صفحه 136 از 148 نخستنخست ... 36 86 126 132 133 134 135 136 137 138 139 140 146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    ابتدا باید سیستم فوکوس بررسی بشه تا مطمئن بشید خطای فوکوس ندارید. اولین علامت خطای فوکوس اینه که عکس هایی که با لایو ویو میگیرید با عکسهایی که از طریق چشمی گرفتین اختلاف دارن.
    تست کردم. تفاوت معنی داری ندارن. لنز را هم نو گرفتم و بعید میدونم از لنز باشه.
    من تنها حالتی که تونستم به عکسی شارپ اونطور که دلم میخواد برسم تنظیمات دستی و راو بعد از ویرایش بود درحالی که با لنز 18-55 AFP تصویر وضوح بالاتری داشت
    mostafa_1366 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من لنزی که شما خریداری کردید 18-140 AF-S هست و لنز قبلی شما 18-55 AF-P بود
    لنز 18-140 AF-S در مقایسه با 18-55 AF-S شارپ تر هست، اما در مقایسه با 18-55 AF-P خیر
    چه کسی به شما گفت 18-140 AF-S از 18-55 AF-P شارپ تره؟
    شما درحال حاضر فوکال های بیشتری در اختیار دارید، 18-55 AF-S به شما موتور فوکس پرسرعت بی صدا و شارپنس بیشتری ارائه میداد
    هر لنز مزیت های خودش رو داره
    بنده لنز 18-55 AF-P رو از نظر شارپنس با 50mm f1.8 مقایسه کردم و این لنز بسیار موفق بود، لینک مقایسه
    یه سئوال جدید : حالا که اونقدر شارپ نیست عکاسای حرفه ای چطور خودشونو با این لنز(18-140) قانع میکنن ؟و مهمترین استفاده های این لنز چیه ؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط softestan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    ابتدا بگم بنده كاملا مبتدي هستم.

خب من به عكاسي ماكرو علاقه مندم ( واسه خودم و خودم فقط )
    ولي حتي نميدونم با دوربينم ميتونم چنين عكسي بگيرم
    مثلا عكسي از چشم

خب خيلي سعي كردم
    ولي متاسفانه نشد

نيکون مدل D7000 به همراه لنز 18-105
    و سه پايه ...

اينا كل تجهيزات من بود ...
    يا تنظيم خاصي داشت و نتونستم
    يا اين كار از پس اين لنز بر نميومد ...

اگه گزينه اول درسته
    لطفا بگين بايد چه تنظيم خاصي رو اعمال ميكردم
    چون با فوكوس كردن بيش از حد روي سوژه
    ديگه به تاري ميرسيدم ..

و اگه موردم از لنز بوده
    بگين چه لنزي مناسب اين علاقه من هستش و قيمتش چقدره
    تشكر
    لنز 105-18 لنز ماکرو نیست. در دوربین‌های SLR مانند دوربین شما باید لنز مخصوص ماکرو رو تهیه‌کنید. مانند لنز 85 نیکون یا لنز 90 تامرون . باید کنار مشخصات لنز کلمه‌ی ماکرو قید شده باشد.
    در مورد قیمت‌ می‌تونید این لنزهایی که گفتم را در نت سرچ کنید.
    خواندن مقالات موجود در زمینه‌ی عکاسی ماکرو و لنزهای ماکرو به ویژه پیوندهای مربوط به لنزها را هم که در بالا ارایه شد به شما توصیه می‌کنم.
    softestan تشکر می‌کند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط imaco نمایش پست ها
    یه سئوال جدید : حالا که اونقدر شارپ نیست عکاسای حرفه ای چطور خودشونو با این لنز(18-140) قانع میکنن ؟و مهمترین استفاده های این لنز چیه ؟
    اونقدر شارپ هست، به میزان لازم شارپه و با ادیت مناسب به خروجی مناسب میشه رسید،
    مقصود پست من این نبود که 18-140 شارپ نیست، مقصود این بود که 18-55 AFP شارپ تره، ما تو این نسل از تکنولوژی لنزی که شارپ نباشه نداریم

درمورد استفاده، عموما مورد استفاده ی عکاسان مبتدی قرار میگیره که هنوز جغرافیای عکاسیشون مشخص نشده، چرا که شما هم فوکال واید داری مثل 18 و 24 و میتونی منظره کار کنی، و هم فوکال 35 و 50 رو داری که خیابونی کار کنی و هم 85 و 105 و140 که زوم و پورتره و غیره کار کنی و ببینی کدوم ژانر ، ژانر مورد علاقه ی شما خواهد بود تا لنز تخصصی اون ژانر رو خریداری کنی

البته عکاس های حرفه ای هم وقت هایی مثل مسافرت های خاص که امکان تعویض لنز براشون وجود نداره از لنز هایی مثل 18-140 استفاده میکنن
    enybody و imaco تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

اونقدر شارپ هست، به میزان لازم شارپه و با ادیت مناسب به خروجی مناسب میشه رسید،
    مقصود پست من این نبود که 18-140 شارپ نیست، مقصود این بود که 18-55 AFP شارپ تره، ما تو این نسل از تکنولوژی لنزی که شارپ نباشه نداریم

