صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 56
Like Tree861تشکر

موضوع: پروژه‌های عکاسی Photography Projects

كاربر جديد
    تشکر کرده
    298

اسم پروژه!(ایده) رو سینک شات ( sync shot ) گزاشتم.نحوه اجرا هم به اینصورت است که یک زمان خاص رو تعیین میکنیم مثلا ساعت ۱۲:۳۰ یک ظهر تابستانی.از کاربران خواسته میشه در پروژه مشارکت کنند و دقیقا در ساعت تعیین شده از موضوع دلخواه خودشون عکسی تهیه کنند و توییت کنند. پیش بینیم اینه که عکسهای دریافتی اگر در قالب یک مجموعه عکس ارایه بشه و بیننده بداند که تمام این موقعیت ها در یک زمان مشخص اتفاق افتاده ، نتایج جالبی بدست می آید . مصداق هر دو میمالند اما این کجا و آن کجا ...
    nmroshan، mamed و loner تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    در اين ٥-٦ ماهي كه از آخرين مطلب اين تاپيك گذشته است، کسی از دوستان پروژه ای را شروع نکرده یا به اتمام نرسانیده است؟
    من یک پروژه شروع کردم که هنوز تموم نشده ولی روند اجراش خوبه و به زودی تکمیلش میکنم. پروژه آشغال گرافی!
    پروژه عکاسی از سطل های آشغال در مکان های مختلف هست. ولی جاهایی که حداقل سه تا سطل آشغال همشکل وجود داره. البته در عکس ها اصلا خود سطل یا دهانه اون نشون داده نمیشه و عکاسی کاملا از داخل سطل و آشغال ها انجام میشه. به نظرم یک جوری این آشغال ها و شکل داخلیشون شخصیت سطل آشغال ها هستند! معمولا در یک محیط زباله هایی که در سطل ها انداخته میشوند نقاط مشترک زیادی دارند. شایدم اسم مجموعه رو گذاشتم سطل آشغال های با شخصیت!
    خودم از نتیجه کار راضی هستم و به نظرم ارزش ادامه دادن رو داره. البته فکر کنم باید اسم پروژه رو بذارم سطل آشغال های با شخصیت! عکاس بی شخصیت! تجربه جالبیست، در یک محیط عمومی از داخل سطل آشغال ها عکس گرفتن! سعی میکنم خیلی طبیعی عکس بگیرم و برم! انگار نه انگار که اتفاقی افتاده. واکنش اکثر مردم هم تعجب هست. شایدم تو دلشون بهم میخندند یا دعا میکنند! ولی خانواده که همراهمش باشند سوژه خنده هستم!

Screen-Shot-2013-08-30-at-8.29.56-AM.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط evejaj نمایش پست ها
    اسم پروژه!(ایده) رو سینک شات ( sync shot ) گزاشتم.نحوه اجرا هم به اینصورت است که یک زمان خاص رو تعیین میکنیم مثلا ساعت ۱۲:۳۰ یک ظهر تابستانی.از کاربران خواسته میشه در پروژه مشارکت کنند و دقیقا در ساعت تعیین شده از موضوع دلخواه خودشون عکسی تهیه کنند و توییت کنند. پیش بینیم اینه که عکسهای دریافتی اگر در قالب یک مجموعه عکس ارایه بشه و بیننده بداند که تمام این موقعیت ها در یک زمان مشخص اتفاق افتاده ، نتایج جالبی بدست می آید . مصداق هر دو میمالند اما این کجا و آن کجا ...
    ایده خوبیست. و البته خیلی جدید نیست. چیزی مثل فوتوواک های عکاسی در که در سرتاسر جهان در یک زمان برگزار میشه. دقیق یادم نیست ولی تا به حال با پروژه مشابهی روبرو شده ام. اگر درست یادم باشه نرم افزاری برای موبایل ها هم با همین هدف توسط دوستان معرفی شده بود.
    nmroshan، ME، hamid_kh و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نکات عملی در طراحی و اجرای یک پروژه:

یک پیشنهاد ساده | عکاسی
    usef، faridz، Halalzadeh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

pelk
    Guest

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    از خواندن مطالب این تاپیک واقعا لذت بردم و از تجربیات دوستان استفاده کردم.نکته مهم دیگری که به عنوان یک عکاس جدی باید در نظر داشته باشیم اینه که همیشه چند تا پروژه باز رو با هم به پیش ببریم، این پروژه ها میتونن از جنبه هایی باهم اشتراک داشته باشن (البته ممکنه اشتراکی هم نداشته باشن) این که با هدف و تحت یک پروژه خاص عکاسی کنیم بسیار مفید و جذاب خواهد بود و باز بودن چند پروژه هم زمان در ذهن مفیدتر و جذابتر...
    بنده در حال حاظر مشغول جمع آوری مجموعه عکسی با موضوع میز داخل مغازه های فرش فروشی در بازار فرش اصفهان هستم.(در ادامه چند فریم از عکسها امده) در عین حال مشغول جمع آوری مجموعه دیگری نیز هستم به اینصورت که:تعدادی عکس قدیمی (از 30 سال پیش به قبل) از این بازار از اینترنت،کتاب ها و کسبه خود بازار گرفته ام و در بازار به دنبال مکان ثبت آنها در گذشته میگردم و آن عکس را دقیقا از همان زاویه و با همان فاصله کانونی و...به نحوی عکاسی میکنم که عکس قدیمی و جدید کاملا منطبق باشند (تا حد ممکن)
    این دو پروژه با وجود تفاوت اساسی که با هم دارند (به لحاظ محتوا و هدف عکاس و...) به راحتی امکان پیشرفت با هم را دارند (به خاطر یکسان بودن مکان عکاسی) تقریبا با صرف زمان برای یک پروژه هر دو پروژه پیشرفت می کنند، این تنوع مانع از دلزدگی از یک پروژه میشود.
    این مثال نمونه ساده ای برای کار کردن روی چند پروژه به طور همزمان بود.بعضی مواقع این پروژه ها هیچ وحدت موضوعی و مکانی و زمانی... با هم ندارند
    همینکه چند پروژه را به طور همزمان در ذهن داشته باشیم این امکان را فراهم می آورد تا در حین عکاسی یک موضوع فضای مناسبی برای عکاسی پروژه ای دیگر بیابیم و برای آن پروژه عکاسی کنیم
    البته کار بر روی چند پروژه به معنی نا متمرکز کارکردن نیست بلکه امادگی و تمرین ذهن است برای در نظر داشتن چند موضوع همزمان برای عکاسی
    ..............................
    یکی از مجموعه هایی که در حال کار کردن روی اون هستم
    برای این مجموعه حرف برای گفتن زیاد دارم ولی ترجیح میدم چیزی نگم (مگر اینکه بپرسید)
    بازار فرش اصفهان

1.jpg2.jpg3.jpg
    4.jpg5.jpg6.jpg
    nmroshan، Persian، farsad و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    102

سلام کاربر روی فرش ایران مستند خوبی خواهد بود که درآینده ارزش های کم نظیری خواهدداشت.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    چند وقتی هست به یک مجموعه عکس فکر میکنم که نمیدونم اصلا" وقت و علاقه اش رو دارم یا نه.
    میخواستم کاری رو شروع کنم با یک مجموعه عکس که دنیا رو از دید کسانی ببینم که موهای لختی دارند و اون موها روی چشمشون هست.مثلا" یکی از چشم ها و یا قسمتی از هر دو چشم و یا یه قسمت از یک چشم.
    حالا نمیدونم اصلا" این ایده جدید هست و ارزش کار کردن داره؟
    فاصله ی کانونی ای که باید استفاده بشه با میزان اپرچر چند باید باشه؟
    از کجا شروع کنم؟
    نظر خود من ابتدا تهیه کردن موهایی با رنگ های مختلف هست و شبیه سازی اون ها روی لنز به طوری که حس اون فرد رو داشته باشه.و جدا از این فواصل زمانی متفاوت بر فرض مثال از بهار تا زمستان و دیدگاه مختلف اعم از طرز نگاه به آدم ها/منظره ها/کوچه ها و .... و فکر میکنم تعداد عکس هم نهایت 30 تا باید باشه تا زیاد تکراری نشه
    نظر شما چیه؟
    Silence، nicebluesky، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

ممنون
    سولاتی که برام پیش اومده به غیر از پست قبلی از این قبیل هست

1 آیا باید از دید یک نظر این کار ور انجام بدم؟ (بر فرض مثال حتی وقتی موهاش روی چشم ها و یا چشمش نباشه )
    2 به نظر خودم باید رنگی باشه و نمیشه تم خاصی رو بهش داد.نظر شما چیه؟
    3 در کنار عکس ها و یا مجموعه نیاز به توضیحی هم هست ؟
    4 چه فضاهایی رو پیشنهاد میدید ؟ (من خودم به نگاه به یک منظره (مثلا" در مسافرت) /کتب خواندن/سر کلاسی قرار داشتن/به صورت خوابیده استراحت کردن/نگاه کردن به اعضای خانواده/منظره ی کار و یا شغل اون فرد و از این دست فکر میکنم)
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

به نظرم قبل از اینکه پروژه رو شروع کنید، تعدادی از عکس ها رو شبیه سازی کنید.
    هم مناظر مختلف در دسترس اند و هم می تونید مدل های مو (یا شبیه اش) رو پیدا کنید.
    شاید در تعین روندکاری پروژه تون و حتی انجام دادن یا ندادنش موثر باشه.
    موفق باشید.
    mSafdel، nicebluesky، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

Screen Shot 2014-01-18 at 10.12.27 PM.png

گفتگوی آنلاین دو ساعت پیش ساناز مزینانی و محمدرضا میرزایی را اگر از دست داده اید، می‌توانید به صورت آفلاین ببینید:

https://plus.google.com/u/0/events/c...0pj4oce62og1dg

مطالب جالب و مفیدی در این گفتگو مطرح می‌شود که با این تاپیک مرتبط است.
    Arash، farsad، Omid Sariri و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

پروژه های بلند مدت زیادی در حوزه ی مستند هست که میشه وقت گذاشت و بهشون پرداخت
    اما در مورد پروژه های کوتاه مدت ( حداکثر یک هفته ای ) در این حوزه آیا پیشنهادی دارید ؟
    miladn1370 تشکر می‌کند.
    امیر نادری

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین