صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree84تشکر

موضوع: Leica M-E

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

داستان همان مارک قرمز است...
    من دوست دارم از این دوربین در دکور منزل نگهداری کنم به نظرم یک دوربین های کلاس محسوب میشود مانند برخی گوشی های موبایل یا ساعت های مچی.
    yaghoobi و reza-ngg تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اونچه که آقای پاکزاد گفته اند ، کاملن درسته .
    البته این بر میگرده به برند و ارزش افزوده که این نام بر هر محصولی ایجاد میکنه .

اما واقعیت اینه که تفاوت ها بسیار کمرنگ شده اند . و رقبا ، تقریبا به سرعت دارند پیش می تازند و بازار را از حالت تک قطبی خارج کرده اند . درسته که هنوز بی ام و با Z4 می تازد ولی ده ها برند دیگر ، خود را به اندازه برندهای قدیمی تر ، مطرح کرده اند . و رقابت را ( به داخل زمین ) قیمت کشیده اند . یعنی با قیمت ارزان تر ، محصولی نزدیک به برندهای قدیمی می دهند و حتی راحت تر مانور میکنند .
    کاری که مثلا برای برندهایی چنین ، کمی مشکله . یعنی استفاده از عامل قیمت گذاری .
    و این بازار رو تا حد زیادی محدود می کنه به خریداران برندی ، و یا کلکسیونر ها و یا عتیقه بازان .
    اما همان ها به ندرت با همان محصول اصلی بیرون می روند بلکه ترجیح می دهند ، آن را فقط در موارد خاص استفاده کنند و برای موارد دیگر ، محصولاتی دیگر را به کار می برند .
    به طور مثال :
    اگر من یک عاشق لایکا باشم و این دوربین را تهیه کنم ، چقدر و در چه شرایطی از آن استفاده می کنم ؟!
    ایا این دوربین 7000 دلاری را حاضرم در هر شرایطی جابجا کنم ؟!
    یا ترجیح میدهم یک فوجی هم داشته باشم و در بیشتر موارد با آن کار کنم ؟!

البته این هم یک حقیقت است که این دسته محصولات ، ارزش خاص خود را دارند و مخاطبان خود را . در واقع آنها با تکیه بر نام و علاقمندان خود ، استراتژی خود را تعریف می کنند . ( معمولن این دسته از طریق ایجاد هویت خاص برای مشتریان خود کار می کنند . )
    اما قطعا مشکلات خاص خود را نیز خواهند داشت . به ویژه در شرایط بد اقتصادی و رقابت سنگینی که دیگر رقبا دارند ایجاد می کنند .

پ . ن :
    الان این مدل های جدید لایکا رو دیدم .
    حتی مدل سوپرزومی که ارایه داده .
    اگر در این زمینه لایکا ، قیمت گذاری متعادل تری کرده باشه ، نشاندهنده تغییری بزرگ در استراتژی این شرکت محسوب میشه و به نظرم باید آن را به فال نیک گرفت .
    چون نشون میده از آنچه که در بالا گفتم ، داره خارج میشه و میخواد وارد عرصه با رقبا در زمین قیمت گذاری بشه .
    ویرایش توسط کوروش : Tuesday 18 September 2012 در ساعت 01:50
    yaghoobi، morteza khademy و shahbazi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بپذیریم یا نه این خیلی هم دوربین گرانی نیست . برای من نوعی زیاد است. اما اگر در یک جای دیگر دنیا با یک درآمد دیگر بودم با همین علاقه نه خیلی هم زیاد نبود. و باور کنید به جز آن مارک قرمز تفوت های زیادی ب ا فوجی و . . . دارد.

مثلا اگر با حقوق 3 ماهتان می تونستید اینو بخرید نمی خریدید؟ الان چند نفر از شما گوشی آیفون دارید؟ گران نیست؟ با 150 هزار تومانم میشه گوشی خرید اما حاضرید 1/5 هم بدهید.

وسایل را تاوقتی ندارید فکر میکنید هرجایی نمی برید اما همچین که تهیه کنید با دوربین و لنز 20 میلیونی هم توی کویر غلت خواهید زد.

الان همین z4 و X6 رو چند برابر قیمت توی ایران میخرند؟مهم اینه که خواهان چیزی هستید یا نه.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

البته واقعن خیلی چیزها همانطور که گفتم داره جابجا میشه .
    مثلن در همین مثال آیفون ، واقعن گالکسی پا به پای اون میره و اگر اپل این همه وارد پرونده های طولانی استهلاکی با سامسونگ میشه ، به واقع دلیل اش فقط و فقط به خاطر رقابت بسیار بسیار نزدیک این دو است و مثلن خود من نمیدانم وقتی می شود گالکسی را با این همه توانایی و قدرت آندرویید و اپلیکیشن های آن داشت ، چرا باید قیمت بیشتری بابت اپل داد ؟! ( البته گالکسی هم دارم و ازش خیلی راضی ام )

اما در مورد این دوربین هم ، همانطور که گفتم ، علاقمندان خودش رو خواهد داشت این برند . اما باز تاکید میکنم ، به نظرم ، مرزهای برندها در حال فروپاشی است و هیچ کس در حاشیه امنیت که نیست هیچ ، مبارزه سختی را هم برای بقا آغاز کرده اند .
    yaghoobi و reza-ngg تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

در مورد بحث قیمت که دوستان اشاره کردند من هم یک مورد را اضافه کنم و آن بحث نیروی انسانی است
    اکثر کمپانی ها از کشور چین که به نیروی کار ارزان قیمت در جهان معروف است برای تهیه و تولید محصولات خود استفاده میکنند ولی لایکا تاجایی که من اطلاع دارم تماما از نیروی کار آلمانی که استاندارد رفاهی بسیار بالاتری نسبت به چین دارند استفاه میکند.و این موضوع قطعا یکی از چندین فاکتور اختلاف قیمت خواهد بود.
    yaghoobi، reza-ngg و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

البته در مورد لایکا بی انصافی هست بعنوان دکور استفاده بشه !!! هنوز تعداد بسیاری از عکاسان مطرح جهان ترجیح میدن که حتماً از لایکا و لنزهای مرغوبش استفاده کنند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

7000 دلار برای ما خیلی هزار تومان می شود
    برای کشورهای دیگر ... حقوق 1 ماه کارمند است ...

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

حتی برای هم وطن های ما هم چیز تخیلی ای نیست.
    شما از صبح تا شب چند اتومبیل بالای 300 میلیون تومان می بینید؟ حالا اون کسی که همچین اتومبیلی داره براش سخته یک دوربین 15 میلیونی تهیه کنه؟

واقعا دوربین دوست داشتنی ای هست.
    Javid، Kourosh Kahal، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2