صفحه 147 از 148 نخستنخست ... 47 97 137 143 144 145 146 147 148 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,461 تا 1,470 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط moslem571 نمایش پست ها
    سلام آيا لنز 105mm f1.4g /پرایم براى عكاسى از مدل عروس و كارهاى صالون زيبايى و گرفتن ويديو بهتر هست يا لنز 50mm f1.4g يا 85mm f1.4g . مشكل هزينه نيست
    در مورد ۱۰۵ دو نکته رو باید در نظر داشته باشید یکی وزن حدود یک کیلو ایش هست که حداقل باید دوربین تون از سری ۷۰۰۰ باشه تا تعادل خوبی داشته باشه و به مانت فشار نیاد
    و دیگه فاصله کانونی است که باز اگه دوربین تون کراپ هست ممکنه تو فضای بسته و اتلیه به مشکل بخورید ولی برای فضای باز عالیه

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط arash59b نمایش پست ها
    تشکر داود جان
    یعنی تفاوت در کیفیت و شارپنس ارزش قیمت تقریبا دوبرابر رو داره یا بیشتر بخاطر جدید بودن و فوکال بالاتر و سری p بودن قیمتش بالاتره؟

بنظرتون قیمت یه تومن سایت پیکسل مناسبه یا از بازار میشه ارزونتر تهیه کرد؟

سلام
    به نظر من ارزشش رو داره
    شارپنس و کنتراست رنگش به چشم من خیلی بهتره از 200-55 و البته رنج بهتری هم داره که واسه تیپ عکاسی من خیلی برام مفیده ، باز خود شما باید در موردش تصمیم بگیرید .
    راستش قیمت بازار رو خبر ندارم اما اگه تهران هستین یه گشتی بزنین و از قیمت مطمئن بشید .
    موفق باشید .
    arash59b تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط arash59b نمایش پست ها
    اتفاقا یه نیم نگاهی به اونم داشتم. نیم نگاه چون بیشتر لنز کیت خودم ۱۸-۵۵ هست تو فضای باز عکاسی و دوربین در دست نیاز به گرفتن پرتره دارم در مقایسه با لنز کیت خودم بنظرتون ارزش خرید داره؟
    از طرفی هم معمولا در عکس برداری منظره خیلی نیازی به زوم ندارم. برای پرتره هم بیشتر فوکال ۱۰۵ تا ۱۳۵ اش برام مهمه (در ۷۰-۳۰۰)

میشه بیشتر در موردش و دلایلتون توضیح بدید؟

ارزش داره دوبرابر هزینه کنم و ۸۵ میلیمتر رو بگیرم؟
    دوربین شما کراپ سنسوره یعنی ۵۰ f1.8 معادل ۷۵ تقریبا f2.8 از نظر زاویه دید و عمق میدان میشه
    لنز ۷۰_۳۰۰ اگر اشتباه نکنم تو فوکال۱۰۵ دیافراگم 4.5 داره که میشه معادل حدود 6.1 در فول فریم بنابراین نمیتونید به عمق میدان خیلی کم برسید
    تفاوت ۸۵ و ۵۰ کمی سلیقه ایست فقط دقت کنید که ۸۵ روی کراپ حدود ۱۲۷ میشه و مجبورید از سوژه فاصله زیادی بگیرید و به این نکته هم توجه کنید که با دیاف یکسان شما با ۵۰ سرعت شاتر پایین تری میتوانید داشته باشید بنابراین عکاسی در نور کم با ۵۰ راحتتر است مگر اینکه ۸۵ تامرون لرزه گیر دار بگیرید
    arash59b تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

با تشکر از دوستان همون ۵۰ مییلیمتر سری G رو گرفتم فعلا کاملا نیازهام رو پوشش میده و بوکه های بسیار زیبا با تصاویر روشن بدون نیاز به فلاش رو بهم میده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام.
    قصد خرید نیکون 5500 یا 5600 رو دارم. اما در انتخاب لنز مشکل دارم. در حال حاضر دو لنز کیت AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR II و AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G در بازار موجود هست (البته منظور 18-55 هست). طبق تحقیق بنده سری afp بعد از afs-VR II ارایه شده و المانهای اپتیکی بیشتری هم داره اما قیمتش پایین تره! و مشکل صدای فوکوس و سرعت فوکوس رو هم برطرف کرده. اما بیشتر اساتید میگن VRII شارپ تر هستش. سایت نیکون منحنی MTF ایت دو لنز رو گذاشته که از روی اون میشه شارپ بودن لنز در فاصله از مرکز رو تشخیص داد و جالبه که به نظر میرسه واقعا afs-VRII بهتر از afp-VR هستش! اما من مقایسه ای در جایی ندیدم. ای کاش اساتیدی که به هر دو این لنزها دسترسی دارند یک تصویر مقایسه ای از این دو لنز رو قرار می دادند تا مشخص بهش کدوم تصویر بهتری داره! در ادامه هم لینک سایت نیکون برای لنزهای afs-VRII و afp-VR رو قرار می دم. با تشکر.
    http://imaging.nikon.com/lineup/lens...g_vr2/spec.htm

http://imaging.nikon.com/lineup/lens...5-56g/spec.htm

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط h_eftekhari نمایش پست ها
    با سلام.
    قصد خرید نیکون 5500 یا 5600 رو دارم. اما در انتخاب لنز مشکل دارم. در حال حاضر دو لنز کیت AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR II و AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G در بازار موجود هست (البته منظور 18-55 هست). طبق تحقیق بنده سری afp بعد از afs-VR II ارایه شده و المانهای اپتیکی بیشتری هم داره اما قیمتش پایین تره! و مشکل صدای فوکوس و سرعت فوکوس رو هم برطرف کرده. اما بیشتر اساتید میگن VRII شارپ تر هستش. سایت نیکون منحنی MTF ایت دو لنز رو گذاشته که از روی اون میشه شارپ بودن لنز در فاصله از مرکز رو تشخیص داد و جالبه که به نظر میرسه واقعا afs-VRII بهتر از afp-VR هستش! اما من مقایسه ای در جایی ندیدم. ای کاش اساتیدی که به هر دو این لنزها دسترسی دارند یک تصویر مقایسه ای از این دو لنز رو قرار می دادند تا مشخص بهش کدوم تصویر بهتری داره! در ادامه هم لینک سایت نیکون برای لنزهای afs-VRII و afp-VR رو قرار می دم. با تشکر.
    http://imaging.nikon.com/lineup/lens...g_vr2/spec.htm

http://imaging.nikon.com/lineup/lens...5-56g/spec.htm
    تفاوت تو این رده خیلی ناچیز هست وعملا تفاوتی تو عکسا نمیبینین برای همین ریووی دقیق نمیکنن و قیمت و مدل جدید تر تعیین کننده هستند نه شارپنس

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بسیار خوب. خیلی ممنون از پاسختون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

سلام به دوستان
    من دوربین دی ۷۱۰۰ دارم
    برای کار طبیعت و بعضی اوقات برای عکس از ستاره ها به یک لنز نیاز دارم
    نظر خودم رو لنز توکینا ۱۱-۱۶ هست ولی قیمت بالاش فعلا منصرفم کرده
    شما عزیزان پیشنهاد دیگه ای ندارید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

دوستان تفاوت لنز 50 mm f1.8 با f1.4 لطف میکنید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من دوربین نیکون d510 دارم ، یه لنز میخوام ک باهاش توی شب عکاسی کنم ، میشه بهم معرفی کنید؟!