صفحه 51 از 148 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

[QUOTE=mesoud;364384]از بین این دو تا لنز کدومش بهتره برای یه تازه کار؟ اینها مناسب دوربین D3200 هستند؟ یه لنز همه کاره میخوام که از 18-55 همراه خود دوربین بهتر باشه...

سلام دوست عزیز.یه لنز همه کاره میخواهید اونوقت فاصله کانونی رو از 55 و 70 شروع میکنید.پیشنهاد من به شما:
    اول اول اول:Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR
    nikon-af-s-dx-nikkor-16-85mm-f35-56g-ed-vr.jpg
    دوم:Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II
    nikon-af-s-dx-nikkor-18-200mm-f35-56g-ed-vr-ii.jpg
    سوم:Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
    nikon-af-s-dx-nikkor-18-105mm-f35-56g-ed-vr.jpg
    ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 14 January 2014 در ساعت 16:29

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط mesoud نمایش پست ها
    سلام. من قصد خرید 5100 یا 3200 نیکون رو دارم. منتهی گفتم فقط بادی رو بگیرم و در حدود 400 تومن برای خرید لنزی همه کاره خرج کنم چون گفتن لنز کیت همراهشون که 18-55 هست به درد بخور نیست. ممنون میشم یه راهنمایی بکنید برای لنز همه کاره ای که کار یه آماتور رو راه بندازه با قیمت مناسب..یه لینک هم بدید
    دوست عزیز با این مبلغ فقط میتونید
    Nikon AF-S DX VR Zoom-NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G IF-
    nikon-af-s-dx-vr-zoom-nikkor-55-200mm-f4-56g-if-ed.jpg
    یا لنز دوست داشتنی با فاصله کانونی ثابت Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.8D رو بخری که متاسفانه این دومی چون بدنه ات موتور فوکوس داخلی نداره بدردت نمی خوره.
    nikon-af-nikkor-50mm-f18d.jpg
    ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 14 January 2014 در ساعت 16:29

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

سلام دوستان
    بنده قصد خرید لنز برای بادی دی 600 نیکون را دارم
    لطفا اساتید و فقط افراد آگاه نظر دهند بین دو لنز زیر کدام ارزشمند تر و مناسبتر هستند .
    تامرون 70 - 24 f2.8
    نیکون 120 - 24 f4
    متشکرم

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا اساتید و فقط افراد آگاه نظر دهند بین دو لنز زیر کدام ارزشمند تر و مناسبتر هستند .
    تامرون 70 - 24 f2.8
    نیکون 120 - 24 f4
    متشکرم
    من باشم با علم به اینکه این مدل تامرون بسیار خوش ساخت با کیفیت هست نیکون انتخاب میکردم قبلا دوستان اشاره کرده اند که فروش و افت قیمت تامرون سخت و زیاد هست من بودم بوجه برای 24-70 نیکون نگه میداشتم یک عمر با خیال راحت بعید میدونم تامرون تهیه کنید چند وقت یک بار حوس نکنید 24-70 نیکون بگیرید
    ata_m3 و Pedram.m تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا max1000 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

