نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree18تشکر
  • 5 Post By 47amir
  • 2 Post By ehsan+
  • 1 Post By soheil1986
  • 2 Post By radioheadz
  • 2 Post By Dariush Chegini
  • 5 Post By soheil1986
  • 1 Post By auditore

موضوع: Pentax X-5

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280
    lamagra، ali_ghorbanzade، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

مشخصاتش که زیاد جالب نیست محدودیت سرعت شاتر و 330 عکس با یه بار شارژ و از همه بدتر فرمت خام نداره.
    اندازه سنسور هم 1/2.33 هست در کل فکر نکنم در مقابل حریفان بتونه حرفی برای گفتن داشته باشه.

البته وزنش با توجه به باطری قلمی خوبه و 9 نقطه فوکوس داره.
    soheil1986 و 47amir تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

اینطورها هم نیست. قیمتش رو هم باید مقایسه کنی. 280 دلار !!!! نصفه رقبا. بازم نمی ارزه؟ ضمن اینکه لنزش به مراتب وایدتره. و این رو هم باید اضافه کرد که سوپرزوم های بالای 30x تو اون فواصل چندان کاربردی نیستند. در مورد باطری هم همه دوربین های این رده تو همین حدودند. مثلا P510 حدود 200 تا و SX40 حدود 380 تا میگیره. البته این دوربین با برخی باطریها نزدیک 900 تا با هر بار شارژ میگیره.

کد:
    http://pentaximaging.com/digital-camera/X-5_Silver#!product-specs
    47amir تشکر می‌کند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

به نظر من واید 22.3 خیلی ارزش داره و امتیاز خوبی در میان رقبا محسوب میشه در این رده دوربین ها.....
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    اینطورها هم نیست. قیمتش رو هم باید مقایسه کنی. 280 دلار !!!! نصفه رقبا. بازم نمی ارزه؟ ضمن اینکه لنزش به مراتب وایدتره. و این رو هم باید اضافه کرد که سوپرزوم های بالای 30x تو اون فواصل چندان کاربردی نیستند. در مورد باطری هم همه دوربین های این رده تو همین حدودند. مثلا P510 حدود 200 تا و SX40 حدود 380 تا میگیره. البته این دوربین با برخی باطریها نزدیک 900 تا با هر بار شارژ میگیره.

کد:
    http://pentaximaging.com/digital-camera/X-5_Silver#!product-specs
    به نظرم در مقایسه با Canon SX40 HS دامنه واید تقریباً (22 پنتکس و 24 کنن) مشابه دارند ولی کانن تله بسیار بلندتری دارد (580 پنتکس در کقابل 840 کنن)، قابلیت عکس برداری با فرمت خام را داراست (البته با استفاده از CHDK)، دیافراگم بازتری دارد، قابلیت فیلمبرداری HD دارد، Hot Shoe و نتیجتاً امکان استفاده از فلاش خارجی را داراست، تعداد عکس بیشتری با یک بار شارژ باتری می گیرد، حداکثر سرعت شاترش دوبرابر بیشتر و حداقل آن 4 برابر کمتر از پنتکس است و قیمتش هم اختلاف فاحشی ندارد ( حدود 350 دلار) از سوی دیگر پنتکس مگاپیکسل بیشتر دارد، ایزو بالاتر و کیفیت صفحه نمایش بالاتر.
    به نظر من کفه ترازو شاید به سمت کانن سنگینی کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

درسته. من هم فکر میکنم کنون الان مناسبتره (350 دلار در برابر 280). البته قیمت کنون در زمان عرضه 450 دلار بود و اون تله بلندترش هم فکر نمیکنم تو عمل خیلی کاربردی باشه. سوپرزوم جدید کنون (فکر میکنم SX500) قیمت مناسبی داره. این دوربین پنتکس هم احتمالا بعد از یکی دو ماه میاد حول و حوش 200 دلار. اگر این دوربین بیاد رو این حدود قیمت، اون موقع به نظرم پنتکس مناسبتره (البته باز هم مهم نیاز کاربره).
    من خودم همچنان اگر روزگاری بخوام دوباره سوپرزوم بگیرم (بعد از S200 که فروختم) یا فوجی میگیرم (بیشتر به خاطر رینگ زوم دستی) یا این پاناسونیک FZ200 که توی تمام بازه زوم (24x) گشادگی دیافراگم 2.8 داره. تصور کنید f2.8 توی 600 میلیمتر !!!!! واقعا این دوربین پاناسونیک فوق العادس.
    همه چیش خوبه: RAW + LCD + Battery Life + Bracketing + AVCHD Video. فقط یه کم گرونه 600 دلار
    radioheadz، ehsan+، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

سلام
    طراحیش یک جوریه . حس بی کیفیتی به آدم منتقل میکنه . بر عکی dslr هار پنتکس که آدم رو به وجد میاره این حس اسباب بازی بودن به آدم میده . نصفش به دلیل رنگ های مورد استفاده است که فکر میکنم به جا نبوده (خاکستری تیره در مقابل روشن) .فکر میکنم طراحی لنز هم اصلا جالب نیست و به این بدنه نمیخوره . شاید یک لنز مثل لنز های فوجی از این حس اسباب بازی بودن کم میکرد .
    در ضمن سهیل خان این و fz 200 کجا s200 سالار کجا .
    morteza khademy تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    سلام
    طراحیش یک جوریه . حس بی کیفیتی به آدم منتقل میکنه . بر عکی dslr هار پنتکس که آدم رو به وجد میاره این حس اسباب بازی بودن به آدم میده . نصفش به دلیل رنگ های مورد استفاده است که فکر میکنم به جا نبوده (خاکستری تیره در مقابل روشن) .فکر میکنم طراحی لنز هم اصلا جالب نیست و به این بدنه نمیخوره . شاید یک لنز مثل لنز های فوجی از این حس اسباب بازی بودن کم میکرد .
    در ضمن سهیل خان این و fz 200 کجا s200 سالار کجا .
    البته دوتا رنگ داره ها: مشکی یکدست و مشکی-نقره ای. این ظاهر و اینها که فکر میکنم کاملا سلیقه ای. راستش من الان از این عکس ها تفاوت این لنز رو با لنزای فوجی نمیفهمم.

در مورد FZ200 هم که دیگه اصلا موافق نیستم. واقعا همه خوبی ها رو داره. ضمن اینکه قبلا هم پاناسونیک نشون داده که دوربینهاش خوبند. یه بار FZ18 یا شایدم FZ28 رو دست گرفتم خیلی لذت بخش بود. رو اکثر DSLR-Likeهاش - از جمله همین FZ200- هم میشه لنز ماکرو و حتی تله بست. بقیشون رو نمیدونم ولی، رو این مدل فلاش خارجی (تا عدد راهنمای 50) و میکروفون خارجی هم میشه بست. کلا خیلی خوبه.
    کد:
    http://panasonic.net/avc/lumix/compact/fz200/optional_accessories.html#acc01

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

[QUOTE=soheil1986;299535]البته دوتا رنگ داره ها: مشکی یکدست و مشکی-نقره ای. این ظاهر و اینها که فکر میکنم کاملا سلیقه ای. راستش من الان از این عکس ها تفاوت این لنز رو با لنزای فوجی نمیفهمم.

در مورد FZ200 هم که دیگه اصلا موافق نیستم. واقعا همه خوبی ها رو داره. ضمن اینکه قبلا هم پاناسونیک نشون داده که دوربینهاش خوبند. یه بار FZ18 یا شایدم FZ28 رو دست گرفتم خیلی لذت بخش بود. رو اکثر DSLR-Likeهاش - از جمله همین FZ200- هم میشه لنز ماکرو و حتی تله بست. بقیشون رو نمیدونم ولی، رو این مدل فلاش خارجی (تا عدد راهنمای 50) و میکروفون خارجی هم میشه بست. کلا خیلی خوبه.
    کد:
    http://panasonic.net/avc/lumix/compact/fz200/optional_accessories.html#acc01
    [/QUOTE
    در مورد لنز منظورم این هست که این نوع استایل لنز روی کامپکت ها خوب جواب میده اما روی این بنده های بریج زیاد جالب نیست . مثل همین مدل . یا hx100 سونی یا sx30 کنون . به نظر من لنز هایی شبیه به لنز دوربین های slr که فوجی داره از اونا استفاده میکنه روی hs20 xs1 و ..... .
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head