صفحه 145 از 148 نخستنخست ... 45 95 135 141 142 143 144 145 146 147 148 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان من توی فروشگاه های اینترنتی دنبال لنز می چرخیدم متوجه شدم بعضی از لنزها بدون جعبه ، بعضی با جعبه سفید و بعضی هم با جعبه طلایی فروش می ره.
    سوالم اینه که :فرقشون چیه ؟و‌کدوم توصیه می شه ؟

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دوستان من توی فروشگاه های اینترنتی دنبال لنز می چرخیدم متوجه شدم بعضی از لنزها بدون جعبه ، بعضی با جعبه سفید و بعضی هم با جعبه طلایی فروش می ره.
    سوالم اینه که :فرقشون چیه ؟و‌کدوم توصیه می شه ؟

درود. جعبه طلایی لنزهایی است که جدا از بدنه خریداری شده اند.
    لنزهای جعبه سفید کیت همراه با بدنه بودند که زمان فروش (نو یا دست دوم) معمولاً ارزانتر از جعبه طلایی با شرایط مشابه قیمت گذاری می شوند.
    در مورد بدون جعبه دقت بیشتری در معامله لازم است.
    با مقایسه قیمت ها خرید لنزهای جعبه سفید (مثلا 18-55 AF-p) خرید خوبییست.
    موفق باشید.
    amir.komeily و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

سلام خدمت اساتید محترم من قسط خرید یک لنز 50mm دارم ولی بین 50mm f1/8g با 50mm f1/4d مردد هستم دوربینم هم d7100 با لنز 18/105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

باسلام به دوستان .منقصد خرید لنز 50م م f1.4 را داشتم. برای پرتره وگاها عکسای خانوادگی در بیرون ام یکی از دوستای عکاسم sigma f2.8*17-50رابهم معرفی کرد مگفت شارپنس بهتر وکیفیت ساخت عالی داره .اما گرونتره ازدوستای که تجربه کار با این لنزه دارن تجربه خودشون از این لنز بگن ممنون میشم که ایا درمحدوده تقریبا واید تا نرمال بی نیاز میکنه از لنزهای پرایم.تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان من یه سری لنز از روی کم تاملی خریدم که یه جورایی بدرد نمی خوره و یه جورایی شاید بدرد بخوره با توجه به اینکه به پول فروششون نیاز مبرم ندارم از شما راهنمایی و کمک می خوام که نگهشون دارم و یا بفروشم و تبدیل به احسن کنم
    من یه کانن 70 دی داشتم که به مشکل خورد و مجبور شدم یه بدنه دیگه بگیرم
    برای جایگزین تصمیم گرفتم که یه بدنه خوب ولی ارزون به همراه یه لنز خوب 70_200 بگیرم
    بنابراین یه 7100 نیکون گرفتم با 70_200 تامرون سری G2 به همراه یسری متعلقات(فیلتر پلاریزه و کوله و...)
    با استفاده از این لنز کیفیت خیلی بهتری از لنز قبیلیم (28_135 اس تی ام کانن) را تجربه کردم بنا براین چون نیاز ضروری به رنجهای تکمیلی لنز نداشتم
    ابتدا تصمیم گرفتم صبر کنم تا رنج های تکمیلی رو در آینده با لنزهای با کیفیت شبیه این کامل کنم
    ولی از اونجایی که باید سه چهار میلیون هزینه می کردم نیاز به صبر بیش از حد داشت
    بنابراین تصمیم گرفتم تجربه لنز پرایم رو کسب کنم ویه لنز نیکون آک بند 50 1.8 خریدم
    متاسفانه برای عکاسی خانگی و تفریحی اصلا این دو لنز جوابگو نبودن و خیلی محدودیت داشتن
    با مشاوره بچه های همین سایت یه لنز آک 18_55 تهیه کردم
    ولی متاسفانه تجربه کیفیت 70_200 سطح توقع من رو خیلی بالابرد و اصلا نمی تونستم از عکس ها ۱۸_۵۵
    راضی باشم
    تا اینکه یکی از دوستان همین سایت لنز 17_50 سیگما با دیافرگم ثابت 2.8 رو برای فروش گذاشت از وقتی که این لنز رو خریدم تا حدود زیادی به کیفیت مورد نظرم رسیدم و فک می کنم تا وقتی که پولدار بشم و یه خرج سه چهار تومنی برای تفریح داشته باشم بتونه من رو از نظر کیفیت تا حدودی مطلبوی قانع نگه داره
    ..............
    بعد از این مقدمه طولانی از شما برای نگه داشتن یا فروش لنز ها راهنمایی می خوام
    از یه طرف می گم حالا که من 18 _55 رو خریدم با اینکه سالم و تمیز هست فک نکم براش مشتری به اون صورت باشه از طرف دیگه در صورت فروش بدنه به همراه این لنز شاید شرایط فروش بهتر باشه بنابر این زیاد نظرم به فروش نیست
    در مورد لنز پرایم 50 هم می گم شاید لنز پرایم هم کارایی خوبی داشته باشه و در موارد خاص به کار بیاد

حالا به نظر شما این فرضیات درست هستن و لنزها رو حفظ کنم
    و یا نظر شما به فروش و تبدیل و یا خرید تجهیزات جانبی دیگه هست ؟
    شما اگه جای من بودید چه می کردید؟

ویرایش توسط filtrmiltr : Saturday 10 February 2018 در ساعت 23:12

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دوستان من یه سری لنز از روی کم تاملی خریدم که یه جورایی بدرد نمی خوره و یه جورایی شاید بدرد بخوره با توجه به اینکه به پول فروششون نیاز مبرم ندارم از شما راهنمایی و کمک می خوام که نگهشون دارم و یا بفروشم و تبدیل به احسن کنم...
    درود..

شما بدنه ای خوبی دارید که همان نیکون 7100 است.اگر از بنده بپرسید،بهترین رده لنز برای شروع:
    1) خرید لنز کیت نیکون Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR بهمراهی یک لنز نرمال DX پرایم نظیر 35 میلیمتری است..
    2)اگر لنز کیت فوق گران است،می توانید از نسل قبلی آن یعنی Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR بهمراهی همان پرایم 35 میلیمتری استفاده کنید.

ترکیب فوق برای شروع به عکاسی بسیار مناسب است و تا مدتها برای نیاز شما کافی خواهد بود.این ترکیب لنز کیفیت خیلی خوبی ارائه می دهد.

3)برای تکمیل بازه لنز زوم در آینده و عکاسی در یک مرحله بالاتر می توانید از دو سری سیگما آرت برای بدنه های کراپدار یعنی Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art و Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art استفاده کنید..یا اگر نظرتان از همان اول خرید این دو لنز است،که بازهم مبارک است..

بنده دقیقا از همین فرمول پیروی کردم و از نتایج عکس های گرفته شده نیز راضی هستم..تامرون 200-70 زوم تهیه شده هم لنز فوق العاده ای است و ارزش نگهداری دارد..گرچه بنده هنگام کار با بدنه کراپدار لنز Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR را ترجیح می دهم..ارزانتر،سبک تر،بدون حالت FOCUS BREATHING (برخلاف تامرون) می باشد.تامرون نامبرده برای محیط های کم نور و سرپوشیده که از شرایط نوری مناسب بهره نمی برد و اجازه استفاده از فلاش نیز ندارید،مناسب تر است.

بدرود تا درودی دیگربار
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    1) خرید لنز کیت نیکون Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR بهمراهی یک لنز نرمال DX پرایم نظیر 35 میلیمتری است..
    2)اگر لنز کیت فوق گران است،می توانید از نسل قبلی آن یعنی Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR بهمراهی همان پرایم 35 میلیمتری استفاده کنید.
    ....
    در حال حاضر قدرت خرید لنز پیشنهادی مورد یک رو ندارم و با توجه به اینکه یه لنز واک اندروید با اف پایین به کارم بیشتر می آد مورد ۲ منتفی هست بنابراین با توجه به پیشنهادات شما لنز ۱۷-۵۰سیگما خودم رو حفظ می کنم و با کاستی اش کنار می ام تا اوضاع مالی خوب بشه
    مگر اینکه دوستان با تجربه چون شما پیشنهاد دیگه ای ارایه بدن
    ـ اما در مورد لنز پرایم : نظر شما اینه که پرایم ۵۰ رو ردش کنم بره جاش ۳۵ بگیرم ؟

3)برای تکمیل بازه لنز زوم در آینده و عکاسی در یک مرحله بالاتر می توانید از دو سری سیگما آرت برای بدنه های کراپدار یعنی Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art و Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art استفاده کنید..یا اگر نظرتان از همان اول خرید این دو لنز است،که بازهم مبارک است..
    با توجه به رویکردی که از خودم سراغ دارم فکر نکنم کارم به اونجا ها برسه
    فقط داخل پرانتز یه موضوعی رو عرض کنم و اونم اینکه من همیشه فکر می کردم که اگه در کنار لنز ۷۰ـ۲۰۰ یه لنز مثل ۱۶- ۸۰ تهیه کردم بعد اگه بخوام ارتقا بدم یه فول فریم مثل d810 یا d750 بگیرم خوبه و ته ایده ها و آرزو هام داشتن دو تا لنزخوب یکی زوم و یکی واک ندروید به علاوه یه فول فریم خوب هست ولی این لنز های سیگما که شما معرفی کردید به نظرم اومد که از دید شما ارتقا لنز های اینچنینی اولیت داره به فول فریم ؟

بنده دقیقا از همین فرمول پیروی کردم و از نتایج عکس های گرفته شده نیز راضی هستم..تامرون 200-70 زوم تهیه شده هم لنز فوق العاده ای است و ارزش نگهداری دارد..گرچه بنده هنگام کار با بدنه کراپدار لنز Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR را ترجیح می دهم..ارزانتر،سبک تر،بدون حالت FOCUS BREATHING (برخلاف تامرون) می باشد.تامرون نامبرده برای محیط های کم نور و سرپوشیده که از شرایط نوری مناسب بهره نمی برد و اجازه استفاده از فلاش نیز ندارید،مناسب تر است.
    حالا که این تامرون رو دارم و به تعویضش حالا حالاها فکر نمی کنم
    فقط با توجه به اطلاعات انکم نمی دونم این
    FOCUS BREATHING چی هست؟ مزیت محاسبه می شه ؟

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

درود...

35 میلیمتری در بدنه کراپدار تقریبا معادل 50 میلیمتری در بدنه فول فریم است..
    اگر شما درصدد ارتقای به فول فریم در آینده نزدیک هستید،این دیگر موضوعی متفاوت است..ولی اگر می خواهید چندین سال با بدنه کراپدار کار کنید و تجربه اندوزی نمایید،موارد یاد شده قبلی بنظرم برایتان مناسب تر است.
    برای درک عبارت FOCUS BREATHING، همین کلمه را گوگل بفرمایید،به مفهوم آن پی خواهید برد..

بدرود تا درودی دیگربار
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام و احترام و تبریک سال نو
    دوستان عزیز به عنوان یک فرد کاملا آماتور که برای عکاسی از خانواده و دوستان قصد خرید دوربین داره چه لنزی پیشنهاد میکنید؟
    دوربین انتخابی D5600 ( خریداری نشده.فقط در مرحله تحقیق هستم. پیشنهاد بهتری دارید تو این رنج قیمت خوشحال میشم)
    ممنون
    ویرایش توسط BEHN@M : Friday 23 March 2018 در ساعت 14:24

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHN@M نمایش پست ها
    با سلام و احترام و تبریک سال نو
    دوستان عزیز به عنوان یک فرد کاملا آماتور که برای عکاسی از خانواده و دوستان قصد خرید دوربین داره چه لنزی پیشنهاد میکنید؟
    دوربین انتخابی D5600 ( خریداری نشده.فقط در مرحله تحقیق هستم. پیشنهاد بهتری دارید تو این رنج قیمت خوشحال میشم)
    ممنون
    سلام
    برای کاری که شما میخواید همان 18-55 یا نهایتا 18-105 یا 18-140 ایده آل است