صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
Like Tree120تشکر

موضوع: Tamron 70-200mm f/2.8 VC USD

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود..
    چقدر این لنز و تاپیکش مظلوم واقع شدن !!

یه سئوالی داشتم در مورد این لنز.. در یکی از فرومهای خارجی خوندم که فاصله کانونی این لنز معادل 70-135 هست و نه 70-200 !!!
    چنین اختلافی واقعیت داره آیا؟؟؟
    معمولا اختلاف 20-30 میلیمتری طبیعی هست ولی اختلافی حدود 70 میلیمتر خیلی برام عجیبه !!
    قصد خرید این لنز رو دارم.. چند ماهه دارم با خودم کلنجار میرم تا اینکه نهایتا تصمیمم قطعی شد برای خرید ....ولیکن با این اوصاف !! دوباره مردد شدم .. توانایی خرید ورژن کاننی رو هم ندارم متاسفانه..
    سلام حامد خان
    همچین focus breathing ای بسیار عجیب و ناممکن به نظر میاد طوری که خود من هم متوجهش نشدم به این شدت. توی یک ریویویی می خوندم(لینکش) تفاوت بین canon و Tamron چیزی حدود 1.6% که به قول نویسنده ی اون ریویو به طور تقریبی از روی FOV تونسته بهش برسه نه حتی از FL! و جایی اشاره کرده وقتی Canon می تونه 200mm صحیح رو نشون بده(در infinity focus) نسخه ی تمرون 196.8mm رو نشون میده که به قول نویسنده هم این مقدار بسیار ناچیزه.
    در جای دیگری هم اشاره کرده در فواصل نزدیک نسخه ی Canon ای FB اش از نسخه ی تمرونی بیشتره اما در فواصل دورتر وقتی Focus صورت می گیره جریان برعکس میشه و تمرون FB بیشتری داره.
    چیزی که مشخصه فاصله ای که برای focus کردن در نظر می گیرید بسیار مهمه رو این اثر، به طوری که نسخه ی Nikon ای که کمترین FB رو داره در فواصل زیر 20 فوت یا 6 متر، به قدری زیاد FB داره که 200 اش به 135 حقیقی می رسه.
    Hamed Ziyaei، Majix، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط papyruus نمایش پست ها
    درود..
    چقدر این لنز و تاپیکش مظلوم واقع شدن !!

یه سئوالی داشتم در مورد این لنز.. در یکی از فرومهای خارجی خوندم که فاصله کانونی این لنز معادل 70-135 هست و نه 70-200 !!!
    چنین اختلافی واقعیت داره آیا؟؟؟
    معمولا اختلاف 20-30 میلیمتری طبیعی هست ولی اختلافی حدود 70 میلیمتر خیلی برام عجیبه !!
    قصد خرید این لنز رو دارم.. چند ماهه دارم با خودم کلنجار میرم تا اینکه نهایتا تصمیمم قطعی شد برای خرید ....ولیکن با این اوصاف !! دوباره مردد شدم .. توانایی خرید ورژن کاننی رو هم ندارم متاسفانه..
    سلام من هم مشکل شما را داشتم انتخاب بین تامرون اف 2.8 و کنون اف 4 و 2.8 ، نهایت با مقایسه عکسهای فراوان و تست کنون اف4 و 2.8 ، و بدلیل سنگین بودن اف 2.8 کنون ، کنون اف 4 را انتخاب کردم و فردا بدستم خواهد رسید...
    در مورد کنون اف 2.8 بنظرم این لنز رقیبی ندارد و جزء شاهکارهای کنون است شانس تست این لنز را داشتم و با توجه به ژانر عکاسی منظر و طبیعت این لنز برایم سنگین بود (هم وزن 1.5 کیلو گرمی هم قیمت 6.200ی) به همین دلیل اف 4 را انتخاب کردم
    yaghoobi، Hamed Ziyaei، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

ایا این لنز رو d7100 سنگینه و ممکنه به دوربین ضربه بزنه؟
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    سنگین هست ولی قرار نیست آسیبی وارد کنه. این گونه لنزهای نیازمند یک دست برای مهار وزنشون هستن و معمولا روی سه پایه هم توسط خود لنز نصب میشن نه بادی.
    yaghoobi و alichoopa تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

اينقدري سنگين نيست كه به دوربين صدمه بزنه ،دوستان با لنز ٦٠٠ تايپ وان ٥ كيلويي فلاي شات ميزنن
    yaghoobi، Fereidoon، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خیر ضربه نمیزنه.من از این لنز روی همین دی7100 و چند بدنه دیگه از جمله دی610 دی800 و شش دی کنون استفاده کردم هیچ مشکلی هم نداشتم.
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

اگر جهت عکاسی روی دست میفرمایید از یکی از دوستان با تجربه فروم نقل میکنم که ایشون فرمودن ماونت بدنه میتونه تا چهار برابر وزن دوربین رو بدون هیچ مشکلی تحمل کنه.در صورت وجود سه پایه هم که تکلیف معلومه و دوستان اشاره کردن.اما نکته اینکه مگه این لنز از یک لنز 600 میلیمتری یا ازیک لنز 500-200 سنگین تره؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    اگر جهت عکاسی روی دست میفرمایید از یکی از دوستان با تجربه فروم نقل میکنم که ایشون فرمودن ماونت بدنه میتونه تا چهار برابر وزن دوربین رو بدون هیچ مشکلی تحمل کنه.در صورت وجود سه پایه هم که تکلیف معلومه و دوستان اشاره کردن.اما نکته اینکه مگه این لنز از یک لنز 600 میلیمتری یا ازیک لنز 500-200 سنگین تره؟
    ربطی به وزن بدنه نداره جنس بدنه مهمه من روی 1000 دی هم لنز 70-200 داشتم
    بدنه های فلزی برای لنز های سنگين مناسبترن ، اگر بدنه پلاستيکی هست بايد از لنز دوربين رو نگه داريد که به مانت لنز فشار نياد
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام آیا میزان زوم این لنز دقیقا 200 هست یا کمتره؟چون جایی دیدم که میگفتن میزان زوم این لنز از 200 کمتر هست

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط hitmax نمایش پست ها
    سلام آیا میزان زوم این لنز دقیقا 200 هست یا کمتره؟چون جایی دیدم که میگفتن میزان زوم این لنز از 200 کمتر هست
    محدوده فوکال این لنز بین 70 تا 200 هست

واژه زوم برای این مدل لنزها و در جوامع حرفه ای تر عکاسی زیاد استفاده نمیشه و تا جایی که من میدونم از تقسیم بلندترین فوکال لنز بر کوتاه ترینش به دست میاد(برای این لنز میشه 200 تقسیم بر 70 یعنی تقریبا 2.86 ) و از نظر من(نظر شخصی) میزان زوم یک لنز اطلاعات چندان مفیدی درمورد لنز ارائه نمیده و عدد فوکال اطلاعات خیلی دقیق تری در اختیار شخص قرار میده
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین