صفحه 20 از 30 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 300
Like Tree352تشکر

موضوع: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    ممنون از دوستان،جناب بیاتی عزیز من عکس رو بعد از کالیبره کردن دوباره توی فتوشاپ ویرایش کردم، البته ویرایش با دقتی نکردم و فقط رنگها رو کمی سردتر کردم، و می خواستم بدونم در کل کدوم یکی مطلوب تره (علت متفاوت دیدن شمـا هم همینه :) ) نوید جان مدل لپ تاپ من sony fz160E هست، فکر نمی کنم اون نرم افزارهای کمکی که گفتید فعال باشه ...
    اگر عکس رو بعد از کالیبره کردن ادیت کرده باشید که دیگر هیچ شما روی مونیتور خودتون یک جور میبینید و بقیه روی مونیتور خودشان جور دیگر شما روی Sony FZ160 چیزی میبینید که من آنرا روی Sony AW270 چیز دیگری ! این هم تقصیر مقوله ی CMS است واقعاً برای خودش بساطی مبسوط است :)

در حقیقت، طیف رنگی نورهای منعکس شده از صحنه که بدرون لنز میایند، از خوانهای مختلفی عبور میکنند تا به چاپ برسند ... هر خوان این راه هم، به یک نوع طیفهای رنگی را تحت الشعاع قرار میدهد ... برای هر Device ای هم میزان طبخ، متفاوت است ... اینکه مواد اولیه ی خام، پس از پخت و پز، خوشمزه و بی نقص از آب در بیاید، مهمتر از این است که در چه ظرفی و با چه نوع منبع حرارتی ای و طبق کدام طبخ شده باشد ... مهم مزه ی نهائی است و اینکه در کدام مونیتور برای بیننده Serve میشود

از نقطه دیدی، نزدیک به نقطه ی ثبت عکس شما، عکسی تقریباً مشابه از همون منطقه دارم که در زیر مشاهده میکنید؛ پیوست کردم تا شاید این عکس بدون ویرایش، برای مقایسه با ویرایشهای شما و نیز مقایسه در مونیتورهای مختلف دوستانی که عکسهای قبلی را دیده اند، جالب باشد.

Masouleh.jpg
    ویرایش توسط Ali Bayati : Saturday 7 January 2012 در ساعت 11:35 دلیل: افزودن عکس بدون ویرایش
    BERLANO و saman_ti_ti تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

اگر عکس رو بعد از کالیبره کردن ادیت کرده باشید که دیگر هیچ شما روی مونیتور خودتون یک جور میبینید و بقیه روی مونیتور خودشان جور دیگر
    جناب بیاتی کاملا متوجه هستم که تو مانیتورهای مختلف متفاوت دیده میشه، اما در هر حال یکی از این دو عکس توی اکثر مانیتورها باید تنظیم رنگ بهتری داشته باشه، که خوشبختانه تمام دوستان گفتن عکس دومی بهتره، این یعنی باید خوشحال باشم که مانیتورم رو کالیبره کردم
    Ali Bayati و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر آشنا akhoondi آواتار ها
    تشکر کرده
    249

سلام دوستان عزیز
    من چند ماه پیش یه لپ تاپ msi fx620 خریدم؛ در هنگام خریدن متوجه نشدم که کمی رنگ قرمز در نور زمینه ال ای دی هست؛ یعنی وقتی اونو با یه مانیتور دیگه مقایسه میکنم مشخص میشه که چقدر وضعش خرابه!
    با نرم افزاره خود ویندوز7 هم که کالیبره کردم بهتر شد ولی هنوز در مقایسه لا دیگر مانیتورها رنگ قرمز دبده میشه!

به نظرتون با کالیبره کردن اساسی، درست میشه یا نه؟
    محمدرضا آخوندی خرانق

550D+EF-S18-55is+Nissin Di866II+Lowepro Stealth Reporter D200 AW+ Somita FT-692 Tripod

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

اخیرا زیاد کار هام رو میدم چاپ
    مشکلی که باهاش روبرو شدم اینه که اونچه در مانیتور من دیده میشه با اونچه در مانیتور سر خود دستگاه چاپ عکس دیده میشه تفاوت داره(هم از نظر مقدار نور هم از نظر اشباع رنگ و هم از نظر کنتراست )
    دنبال نرم افزاری میگردم که روی سیستم خودم نصبش کنم، مانیتور و سیستم رو ببرم محل آتلیه، بزارمش کنار مانیتور اونا و مانیتورم رو جوری تنظیم کنم که هر دو مانیتور از یک عکس یکسان تصاویر یکسانی نمایش بدن و نتیجتا بتونم مانیتورم رو نسبت به اون دستگاه کالیبره کنم جوری که دیگه نیاز نباشه هر دفعه اونجا هم روی نور و رنگ عکس هام کار کنم

در نهایت اشاره کنم تصویری که مانیتور دستگاه نمایش میده[طبیعتا] عینا همونی هست که چاپ میشه
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

سلام.اگه درایور مانیتور رو نداشته باشیم نمیشه کالیبره کرد؟من یه مانیتور ال‌سی‌دی فراسو مدل astara دارم که اصلا درایور نداره.رو سایت فراسو هم چیزی نیست خود سایت هم که اصلا صاحب نداره و بخش پشتیبانیش جواب نمیده.راهی برای کالیبره کردنش هست؟ممنون

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    سلام.اگه درایور مانیتور رو نداشته باشیم نمیشه کالیبره کرد؟من یه مانیتور ال‌سی‌دی فراسو مدل astara دارم که اصلا درایور نداره.رو سایت فراسو هم چیزی نیست خود سایت هم که اصلا صاحب نداره و بخش پشتیبانیش جواب نمیده.راهی برای کالیبره کردنش هست؟ممنون
    مانیتور را با کالیبراتور سخت افزاری میخواهید کالیبره کنید؟
    reza-ngg تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نه.نرم افزاری (احتمالا با adobe gamma).

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    اخیرا زیاد کار هام رو میدم چاپ
    مشکلی که باهاش روبرو شدم اینه که اونچه در مانیتور من دیده میشه با اونچه در مانیتور سر خود دستگاه چاپ عکس دیده میشه تفاوت داره(هم از نظر مقدار نور هم از نظر اشباع رنگ و هم از نظر کنتراست )
    دنبال نرم افزاری میگردم که روی سیستم خودم نصبش کنم، مانیتور و سیستم رو ببرم محل آتلیه، بزارمش کنار مانیتور اونا و مانیتورم رو جوری تنظیم کنم که هر دو مانیتور از یک عکس یکسان تصاویر یکسانی نمایش بدن و نتیجتا بتونم مانیتورم رو نسبت به اون دستگاه کالیبره کنم جوری که دیگه نیاز نباشه هر دفعه اونجا هم روی نور و رنگ عکس هام کار کنم
    در نهایت اشاره کنم تصویری که مانیتور دستگاه نمایش میده[طبیعتا] عینا همونی هست که چاپ میشه
    صرفا جهت بالا آمد سوالم شاید کسی به این سوال جواب بده
    در ضمن چرا دنبال یک نرم افزار هستم چون میخوام در موارد کار عادی(دیدن فیلم، وب گردی و...) از پروفایل های نوری متفاوت تری استفاده کنم
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه atashin آواتار ها
    تشکر کرده
    339

سلام
    چرا در مانیتور من تصاویر سفید دیده می شوند ولی در مانیتور های دوستان به رنگهای صورتی و زرد دیده می شوند در صورتی که تمام دستوراتی که دوستان گفتند را اجرا کردم ولی باز مانیتور من رنگها را به آن شکل که باید نشون نمی دهد
    مانیتور samsung N1740

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

راهی برای کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ هم هست ؟
    روش کالیبره کردن ویندوز زیاد دقیق نیست و تنظیم نور هم نداره البته شاید علتش این باشه که از ویندوز اورجینالش استفاده نمیکنم

صفحه 20 از 30 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین