13157 شروع كردیم با آقا آرش

اول از همه از لنز sigma 20mm F1.8 ex شروع كنیم .
    با وجودی كه لنز واید حساب میشه ولی واقعا شارپه (از f2.2 ) اصولا این لنز رو واسه indoor استفاده میكنم .
    یكی بخاطر 20مم(32مم روی دوربین من) و دهنه باز دیافراگم... واسه هر شرایط نوری خوبه (توی اطاق با 1 لامپ 100 معمولی با 1/30 شاتر iso 400 و F2.2 بدون فلاش عكسهای واقعا خوبی میگیره)
    مسئله دیگه فیكس بودن این لنزه (كه علت اصلی كیفیت بالاشه)كه واسه in door مشكلی ایجاد نمیكنه (با چند قدم عقب و جلو رفتن مشكل حله)
    من این لنز و 380 هزار تومن از سی گل خریدم كه در مقایسه با لنزای كنون میبینید كه با یك سوم قیمت 90% كیفیت رو بدست آوردیم (به این میگن با ارزش)
    تنها ایرادی كه میتونم از این لنز بگم سرعت فوكوس نسبتا كند شه.

خب بریم سراغ لنز بعدی
    مسلما بهترین كیفیت رو لنزهای فیكس دارن ولی خوب مسئله چند تا لنز لازمه ؟ و چقدر با ید خرج كرد ؟ و درد سر عوض كردن لنزها و كند كردن سرعت عمل (جهت تعویض لنز)
    این مسائل آدمو راضی میكنه كه بره سراغ لنزهای زوم
    البته لنزهای زوم با دهنه دیافراگم گشاد و یا ثابت در تمام فاصله های كانونی .كیفیت بالاتری دارن , ولی باز مسئله قیمت مشكل اصلیه.....

لنز دیگه كه واقعا ازش راضیم و بیشتر outdoor ازش استفاده میكنم :
    cannon 28-135mm f/3.5-5.6 is USM
    این لنز رو اكثرا باهاش آشنا هستید و اكثرا میگن كه در حد لنز های L كنون هست.
    و در مورد لرزه گیرش واقعا كارای داره (چون همیشه آدم سه پایه باهاش نیست)و به خوبی توی 135 مم با شاتر 8/1 ثانیه عكسهای خوبی گرفتم.
    البته یكی از مسائل مهم عكاسی , عكس گرفتن توی نور كمه .وگر نه با دوربینهای كامپك هم توی نور خوب میشه عكسهای با كیفیت گرفت , پس لازمه یه دوربین SLR چیزی واسه گفتن توی نور كم داشته باشه.(نظر من)
    واسه همن مسئله لنز كیت 18-55 رو 40چوق فروختمش:biggrin:
    این لنز رو هم 465 خریدم:cool: (حدود سه ماه پیش از شیراز فروشگاه كامران)
    در نهایت از سرعت بالای فوكوسش میشه گفت و تنها ایرادش به نظر شخصی من نهایت لنز تا 135 مم نیست (حدودا128 مم ..روی عكساش حساب كردم)

توی لنزهای تله من sigma135-400 f4.5-5.6 apo RF رو انتخاب كردم
    اول از همه بگم كه به دو دلیل لنز تله با لرزه گیر نگرفتم مثل sigma 80-400(حدود 800 هزار تومن)
    یكی بخاطر قیمتش (علت اصلی) و اینكه بیشترین استفاده لنز تله در روز و فضای بازه كه اكثرا نور كافی هست(با توجه به اینكه در 400 مم كمتر از 500/1 ثانیه روی دست عكس گرفت و اون هیكل گنده مشكله)
    البته توی شب هم با سرعت 400/1 با iso400 به خوبی میشه از ماه عكس گرفت.
    خب از 135 شروع كنیم كه واقعا عكسای پرتره جالبی میگیره (خیلی با 135 canon فرق داره) بر خلاف انتظارم بیشترین عكسهای پرتره رو با 135 این لنز گرفتم(پس زمینه خیلی نرمی هم داره)
    شارپه این لنز تا 300مم بسیار عالی و توی 400مم( بسیار كم) تصویر نرم میشود .و عكسای 400 مم از ماه كه گرفتم واقعا عالی شده كه اینجا میتونید ببینید.

http://www.pbase.com/araxh
    بازم تنها ایراد این لنز سرعت كمه فكوسه (برای لنز تله مشكله ) ولی فوكوس بدون ایرادی داره
    كه میشه گفت با قیمت 420 هزار تومنیش نسبت به canon 100-400 با قیمت 1.5 میلونی ایراده مهمی نیست, با توجه به اینكه در تمام رنج 135 تا 400 از لحاظ كیفیت چیزی كم از كنون 100-400 نداره (منهای لرزه گیر)