درمورد استفاده، عموما مورد استفاده ی عکاسان مبتدی قرار میگیره که هنوز جغرافیای عکاسیشون مشخص نشده، چرا که شما هم فوکال واید داری مثل 18 و 24 و میتونی منظره کار کنی، و هم فوکال 35 و 50 رو داری که خیابونی کار کنی و هم 85 و 105 و140 که زوم و پورتره و غیره کار کنی و ببینی کدوم ژانر ، ژانر مورد علاقه ی شما خواهد بود تا لنز تخصصی اون ژانر رو خریداری کنی

البته عکاس های حرفه ای هم وقت هایی مثل مسافرت های خاص که امکان تعویض لنز براشون وجود نداره از لنز هایی مثل 18-140 استفاده میکنن
    ممنون از جوابهاتون . راستش کمی تو ذوقم خورد . اونقدر که فکر کردم بفروشمش برگردم به 18-55 . از طرفی 18-140 محاسنی داره که نمیشه صرفنظر کرد . روی D7200 هم میبینم همین لنز عرضه شده و این کمی احساس پشیمونیم را کمتر میکنه .
    بهترین برنامه برای ادیت عکس چیه که بتونم با ادیت و این لنز تا اومدن لنزهای AFP خودمو راضی نگه دارم؟

كاربر جديد nature آواتار ها
    تشکر کرده
    7

یک لنز منظره واید شارپ معرفی کنید با قیمت مناسب.لنز فعلی ۵۵-۱۸ تمام پتانسیل دوربینم رو در بر نمیگیره و میگن این لنز مگاپیکسل حقیقش حدود ۸ ـه

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

ممنون از جوابهاتون . راستش کمی تو ذوقم خورد . اونقدر که فکر کردم بفروشمش برگردم به 18-55 . از طرفی 18-140 محاسنی داره که نمیشه صرفنظر کرد . روی D7200 هم میبینم همین لنز عرضه شده و این کمی احساس پشیمونیم را کمتر میکنه .
    بهترین برنامه برای ادیت عکس چیه که بتونم با ادیت و این لنز تا اومدن لنزهای AFP خودمو راضی نگه دارم؟
    نه، اتفاقا اگه 18-55 هم بگیرید از زوم کم و عدم دسترسی به فوکال های بالاتر شمارو اذیت خواهد کرد و مجدد پشیمان خواهید شد
    برنامه هم فوتوشاپ معروف، با یه فیلتر ساده cameraraw عکس شما زیر و رو خواهد شد، فیلتر smart sharp هم شمارو شگفت زده خواهد کرد

imaco تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نه، اتفاقا اگه 18-55 هم بگیرید از زوم کم و عدم دسترسی به فوکال های بالاتر شمارو اذیت خواهد کرد و مجدد پشیمان خواهید شد
    برنامه هم فوتوشاپ معروف، با یه فیلتر ساده cameraraw عکس شما زیر و رو خواهد شد، فیلتر smart sharp هم شمارو شگفت زده خواهد کرد

ممنون از وقتی که گذاشتید . پس فعلا با فتوشاپ و همین فیلترها کار میکنم و البته اموزش و یادگیری عکاسی که واقعا دنیاییه برای خودش .

این دو فیلتر واقعا عالین . خصوصا اون شارپ هوشمند :) همش احساس میکردم پول لنز هدر رفته .تصلویر بعد از ادیت کاملا شارپ و دلچسب میشن . تشکر مجدد
    ویرایش توسط imaco : Sunday 7 May 2017 در ساعت 01:29

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

سلام
    ۱۸ ۱۴۰ فقط تو فوکال واید کمی سافت است از حدود ۳۰ به بالا و مخصوصا در حدود ۸۰ واقعا عالیست کمی دیافراگم راهم ببندید حدود ۵/۶ شارپنس خوبی دارد

و البته عکاسان حرفه ای اگر شارپنس خیلی بالا بخواهند از لنزهای گران قیمتی مثل زایس بهره میبرندکه قیمتهای نجومی دارند
    اضافه میکنم در هیچ محفل عکاسی جدی کسی از شارپنس بالای عکس تعریف و تمجید نمیکند عکس خوب در درجه اول ترکیب و در درجه دوم نور خوب دارد
    Aier و imaco تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط softestan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    ابتدا بگم بنده كاملا مبتدي هستم.

خب من به عكاسي ماكرو علاقه مندم ( واسه خودم و خودم فقط )
    ولي حتي نميدونم با دوربينم ميتونم چنين عكسي بگيرم
    مثلا عكسي از چشم

خب خيلي سعي كردم
    ولي متاسفانه نشد

نيکون مدل D7000 به همراه لنز 18-105
    و سه پايه ...

اينا كل تجهيزات من بود ...
    يا تنظيم خاصي داشت و نتونستم
    يا اين كار از پس اين لنز بر نميومد ...

اگه گزينه اول درسته
    لطفا بگين بايد چه تنظيم خاصي رو اعمال ميكردم
    چون با فوكوس كردن بيش از حد روي سوژه
    ديگه به تاري ميرسيدم ..

و اگه موردم از لنز بوده
    بگين چه لنزي مناسب اين علاقه من هستش و قيمتش چقدره
    تشكر
    سلام
    ا
    یا باید لنز ماکرو تهیه کنید یا اگر میخواهید هزینه چندانی نکنید لنز ۱۸ ۵۵ afp تهیه کنید که بزرگنمایی حدود ۰/۴ دارد یعنی میتوانید از یک جسم حدود ۶۵ میلیمتری عکس خوبی بگیرید شم کوچکتر است میتوانید کمی عکس را کراپ کنید
    softestan تشکر می‌کند.