صفحه 140 از 148 نخستنخست ... 40 90 130 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام
    خواستم لنز زوم برای 5500 بخرم با تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که 18-300 با f 3.5- 6.3 به قیمت دو تومن بهترین گزینه ست و دیگه نیازی به تعویض لنز هم نداره، خواستم ببینم یکی اینکه کیفیت لنز 18-300 چطوره و بوکه و شارپنسی که داره چطور هستش و یه چیز دیگه که خیلی مهمه برام سرعت فوکوس کردنشه، حالا به نظرتون این لنز رو تکی بگیرم یا یه 18-55 بگیرم و در کنارش یه 55-200 یا 70-300 بگیرم، کلا با دو تومن هزینه بهترین انتخاب چیه ؟ بازم تاکید میکنم که سرعت فوکوس برام خیلی مهمه و شارپنس و بوکه هم ایده ال باشه حالا خیلی خوب نباشه، توی لنز های تامرون و سیگما هم میشه انتخاب کرد کلا چکار کنم بهتره ؟ اینم بگم که هنوز دوربین رو نگرفتم و میتونم بادی تنها بگیرم و هر لنزی که میخوام...ممنون
    ویرایش توسط Satyr : Sunday 25 June 2017 در ساعت 09:54

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط Satyr نمایش پست ها
    سلام
    خواستم لنز زوم برای 5500 بخرم خواستم و با تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که 18-300 با f 3.5- 6.3 به قیمت دو تومن بهترین گزینه ست و از 18 تا 300 هم پوشش میده، خواستم ببینم یکی اینکه کیفیت لنز 18-300 چطوره و بوکه و شارپنسی که داره چطور هستش و یه چیز دیگه که خیلی مهمه برام سرعت فوکوس کردنشه، حالا به نظرتون این لنز رو تکی بگیرم یا یه 18-55 بگیرم و در کنارش یه 55-200 یا 70-300 بگیرم، کلا با دو تومن هزینه بهترین انتخاب چیه ؟ بازم تاکید میکنم که سرعت فوکوس برام خیلی مهمه و شارپنس و بوکه هم ایده ال باشه حالا خیلی خوب نباشه، توی لنز های تامرون و سیگما هم میشه انتخاب کرد کلا چکار کنم بهتره ؟ اینم بگم که هنوز دوربین رو نگرفتم و میتونم بادی تنها بگیرم و هر لنزی که میخوام...ممنون
    سلام
    من با 300-18 نیکون روی بادی 7200 کار کردم ، شارپنس و کنتراست خوبی نداره . اگه براتون کیفیت عکس مهمه و مشکلی با تعویض لنز ندارید بهترین گزینه براتون همون ترکیب 55-18 و 300-70 نیکونه البته از سری Afp که سیستم فوکوس خیلی سریع و خوبی داره ، و البته بی صدا .
    زیر 1،500،000 هزینه میکنید و از نتیجه کارتون واقعا لذت میبرید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط davood نمایش پست ها
    سلام
    من با 300-18 نیکون روی بادی 7200 کار کردم ، شارپنس و کنتراست خوبی نداره . اگه براتون کیفیت عکس مهمه و مشکلی با تعویض لنز ندارید بهترین گزینه براتون همون ترکیب 55-18 و 300-70 نیکونه البته از سری Afp که سیستم فوکوس خیلی سریع و خوبی داره ، و البته بی صدا .
    زیر 1،500،000 هزینه میکنید و از نتیجه کارتون واقعا لذت میبرید
    ممنون بابت پاسخ، اما من چون اهواز هستم و اینجا هم از هفت روز هفته چهار روزش گردوخاکه خواستم ترجیحا یه لنز همه کاره بگیرم و تعویض لنز نداشته باشم، الان غیر 18-300 که میگید خیلی کیفیتش خوب نیست پیشنهاد دیگه تون چیه ؟ چون خیلی هم جمع و جور بود...
    بین 55-300 و 70-300 پیشنهادتون کدومه ؟ از نظر کیفیت و شارپ و بوکه و فوکوس ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

سلام
    خواستم لنز زوم برای 5500 بخرم با تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که 18-300 با f 3.5- 6.3 به قیمت دو تومن بهترین گزینه ست و دیگه نیازی به تعویض لنز هم نداره، خواستم ببینم یکی اینکه کیفیت لنز 18-300 چطوره و بوکه و شارپنسی که داره چطور هستش و یه چیز دیگه که خیلی مهمه برام سرعت فوکوس کردنشه، حالا به نظرتون این لنز رو تکی بگیرم یا یه 18-55 بگیرم و در کنارش یه 55-200 یا 70-300 بگیرم، کلا با دو تومن هزینه بهترین انتخاب چیه ؟ بازم تاکید میکنم که سرعت فوکوس برام خیلی مهمه و شارپنس و بوکه هم ایده ال باشه حالا خیلی خوب نباشه، توی لنز های تامرون و سیگما هم میشه انتخاب کرد کلا چکار کنم بهتره ؟ اینم بگم که هنوز دوربین رو نگرفتم و میتونم بادی تنها بگیرم و هر لنزی که میخوام...ممنون
    من اگه بودم ۱۶-۸۵ نیکون رو میگرفتم، زومش کمتره ولی از اونطرف ۲ م.م واید بیشتر داره و خب یک سرو گردن بالاتر از لنز کیت دوربینه.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

[QUOTE=Satyr;452687]ممنون بابت پاسخ، اما من چون اهواز هستم و اینجا هم از هفت روز هفته چهار روزش گردوخاکه خواستم ترجیحا یه لنز همه کاره بگیرم و تعویض لنز نداشته باشم، الان غیر 18-300 که میگید خیلی کیفیتش خوب نیست پیشنهاد دیگه تون چیه ؟ چون خیلی هم جمع و جور بود...

با لنز 300-55 کار نکردم اما از نوشته ها و تست ها کاملا مشخصه که 300-70 خیلی بهتره
    البته هیچکدومشون نمیتونند به عنوان تک لنز کار شما رو راه بندازند
    من اگه این شرایط رو داشتم با لنز 140-18 شروع میکردم
    تله کمتر اما کیفیت بالاتری بهتون میده
    البته نمیدونم تله بالای 140 تا چه حد براتون ضروریه
    اصلا در مورد ژانر عکاسیتون چیزی نگفتین شما که بتونیم بفهمیم کلا چه فوکالی براتون مناسبه
    باز 200-18 بهتر از 300-18 بهتون کار میده
    کلا هرچقدر فاصله واید تا تله لنز زوم کمتر باشه میتونید ازش انتظار کیفیت بالاتری داشته باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    درود بر مهیار عزیز.
    من با شما خیلی موافق نیستم. اصولا برای شروع عکاسی، لنز زوم توصیه میشه . نه که لنز فیکس اصلا مناسب نباشه ولی لنز زوم خیلی مناسبتره
    قصد به حاشیه کشوندن تاپیک رو ندارم ، در کل برای شروع عکاسی تا اونجا که من خبر دارم بیشتر مدرسان لنز های فیکس رو به هنرجو هاشون پیشنهاد میدن . مخصوصا" 35 میلیمتری . یا اگه لنز زوم دارن بهتره از فوکوال 35 میلیمتری اون لنز استفاده کنند . دلایل زیاده که چرا .
    در کل برای شروع به جای هزینه اضافی کردن برای لنز . بهتره یک عدد لنز 700 تومنی 35 میلیمتری بخرید . و با این لنز به آموزش عکاسی بپردازید .
    دانش سارویی هم یکبار اشاره کرد به این موضوع که به هنرجوهاش میگه یا لنز 35 استفاده کنن یا لنزشون باید روی فکوال 35 باشه و عکاسی کنند .
    https://www.lynda.com/Photography-tu.../144566-4.html
    Nima Sadigh و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar70 نمایش پست ها
    قصد به حاشیه کشوندن تاپیک رو ندارم ، در کل برای شروع عکاسی تا اونجا که من خبر دارم بیشتر مدرسان لنز های فیکس رو به هنرجو هاشون پیشنهاد میدن . مخصوصا" 35 میلیمتری . یا اگه لنز زوم دارن بهتره از فوکوال 35 میلیمتری اون لنز استفاده کنند . دلایل زیاده که چرا .
    در کل برای شروع به جای هزینه اضافی کردن برای لنز . بهتره یک عدد لنز 700 تومنی 35 میلیمتری بخرید . و با این لنز به آموزش عکاسی بپردازید .
    دانش سارویی هم یکبار اشاره کرد به این موضوع که به هنرجوهاش میگه یا لنز 35 استفاده کنن یا لنزشون باید روی فکوال 35 باشه و عکاسی کنند .
    درود
    دیگه وارد حاشیه شدیم!
    ببنید بنده با شما موافقم ولی خودتون فرمودید! اساتید و مدرسان! این یعنی شما تحت نظر یک مدرس یا مربی یا هر چیزی که اسمش رو بگذاریم این کار را انجام بدیم ولی بصورت انفرادی قضیه فرق می کنه.
    از طرفی زمانی که یک فرد دنبال کار کردن آکادمیک هست استفاده دوربینش مختص کار آموزشی نخواهد شد. شرایطی پیش میاد که تفریحی هم عکس بگیره و در این صورت اون لنز فیکس به شدت آزار دهنده خواهد شد.
    بنابراین بهتره همان لنز زوم را تهیه کنه و از فوکال فیکسش برای کارهای آموزشی و از بقیه رنج فوکال برای کاربری تفریحی بهره ببره.
    بعد اگر واقعا احساس کرد ارزشش رو داره به سراغ لنزهای فیکس تخصصی بره.
    ممنون بابت پاسخ، اما من چون اهواز هستم و اینجا هم از هفت روز هفته چهار روزش گردوخاکه خواستم ترجیحا یه لنز همه کاره بگیرم و تعویض لنز نداشته باشم، الان غیر 18-300 که میگید خیلی کیفیتش خوب نیست پیشنهاد دیگه تون چیه ؟ چون خیلی هم جمع و جور بود...
    دوست عزیز در تمام توضیحاتی که برای انتخاب لنز داده شده همه اساتید تاکید دارند برای کار جدی لنز سوپر زوم مناسب نیست!
    ولی اگر بنا باشه بعنوان یک فرد که تازه وارد کارزار بادی های DSLR شده یک لنز همه کاره داشته باشید، در برند نیکون شخصا بهترین انتخاب را 200-18 VRII می شناسم.
    هم از نظر کیفیت ساخت و کیفیت اپتیک و هم از نظر خروجی تصویر با این رنج در رده بسیار خوبی قرار داره.
    بنده سابقه تهیه 2 عدد از این لنز را برای دوستان داشتم
    یک مورد که قبلش 55-200 (اگر اشتباه نکنم) و 55-18 داشت و در فوکال 200 لنز ذکر شده تصویرش اصلا قابل قیاس با 200-18 VRII نبود.
    در مورد بعد هم این لنز را با یک بادی D7200 برای کاربری همومی و همانند رده لنز Walk Around خریداری کردیم که اون هم بسیار راضی کننده بود.
    به جرات باید عرض کنم در این رده فوکال از نظر شارپنس و حتی کیفیت ساخت تقریبا شرکت های دیگه رقیبی برای نیکون (البته شاید فعلا) ندارند.
    ارادتمند
    sorena_56 و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar70 نمایش پست ها
    خدمت مهیار عزیز عرض کنم که تاکید دوستمون رو زوم بودن لنز و همین طور رنج فوکال لنزهایی که نام بردن فراموش نکنیم. ادامه توضیحات رو هم که شما و مصطفی عزیز گفتین.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام
    نمیدونم جای سئوالم اینجا هست یا نه.اگه جاش اینجا نیست،به بزرگی خودتون ببخشید.
    دوستان میخواستم بدونم چطور توی دوربینهای سوپر زوم مثل p900 یا sx60 فاصله کانونی بالا رو بدست میارن و زومهای 80 برابر و یا 60 برابر رو براشون تعریف میکنن،اما توی لنزهای حرفه ای زومهای کمتر ارائه میدن؟
    مگه اون دوربینها از چه تکنو لوژی استفاده میکنن که نمیشه توی لنزهای حرفه ای ازش استفاده کرد؟
    ممنون میشم اساتید یه توضیحی در این مورد بدن.
    من هر چی گشتم توی نت جوابی پیدا نکردم.

فرستاده شده از LG-D802ِ من با Tapatalk

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط Yahyai نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم جای سئوالم اینجا هست یا نه.اگه جاش اینجا نیست،به بزرگی خودتون ببخشید.
    دوستان میخواستم بدونم چطور توی دوربینهای سوپر زوم مثل p900 یا sx60 فاصله کانونی بالا رو بدست میارن و زومهای 80 برابر و یا 60 برابر رو براشون تعریف میکنن،اما توی لنزهای حرفه ای زومهای کمتر ارائه میدن؟
    مگه اون دوربینها از چه تکنو لوژی استفاده میکنن که نمیشه توی لنزهای حرفه ای ازش استفاده کرد؟
    ممنون میشم اساتید یه توضیحی در این مورد بدن.
    من هر چی گشتم توی نت جوابی پیدا نکردم.

فرستاده شده از LG-D802ِ من با Tapatalk
    به دلیل استفاده از سنسور کوچک...
    kiavash، amir.komeily، davood و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.