صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 60
Like Tree294تشکر

موضوع: Leica M

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

دوستان به همه چيز اشاره كردند به غير از يك مطلب اساسي
    همه برند هاي سازنده دوربين هاي عكاسي جهان نامي و يا جايي يراي خود دارند 100% هم از نظر فني و يا سيستم كنترل كيفيت فراتر از مقوله هايي كه در ذهن ما هست قرار دارند و در غير اينصورت اصلا قادر به ارايه چنين محصولاتي نمي شدند
    ولي اون مطلب اساسي بازار و مشتري هاي متفاوت اين محصولات است مقابسه كنيد بازار و مشتريان محصولات لايكا و كنون و نيكون و سوني را با بازار ومشتريان مثلا فراري و توياتا و نيسان و لكسوس و بنز و ...
    در اينكه تويوتا سيستم توليد و كنترل كيفي تاپ در سطح دنيا دارد و محصولات سطح بالا و تاپ در سطح دنيا ارائه مي نمايد بحثي نداريم ولي اينكه چرا فراري محصولي با قيمتي متفاوت ومشتري متفاوت تري دارد نيز معمولا بحث نمي كنيم و همه موضوع را قبول دارند حالا در مقوله دوربيين هاي عكاسي نيز كسي كه باكنون و يا نيكون و يا .... عكاسي ميكند سراغ لايكا نميرود و بحث چگونگي قيمت گذاري لايكارا نيز ندارد و با سري ها حرفه اي 1D , ... ويا .... كار خودش انجام مي دهد در مقابل كسي هم كه لايكا دوست دارد قيمت لايكا را مثل كسي كه سوار فراري مي شود پرداخت مي كند و با لايكا عكاسي مي كند و من نيز ميگم فلان عكاس عكس هايش را با لايكا عكاسي كرده است به همين سادگي بدون اينكه پيچيده و يا غير قابل فهم باشد
    yaghoobi، Lost Soul و Amirghasemi تشکر می‌کنند.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

دیدن این کلیپ از کارخانه لایکا رو از دست ندید

کد:
     http://www.youtube.com/watch?v=LAfSfnykXfo
    m.daneshpayeh و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    شك نكنيد كه دارد. در مثل مناقشه نيست. براي اينكه خيالتان را راحت كنم شما توانايي تلفن هاي زيمنس را با پاناسونيك مقايسه كن. هر دو برند هستند به هر حال هردو هم كار را راه مي اندازد. يكي در آسيا توليد شده يكي متولد اروپا است.

هيچ برندي با افت كيفيت دوام نمي آورد.
    اگر بخواهید از نظر کیفی مقایسه کنید ندارد برادر من ندارد!
    وقتی شما می گویی از نظر کیفیتی و خروجی متناسب با قیمتش است یعنی اینکه کیفیت و خروجی و مخصوصا توانایی این دوربین در حد سری های بالای کنون و نیکون است (در مقایسه با قیمت آن). در صورتیکه اینطور نیست و همانطور که عرض کردم قیمت این دوربین کلاسیک زیبا به خاطر اسم لایکا و سابقه موفق آن و از همه مهمتر همیشه خاص بودن آن است.

پ . ن : آقا لطفا یکی این لینکهای یو تیوب رو یکجایی بگذاره ماهم بتونیم ببینیم.
    lamagra و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

دخالت دست و مهارت فردي در توليد
    توليد محدود
    استفاده از بهترين متريالها
    استفاده از بهترين اپتيكها
    ارزش برند و ارزش افزوده اون طي زمان مثلا در برخي مدلها حالت كلكسيونري هست
    بازار هدف محدود كه خواهان محصولي خاص هستن كه توليد محدودي هم داره و نتيجتا همه گير نيست
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

بمزيت مهم دوربينها لايكا خاصيت durablity هست و معناش اين هست عمر مفيد اونها شايد ده برابر محصولات مشابه باشه
    هزينه و وقت زياد روي تحقيقات براي تولسيد بهترين عدسي ها و لنزها
    به طور مثال شايد هزينه توليد يك عدسي خام لنز لايكا از توليد يك لنز كانن يا نيكون بيشتر باشه
    همه چيز واسه اسم نيست و اون اسم هم بي دليل اسم نشده
    من اگر بودجه داشتم حتما مشتري لايكا بودم بدون شك
    yaghoobi، mreza1001، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2125

با عرض سلام
    پیرو فرمایشات تمامی دوستان
    فکر کنم اگر مدتی حتی ساعاتی این دوربین (سری M) پیشتان باشد ( به امانت)
    و اجازه کار کردن (عکاسی) با آنرا داشته باشید
    قطعاً به این نتیجه میرسید زمین تا آسمان با دیگر مارکهای موجود در بازار تفاوت داره
    حتی لمس آن (دست گرفتن) کمی با اون کار کردن هم میتونه به اون چیزی که خدمتتون عرض کردم واقفتون کنه
    چیزی که من تجربه کوتاهی از کار با این سری دوربین ها را (Leica M9 با یک لنز Leica Summilux-M 21 mm f/1.4 ASPH) داشتم
    چیزی بیشتر از پول برند است
    به وضوح برتری کیفیت و اصالت آنها، موضوع شاخصی است
    و اما به نظر این حقیر: در مقام مقایسه مثل قیاس فرش اصیل دستباف ایرانی ابریشمی است با بهترین فرشهای ماشینی موجود در بازار
    (البته همه دوربینهای لایکا این خصیصه کیفیت را ندارند)
    بهرحال ...

** اگر بی مورد بود سخنان این حقیر ------------ به عزت و جلال بخشند مدیران عزیز **

ارادتمند همه
    روانفر
    yaghoobi، mreza1001 و a.g g.a تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    ممنونم. متوجه هستم ولی علاقه مندم توضیحی بیش از بله و خیر داده شود. دوست دارم بدانم که برتری ها و ویژگی های لنزها و دوربین های لایکا از نظر کارائی در چه مواردی است. مثلاً در لنزها این ویژگی ها می تواند در CA کم، کنترل مناسب فلر و وینیه تینگ، کنترل خوب خطاهای هندسی لنز، رزولوشن بالا در محدوده وسیعی از فاصله کانونی و دیافراگم و همچنین نقاط مختلف تصویر (مرکز، وسط، گوشه ها)، سیستم لرزش گیر کارآمد، جنس و ساخت مرغوب و درزبندی مناسب باشد و برای دوربین می تواند در نویز پایین و شارپنس بالا در دامنه وسیعی از ایزو، سرعت بالای شاتر، عکس برداری پیاپی سریع ، داینامیک رنج و عمق رنگ بالا، پردازنده سریع و قوی ، درزبندی خوب، هندلینگ و ارگونومی خوب، عمر بالای بدنه و شاتر باشد.

