صفحه 103 از 148 نخستنخست ... 3 53 93 99 100 101 102 103 104 105 106 107 113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط davood نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    میخواستم نظرتون رو در مورد انتخاب بین لنز sigma 17-50 f 2.8 ex dc os hsm و sigma 17-70 f 2.8- 4 dc macro os hsm |c واسه دوربین نیکون D5300 بدونم
    زمینه عکاسی من بیشتر منظره و کلوزآپ توی طبیعته
    بزرگنمایی بیشتر توی 70-17 برام خیلی ارزش داره اما کیفیت بالاتر تصویر و دیافراگم ثابت 2.8 توی 50-17 هم برام خیلی جذابه
    هنوز نمیدونم آیا برتری کیفیت تصویر لنز 50-17 اونقدر هست که از بزرگنمایی بیشتر 70-17 چشم پوشی کنم ؟
    راستی در حال حاظر از لنز nikor 18-55 vr II استفاده میکنم
    اصولا تغییر به یکی از لنزهای بالا تفاوت قابل توجهی توی کیفیت عکسهام ایجاد میکنه و اصلا ارزش مبلغ پرداختی رو داره این ارتقاء لنز ؟
    ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
    نیاز به بزرگنمایی یه داستانه و شارپنس و.. یه داستان دیگه.لازم به ذکره که در عکاسی منظره شارپنس در درجه دوم سوم اهمیت قرار داره.شما برای عکاسی منظره بیشتر به یک اولتراواید مناسب احتیاج دارید.
    davood تشکر می‌کند.

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    نیاز به بزرگنمایی یه داستانه و شارپنس و.. یه داستان دیگه.لازم به ذکره که در عکاسی منظره شارپنس در درجه دوم سوم اهمیت قرار داره.شما برای عکاسی منظره بیشتر به یک اولتراواید مناسب احتیاج دارید.
    خاصیت آدمیزاده دیگه
    دوس داره همه چیز رو باهم داشته باشه
    راستش توی این یکسالی که دارم با این دوربین عکاسی میکنم نیازی به لنز بازتر از 18~17 میلیمتر احساس نکردم
    الان هم درواقع دنبال یه لنز Walk Around با کیفیت هستم و این 70-17 ورژن C دقیقا تمام نیازهای منو تامین میکنه ، اگر و تنها اگر تفاوت کیفیت تصویرش با 50-17 قابل توجه نباشه

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

رینگ معکوس دارم و کار میکنم اما اون واسه ماکرو خوبه و البته بسیار سخت
    بزرگنمایی مورد نیاز من در حد 1:2 یا حتی 1:3 کافیه که میشه همونقدری که لنز 70-17 داره چون قصد عکاسی از کله مگس و اینا ندارم و صرفا از گل و گیاه و پروانه و اینا عکسای کلوزآپ میگیرم

قیمت 50-17 الان حدود 1750 و قیمت 70-17 حدود 1850 هستش توی بازار تهران

در مورد تفاوت کیفیت و شارپنس دوتا لنز کسی منو راهنمایی میکنه ؟
    همونطور که گفتن شارپنس در ژانر منظره در اولویت 2-3 قرار دارد . اگر فوکال 17 براتون و بزرگنمایی 1:4 براتون مناسبه که به 17-70 فکر کنید در غیر این صورت به دنبال لنز واید و اولترا واید باشید و خوب اگر بزرگنمایی انچنانی نمیخواید میتونید از اکستشن تیوب استفاده کنید و بزرگنمایی اش رو تنظیم کنید خودتون
    davood تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1987

خاصیت آدمیزاده دیگه
    دوس داره همه چیز رو باهم داشته باشه
    راستش توی این یکسالی که دارم با این دوربین عکاسی میکنم نیازی به لنز بازتر از 18~17 میلیمتر احساس نکردم
    الان هم درواقع دنبال یه لنز Walk Around با کیفیت هستم و این 70-17 ورژن C دقیقا تمام نیازهای منو تامین میکنه ، اگر و تنها اگر تفاوت کیفیت تصویرش با 50-17 قابل توجه نباشه
    یک نکته دیگه اینکه رده بدنه برای انتخاب لنز آنچنان مطرح نیست.البته هرچه رده بدنه پایینتر باشه و بالطبع کیفیت سنسور ،خروجی ضعیفتره ولی در هرصورت لنز خوب مساویست با خروجی بهتر.اگر فوکال 16-17 واستون مهمه در کنار کیفیت و میتونید زوم کوتاه رو هضم کنید میتونید به 35-16 هم فکر کنید در برند خودتون و اگر میتونید کف فوکال رو بالاتر ببرید به 70-24 تمرون فکر کنید.
    davood تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2943

یک نکته دیگه اینکه رده بدنه برای انتخاب لنز آنچنان مطرح نیست.البته هرچه رده بدنه پایینتر باشه و بالطبع کیفیت سنسور ،خروجی ضعیفتره ولی در هرصورت لنز خوب مساویست با خروجی بهتر.اگر فوکال 16-17 واستون مهمه در کنار کیفیت و میتونید زوم کوتاه رو هضم کنید میتونید به 35-16 هم فکر کنید در برند خودتون و اگر میتونید کف فوکال رو بالاتر ببرید به 70-24 تمرون فکر کنید.
    راستش قیمت Tamron 24-70 از سقف بودجه ای که در نظر گرفتم (2 میلیون تومن) بالاتره و البته 24 میلیمتر واسه واید من کمه
    nikon 16-35 هم که قیمتش بازم بالاتره و اصلا نمیدونم ارزش این اضافه هزینه رو داره نسبت به مثلا sigma 17-50 f 2.8 Ex یا نه

تشکر کرده
    1987

راستش قیمت Tamron 24-70 از سقف بودجه ای که در نظر گرفتم (2 میلیون تومن) بالاتره و البته 24 میلیمتر واسه واید من کمه
    nikon 16-35 هم که قیمتش بازم بالاتره و اصلا نمیدونم ارزش این اضافه هزینه رو داره نسبت به مثلا sigma 17-50 f 2.8 Ex یا نه
    چرا 105-18 نمیگیرید؟روزنه 2.8 مناسب عکاسی منظره نیست.معمولا در عکاسه منظره از اف های کوچکتر مثل 5.6 و یا 8 استفاده میشه.
    davood تشکر می‌کند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

دوست عزیز چرا به 16-85 هم فکر نمیکنید؟
    خیلی گزینه خوبیه.
    یا علی
    davood تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    دوست عزیز چرا به 16-85 هم فکر نمیکنید؟
    خیلی گزینه خوبیه.
    یا علی
    سلام
    قیمت 16-85 بیشتر از بودجه ایشان است
    AMinAM، davood و Farshid.Y تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    قیمت 16-85 بیشتر از بودجه ایشان است
    به نظرم می ارزد اگر دست دوم بگیرند لنز ارزشمندیست
    Dariush Chegini و davood تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2943

چرا 105-18 نمیگیرید؟روزنه 2.8 مناسب عکاسی منظره نیست.معمولا در عکاسه منظره از اف های کوچکتر مثل 5.6 و یا 8 استفاده میشه.
    راستش همونطور که گفتم اینو به عنوان یه لنز همه کاره میخوام و حقیقتش دیافراگم باز یه امکاناتی رو به آدم میده که سخت میشه ازش گذشت
    بخصوص توی عکاسی کلوزآپ که یه جورایی مثل پرتره گرافی میمونه و دیافراگمهای باز میتونند خیلی مفید باشند
    توی سایتهای مختلف که نگاه میکنم بجز رنچ بهتر برتری خاصی برای لنز 85-16 نسبت به لنزهای مورد بحث نمیبینم که البته این اولویت اول من نیست
    البته نمیدونم این برداشت من درسته یا نه