صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
Like Tree127تشکر

موضوع: Pentax K-5 II/Pentax K-5 IIs

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

در طراحي اولويت ها مطرح است . همانطور كه از يك بي ام و كروك نمي شه ايراد گرفت كه فضاي نشستن عقبش كوچك است و صندلي جلوش نسبت به اتق 7 راحت نيست . اينجا همه چيز بر اساس كاهش حجم است.

اما در كل نظر شما در اين باره درست نيست.به عنوان كسي كه با اين بدنه عكاسي كرده ام نظر ميدهم. دكمه هاي ديليت و نمايش در كنار هم به خوبي با هم كار ميكنند. لايو ويو كجا مستطيله الان؟ نكنه اون سبزه رو ميگيد؟ اون مربوط به فكوس است.حس مي كنم شما اصلا دكمه ها رو متجه نشديد. منوال pdf رو دانلود كنيد و ببينيد.

دكمه هاي سبز ، AF و AE در دسترس انگشت شست شما هستند و دكمه سبز قابليت تغيير كاربري هم دارد. منو و اينفو در كنار هم با هم كار مي كنند و وقتي دوربين را پايين گرفته باشيد درست زير شست شما خواهند بود تا تنظيمات رو انجام بدهيد. در مورد رنگ دكمه هاي قبلا نوشتم با منو ها هماهنگ است آبي براي نمايش عكس و دكمه هاي آبي در اون حالت كار ميكند. سبز كاربري آسان و اتوماتيك. بر عكس شما فكر ميكنم ال اي دي به طرز ماهرانه اي اون جا جا داده شده

كلا اگر ارتباطات بيشتر باشه دوستان ميتونن دوربين هاي مختلف رو از نزديك هم ببينند. من خودم كلي نظر در باره هر دوربيني كه باهاش كار كرده ام دارم اما با اين هايي كه مي فرماييد خيلي متفاوت است.
    در مورد نام كليد شايد اشتباه منظورمو رسونده باشم ولي در نمونه عكسي كه با تغييرات قرار دادم مشخصه ديگه !

LV احتمالا بايد همون لايو ويو باشه ديگه! ليبلش گرده چون خودم گردش كردم

pentaxk5c02.jpgpentaxk5c00.jpg

در كل به عنوان كسي كه تجربه طراحي صنعتي داره و به عنوان يك بي طرف در نگاه اول به نظرم طراحيش جالب نيومد. حرف شمارو در مورد سياست كوچكتر كردن دوربينها قبول ندارم چون اين دوربين براي جايگيري+زيبايي كليدها كمبود جا نداره.
    ashkan 78، mreza1001، Rouzbeh Ehsani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به من ربطی نداره ولی به جای اینکه سریع یک نفر دیگر رو متهم کنیم اول یک نگاه دقیق بکنیم بعد به دیگران تیکه بندازیم .
    منظور ایشون دگمه lv زیر اتوفوکوس هست که روی خود دگمه لیبل سفید داره که مستطیله
    من عذر مي خوام شما عكس رو تغيير دادين . دقت نكردم دوربين هم الان دم دستم نيست.

در كل به عنوان كسي كه تجربه طراحي صنعتي داره و به عنوان يك بي طرف در نگاه اول به نظرم طراحيش جالب نيومد. حرف شمارو در مورد سياست كوچكتر كردن دوربينها قبول ندارم چون اين دوربين براي جايگيري+زيبايي كليدها كمبود جا نداره.
    مشكلمون بيشتر شد! چون من چند سال با دوستان طراحي صنعتي زندگي كردم كلاس رفتم و پرو‍‍ژه كار كردم. به هر حال فكر ميكنم پنتاكس هم براي طراحي دوربين هاش طراح استخدام كرده است.

ضمنا تركيب دو دايره روي دوربين از تركيب پيشنهادي شما بهتره. مال شما نه تركيب شده و نه نشده . بدترين نوع تركيب مماس كردن است.
    overhes، 47amir و tahaaa تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

من عذر مي خوام شما عكس رو تغيير دادين . دقت نكردم دوربين هم الان دم دستم نيست.

مشكلمون بيشتر شد! چون من چند سال با دوستان طراحي صنعتي زندگي كردم كلاس رفتم و پرو‍‍ژه كار كردم. به هر حال فكر ميكنم پنتاكس هم براي طراحي دوربين هاش طراح استخدام كرده است.

ضمنا تركيب دو دايره روي دوربين از تركيب پيشنهادي شما بهتره. مال شما نه تركيب شده و نه نشده . بدترين نوع تركيب مماس كردن است.
    اتفاقا در مورد جاي كليد منو هم مشكل همين مماس بودنه !
    در مورد عكسي كه تغيير دادم فقط خواستم كليات رو براي اينكه منظورمو برسونم نشون بدم به خدا هدفم توهين به طراحان پنتاكس نبود

به هر حال چيزي كه مسلمه اينه كه طراحان پنتاكس دنبال چيزهاي مهمتري نسبت به زيبايي هستند!
    ویرایش توسط toolhelp : Tuesday 11 September 2012 در ساعت 19:23
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

من اگر بودم کاربری تغییر نقطه فوکوس رو با کاربری های دیگر مخلوط نمی کردم. الان دکمه های چپ و راست بالاو پایین هرکدام دو کاربری دارند و این اصلا جالب نیست
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

كدام يك از دوربين ها ال سي دي چرخان دارند؟
    آقا ما بگیم ... ؟ آقا ما بگیم ... ؟

سونی A99 که داره میاد
    ولی واقعا بودنش ضرری نداره. البته من حتم دارم یه دلیلی داره که اینکار رو نمیکنه.
    mreza1001، ssobhdel، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا RezaRad آواتار ها
    تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    میشه بگید تفاوت MacBook Pro 2011 با MacBook Pro 2012 چیه؟
    یعنی اگر یه بدنه دیگه میگذاشت روش دیگه درست بود؟ متفاوت بود؟ میتونید بگید تفاوت دو تا دوربین پائین چقدره؟ ظاهرا تفاوت چندانی ندارند ولی ....

فایل پیوست 32889

تفاوتشون اینه که سمت چپی لنز روشه راستی نیست. البته یه تفاوت بزرگ دیگه هم هست. سمت چپی K-7 هستش و راستی K-5 هست.

بعد این لغت فلسفه هم از اون لغت های نسبتا جدیده که رایج شده و مثل نقل و نبات استفاده میشه. یعنی چی فلسفش چیه دوست عزیز؟ مگه فلسفه بقیه برندها چیه؟ اینها یک سری شرکت هستند که بیشتر از من و شما به فکر خودشون هستند. هر کدوم هم سیاستهای خودشون رو دارند. همشون هم یک سری مهندس و بازاریاب و فیلسوف و طراح و مدیر و ... دارن که قبل از تولید تصمیم میگیرند که چی بسازند که براشون بهتر باشه. حالا اگر همین رو نیکون/کنون زده بود فلسفه داشت؟ صبر کنید حداقل یه pre-production ازش بیاد، حداقل یه دونه عکس بیاد، یه نصفه ریویو بیاد، بعد به فلسفش فکر کنید.

الاایحال، حداقل میشه این رو دید که قیمت مدل جدید حدود 400 دلار از قیمت زمان عرضه K-5 کمتره. سایر تفاوت ها بعدا معلوم میشه.

قصد ادامه بحث رو ندارم...وقتش رو هم ندارم...این توضیحاتی رو هم که میدم بابت لحنِ بی دلیل متخاصم شماست
    1-این لینک مقایسه این دو دوربینه که میتونی ببینی نه در اندازه سنسور و نه در محدوده ایزو نه در فریم ریت نه حتی در پردازشگر و در موارد کلی دیگه فرق چندانی ندارند
    http://www.dpreview.com/products/com...ts=pentax_k5ii
    2 من نمیدونم من کی گفتم که این برندها به فکر شما هستند که شما اینطور پریشان به بذله گویی مشغول شدید و سعی در به محک گذاشتن اطلاعات من درمورد مک بوک پرو کردید
    3- درمورد نیکون و کنون هم نظری ندارم ...هرچند مشخصه شما در مورد پنتاکس یه نظرهایی داری
    ولی دستکم شما یک نگاهی بکن به مشخصات کنون 5 دی و کنون 5 دی مارک دو ...یا نیکون دی 3 و نیکون دی 3 ایکس بعد بیا راجع به فرقهای سمند و سمند ال ایکس باهم صحبت کنیم
    4- علی ایحال قیمت این دو دوربین در حال حاضر یکسانه و من هنوز فلسفه تولید چنین دوربینی رو با وجود آمدن سنسورهای جدید و وربینهای سایر رقبا با قابلیتهای بیشتر رو درک نمیکنم
    انتظار داشتم پنتاکس دوربین بهتری رو به بازار بده ولی مثل اینکه کی 5 اینقدر خوب بوده که نخواستن دستی بهش بزنن...
    ...ولی خب چرا اسمش رو گذاشتن کی 5 دو
    ویرایش توسط RezaRad : Wednesday 12 September 2012 در ساعت 01:51
    cameras: olympus pen e-p3 & fuji hs10
    lens: panasonic 20 1.7 - panasonic 45-200 -14-42-canon fd 50 1.4

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaRad نمایش پست ها
    قصد ادامه بحث رو ندارم...وقتش رو هم ندارم...این توضیحاتی رو هم که میدم بابت لحنِ بی دلیل متخاصم شماست
    اگر قصد ادامه بحث رو نداشتید، نمی بایستی جواب میدادید.
    1-این لینک مقایسه این دو دوربینه که میتونی ببینی نه در اندازه سنسور و نه در محدوده ایزو نه در فریم ریت نه حتی در پردازشگر و در موارد کلی دیگه فرق چندانی ندارند
    http://www.dpreview.com/products/com...ts=pentax_k5ii
    اندازه تمام سنسورهای APS-C همینقدره. محدوده آی اس او K-5 به قدری بالاست که فکر میکنم فقط دو سه دوربین (که اگر اشتباه نکنم فول فریم هم هستند) این رنج رو پوشش میدن. البته اینکه محدوده بالا داره، لزوما دلیل بر این نیست که تا اون انتها نویز نداره. جهت اطلاع یکی از مهمترین فاکتورهای یک دوربین توانائی فوکوس خوب (به ویژه برای سوژه های متحرک) هست که در این مورد بهبود یافته. این لینکی هم که لطف کردید گذاشتید رو خودتون با دقت تر ببینید. ردیف سوم نوشته REVIEW و در مقابل اون برای K-5 نمره 83 درصد رو گذاشته ولی برای K-5 II هنوز نمره ای نگذاشته. صرف مشخصات اسمی معیار مقایسه نیست. نکته دیگه اینکه شما میتونید پردازشگرتون رو هم عوض نکنید، ولی الگوریتم های نرم افزاریتون رو بهینه کنید تا بتونید از همون پردازشگر بهتر استفاده کنید. پس باید صبر کرد و این دوربین رو در عمل دید. بخشی از تفکرات شما در زمان معرفی K-5 هم وجود داشت. اون دو تا هم انقدر شبیه بودند که توی ریویوی سایت DPreview درباره K-5 همون خط اول و با رنگ سبز نوشته:

In terms of operation and design the new K5 is all but identical to the K-7. For this reason, to gain a '360' view of the K-5's body design and operation
    we therefore recommend you not only read this review, but also the relevant sections in our full review of the Pentax K-7

علیرغم تمام شباهت ها، نهایتا K-5 اولین دوربینی شد (حداقل تو کلاس APS-C) که از این سایت Gold Award گرفت (اتفاق مشابه توی سایت DxO هم افتاد).
    2 من نمیدونم من کی گفتم که این برندها به فکر شما هستند که شما اینطور پریشان به بذله گویی مشغول شدید و سعی در به محک گذاشتن اطلاعات من درمورد مک بوک پرو کردید
    حق با شماست

3- درمورد نیکون و کنون هم نظری ندارم ...هرچند مشخصه شما در مورد پنتاکس یه نظرهایی داری
    اینطور شده که هر وقت محصولات جدیدی از برندهائی غیر از دو برند کنون و نیکون به بازار میاد، همه تمام نظرات، تصورات و تخیلات و آرزوهاشون رو، عرضه میکنند. چون کسی مصرف کننده نیست و جای خوبی برای بیان نظراته. شما اولین نفر نیستید آخریش هم نیستید. مجددا جهت اطلاع، بنده در حال حاضر نیکون D5000 دارم.
    4- علی ایحال قیمت این دو دوربین در حال حاضر یکسانه
    قیمت دو دوربین رو در زمان عرضه مقایسه میکنند. نه یکیشون رو در زمان عرضه و دیگری رو دو سال بعد از عرضه.

من هنوز فلسفه تولید چنین دوربینی رو با وجود آمدن سنسورهای جدید و وربینهای سایر رقبا با قابلیتهای بیشتر رو درک نمیکنم
    مگه سنسور این دوربین جدید نیست؟ گویا شما منظورتون از سنسور، 16 مگاپیکسله. بعدا هر وقت فرصت کردید، با استناد به سایتی معتبر از هر رقیب یکی از اون دوربینهائی که میگید قابلیتهای بیشتر دارند رو نام ببرید.
    انتظار داشتم پنتاکس دوربین بهتری رو به بازار بده ولی مثل اینکه کی 5 اینقدر خوب بوده که نخواستن دستی بهش بزنن...
    اینجا هم همون بحث صبر هستش و اینکه از روی مشخصات اسمی نمیشه نتیجه گیری کرد.
    auditore و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

جناب سهیل خان قبول کنید لحن صحبت بدی داشتید اینکه کاربری با این دوربین پنتاکس مخالفت میکنه یا برچسب کاربر جدید داره دلیل نمیشه با این لحن صحبت کنید:
    یعنی اگر یه بدنه دیگه میگذاشت روش دیگه درست بود؟ متفاوت بود؟ میتونید بگید تفاوت دو تا دوربین پائین چقدره؟ ظاهرا تفاوت چندانی ندارند ولی ....

فایل پیوست 32889

تفاوتشون اینه که سمت چپی لنز روشه راستی نیست. البته یه تفاوت بزرگ دیگه هم هست. سمت چپی K-7 هستش و راستی K-5 هست.
    به هر حال برای ایشون این دوربین با توجه به مشخصات ارایه شده توجیه ندارد شما میتونید نظرات خودتونو در این باره بگید ایشون هم بگه نیازی هم به تمسخر نیست.و حتما هم نیاز نیست طرفین حرف طرف دیگر را بپذیرند...
    از وقتی بیاد دارم در این فروم جناب میلانی متعصبانه(نه به معنای بد)از پنتاکس حمایت کردند و همیشه ایرادهای بنی اسراییلی که دوستان از پنتاکس گرفتن رو جواب دادن و کدورتی هم پیش نیومده پس شما هم مقداری نرمتر صحبت کنید.نه کمپانی پنتاکس برای شماست نه دوست دیگرمون نماینده کنون و نیکون هستند پس دلیلی نداره عصبی باشید فقط از امکانی که فراهمه استفاده کنید و نظرات خودتون رو ابراز کنید.
    شما هم اشاره کردید که خیلی از قابلیتهای k5 از رقبایش سر بود ونیازی به تغییر نداشت و صحبت دوستمون هم همین بود که با توجه به این موضوع و اینکه پنتاکس هم تغییرات زیادی رو اعلام نکرده چه نیازی به معرفی این دوربین بود و انتظار دوربین با مشخصات جدیدتری میرفت(نظر بنده نیست و من فقط نظر این هم فرومی را بازگو کردم!)

برای اینکه بیش از این آف تاپیک نباشد عرض کنم که بنده هم با دوستان در مورد طراحی نه چندان دلچسب دوربین های پنتاکس موافقم چه مکعب مستطیل بودن بقول جناب صبحدل و چه قرارگیری دکمه ها که دوست دیگرمون فرمودن.به نظر من اگرچه بقول جناب میلانی کاربری خوبی دارد ولی زیبایی قربانی شده است.(البته این موضوع کاملا به نظر شخصی افراد بستگی دارد و قابل نسخه پیچی نیست)
    RezaRad تشکر می‌کند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

دوربین خیلی خوبی است ولی خوشدست نیست، دکمه و گردونه های کافی روی بدنه ندارد و "بسیار گران است". در سایت DPreview برای Value (ارزش در مقابل پول پرداختی) امتیاز زیر متوسط گرفته است.
    yaghoobi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

ابتدا به دوستانی که به LCD چرخان نیاز دارند و می خوان پنتاکس داشته باشند توصیه می کنم دوربین pentax X-5 رو تهیه کنند. یک slr like که خیلی به K5 نزدیک است. و البته فکر میکنم به فوجی و . . . اون مدل هایی که دوستان میگن نزدیک است .

در مورد تفاوت های K5 با K5II متاسفانه یا خوشبختانه تفاوت های این دو دوربین فراتر از نیاز و یا توجه بسیاری از عکاسان (حتی دوستان ما در این فروم) است. در این مورد استناد میکنم به پست اول همین تاپیک توسط آقای میری که از اخبار دی پریویو نقل شده است :

فاقد فیلتر anti-aliasing است.
    توصیه می کنم دوستان کمی در این مورد تحقیق کنند. مثلا در مورد اینکه اگر این فیلتر را از روی سنسور دوربینتان بردارید چه اتفاقاتی می افتد و اصلا چرا این این فیلتر اصطلاحا low pass رو روی سنسور می گذارند. و کدام دوربین دیگری هست که این فیلتر را نداشته باشد و البته قیمت اون چقدر است (آیا در مقایسه قیمت باز هم خواهید گفت که این دوربین گران است؟) به صورت خیلی کلی برداشتن این سنسور از روی سنسور موجب افزایش شارپنش و ثبت دیتیل بیشتر به قیمت از دست رفتن توازن رنگی میشود. از آن جایی که هیچ کس دوربینی با بهترین شارپنس ولی با CA زیاد , و با حالت فلر و رنگین کمان روی تصویر و لبه های منحنی و محو شده تصویر رو نخواهد خرید می توان حدس زد که پنتاکس این مشکلات رو هم حل کرده باشد. باید صبر کرد و نمونه تصاویر رو دید. حتما میتونید حدس بزنید که این تغییرات کدام قسمت بازار عکاسی را هدف قرارداده است. عکاسان استودیو که با نور کنترل شده کار میکنند.

من فکر میکنم برداشتن فیلتر anti-aliasing از روی سنسور کا 5 تغییر بسیار بزرگی است. اما من چند تغییر جزیی دیگر رو هم توضیح می دهم که بسیار مهم است.

همانطور که در پست های قبل گفتم دوربین های فعلی پنتاکس باز هم داره میره به سمت عکاسی طبیعت. تغییر بعدی در کا5 مارک 2 وکیوم شدن شیشه محافظ روی LCD است .در واقع دیگر هوایی مابین شیشه محافظ و ال سی دی اصلی وجود ندارد و باعث دید بهتر در نور شدید روز خواهد شد. هرچند که دید خیلی خوبش ممکنه در نور کم و داخلی یا شب عکاس به اشتباه بیندازد و طرف فکر کنه شاهکار خلق کرده بعد توی مانیتور ببینه که نه !

مورد بعدی توانایی فوکوس تا 3ev- نسبت به نورسنجی پایه دوربین با لنزهای اف 2.8 است که ای کاش دوربین K5 معمولی هم این قابلیت رو داشت.

همه این تغییرات با فقط 100 دلار واقعا منصفانه است. چیزی تو مایه های مجانی.چون به هر حال هزینه زیادی صرف تحقیق و توسعه برای این منظور ها شده است.

k5 مارک 2 اس فاقد فیلتر لوپس و کا5 مارک 2 معمولی با فیلتر اما با بهبود سیستم فوکوس و ال سی دی ارائه شده.
    yaghoobi، raffi، S.M.Shamsi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین