صفحه 1 از 25 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 241
Like Tree2739تشکر

موضوع: عکاسی از هواپیما و عکاسی هوایی Aerial photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

پیش فرض عکاسی از هواپیما و عکاسی هوایی Aerial photography

نقل قول نوشته اصلی توسط Tooraj نمایش پست ها

مجموعه عکسهای بسیار زیبا از خطوط هوایی
    کد:
    http://www.airliners.net/search/photo.search?album=14351&thumbnails=noinfo&page_limit=120&album_name=Jeunesse&album_creator=thebluesky2&disp_order=asc&page=2
    دوستان عزیز اگر از این 2 عکس هواپیمایی خوشتون اومده، جسارتا من هم تو همین زمینه فعالیت میکنم.
    این هم 2 نمومه از عکسهام. فقط چون اینجا درست نیست که با عنوان "بهترین عکس یا مجموعه عکسی که در طول هفته میبینیم"!! براتون نمایششون بدم لطفا یه پیشنهاد بدید که تو چه تاپیکی میتونم قرار بدمشون؟
    ممنون

ایرباس 300 ماهان با شماره ثبت EP-MHP در حال تیک آف از باند 29چپ مهرآباد.در غروب جمعه 16 مرداد

فوکر100 ایران ایر با شماره ثبت EP-CFE در حال تقرب برای فرود بر باند 29چپ مهرآباد در شرایطی بسیار خطرناک از کنار کبوتر های کبوتر بازهای محله سی متری جی (زمان زمستان پارسال)

NASSIRI4080، Simaei، A_Maddah و 45 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: بهترین عکس و یا مجموعه عکسی که در طول هفته می‌بینیم

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram16216 نمایش پست ها
    دوستان عزیز اگر از این 2 عکس هواپیمایی خوشتون اومده، جسارتا من هم تو همین زمینه فعالیت میکنم.
    این هم 2 نمومه از عکسهام. فقط چون اینجا درست نیست که با عنوان "بهترین عکس یا مجموعه عکسی که در طول هفته میبینیم"!! براتون نمایششون بدم لطفا یه پیشنهاد بدید که تو چه تاپیکی میتونم قرار بدمشون؟
    ممنون
    سلام:

بنظر من هم پیشنهاد خوبیست این عکسها شاید بتوانند در تاپیک جداگانه باشند ... تا دوستانی که علاقه مند به این ثبت ها هستند تجربه هایشان را در این زمینه بگویند

فقط مشکلی که این وسط میماند اینست که همه قادر به عکاسی از هواپیما نخواهند بود. مسلما یک فرد نوعی مثل من نمیتواند هر جایی از هواپیما عکاسی کند ... از این روی ممکن است تاپیک مورد نظر یا پست های زیادی نداشته باشد یا مختص دوستان کمی که شرایط عکاسی از هواپیما را داشته باشند.

از آن بابت که طبق روال عکس های ارسال شده بطور تخصصی در هر تاپیک میبایست مربوط به فرد ارسال کننده باشد ممکن است تاپیک در این زمینه خیلی موفق نباشد..

باید نظر دوستان در مدیریت را جویا شد ولی به هر شکل من در این زمینه از علاقه مندان به این عکسها هستم

موفق باشید
    Simaei، mreza1001، abaratian و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

ممنونم از پاسختون.
    درسته، عکاسی از هواپیما هم سخته هم خاص.
    منظورم از سخت این نیست که من عکاس آنچنانی هستم که تو این زمینه عکس میگیرم ، فقط منظورم جنبه امنیتی قضیه بود. چون آنقدر برام دردسر ساز بوده که حد نداره!
    درست میفرمایید، احتمالا تو اون تاپیک فقط من یا حداکثر چند نفر معدود عکس پست خواهند کرد.
    اگر نظر دوستان و مدیران بر این هست که چنین تاپیکی ایجاد بشه من خیلی مشتاق هستم، اما اگر عکس گذاشتن من به تنهایی، حمل بر خودستایی یا غیره میشه، شروع نکنم بهتره.
    فقط دوست دارم دوستان عزیزم هم این عکس ها رو ببینند.
    QashQai و LightBox تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram16216 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون.
    درسته، عکاسی از هواپیما هم سخته هم خاص.
    منظورم از سخت این نیست که من عکاس آنچنانی هستم که تو این زمینه عکس میگیرم ، فقط منظورم جنبه امنیتی قضیه بود. چون آنقدر برام دردسر ساز بوده که حد نداره!
    درست میفرمایید، احتمالا تو اون تاپیک فقط من یا حداکثر چند نفر معدود عکس پست خواهند کرد.
    اگر نظر دوستان و مدیران بر این هست که چنین تاپیکی ایجاد بشه من خیلی مشتاق هستم، اما اگر عکس گذاشتن من به تنهایی، حمل بر خودستایی یا غیره میشه، شروع نکنم بهتره.
    فقط دوست دارم دوستان عزیزم هم این عکس ها رو ببینند.

نه منظور این قسمت از فرمایشات شما نبود اتفاقا بنده بسیار از این عکسها لذت میبرم شاید هم در مواردی ( روی عکسهایی که علاقه دارم) به سلیقه برای خودم تم های رنگی متفاوتی روی آنها آزمایش کنم یا ویرایشی کلی روی آنها داشته باشم.

در اصل اشاره به این موضوع است که شروع این کار با همت دوستان و شما یک شروع محکم باشد.... به عنوان مثال من در طول 2 سال فقط یک عکس از هواپیما در این فروم دیدم ( از آقای امدادی) تقریبا آن تنها عکسی بود که میشد از نزدیک یک هواپیما را دید یا در زمره عکسهای شما بود. با این دید این پیشنهاد را دادم تا در جریان امر باشید.

راستی اگر که راهی میدانید که با مجوز یا هر موردی قانونی میتوان عکسهایی در این زمینه ثبت کرد ما را از تجربه هایتان بی بهره نگذارید من بشخصه ایده هایی دارم ولی بهتر از من میدانید شاید هیچ وقت تحقق پیدا نکند

موفق باشید
    shahram16216 و M.Mobin تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

جناب قشقایی عزیز ممنون.
    پس اجازه میدین یه تاپیک حول این موضوع باز کنم؟
    دوستان و مدیران عزیز هم لطفا نظراتشون رو بگن.
    مثلا با تاپیک " پرنده های آهنین " یا هواپیما از نگاه دوربین"
    من عکاسی بلد نیستم. یعنی آکادمیک چیزی نخوندم و فقط نحوه کار با دوربین ، اونهم تجربی یاد گرفتم.هدف از ارسال عکسهام این نیست که جلب توجه کنم ، فقط میخوام از دوستان و استادانی مثل شما اشکالات کارم رو متوجه بشم و بهتر عکس بگیرم
    قول میدم محکم شروع کنم :biggrin:
    QashQai و M.Mobin تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: پرنده هاي آهنين

سلام

فكر بدي نيست.

اين گوي و اين ميدان ‍!

فقط از دوستان ديگر خواهش مي كنم اگر مي خواهند عكسي در اين تاپيك بگذارند حتما عكس هاي خودشان باشد.
    Arash، حسام، A_Maddah و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

با تشکر از حمایت ها و تشکر های دوستان عزیز ،
    این تاپیک رو با توکل بر خدا شروع میکنم
    سعی میکنم همراه تمام عکسها ، مختصر توضیحی هم ارائه کنم که یه کم اطلاع رسانی راجع به هواپیماهای کشور و صنعت هوانوردیمون هم بشه.
    امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره.

نمایشگاه هواپیماهای فوق سبک و بالن شرکت فرودگاههای کشور مورخ دی ماه 86 در فرودگاه فیروزآباد (مجموعه پروازی آسمان ری) در جنوب شرق تهران - بالن Cameron N77 با رجیستر EP-ZAS

F-5E نیروی هوایی (از درج رجیسترهای نظامی معذور باشم بهتره) در پایگاه وحدتی دزفول طی مراسم نمایشگاه هوایی راهیان نور. بازگشت از یک نمایش هوایی زیبا و موفق به همراه یک F-5F

توپولف 154 شرکت هواپیمایی تابان با رجیستر RA-85784 اجاره شده از شرکت Kolavia روسیه. در حال فرود روی باند 29 راست مهرآباد ، با بک گراندی از تهران و برج میلاد.
    توی پرانتز عرض کنم که توپولف به نوبه خودش هواپیمای خوب و همینطور زیباییست، مشکل توپولف توی کشور ما خرید دست چندم های این مدل هواپیما و همچنین عدم تعمیر و نگهداری مناسب این نوع طیاره است.

الیوشین 76 نیروی هوایی سپاه در حال فرود ، بر بالشی از ابر
    حقا که هواپیماهای روسی زمخت اما زیبا هستند!

اگر سوالی هست در خدمتم.
    ضمنا من رشته تعمیر و نگهداری هواپیما خوندم و اگر چیزی بلد باشم خوشحال میشم به دوستانم منتقل کنم.
    به امید روز پرواز.
    nmroshan، NASSIRI4080، Amir Mohebi و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: پرنده هاي آهنين

Airbus A300 - 600

Airbus A300 - 600 owned by Lufthansa in Frankfurt main airport

من به شخصه خیلی (:)) با این تاپیک موافقم. فعلا اینو که دم دست بود و پروسس قدیمی ایی هم داره رو داشته باشید تا عکسهای جدیدی رو آپلود کنم.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

توپولوف پرواز تهران تبریز!

حیف که امکان عکاسی از هواپیما به راحتی میسر نیست

اما چند پیشنهاد یکی اینکه دونستن شماره رجیستر ها نه ضروری و نه چندان برای همه قابل درکه.بهتره بیشتر در باره ویژگی های عمومی صحبت بشه.

مثلا اینکه اسم دیگر هواپیمای F-5 تایگر هست جالب تر از شماره رجیستر و .. است. یا اینکه سری ای با سری اف فرقش چیه آیا همون تک کابین و دو کابینه یا ...

در باره نمایشگاه ها هم اطلاع رسانی بشه خوبه شاید فرصتی بشه که همه بتونن عکاسی کنن.

پ ن : آقا شهرام ظاهرا شما قسمت بدنه هستید چون زیاد فضای باز می چرخید!
    NASSIRI4080 و Benygh تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها

Airbus A300 - 600

Airbus A300 - 600 owned by Lufthansa in Frankfurt main airport

من به شخصه خیلی (:)) با این تاپیک موافقم. فعلا اینو که دم دست بود و پروسس قدیمی ایی هم داره رو داشته باشید تا عکسهای جدیدی رو آپلود کنم.
    عکس زیبایی شده آقا حامد فقط به نظر من اگر نور بیشتری روی nose هواپیما میبود بهتر میشد (یه کم تاریک شده)
    این مژده رو هم بدم که 5 تا از A300-600 های Lufthansa رو شرکت ماهان خرید! الآن 3تاشون تو مهرآباد و 2تاشون فرودگاه امام هستند و پینت ماهان خوردند به زودی این هواپیماها تو آسمون کشور خودمون میپرن (البته پروازهای خارجی)

اما چند پیشنهاد یکی اینکه دونستن شماره رجیستر ها نه ضروری و نه چندان برای همه قابل درکه.بهتره بیشتر در باره ویژگی های عمومی صحبت بشه.

مثلا اینکه اسم دیگر هواپیمای F-5 تایگر هست جالب تر از شماره رجیستر و .. است. یا اینکه سری ای با سری اف فرقش چیه آیا همون تک کابین و دو کابینه یا ...

در باره نمایشگاه ها هم اطلاع رسانی بشه خوبه شاید فرصتی بشه که همه بتونن عکاسی کنن.

پ ن : آقا شهرام ظاهرا شما قسمت بدنه هستید چون زیاد فضای باز می چرخید!
    چشم ، کمتر به رجیستر ها و بیشتر به کلیت موضوع پرداخته خواهد شد.
    بله تفاوت F-5E و F-5F در تک کابین و دو کابین بودنشونه. (وارد جزئیات نشیم بهتره چون از حوصله بحث خارجه)
    من بخش موتور و بدنه هستم ، عکسهای بیرون از باند و آشیانه رو از سر علاقه میگیرم.اما عکسهای داخل آشیانه هم زیاد دارم که متاسفانه مجاز به انتشارشون نیستم.البته سعی میکنم گه گداری از اونها هم بفرستم

عکس بال توپولف بر فراز ابرها هم صحنه زیباییست اما انعکاس تصویر خود شما روی شیشه کمی خرابش کرده.
    بهتره همیشه وقتی میخوایید با هواپیما سفر کنید اگر قصد گرفتن یه عکس هم دارید، مسیر رو تو ذهنتون مجسم کنید مثلا تهران کیش (به سمت جنوب) تهران مشهد (به سمت شرق) و .... و با توجه به زمان پرواز موقعیت خورشید تو آسمون رو هم در نظر بگیرید و ببینید آیا از وسط آسمون اینورتره! یا اونورتر! و سپس سمتی از هواپیما رو انتخاب کنید که خورشید سمت مخالف باشه. (ردیف صندلی های هواپیماها از A یعنی از سمت چپ هواپیما شروع میشه تا E در هواپیمای فوکر100 یا F در توپولف و 727 و ....) میشه با یک جمله نرم و دوستانه از مسئول ترافیک که کارت پرواز میده درخواست Seat مورد نظر رو کرد
    یه عکس بال توپولف پیوست میشه امیدوارم خوشتون بیاد:
    توپولف 154 شرکت تابان ، اجاره شده از Kolavia اما با رنگ آمیزی شرکت S7 Siberia روسیه(مالک قبلی). واقعا هواپیمای خوشگلیه در پست های بعدی از نمای بیرونی این طیاره هم براتون ارسال میکنم.

nmroshan، NASSIRI4080، A_Maddah و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 25 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین