صفحه 3 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 216
Like Tree487تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX50 HS

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

والا من مدت زيادي با چنين دوربينهايي كار كردم ولي فوكوس از صفر سانتيمترشون چيز خيلي خاصي نبود . اون روزا مفهوم 1 به 1 رو نميدونستم و ولي با اطلاعاتي كه الان دارم فكر كنم بزرگنماييشون iابدا نزديك 1 به 1 هم نبود . ايشالا اگه تونستم يكيشو گير بيارم يه نگاهي ميكنم.

در حال حاضر حدسم اينه كه دوربيني مثل SX50 در مد سوپر ماكرو از 0 سانتيمتري ، بزرگنمايي در حد 1:8 ايجاد كند. چون در 0 سانتي متري بايد با وايد 24 ميليمتر عكاسي كنيد.(در يكي از مدلهاي اين سري كه اينگونه بود )

دليل : به نظرم در فاصله صفر سانتي متري جسمي كل كادر رو پر ميكنه كه حدود 4.5 سانتي متر طول داشته باشه. اگر طول سنسور رو 6 ميليمتر بگيريم بزرگنمايي همون 1 به 8 ميشه.
    toti، morteza khademy، hkhaghani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

بنده زمانی که SX20 داشتم وقتی لنز را به یک سوژه نیم سانتی متری میچسباندم کلی از دورتادور کادر خالی میماند اگر سنسور این دوربین هم اندازه sx20 باشد بزرگنمایی حاصل خیلی کمتر از 1:1 خواهد بود.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    برای رسیدن به بزرگنمائی 1:1 (یعنی تصویر تشکیل شده بر روی سنسور درست به اندازه واقعی جسم باشد) لازم است که دوربین بتواند به اندازه کافی به جسم نزدیک شود و در آن فاصله نزدیک بتواند فوکوس کند. فرق لنزهای ماکرو با لنزهای غیر ماکرو هم همین است یعنی حداقل فاصله فوکوس آنها به اندازه کافی کم است.
    من تجربه عملی با این دوربین خاص ندارم ولی وقتی حداقل فاصله فوکوس آن صفر باشد قاعدتاً باید بتواند با بزرگنمائی 1:1 عکس بگیرد.
    ارادتمند
    sx40 هم حداقل فاصله ی فوکوس صفر سانتی متر رو داره ولی........ فقط تو 24 میلی متر!!!! یعنی عملا بزرگنمایی اون به لنز 18-55 هم نمیرسه!!!
    من اونو به یه جامپر پسبوندم و تو 24 میلی متر تقریبا عرض کار جوری بود که در دو طرف جامپر 4 تا 5 سانت از هر طرف فضای کادر باز بود و اصلا عکس ماکرو نمیشد!!!!
    جدا از این بحث به جز برای سوژه هایی که از خودشون نور دارند که من فقط پیکسل های مانیتور رو میشناسم رسوندن نور برای فوکوس صفر سانت تقریبا غیر ممکنه!!!
    پس این قابلیت اصلا جنبه ی ماکرو گرافی نداره و فقط برای وایدگرافی به درد میخوره و کارهای خاص.
    ولی تو 840 میلی متر که حداقل فاصله ی فوکوس 1.4 متر هست تقریبا بزرگنمایی نزدیک به یک به یک میده و ماکروی بسیار بسیار قابل قبولی داره.

با سهیل و شاهین خط رو خط شدم!!
    شاهین اکبری، Miri، shahbazi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    از توضیحات دوستان ممنونم
    من دیشب با دوربین کامپکت قدیمی ام (Canon A650IS) از یک متر نواری در حالت ماکرو عکس گرفتم -البته سنسور دوربین من قدری بزرگتر از SX50 است (7.44 م م در 5.58 م م)- و به بزرگنمائی حدود 3 به یک رسیدم. حداقل فاصله فوکوس دوربین من 1 سانتیمتر است. به نظرم اگر حداقل فاصله فوکوس صفر بود به بزرگنمائی بیشتری هم می شد دست یافت.
    ارادت
    hkhaghani تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    جدا از این بحث به جز برای سوژه هایی که از خودشون نور دارند که من فقط پیکسل های مانیتور رو میشناسم رسوندن نور برای فوکوس صفر سانت تقریبا غیر ممکنه!!!
    پس این قابلیت اصلا جنبه ی ماکرو گرافی نداره و فقط برای وایدگرافی به درد میخوره و کارهای خاص.

سلام
    رسوندن نور برای فوکوس صفر سانت غیر ممکن نيست
    اگه جسم شفاف باشه ميشه از پشت بهش نور داد. بايد نور مستقيم به داخل لنز تابيده بشه و جسم به طور عمود بين نور و لنز قرار بگيره به خصوص اگه منبع نور چراغ قوه يا آينه باشه بهترين نتيجه زماني هست كه نور مستقيم به داخل لنز بتابه و منبع نور شاخ به شاخ! روبه سنسور باشه.
    ممكنه لازم بشه كمي تنظيمات شاتر يا ديافراگم رو تغيير بدبد ولي عملي هست و كيفيت هم خوبه
    Amin.S تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط امين نمایش پست ها
    سلام
    رسوندن نور برای فوکوس صفر سانت غیر ممکن نيست
    اگه جسم شفاف باشه ميشه از پشت بهش نور داد. بايد نور مستقيم به داخل لنز تابيده بشه و جسم به طور عمود بين نور و لنز قرار بگيره به خصوص اگه منبع نور چراغ قوه يا آينه باشه بهترين نتيجه زماني هست كه نور مستقيم به داخل لنز بتابه و منبع نور شاخ به شاخ! روبه سنسور باشه.
    ممكنه لازم بشه كمي تنظيمات شاتر يا ديافراگم رو تغيير بدبد ولي عملي هست و كيفيت هم خوبه
    آخه مجبوری عزیز من!!!!
    این حرفای عجیب رو از کجا آوردید!!
    دوست عزیر اگه نور پشت جسم باشه که میشه عکس ضد نور!!!! اگه هم جسم اینقدر شفاف باشه که دیگه اصلا نیازی بهش نیست!! از هوا عکس میگیریم!!
    شما تنظیمات شاتر و دیاف رو هی تغییر بدید اگه نتیجه ای گرفتید به منم اطلاع بدید!!!!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    آخه مجبوری عزیز من!!!!
    این حرفای عجیب رو از کجا آوردید!!
    دوست عزیر اگه نور پشت جسم باشه که میشه عکس ضد نور!!!! اگه هم جسم اینقدر شفاف باشه که دیگه اصلا نیازی بهش نیست!! از هوا عکس میگیریم!!
    شما تنظیمات شاتر و دیاف رو هی تغییر بدید اگه نتیجه ای گرفتید به منم اطلاع بدید!!!!
    منظور هر چيزي به شفافيت برگ هست كه نور محيط ازش رد نميشه و وقتي برا فوكوس صفر سانت دهانه لنز رو بهش بچسبونيد از جلو هم نور نميگيره اما نور مستقيم چراغ ميتونه اونقدر رد بشه كه ضد نور نشه.
    من خودم چنين دوربيني ندارم اما رد شدن نور چراغ از پشت برگ رو ديدم. شما اگه چنين دوربيني داريد، امتحان كنيد ضرر نداره.
    موفق باشيد
    Amin.S تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط امين نمایش پست ها
    منظور هر چيزي به شفافيت برگ هست كه نور محيط ازش رد نميشه و وقتي برا فوكوس صفر سانت دهانه لنز رو بهش بچسبونيد از جلو هم نور نميگيره اما نور مستقيم چراغ ميتونه اونقدر رد بشه كه ضد نور نشه.
    من خودم چنين دوربيني ندارم اما رد شدن نور چراغ از پشت برگ رو ديدم. شما اگه چنين دوربيني داريد، امتحان كنيد ضرر نداره.
    موفق باشيد
    نمیشه دوست عزیز. اگه هم بشه عکس نمیشه!! از این روش نور پشت سوژه فقط در میکروسکوپ های نوری استفاده میشه که اونم سوژه یه لایه سلوله!!!
    امين تشکر می‌کند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

این هم یک رویو از این دوربین دوست داشتنی . فقط ای کاش کنون این فیلمبرداری دوربیناشو درست میکرد .کلا با فیلمبرداری دوربین های کنن مشکل دارم.

Canon PowerShot SX50 HS Review | Digital Camera Resource Page
    Wings و Amin.S تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    دیشب وقت شد این دوربینو یه تست 2 دقیقه ای کردیم!
    وضعیت فوکوس کمی تا قسمتی ابری بهتر شده!
    ولی یه مقدار طراحیش به دل آدم نمیشینه (مدل قبلی SX40 نمیدونم چرا جالب تر بود!)
    دکمه تغییر وضعیتش بخاطر اینکه گرد شده کمی سرعت رو آورده پایین!
    باتری مدل 40 روی این مدل هم براحتی کار میکنه!
    تله ی بسیار بلندی داره و عکس نهایی هم کاملا شارپ و با کیفیته!
    (نمیدونم تو مدل قبلی هم به همین شکل بود یا نه ولی تا آخرین تله هم لرزشگیر قویی داره که ظاهرا با سرعت های پایین شاتر هم کارش خوبه)
    البته کیفیت ساختش نسبت به مدل قبلی بسیار مستحکم تر و شیک تر هست!
    البته قیمت رو فراموش کردم بپرسم متاسفانه
    morteza khademy و milad2song تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین