صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 40
Like Tree217تشکر

موضوع: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

بر خلاف لنز های ديگه که قيمتشون تو ايران خيلی زياده ، قيمت مناسبی داره
    بخريد و لذت ببريد
    Persian، yaghoobi، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دو روزی هست که این لنز ارزشمند رو از یکی از دوستان عزیز که عضو تالار گفتگو هم هستند قرض گرفتم و پیش خودم گفتم این تجربه دو روزه رو با شما عزیزان به اشتراک بگذارم.
    _DSC4357b.jpg
    اولین چیزی که با دیدن لنز از نزدیک به ذهنم رسید این بود:زیباست!
    و بعد از در دست گرفتن و بررسی ظاهری اون تحت تاثیر کیفیت ساخت بسیار خوب این لنز قرار گرفتم.لنز بدنه بسیار با کیفیت و خوش ساختی داره.و در دست گرفتن لنز احساس بسیار خوبی از استحکام و خوش ساختی رو به آدم منتقل میکنه.رینگ فوکوس روان و در عین حال سفت میچرخه و هیچ لقی و خلاصی در اون دیده نمیشه.
    به نسبت ابعاد لنز وزن نسبتا بالایی داره که احتمالا به خاطر استفاده از فلز در بدنه لنزه.
    لنز اینترنال فوکوسه و المان جلویی لنز در حین فوکوس کردن هیچ حرکتی نداره.در کل هیچ ایرادی نمیشه به کیفیت ساخت این لنز گرفت.قبلا هم کیفیت ساخت خوب در لنزهای سیگما دیده بودم،لنزهایی مثل 85مم اف 1.4 یا 16-8 ...اما این لنز کاملا از اونها پیشی گرفته و از نظر طراحی واقعا یک اثر هنری است
    طراحی در پوش لنز هم برام جالب بود.خیلی خیلی خوب روی دهانه لنز چفت میشه و باید کاملا دقت به خرج بدید تا بتونید درز بین درپوش و دهانه لنز رو ببینید.خود در پوش هم ساده و زیبا است.
    _DSC4354.jpg
    منتها سطح داخلی هود لنز کماکان شیار شیاره که من نمیپسندم.جز این به نظرم ایراد دیگری نداره.
    در کل این لنز از نزدیک خیلی خیلی زیباتر و جذاب تر از اون چیزی است که در عکسها میبینید.

و اما مشاهدات اپتیکی!
    لنز شارپنس بسیار بالایی داره.حتی در بازترین دیافراگم هم در مرکز شارپ و قابل استفاده است.گوشه ها هم کاملا خوبند.قطعا سافت تر از مرکز هستند اما کاملا قابل تحمل و حتی خوبند.
    امروز با لنز 85 خودم شارپنس این دو لنز رو مقایسه کردم.طبق اون چیزی که من دیدم با اختلاف خیلی کمی بعد از 85مم خودم قرار میگیره.به این ترتیب که در بازترین دیافراگم هر دو لنز 85مم کمی در مرکز و گوشه ها شارپتره.این روال تا اف 4 ادامه داره و در اف 4 نمیشه تفاوت خاصی بین مرکز تصویر دو لنز قائل شد،اما در گوشه ها باز هم 85مم کمی شارپتره.از 4 تا 8 هم تقریبا همین شرایط برقراره.
    در کل لنز بسیار شارپی است و با دقت در کراپ 100 درصد شما میتونید اختلاف شارپنس اون رو با لنزی مثل 85مم اف 1.8 جی نیکون متوجه بشید.85مم شارپ ترین لنزی است که خودم باهاش کار کردم و از عملکرد بسیار نزدیک 35مم سیگما نسبت به 85مم تحت تاثیر قرار گرفتم.
    عملکرد لنز در این زمینه بسیار خوبه.
    وینیت لنز در بازترین دیافراگم کم نیست.منتها بررسی های سایر 35مم های اف 1.4 رو که نگاه کردم دیدم تفاوت معنی داری با اونها نداره.در اف 2 کمتر میشه و از 2.8 به بعد هم محسوس و آزار دهنده نیست.
    عملکرد لنز در این زمینه به نظرم خوبه.
    سی آ در این لنز عالی کنترل شده.حتی در بازترین دیافراگم هم سی آ آزار دهنده نیست و به خوبی کنترل شده.با 85 خودم که مقایسه میکردم در بازترین دیافراگم سی آ خیلی کمتری داره،و در تمامی دیافراگمها تقریبا یک اندازه است! این مورد برام جالب بود.
    عملکرد لنز در این زمینه خیلی خوبه.
    در مورد دیستورشن نظر خاصی ندارم چون لنز 35مم دیگری نداشتم که کنارش مقایسه بکنم،اما به نظرم با انتظاری که خودم از لنز دارم و چشمم عادت کرده دیستورشن لنز کمه و در این زمینه هم عملکرد خوبی داره.
    بوکه لنز بسیار زیباست و تا اف 2.8 کاملا نرم و گرده.از اف 4 چند ظلعی میشه اما کماکان خوش فرمه بعید میدونم کسی جنس بوکه لنز رو نپسنده.
    کیفیت رنگها و کنتراست لنز هم عالی است.با 85 و 50 مم نیکون که مقایسه میکردم به نظرم کمی کنتراست بالاتری داره.همینطور رنگها کمی گرمتر هستند.البته به هیچ وجه به شدت لنزهایی مثل 85 اف 1.4 و 16-8 و 70مم اف 2.8 ماکروی سیگما که قبلا باهاشون کار کردم و این گرمی رو در عکسهاشون دیدم نیست و باید حتما دقت کنید تا این گرمتر بودن رنگها رو ببینید.
    سرعت فوکوس در نور کافی نسبتا بالاست و شما مشکل سرعت فوکوس احساس نمیکنید.حتی با تغییر سریع کادر فوکوس با سرعت و دقت انجام میشه.
    در نور کم مسلما عملکرد لنز کمی افت میکنه اما باز هم آزار دهنده نیست.به نسبت 85 و 50 مم که خودم دارم کاملا بهتره و تا الان پیش نیامده که فوکوس گیج بزنه و پرت بشه.چیزی که با 85 و 50 مم در نور کم برام پیش میاد.
    از نظر اندازه هم با دیدن این عکسها شاید بشه به نتایجی رسید.
    _DSC4349b.jpg

_DSC4699.jpg

در نهایت تجربه استفاده از این لنز برای من لذت بخش بود و باید بگم از این لنز خیلی خوشم اومد.
    از علیرضا حسین پور عزیز هم به خاطر اینکه این لنز ارزشمند رو در اختیار من قرار دادند تشکر میکنم.
    nmroshan، Persian، bf  و 49 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام
    دوستام قصد خرید این لنز را دارم دنبال مانت نیکون این لنز هستم آیا فروشگاهی سراغ دارید که این روزها این لنز را بفروشد؟
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دوستان کسی میدونه اگه جایی نسخه نیکونی را آورده؟ دو ماه پیش که اصلا نبود.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه اگه جایی نسخه نیکونی را آورده؟ دو ماه پیش که اصلا نبود.
    متاسفانه من هم نتونستم پیدا کنم
    نه به زمانی که موجود بود توی تخفیف های ویژه به همون قیمت دلاری فروخته میشد نه به الان که نیست!
    Persian و yaghoobi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

دوستان هم فرومی کسی این لنز ارزشمند را دارد؟
    البته عقیل عزیز توضیحات بسیار کاملی نوشتن از آنجایی که به زودی این لنز را تهیه خواهم کرد بقیه دوستان نظر و تجربه ای در مورد این لنز ندارن؟
    ممنونم میشم...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    دوستان هم فرومی کسی این لنز ارزشمند را دارد؟
    البته عقیل عزیز توضیحات بسیار کاملی نوشتن از آنجایی که به زودی این لنز را تهیه خواهم کرد بقیه دوستان نظر و تجربه ای در مورد این لنز ندارن؟
    ممنونم میشم...
    جناب شهبازی احیانا جایی رویت فرمودین این لنز رو ؟ قیمت چی؟

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    جناب شهبازی احیانا جایی رویت فرمودین این لنز رو ؟ قیمت چی؟
    نه متاسفانه اینجا نیست!
    اگر تصمیم بگیرم باید از خارج کشور تهیه کنم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

مقایسه این لنز با کنون ۳۵ نسخه ۲ برای اینکه دوستانی که قصد خرید دارند نیم نگاهی به کنون هم داشته باشند.

Canon EF 35mm f/1.4L II USM Lens Image Quality
    yaghoobi، Nima Sadigh و AliM89 تشکر می‌کنند.
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    مقایسه این لنز با کنون ۳۵ نسخه ۲ برای اینکه دوستانی که قصد خرید دارند نیم نگاهی به کنون هم داشته باشند.

Canon EF 35mm f/1.4L II USM Lens Image Quality
    البته با توجه به هزینه 2 برابر خیلی سخت میشه به سمت کانن رفت.
    alpacinohs تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4