با سلام و خسته نباشید من دوربین نیکون d800 دارم به همراه لنز 24-120 نانو و اینکه یه لنز دیگه می خوام واسه عکاسی صنعتی که حسابی شارپ و بافت جنس موضوعات رو نشون بده و در حقیقت متریال کار رو بکشه بیرون میشه راهنمایی کنید اساتید مجرب که من چه لنزی واسه عکاسی صنغتی بخرم با تشکر...خالقی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط max1000 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید من دوربین نیکون d800 دارم به همراه لنز 24-120 نانو و اینکه یه لنز دیگه می خوام واسه عکاسی صنعتی که حسابی شارپ و بافت جنس موضوعات رو نشون بده و در حقیقت متریال کار رو بکشه بیرون میشه راهنمایی کنید اساتید مجرب که من چه لنزی واسه عکاسی صنغتی بخرم با تشکر...خالقی
    سلام
    من برادرانه توصیه می کنم فعلا هیچ چیز نخرید. فقط با همین ابزاری که دارید تمرین و مطالعه کنید. قسمت مقالات سایت مطالب خوبی هست که پاسخ سئوالات شماست. بعد می توانید سئوال یا مسئله ای داشتید مطرح کنید. بدون مطالعه سئوال پرسیدن متوالی در اینجا و آنجا باعث سردرگمی شبیه به اتفاقی که برای 24-85 افتاد، می شود.
    farhad44، Amir Tavakoli، Amin Zarif و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تامرون 70 - 24 f2.8
    نیکون 120 - 24 f4
    متشکرم
    سلام.چرا بجای 70-24 به لنز Nikon AF Zoom-NIKKOR 24-85mm f/2.8-4D IF فکر نمی کنید؟این لنز بازه‌ی زومی که عموماٌ‌ مورد استفاده س رو داره. دقت و گرادیاسیون اش بسیار بالاست. ضمنا برای عکاسی ماکرو تا بزرگ‌نمایی 2/1 : 1 قابل استفادس.البته من هدف شما و نوع و ژانر عکاسی شما رو نمی دونم.باتوجه به لنز انتخابی خودتون پیشنهاد دادم.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    سلام.چرا بجای 70-24 به لنز Nikon AF Zoom-NIKKOR 24-85mm f/2.8-4D IF فکر نمی کنید؟این لنز بازه‌ی زومی که عموماٌ‌ مورد استفاده س رو داره. دقت و گرادیاسیون اش بسیار بالاست. ضمنا برای عکاسی ماکرو تا بزرگ‌نمایی 2/1 : 1 قابل استفادس.البته من هدف شما و نوع و ژانر عکاسی شما رو نمی دونم.باتوجه به لنز انتخابی خودتون پیشنهاد دادم.
    دوست عزیز، میتونم بپرسم شما چرا صرفا بر اساس فاصله کانونی و سایر مشخصات فیزیکی، لنزهایی رو به کاربران توی تاپیک های مختلف پیشنهاد میدید؟
    درحالی که اکثر قریب به اتفاق این پیشنهاد ها هیچ کمکی به کاربر نمیکنه!
    توی یکی از تاپیکها آقا فرهاد هم به شما تذکر مشابه ای دادند، ولی اصلا توجه نمیکنید و همینطور کار خودتون رو ادامه میدین!
    احیانا هدف شما از ارسال این پست ها، افزایش تعداد پست در انجمن هست؟ یا چی؟
    maziyarsh، masoudrejae، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    دوست عزیز، میتونم بپرسم شما چرا صرفا بر اساس فاصله کانونی و سایر مشخصات فیزیکی، لنزهایی رو به کاربران توی تاپیک های مختلف پیشنهاد میدید؟
    درحالی که اکثر قریب به اتفاق این پیشنهاد ها هیچ کمکی به کاربر نمیکنه!
    توی یکی از تاپیکها آقا فرهاد هم به شما تذکر مشابه ای دادند، ولی اصلا توجه نمیکنید و همینطور کار خودتون رو ادامه میدین!
    احیانا هدف شما از ارسال این پست ها، افزایش تعداد پست در انجمن هست؟ یا چی؟
    اول سلام.دوم:میتونم بپرسم افزایش تعداد پست در انجمن چه استفاده ای برای من داره؟بنده نه آتلیه دارم نه فروشنده هستم نه افزایش پست عایدی خاصی داره.شاید هم عده خاصی اینجا انحصار پاسخگویی دارن نه؟مشخصاتم هم در صفحه ام موجوده.بعد هم لطفا تعدادی از مشخصات غیر فیزیکی لنزها رو مثلا غیر از خطای آبراسیون و دقت و گرادیاسیون و پاشش نوری و شارپنس و بوکه و کیفیت تصویر و سرعت فوکوس و فلر و گوستینگ و کجنمایی و اعوجاج گوشه های لنز و خطاهای CA کروماتیک و ابیشن و افزایش شارپ و منحنی های MTF و کج نمایی (Distortion) بشکه ای و vignetting (تیره شدن گوشه ها) و و ... رو که بلد هستید به ماهم یاد بدید.تا اونجا که من میدونم لنز یعنی فیزیک اپتیک که شامل مشخصات ازین دسته.بقیه اش تجارب فردیه که یکنفر شاید با یک لنز به اون تجارب برسه و عده ای دیگه نه.من قریب به یکساله مطالب اغلب فرومها رو خوندم خیلی از بحثهای تخصصی و بسیار مفید و عالمانه واسه کاربر مبتدی کارامد شاید نباشه.بسیاری از بحثهای بسیار عالی و فنی در سطح کاربرهای حرفه ای مطرح شدن که شاید اونی که میخواد از یه ENTERY LEVEL شروع کنه بدردش نخوره.ضمنا من نظرم رو میدم که غیر حرفه ای هم نیست اینکه شما موافق یک نظر نیستید دلیل بر ناکارامدیش نیست.حضرتعالی اگه جواب سوالات رو دارید مفید ترش رو بفرمایید من با کمال امتنان استفاده میکنم.شما اینجور پستها رو که ربطی به تاپیک هم نداره بجاش میتونستید خصوصی هم پیغام بدید.هدف شما چیه ؟افزایش پست؟؟؟
    به هرحال از نظرات صاءب شما تشکر میکنم.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

همه این اصطلاحاتی را که شما نام برده اید را بسیاری از دوستان اینجا می‌دانند دوست عزیز .
    من با توجه به مطالبی که خودتون گفتید ، تصور نمی کنم که با این لنزها کار کرده باشید ، وگرنه هرگز 85-24 رو به جای 70-24 ، که هم خروجی به مراتب بهتری دارد و هم دیافراگم ثابت ، و هم کیفیت ساخت بهتر ، و البته بهترین لنز نیکون در این رده ، به یک کسی که برای کمک و مشورت به اینجا آمده توصیه نمی کردید تا او به اشتباه بیافتد . و در شرایط سخت اقتصادی کنونی ، دچار خسارت مالی شود ...
    آنهم برای 15 میلی متر تله بیشتر !
    بهتراست که به جای ردیف کردن اصطلاحات و بدیهیات ، که جزو ملزومات اولیه کار است و همه دوستان بر آن آگاهی دارند ، مسئولانه تر پاسخ بدهید .
    و چه بهتر که اگر با لنزی کار نکرده ایم و اطلاعات کافی نداریم ، پاسخ را به کسانی که در این زمینه تجربه دارند بسپاریم ...
    Pooyan، maziyarsh، rezafh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 51 از 148 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 ... آخرینآخرین