اگر دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارند سپاسگزار خواهم بود اگر بذل محبت کرده و روشنگری نمایند.
    متاسفانه من جواب سوال خودم را نگرفتم. آیا از دوستان عزیز، کسی می داند برتری و ویژگی های "کاربردی" دوربین ها و لنز های لایکا دقیقاً چیست؟ البته یکی از دوستان به Durability اشاره کرد. یکی دیگر از دوستان هم به دست ساز بودن که به نظرم اگر این دست ساز بودن به بهبود عملکرد منجر شود (و بتوانیم بگوئیم مثلاً این لنز به دلیل دست ساز بودن رزولوشن بیشتر و CA کمتری دارد) ویژگی "کاربردی" محسوب می شود و بیشتر دوستان موارد کلی را بیان فرمودند. کسی از دوستان می تواند موارد عینی را نام ببرد؟
    سپاس و ارادت
    yaghoobi، davoud maani، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط arborhani نمایش پست ها
    در اينكه تويوتا سيستم توليد و كنترل كيفي تاپ در سطح دنيا دارد و محصولات سطح بالا و تاپ در سطح دنيا ارائه مي نمايد بحثي نداريم ولي اينكه چرا فراري محصولي با قيمتي متفاوت ومشتري متفاوت تري دارد نيز معمولا بحث نمي كنيم و همه موضوع را قبول دارند حالا در مقوله دوربيين هاي عكاسي نيز كسي كه باكنون و يا نيكون و يا .... عكاسي ميكند سراغ لايكا نميرود و بحث چگونگي قيمت گذاري لايكارا نيز ندارد و با سري ها حرفه اي 1D , ... ويا .... كار خودش انجام مي دهد در مقابل كسي هم كه لايكا دوست دارد قيمت لايكا را مثل كسي كه سوار فراري مي شود پرداخت مي كند و با لايكا عكاسي مي كند و من نيز ميگم فلان عكاس عكس هايش را با لايكا عكاسي كرده است به همين سادگي بدون اينكه پيچيده و يا غير قابل فهم باشد
    مهمترین دلیل گرانی برند فراری و لامبورگینی و نظایر آن اتفاقاً دقیقاً ویژگی های کاربردی آنها است. اگر فراری ماشینی بسازد که 100 اسب بخار قدرت داشته باشد و شتاب 0-100 آن 11 ثانیه باشد و حداکثر سرعتش به 180 کیلومتر در ساعت محدود شود هیچ کس 20000 دلار هم برای آن نخواهد پرداخت. لابد محصولات لایکا هم ویژگی های کاربردی خاصی دارند. من علاقمندم آن ویژگی ها را بدانم.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Tuesday 18 September 2012 در ساعت 14:23
    a.g g.a، morteza khademy و Amateurism تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به نظرم پاسخ دقیق و علمی به این پرسش ، نیاز به آزمایش های دقیقی داشته باشه و تا حد زیادی ، شدنی نباشه .
    مثلن باید برترین لنزهای لایکا را با لنزهای پرایم نیکون و کانن ( و نه لنزهای متوسط و ارزان قیمت تر آنها ) مقایسه کرد و همینطور بر روی خروجی تصاویر و سنسور و ... بررسی دقیقی انجام داد.
    اما در واقعیت من فکر نمیکنم که چنین چیزی باشه . نه اینکه بد باشند ، اما فکر نمیکنم که برتری ویژه ای داشته باشند .
    مثلن باید دید جایگاه سنسور ، خروجی ، داینامیک رنج و ... این دوربینها مثلن در تست هایی که DXO ارایه میده کجاست ؟
    یا مثلن دیگر ریویوهای مهم و معتبر ؟
    به نظرم اگر خیلی دقیق بخواهیم به موضوع بپردازیم ، به نظرم نیاز به پژوهشی دقیق و علمی داشته باشه و از گمانه زنی یا ابراز علاقه های شخصی و یا مقایسه با تکنولوزی های بیست یا سی سال پیش ، دوری کرد .
    yaghoobi، Amateurism و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

متاسفانه لایکا این روزها از جیب می‌خورد!
    دوربین‌های جدیدش را نمی‌دانم. ولی چند رنج فایندر قبلی کیفیت خاصی نداشتند. ساخت دوربین سیاه‌سفید در روزگار فعلی بی‌شک برازنده‌ترین ایده‌ی لایکا بود.
    ساخت دوربین‌هایی چون پاناسونیک‌های سوپرزوم هم خراب کردن برند برای سودی مقطعی. اگر بخواهد به چنین روندی ادامه دهد پس از مدتی بی‌شک نه اثری از نوستالژی برندی لاکچری به نام لایکا باقی خواهد ماند و نه کمپانی بزرگ و پرفروشی که بتواند با کانن و نیکون و سونی و فوجی رقابت کند در بازار ببین و بگیرها.
    yaghoobi، mreza1001، artara74 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین