صفحه 26 از 30 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 300
Like Tree352تشکر

موضوع: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

منم همین مشکل رو دارم نگاه رنگ عکس توی لپ تاپ کردم خیلی نزدیک تر به رنگ واقعی بود اما لپ تاپ رو به مانیتور وصل میکنم مانیتور رنگ رو خیلی غیز واقعی نشون میده
    من شیراز هستم کسی جایی رو شیراز سراغ داره که کالیبره سخت افزاری انجام بدن؟

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

اگر دسترسی به کالیبراتور سخت افزاری امکان پذیر نیست با استفاده از کالیبراتورهای نرم افزاری که ساده ترینش کالیبراتور خود ویندوز است میتوانید یک کارهایی انجام دهید.
    چند تا سمپل استاندار هم دکتر روشن در همین تاپیک قرار دادن با استفاده از اونها و کالیبراتور نرم افزاری میتوانید اوضاع رو بهبود بدید.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    بنده ای ای دی 20 اینچ سامسونگ دارم مدل syncMaster S20G310B plus
    میخواستم بدونم این مانیتور برای کار عکاسی مناسب هستش یا تغییر بدم مانیتورمو؟
    ضمنا کالیبره کردن چجوریه؟
    از کجا میشه فهمید ک این نمایشگر من کالیبره هستش؟
    از اساتید سایت اگر کسی از این مانیتور داره و کالیبره کردش میشه ب من بگه چجوری این کارو کرد و تنظیمات رنگی و بقیه چیزاش روی چی هستش؟
    ممنون میشم پاسخ بدین

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

باید از دستگاههای کالیبراسیون مانیتور استفاده کنید.
    بقیه روشهای کالیبراسیون، تقریبا در عکاسی ارزشی ندارند.

پستهای قبلی همین تاپیک را بخوانید.
    darkness_land و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    از کجا میشه فهمید ک این نمایشگر من کالیبره هستش؟
    مطمئن ترین راه استفاده از مانیتور های حرفه ای برای این کار هست. مانند مانیتور های Eizo یا اگر پولتان نمی رسد مانیتور های دل هم خوب هستند. بعد هم حتما باید همانطور که آقای روشن گفتند با دستگاه های کالیبراسیون به طور مداوم دستگاه را کالیبره کنید.

ولی اگر برای تان این کار ها مقدور نیست. می توانید از روش زیر استفاده کنید. خیلی دقیق نیست ولی تا حدودی می توانید مطمئن شوید که رنگ ها مانیتور شما خیلی پرت و دور از واقعیت نیستند.

یکی از ساده ترین راه های کالیبره کردن و چک کردن کالیبراسیون بدون دستگاه این هست که اکثر شرکتهای چند ملیتی بزرگ قوانین سختی در مورد استفاده از رنگی هایی که در برند خود در جاهای مختلف استفاده می شود دارند. مثلا رنگ استفاده شده در لگوی یک شرکت مانند نیکون باید طبق قانون های این شرکت در همه جا ثابت باشد. متاسفانه طبق تجربه ‌ی من این در مورد کاتالوگ هایی که در ایران چاپ شده اند صادق نیست. ولی به هر حال

شما باید یک کاتالوگ که حتما در خارج چاپ شده باشد (اگر تازه چاپ شده باشد هم که چه بهتر) را پیدا کنید و با نمونه های آنلاین آن مطابقت بدهید. اگر مشابه بودند مانیتور شما تا حدی کالیبره هست. اگر نه که سعی کنید که با دستکاری مانیتور به حداکثر مشابهت برسید.
    ویرایش توسط platoali : Monday 26 May 2014 در ساعت 14:15
    MovementX، ata_m3 و ahmad_sh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد MovementX آواتار ها
    تشکر کرده
    188

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    مطمئن ترین راه استفاده از مانیتور های حرفه ای برای این کار هست. مانند مانیتور های Eizo یا اگر پولتان نمی رسد مانیتور های دل هم خوب هستند. بعد هم حتما باید همانطور که آقای روشن گفتند با دستگاه های کالیبراسیون به طور مداوم دستگاه را کالیبره کنید.

ولی اگر برای تان این کار ها مقدور نیست. می توانید از روش زیر استفاده کنید. خیلی دقیق نیست ولی تا حدودی می توانید مطمئن شوید که رنگ ها مانیتور شما خیلی پرت و دور از واقعیت نیستند.

یکی از ساده ترین راه های کالیبره کردن و چک کردن کالیبراسیون بدون دستگاه این هست که اکثر شرکتهای چند ملیتی بزرگ قوانین سختی در مورد استفاده از رنگی هایی که در برند خود در جاهای مختلف استفاده می شود دارند. مثلا رنگ استفاده شده در لگوی یک شرکت مانند نیکون باید طبق قانون های این شرکت در همه جا ثابت باشد. متاسفانه طبق تجربه ‌ی من این در مورد کاتالوگ هایی که در ایران چاپ شده اند صادق نیست. ولی به هر حال

شما باید یک کاتالوگ که حتما در خارج چاپ شده باشد (اگر تازه چاپ شده باشد هم که چه بهتر) را پیدا کنید و با نمونه های آنلاین آن مطابقت بدهید. اگر مشابه بودند مانیتور شما تا حدی کالیبره هست. اگر نه که سعی کنید که با دستکاری مانیتور به حداکثر مشابهت برسید.
    راه حل جالبی بود ولی من ابهاماتی در موردش دارم.
    اینکه اون کاتالوگ اگه در یک فضای رنگی دیگه چاپ شده باشه در حالی که محیط آنلاین فضای sRGB رو داره. خب اینجا یک رنگ مشخص رو داریم در دو فضای رنگی مختلف میبینم و با هم مقایسه میکنیم! اگر مثلا اون رنگ خاص در فضای SRGB موجود نباشه، اون رنگ عوض میشه و حتی اگه مانیتور کالیبره باشه هم اون رنگ با رنگ کاتالوگ چاپ شده یکسان نخواهد بود.
    مگر همچین حالتی محتمل نیست؟
    پس از کجا میشه مطمئن بود که اختلاف رنگ لوگو در مانیتور با رنگ کاتالوگ، بخاطر کالیبره نبودن مانیتور هست یا بخاطر اختلاف فضای رنگی چاپ کاتالوگ با فضای رنگی محیط آنلاین؟

{نمیدونم همچین مشکلی برای سایت رسمی یک شرکت بزرگ که اصرار داشته باشه رنگ لوگوی شرکت در سایت رسمی دقیقا درست نشون داده بشه پیش اومده ( به نظر من که بعید نیست پیش بیاد)اینکه رنگ لوگو در فضای رنگی محیط آنلاین (SRGB) موجود نباشه. و اون وقت راه چاره این شرکت های سخت گیر چه بوده!}
    ویرایش توسط MovementX : Wednesday 4 June 2014 در ساعت 06:37
    platoali تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط MovementX نمایش پست ها
    راه حل جالبی بود ولی من ابهاماتی در موردش دارم.
    اینکه اون کاتالوگ اگه در یک فضای رنگی دیگه چاپ شده باشه در حالی که محیط آنلاین فضای sRGB رو داره. خب اینجا یک رنگ مشخص رو داریم در دو فضای رنگی مختلف میبینم و با هم مقایسه میکنیم! اگر مثلا اون رنگ خاص در فضای SRGB موجود نباشه، اون رنگ عوض میشه و حتی اگه مانیتور کالیبره باشه هم اون رنگ با رنگ کاتالوگ چاپ شده یکسان نخواهد بود.
    مگر همچین حالتی محتمل نیست؟
    پس از کجا میشه مطمئن بود که اختلاف رنگ لوگو در مانیتور با رنگ کاتالوگ، بخاطر کالیبره نبودن مانیتور هست یا بخاطر اختلاف فضای رنگی چاپ کاتالوگ با فضای رنگی محیط آنلاین؟

{نمیدونم همچین مشکلی برای سایت رسمی یک شرکت بزرگ که اصرار داشته باشه رنگ لوگوی شرکت در سایت رسمی دقیقا درست نشون داده بشه پیش اومده ( به نظر من که بعید نیست پیش بیاد)اینکه رنگ لوگو در فضای رنگی محیط آنلاین (SRGB) موجود نباشه. و اون وقت راه چاره این شرکت های سخت گیر چه بوده!}
    یک همانطور که گفتم این روش تقریبی هست. یعنی انتظار معجزه نداشته باشید. این روش محدود به چشم و دقت شما هست که به نسبت به دستگاه کالیبراسیون دقت کمتری دارد.

دوم فکر کنم هدف اصلی از کالیبراسیون هماهنگی رنگ میان دستگاه های مختلف باشد. یعنی اینکه وقتی عکسی را در مانیتور می بینید با عکس چاپ شده یکی باشد. این یعنی محدود کردن دستگاهها ی با فضای رنگ گسترده تر مانند Adobe RGB مانیتور به فضای رنگی محدودتر CMYK چاپگر. راهی جز این نیست که دستگاه تواناتر را محدود کنید. و مطمئن شوید که رنگی که در فضای رنگی CMYK نشان داده می شود همان رنگ در فضای رنگی گسترده ترمانیتور نشان داده شود. حالا اگر مانیتور شما رنگ های بیشتری می تواند نشان دهد چه بهتر ولی شرکت شما در لگوی خود نمی تواند از آن رنگ ها استفاده کند.
    ویرایش توسط platoali : Wednesday 4 June 2014 در ساعت 08:09
    nmroshan تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خیر این گونه نیست!
    فلسفه فضاهای رنگی و چاپ برای آن است که رنگ ثابتی داشته باشیم.

فضای رنگ فایل عکس یک چیز است، فضای کاری شما در نرم افزار یک چیز دیگر، پروفایل مانیتور یک چیز دیگر، و پروفایل چاپ یک چیز دیگر است.

اگر منظورتان این است که فضای رنگی فایل در کامپیوتر با پروفایل چاپ متفاوت است، خب باشد. اصلا فلسفه اینها همین است. چیزی به نام conversion فضاها وجود دارد که کارش همین است که رنگها را ثابت نگه دارد.
    platoali، mh.noori، Hadi.M و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    175

تا جایی که من می دانم و منطقی به نظر می رسد اگر شما مثلا در یک فضای رنگی مثلا ۱۰ ملیون رنگ دارید و در فضای رنگی دیگر مثلا ۱۰۰ ملیون (عدد ها کاملا برای مثال هستند) هر جور که بخواهید رنگ ها را ثابت نگه دارید اگر از فضای رنگ گسترده‌تر به دیگری بروید مقداری از اطلاعات را از دست می دهید. Convertor در فضای کوچکتر نزدیک ترین مقدار را انتخاب می کند و خوب در بسیاری از اوقات چشم انسان متوجه تفاوت نمی شود ولی در مواردی تفاوت قابل تشخیص هست.

برای عکاس ها و کلا هنرمندان اینجوری توصیه می شود اول شما در موقع عکس گرفتن یا تولید اثر ‌آنها را در فضای رنگی ای که بیشترین گستره را دارد ثبت کنید مثلا Adobe RGB. این اطلاعات بیشتر بعد ها در پردازش تصویر کمک می کند و بعد برای نمایش عکس ها در مدیوم های مختلف ( چاپ، اینترنت و ... ) اول عکس نهایی را در فضای رنگی با کمترین گستره مثلا CMYK تولید کنید. و بعد آن را با توجه نحوه ‌ی ارائه به فضای رنگی مناسب دوباره کانورت کنید.

این طور مطمئن می شوید عکس یا محصول هنری شما در اکثر جاها یکسان دیده می شود.
    ویرایش توسط platoali : Wednesday 4 June 2014 در ساعت 11:15
    msh2200 و MovementX تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

آیا از بین دوستان گرامی شخصی لینک دانلود(غیر از تورنت) برای نرم افزارهای زیر داره:
    the X-Rite Eye-One Display
    ColorVision Spyder
    ColorEyes Display
    ColorMunki Photo

اگر موجوده ممنون میشم در اختیار بگذارید.

صفحه 26 از 30 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 آخرینآخرین