خب این از لنزای من
    البته تو فكر sigma 10-20 هستم ,اونم با 50% قیمت كنون 10-22 90% كیفیت رو بدست میاریم (این یكی سرعت فكوسش هم خوبه HSM هست)
    امید وارم بقیه دوستان و اساتید عزیزمون لنزهای كه واقعا نسبت به كارایشون قیمت مناسبی دارن رو اینجا معرفی كنن تا بقیه دوستان استفاده كنن.........
    متشكرم...................................... ..............:rolleyes:
    Kourosh Kahal، rustumee، saeedasack و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آرش جام خیلی عالی بود دستت درد نكنه . بحث خوبی رو شروع كردی .... میتونه تجربه خیلی خوبی واسه ما برای خرید لنز باشه ...
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

در خصوص لنز ماكرو چی توصیه می کنین؟ تو هر برند(نیکوم کنون و سیگما) کدوما خوبن
    لطفا قیمت رو به عنوان یه پارامتر کلیدی در نظر بگیرید
    ویرایش توسط babakdin543 : Sunday 20 November 2005 در ساعت 10:01
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1259

اول از همه قیمت sigma 20mm F1.8 رو تصحیح كنم 320 هزار تومن هست (كه 380 زده بودم)

کد PHP:
    در خصوص لنز ماكرو چی توصیه می کنین؟ تو هر برند(نیکوم کنون و سیگماکدوما خوبن
    لطفا قیمت رو به عنوان یه پارامتر کلیدی در نظر بگیرید 
    خدمت این دوست عزیز بگم كه در درجه اول باید بگید كه چه مقدار بزرگنمای لازم دارید .
    اگه كارتون در حد 1:4 و 1:5 حله كه اكثر لنزا تا این حد ماكرو هستند .
    از جمله همین لنز 20ممsigma كه تا 6سانتی فوكوس میكنه
    (البته یه سئوال هم واسه خودم پیش اومده ..آخه روی لنز زیگما 20مم ماكرو 20 سانت زده و باز اون لنز كنون 28-135 هم روش زده ماكرو 50 سانتی متر ولی من توی 100 مم تا 18 سانتی فوكوس كردم ....علت این اختلاف چیه؟؟؟؟)

ولی خوب اگه احتیاج به ماكرو 1:1 دارید ,مسلما نیكون و كنون لنزای خوبی دارن ولی اگه با قیمت بهتری بخوایید در حد كیفیت معقول لنز بخرید ,زیگما كار رو راحت كرده.

دو تا از لنزاش كه من پیش نهاد میدم
    1 --sigma 150 mm f2.8 APO MACRO EX DG/HSM با قیمت 535 هزار (سی گل)
    2 -- sigma 180 mm f3.5 APO MACRO EX DG/HSM با قیمت 540 هزار (سی گل)

البته من 150 مم رو بیشتر میپسندم چون f2.8 نسبت به f3.5 توی نور كم iso رو نصف میكنه و توی f2.8 مسلما پشت زمینه نرم تری خواهیم داشت.البته 180مم هم فاصله بشتری نسبت به سوژه داره كه این یه امتیازه.

اگه بازم بخوای قیمت پایینتر :
    sigma 105 f2.8 ex DG MACRO با قیمت 372 هزار تومن و بازم پایین تر میشه sigma 50 mm f2.8 EX DG MACRO
    با قیمت 255 هزار تومن .(توجه داشته باشید كه این دوتا موتور HSM نداره و سرعت فوكوسش كمه)

البته كمتر از 105 مم هم واسه ماكرو خوب نیست .یكی بخاطر فاصله از سوژه (مثلا از فاصله 6 سانتی نمیشه از یه پروانه عكس گرفت....خب میپره:biggrin: )و دیگه اینكه كمتر از 105 مم سوژه از فاصله نزدیك اگزجره میشه (توی عكاسی پرتره بیشتر مشخص میشه)

و یه توصیه كلی : اگه واسه ماكرو یه لنز جدا میخوایید بگیرید حتما فیكس باشه .مثلا من با sigma 70-300 super macro كار كردم وا قعا افتضا هست..( معلوم شد كه طرف دار 100% زیگما نیستم و فقط لنزای خوبشو معرفی میكنم)
    خب اگه بازم قیمت پایینتر بخوای یه لنز ماكرو مجانی معرفی میكنم !!!!!!!!! اونم با قدرت 1:1 حتی تا x4

لنز دوربینتون رو (لنز كیت یا تو این مایه ها) از دوربین جدا میكنید بعد سرو ته با دست جلو دوربین بگیریدش :cool:
    یه جسم هم نزدیك لنز بگذارید.
    دوربینو روشن كنید و با یه كم جلو عقب بردن و حركت فوكوس رینگ تصویر فوكوس شده رو میبینید و با احتیاط شاتر رو فشار بدید(احتیاط كنید كه در جای تمیز و بدون گرد و خاك باشید.....مسئولیت این كار با خودتون)
    من با لنز 18-55 این كارو كردم خیلی جالب بود (یه پا میكروسكوپ) با 28-135 هم میشد ولی قدرت بزرگنمای 18-55 در حد 4x بود......
    اینو حتما ببینید
    http://www.traumflieger.de/objektivt...itobjektiv.php

واینم بقیش(آموزش خراب كاری)
    http://www.traumflieger.de/objektivt...tobjektiv2.php
    hosein0251 و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

ARASH20d خیلی ممنون بابت توضیحاتتون
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 1 از 86 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین