صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 92
Like Tree391تشکر

موضوع: Fujifilm X-E1

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سهيل جان يك كمي بين دو گزاره " من فلان طرح رو نميپسندم" و " اين طرح خنده داره " فرق هست نه ؟

والا براي من و احيانا خيلي ديگر ، OM-D همان بازگشت نوستالژيك مطلوب در زمان حال است ( حداقلش اين است كه اگر كم و كاستی هم در ميان باشد متوجه اين برجستگی تاريخی نيست ).

اينكه درون اون محفظه منشور وجود ندارد چرا به نظرتون خنده دار مياد ؟ اين فقط يك طرح است همين ! اگر صاف بود و هموار يا منحني بود مثل مدلهای موجود چه فايده ای داشت كه حالا ندارد ؟
    M.karami تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

جناب ميلانی

اون دو مدلي كه تست كرديد و با استناد به اون معتقديد X-E1 هزار دلار نمي‌ارزد لابد X10 , X100 بوده‌اند. x10 كه حدود 500 دلاره و كامپكت است. x100 هم كه كلا ضابطه خاص خودش رو داره و كسي كه سرش تو حساب كتابه بعيده سمتش بره.

اما اينكه چرا X-E1 هزار دلار نمي‌ارزه خيلي دوست دارم دلايلتون رو بدونم. چون نديدم بي‌دليل حرفي بزنيد.
    mreza1001 و M.karami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

آقای شاهین عزیز,شما کلیت مطلب رو رها کردی فقط زوم کردی روی اون یک جمله؟!

سهيل جان يك كمي بين دو گزاره " من فلان طرح رو نميپسندم" و " اين طرح خنده داره " فرق هست نه ؟
    نه!

من نظرم رو گفتم.لطفا با کلمات بازی نکنید.نیازی نیست با هر جمله ای که مخالف باشیم واکنش نشان دهیم.لطفا اینقدر جو فروم را سختگیرانه نکنید.

فکر نمی کنم خنده دار قلم داد کردن یک وسیله ایرادی داشته باشد,اما اگر این دوربین را دست شما دیدم و گفتم فلانی دوربین شما خنده دار است,آنوقت می توان در حالت سختگیرانه آنرا توهین قلمداد کرد!

یک حالت دیگر هم این است که به قدری عاشق این دوربین شده باشی که اجازه ندی کسی بهش بخندهکه در این صورت بحثی نداریم.
    شاهین اکبری، M. Beyrami و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    آقای میلانی ، این که هنوز نمونه تصویرهای خروجی اش نیومده تا بشه قضاوت کرد .
    ولی واقعن کیفیت عکسهای X10 بسیار خوبه و فقط ظاهر شیک اش نیست . عمق میدان بسیار کم بعلاوه خروجی خوب ، و داینامیک رنج بالا .
    بدنه بسیار محکم .
    خب البته باید در کلاس خودشون بررسی بشن . اما به نظرم برای یک دوربین دوم و به ویژه برای عکاسی خیابانی و مستند بسیار خوب اند .
    عمق میدان X10 یه‌کم از بینهایت کمتره
    شوخی کردم اما واقعاً اینطور که نوشتید "عمق میدان بسیار کم" واقعاً اینطوری نیست و با توجه با ابعاد سنسور،عمق میدانش بالاست . فقط در مود ماکرو و سوپرماکرو عمق میدان خیلی کمه که اونهم موارد استفاده اش محدوده!

-----------------

دوربین زیبایست . اما 1000 دلار رو که در 2230 ضرب میکنم میبینم نمیشه!نمیتونم!مثل خیلی‌های دیگه...
    تازه قیمت لنزها به کنار...
    خوب بود در امریکا بودم و حقوق سالانه‌ا‌م حدود 25-30هزار دلار بود...حتماً یکی میخریدم...

تا حدودی با محمدرضا موافقم که ظاهر کلاسیک این دوربینها بعد از مدتی (البته نه به سرعت اینکه تو دست بگیریش ) عادی میشه و چیزی که ازش میخوای کارایی‌ست!اینکه بتونی باهاش راحت کار کنی و عکس بگیری . اینکه ویوفایندرش دکور نباشه و بشه باهاش کار کرد و عکس گرفت . اینکه بتونی راحت خروجی کارهات رو در هر نرم افزاری که خواستی ادیت کنی و...و...و...

خلاصه که به نظر میرسه با قیمت دلار 2230 تومن این دوربین به همراه یه لنزش حدود 4.5-4 میلیون آب میخوره . کی حاضره اینقدر پول برای سیستم جانبی عکاسی‌اش بده؟هرکی حاضره که خوش‌بحالش...بخــــــــــــ ـــــدا

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

ویدئویی کوتاه برای مشاهده سرعت فوکوس خودکار X-E1 همراه با لنز 60mm f2.4

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=dKkHJwAocpE
    دوستانی که به لینک بالا دسترسی ندارد از لینک زیر دانلود کنند

کد:
    http://my-storage.persiangig.com/video/FujifilmX-E1-60mmF2.4.flv

------
    سرعتش بنظرم بد نیست (برای سوژه ثابت)
    ویرایش توسط Bijan.DSLR : Friday 7 September 2012 در ساعت 11:52

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

معرفی دوربین در کانال Fuji Guys

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=5dyJixwqNoY&feature=plcp
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب آبایی با شما مخالفم. قبلن یک بحث طولانی در این زمینه با یکی از دوستان در تاپیک X10 داشتیم در این مورد و اونجا هم مطرح شد که اندازه سنسور یک بخش از چند پارامتر عمق میدانه . یک پارامتر مهم دیگر دهانه باز لنزه که در X10 این مورد باعث رسیدن به عمق میدان کم میشه . نمونه اش رو در این عکس های زیر ببینید . در ضمن عکس اول و دوم ماکرو محسوب نمی شوند :

ff_x10_011.jpg

ff_x10_018.jpg

ff_x10_007.jpg
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

یعنی X10 رو تو دستت گرفتی اون حس کلاسیک بودن و خوش ساخت بودن و کلاسیک بودن یهو ناپدید شد !؟
    دوربین شما همینه؟ تا زمانی که تو دستم نگرفته بودم حس خیلی خیلی بهتری داشت وقتی کمی باهاش ور رفتم یکی دو دقیقه نه اینکه کلا حس عوض بشه اما خیلی کم شد یک جور ناامیدی .

بد بختی اینه که من اصلان یادم نیست کدوم مدل ها بوده کلا 4 تا دونه ازین تیپ دیجیتال ها را از نزدیک دیدم همه مال بچه ها بوده. تو بعضی ها که نویز هم زیاد است.

البته یک نکته هست اونم اینکه من چند بار لایکا های شبیه این رو دستم گرفتم سری ام اگر اشتباه نکنم ام 7 و ام 3 . با وجود اینکه فیلمی هستند و گران هم هستند به نسبت حس دست گرفتنش رو نه فراموش میکنم و نه بیخیال میشم گاهی که یادم میاد با خودم کلنجار میرم که یدونه پیدا کنم بگیرم. گرچه اسم لایکا هم اثر گذار است اما خیلی جالب و زیبا هستند.

در مورد قیمت : برای من زیاد است. 1000 تا دلار با قیمت این روز ها. با این پول میشه چیز های دیگری خرید مثلا لنز یا یک بدنه سبک یا یک کامپکت خوب . در مورد خودم میگویم. برای یک عکاسی اس ال آر دار در ایران به نظر من زیاد است.

عمق میدان به فاصله لنز تا سوژه هم بستگی داره . عکس های زیر هیچ کدام چیزی توش نیست که معیار دفرمگی باشه. به هر حال سنسور کوچک است و انتظار زیادی نداریم. قوانین و اصول برای همه برند ها ثابت است.
    ویرایش توسط mreza1001 : Friday 7 September 2012 در ساعت 13:48
    yaghoobi، Navid7h، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نمونه تصاویر X-E1 در سایت فوجی قرار گرفته (اینجا)
    ARASH II و yaghoobi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4538

سهيل جان توش موندم كه چگونه يك بحث سر طراحي دوربين رو ناگهان شخصيتي كردي !

نیازی نیست با هر جمله ای که مخالف باشیم واکنش نشان دهیم
    واكنش نبود كه بايد به چشم گفتگو بهش نگاه ميكردي به هر حال مثل اينكه ادامه اون بحث رو دوست نداشتي ، گفتمان تمام شد
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Friday 7 September 2012 در ساعت 14:17
    yaghoobi، Soheil Qoddusi و a.g g.a تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین

LinkBacks (?)

1. Monday 17 December 2012, 23:44
  2. Monday 17 December 2012, 23:15
  3. Monday 17 December 2012, 20:26